subotex
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 4 of 4

Thread: subotex

  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1

    subotex

    Θα ηθελα να μαθω αν καποιος εχει καταφερει σε αυτη την ζωη να απεξαρτηθει απο την Ηρωινη με subotex. δυστηχος το τελευταιο εξαμηνο ειναι κατι που προσπαθω να κανω μαζι με την γυναικα μου αλλα παντα την 3-4 μερα ξανα κυλαμε? το θεμα δεν ειναι τα στεριτικα αλλα το πνευμετικο κομματι της ιστοριας!!!
    και οι δυο μας ειμασταν περιστασιακοι χρηστες αλλα τον τελευταιο χρονο κανουμε καθημερινη χρηση με εισποες.
    1) τελικα πως μπωρεις να το βγαλεις απο το μυαλο σου?
    2) ποσο καιρο θα μου παρει?
    3) στην Θεσσαλονικη πωσ-που θα μπωρουσα να βρω "subotex"
    4) υπαρχει καποιοσ αλλος τροπος για απεξαρτηση οπου θα διευκοληνει και τα στεριτικα αλλα και το πνευματικο κομματι τησ ιστοριας?
    5) υπαρχει τελικα σωτηρια η πρεπει να αρχισουμε να απογοητευομαστε και να συνηδητοποιουμε οτι αυτο θα το κουβαλαμε μια ζωη?
    6) γιατι δεν δινετε το φαρμακο με συνταγη? υπαρχη λογος η απλα ειναι ενασ ακομα τροποσ του τρομο-κρατουσ να ελεχει τουσ εξαρτημενους?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,636
    δεν εχω ιδεα απο φαρμακα, οποτε στο κομματι που ρωταει για το subotex δεν μπορω να απαντησω.
    αυτο που ξερω με σιγουρια ομως, ειναι οτι αυτο που αποκαλεις πνευματικο κομματι, η ψυχολογικη εξαρτηση δηλαδη, δεν εχει σχεση με κανεα φαρμακο, γιατι οφειλεται στον τροπο που λειτουργεις σαν προσωπικοτητα..οποτε αποκλειεται ενα φαρμακο να ειναι καλυτερο η χειροτερο στο ψυχολογικο κομματι.
    αυτο που ισως βοηθουσε θα ηταν καποια κοινοτητα απεξαρτησης.
    στην θεσσαλονικη ξερω το \"οασις\" που ειναι μια μη κερδοσκοπικη οργανωση για εξαρτημενα απο καθε ουσια ατομα, ανοιχτη, δλδ στηριξη, συμβουλευτικη, κλπ, αλλα και αλλες τετοιες κοινοτητες που θα εχεις ακουστα...
    ισως επισης να βοηθουσε καποιος ιδιωτης ψυχολογος με εμπειρια στην εξαρτηση.
    ΤΟ ΣΙΓΟΥΡΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΚΑΝΕΝΑ ΦΑΡΜΑΚΟ ΚΑΙ ΚΑΜΙΑ ΟΥΣΙΑ ΔΕΝ ΘΑ ΣΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΣΤΗΝ ΨΥΧΙΚΗ ΑΠΕΞΑΡΤΗΣΗ.

    καλη τυχη

  3. #3
    Υπάρχει ένα πολύ αξιόλογο μέλος εδώ ο Θοδωρής, που έχει κάνει απεξάρτηση και είναι ιδιαίτερα ευαισθητοποιημενος με το θέμα και είμαι σίγουρη πως θα σε βοηθήσει.
    Στείλε του ένα υ2υ. Ελπίζω πως θα μπει κατά τη διάρκεια της ημερας και θα το δει.

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    11
    Originally posted by Reptile.x
    Θα ηθελα να μαθω αν καποιος εχει καταφερει σε αυτη την ζωη να απεξαρτηθει απο την Ηρωινη με subotex. δυστηχος το τελευταιο εξαμηνο ειναι κατι που προσπαθω να κανω μαζι με την γυναικα μου αλλα παντα την 3-4 μερα ξανα κυλαμε? το θεμα δεν ειναι τα στεριτικα αλλα το πνευμετικο κομματι της ιστοριας!!!
    και οι δυο μας ειμασταν περιστασιακοι χρηστες αλλα τον τελευταιο χρονο κανουμε καθημερινη χρηση με εισποες.
    1) τελικα πως μπωρεις να το βγαλεις απο το μυαλο σου?
    2) ποσο καιρο θα μου παρει?
    3) στην Θεσσαλονικη πωσ-που θα μπωρουσα να βρω \"subotex\"
    4) υπαρχει καποιοσ αλλος τροπος για απεξαρτηση οπου θα διευκοληνει και τα στεριτικα αλλα και το πνευματικο κομματι τησ ιστοριας?
    5) υπαρχει τελικα σωτηρια η πρεπει να αρχισουμε να απογοητευομαστε και να συνηδητοποιουμε οτι αυτο θα το κουβαλαμε μια ζωη?
    6) γιατι δεν δινετε το φαρμακο με συνταγη? υπαρχη λογος η απλα ειναι ενασ ακομα τροποσ του τρομο-κρατουσ να ελεχει τουσ εξαρτημενους?
    Με τα subutex βγαζεισ τα στερικα δεν εχεισ πονουσ δε τρχεισ τουαλετα..Βασικο για να τα παρεισ ειναι να εισαι εντελοσ χαρμανησ...Αλλα θα σε σταναχωρισω καθως δε κοβεισ μ αυτα κ δε βγαινει απ το μυαλο σου χωρισ ψυχαναλυση κ ανθροπους που ξερουνε..Χαρακτηριστικο οτι το 99% υποτροπιαζουν μετα τα στεριτικα λογο τησ ψυχολογικησ εξαρτησησ..Απο πρωσοπικη μου αποψη το 100% μετα απο 10 μερεσ χωρισ χρηση κ ενω δεν εχουν στεριτικα ξαναπινουν....

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •