Καλά Χριστούγεννα λοιπόν
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 37
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    875

    Καλά Χριστούγεννα λοιπόν

    Και κάπου εδώ κλείνει η πόρτα πίσω πάλι. Πότε θα σε ξαναδώ άραγε; ίσως ποτέ. Τα όνειρα τελείωσαν πρέπει πια να ξυπνήσω ζεσταινομουν και τώρα έχει τόσο κρύο. Τι αναμνήσεις εχω από εσένα; καλές κακές δεν έχει σημασία. Όλα στο μυαλό μας είναι τελικά όπως θέλουμε εμείς τα φτιάχνουμε. Παραμύθια, που μόνο μέσα από αυτα ζούμε τελικά ελπίζωντας να γίνουν αλήθεια. Όμως κάπου εδώ για μας το ρολόι σήμανε 12. Άργησαμε πάλι, δειλιάσαμε κι η Σταχτοπούτα γύρνα στις στάχτες της όπως πάντα την Κοκκινοσκουφίτσα την τρώει ο λύκος. Έτσι, Κοκκινοσκουφίτσα για να ταιριάζει και με το κλίμα των ημερών. Ο Αγιος Βασίλης δεν θα έρθει για εμάς τελικά. Χρόνια πολλά αγάπη μου καλά Χριστούγεννα λοιπόν.
    :-)

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    Αθήνα
    Posts
    261
    nikiii χρονια πολλα..

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    875
    Χρόνια πολλά παιδιά καλά Χριστούγεννα σε όλους. Ας χαμογελάμε περισσότερο τον χρόνο που θα έρθει υγεία σε όλους και σωματική και ψυχική
    :-)

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Location
    Αθηνα
    Posts
    9
    χρονια πολλα και καλα,με πιο πολλα χαμογελα,αληθινα.....

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    κανονικα αν ειχες πραγματικα προβλημα με κλειστες πορτες θα συνεβαινε καπιο υπερφυσικο φαινομενο για να ξανανοιξουν για να μη συμβαινει μπορει να υπερβαλεις η να ειχες κρυφο ποθο να γινεις συγγραφεας.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    875
    Μπα πόνος και τίποτα παραπάνω. Ήταν στο μαγαζί που ήμουν κι εγώ ο πρώην μου με την παρέα του και μια κοπέλα δίπλα όπως πάντα διαφορετική κάθε Χριστούγεννα, φιλη, σχέση, ξαδέρφη θα σε γελάσω. Δεν με πρόσεξε η έκανε ότι δεν με πρόσεξε. Έφυγε πρώτος από εκεί και τώρα πια δεν ξέρω πότε θα τον ξαναδώ τυχαία. Θα ήμουν πολύ ευτυχισμένη αν ήθελε να είναι μαζί μου. Πάντα έτσι βγαίνω στο ίδιο μέρος σημαντικές μέρες έστω για να τον δω. Εχω πόσες ώρες ακόμα από το μαγαζί κλαίω. Δεν καλύπτει κανείς το κενό του όσα χρόνια και να περάσουν.
    :-)

  7. #7
    Banned
    Join Date
    May 2014
    Posts
    704
    Χρόνια πολλά καταρχάς.

    Υποθέτω πως ο πρώην που λες είναι ο ίδιος που σε βίασε μαζί με τον φίλο του; Έχουν περάσει χρόοονια και προφανώς το κενό του δεν πρόκειται να στο καλύψει κανείς αν εσύ δεν δουλέψεις ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ -με ή χωρίς βοήθεια- με τον εαυτό σου και αν δίνεις αξία και έχεις ανάγκες από ατόμα που μόνο να σε ταπεινώνουν είναι ικανά και εσύ τα δέχεσαι παθητικά θεωρώντας ίσως πως αυτά αξίζεις και εξιδανικεύεις κάποιες καταστάσεις -ίσως λόγω οικογενειακού περιβάλλοντος; Δεν θυμάμαι καλά την "ιστορία" σου-. Ελπίζω τουλάχιστον να είσαι σε θέση να αναγνωρίζεις το πόσο σκάρτα σου φέρθηκε... (Αν μιλάμε γι' αυτόν φυσικά).

    Δεν ξέρω τι να σου προτείνω. Προφανώς και δεν μπορώ ούτε εγώ ούτε και κάποιος άγνωστος να γιατρέψει τον πόνο σου, πόσο μάλλον όταν νιώθεις έτσι για χρόνια. Απλά ήθελα να σε ρωτήσω αν τα έχεις συζητήσει όλα αυτά με κάποιον ειδικό. Ακόμη κι' αν το έκανες, βλέπω πως δεν βοήθησε και πολύ. Αν όμως εσύ η ίδια δεν μπορείς να αναγνωρίσεις το κακό που σου έκανε αλλά αντίθετα επιμένεις να επιδιώκεις να τον βλέπεις και να θες να είστε μαζί, δεν γίνονται και πολλά μιας και δεν θες να βοηθήσεις τον εαυτό σου... Μακάρι να κάνω λάθος. Όπως και να' χει, είναι κρίμα να συνεχίζεις να ταλαιπωρείσαι έτσι... Αυτό το αναγνωρίζεις έτσι;

  8. #8
    Γεια σου Nikiii και χρονια πολλα! δεν την ξερω την ιστορια σου αν μπορεις γραψε μας κατι παραπανω για να μπορεσουμε να σε βοηθησουμε οσο μπορουμε.Διαβασα την απαντηση της moonlight Εχεις πεσει θυμα βιασμου?

  9. #9
    Nikiii το διαβασα το θεμα σου με την ιστορια του βιασμου.Λυπαμαι πολυ γι'αυτο που σου συνεβη.Κουραγιο κοριτσι μου και δυναμη! παντως αν στεναχωριεσαι για αυτον που σε βιασε απλα δεν αξιζει! Σκεψου οτι ειναι νεκρος για εσενα! πρεπει να τον θαψεις! αυτος ο ανθρωπος ειναι για σκοτωμα.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    875
    Το αναγνωρίζω ναι αλλά δεν μπορώ να ξεχάσω αυτό που ένιωθα κι ούτε πιστεύω ότι θα το ξεπεράσω ποτέ. Κι όμως μοιάζει τόσο τέλειος σε σχέση με άλλους που δεν μπορώ να το εξηγήσω. Γυρνάνε τόσα πολλά στο μυαλό μου. Σε λίγο κλείνουν 3 χρόνια από τότε που (ήμασταν) μαζί
    :-)

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Quote Originally Posted by nikiii View Post
    Το αναγνωρίζω ναι αλλά δεν μπορώ να ξεχάσω αυτό που ένιωθα κι ούτε πιστεύω ότι θα το ξεπεράσω ποτέ. Κι όμως μοιάζει τόσο τέλειος σε σχέση με άλλους που δεν μπορώ να το εξηγήσω. Γυρνάνε τόσα πολλά στο μυαλό μου. Σε λίγο κλείνουν 3 χρόνια από τότε που (ήμασταν) μαζί
    Νίκη, δεν ξέρω αν θα σε βοηθήσω καθόλου αλλά πραγματικά μην το κάνεις αυτό στον εαυτό σου, ξέγραψε τον, δεν αξίζει ούτε ένα λεπτό από τη σκέψη σου...Αν θες μίλα για όσα σκέφτεσαι μήπως και βοηθηθείς...στα λέω όλα αυτά γιατί έχω βρεθεί σε παρόμοια κατάσταση και ξέρω πόσο άσχημο είναι, εγώ βέβαια δεν είχα κάποια σχέση μ' αυτόν που προσπάθησε να με βλάψει αλλά τον μισώ, ποτέ δεν θα μπορούσα να τον δω θετικά!
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    875
    Κρίμα γι'αυτό που πέρασες Κύκνε. Νόμιζα για μεγάλο διάστημα ότι τον είχα ξεχάσει κι ότι υπάρχει μόνο το μίσος αποδέχτηκα πλέον ότι δεν θα τον ξεπεράσω ποτέ με όποιον κι αν είμαι. Κάθε φορά το ίδιο αποτέλεσμα όποτε κι αν τον βλέπω γίνομαι χάλια. Για τους υπόλοιπους δεν με νοιάζει άνετα τους βλέπω και φιλικα. Απλά το θέμα είναι ότι ένιωσα πράγματα για εκείνον πριν γίνουν όλα αυτα
    :-)

  13. #13
    Quote Originally Posted by nikiii View Post
    Το αναγνωρίζω ναι αλλά δεν μπορώ να ξεχάσω αυτό που ένιωθα κι ούτε πιστεύω ότι θα το ξεπεράσω ποτέ. Κι όμως μοιάζει τόσο τέλειος σε σχέση με άλλους που δεν μπορώ να το εξηγήσω. Γυρνάνε τόσα πολλά στο μυαλό μου. Σε λίγο κλείνουν 3 χρόνια από τότε που (ήμασταν) μαζί
    Nikiii αυτο που σου εκανε μαζι με τον φιλο του ηταν εγκληματικο! ΠΡΕΠΕΙ να τον ξεχασεις και να γυρισεις σελιδα στην ζωη σου.Αν επιτρεπεται ποσο χρονων εισαι?

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,701
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,701
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. χο-χο-χο , Καλα χριστουγεννα
    By Macgyver in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 55
    Last Post: 25-12-2023, 10:46
  2. Καλά Χριστούγεννα σε όλους
    By ioannis2 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 31
    Last Post: 26-12-2010, 10:12
  3. καλα ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ!!
    By sunset in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 1
    Last Post: 15-12-2009, 10:51
  4. Καλα Χριστουγεννα!!!
    By Arsi in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 16
    Last Post: 31-12-2008, 22:54
  5. ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ
    By stratosdr in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 16
    Last Post: 10-01-2007, 23:36

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •