Άγχος η απλά ιδέα μου...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 9 of 9
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    7

    Άγχος η απλά ιδέα μου...

    Καλησπέρα σε όλους και καλη χρονια, δεν ηξερα που να πω την ιστορια μου , και ψαχνοντας στο ιντερνετ βρηκα αυτο το forum.. Γενικα δεν ειχα ποτε άγχος στην ζωη μου, λοιπον.. τον τελευταιο μηνα δουλευα πολλες ωρες εκτος αθηνων, 10 ωρα ορθια, σε ξενο μερος κτλ, γυρνοντας στην αθηνα, με ξυπναει μια φοβερη ταχυκαρδια που δεν ειχα ξανανιωσει ποτε, ζαλαδα και αισθημα τρομου.. μου περασε μεσα σε 3 λεπτα.. λεω τι επαθα.. θα ειδα καποιον εφιαλτη και θα φοβηθηκα..
    μετα απο 3 μερες, παλι στο κρεβατι ξυπναω με ζαλαδα και αισθημα φοβου.. παλι μεσα σε 2 λεπτα περναει.. και το αποκορύφωμα.. μετα απο αυτο το περιστατικο περνανε 2 μερες.. τρωω κατα τις 10 ενα βαρυ γευμα(σουβαλακια), και κατα τις 2 το βραδυ με πιανουν ταχυκαρδιες, ιδρωτας, φοβος, κανω εμετο, διαρροια, πυρετος,μου ηρθε και η περιοδος και με εξαντλησε.. γενικα ειμαι λιγο φοβητσιαρα.. δεν κοιμηθηκα ολο το βραδυ διοτι φοβομουν να κοιμηθω μην με ξαναπιασει αυτο στον υπνο μου.. την επομενη μερα παω στα επειγοντα που δεν μου βρισκουν τιποτα.. σουπερ εξετασεις, καρδιολογικες κτλ ολα κομπλε.. Ενας γιατρος μου ειπε οτι λιγο πριν τα 30 ολα βγαινουν,, ειμαι 29. μου ειπε αν στρεσαριστηκα απο καπου, αν κουραστηκα κτλ.. τωρα εχουν περασει 5 μερες απο τοτε που πηγα στο νοσοκομειο μερα με την ημερα ειμαι καλυτερα, στην αρχη δεν ηθελα να κοιμηθω γιατι φοβομουν οτι θα μου ξανασυμβει, γενικα ομως δεν εχω διαθεση,κλαιω ευκολα, σκεφτομαι το βραδυ και οτι δεν θα μπορω να κοιμηθω, και ολα αυτα μεσα σε 1 εβδομαδα!! Που εγω ημουν τοσο χαρουμενο κοριτσι που δεν με στεναχωρουσε τιποτα!!! κτλ Λετε να παω σε ψυχολογο κτλ? λετε οτι ειναι απο κουραση? μηπως με πειραξε το σουβλακι και μου ειχαν συμβει και ολα αυτα τις προηγουμενες μερες και φοβηθηκα?? και τα συνδύασα??> δεν ξερω τι να υποθεσω.. ειχα κανει και εξεταση αιματος θυρεοειδή και υπερηχο, μονο οζους μου βρηκαν... τιλετε εχω τελικα αγχος η ειναι απλα κουραση και θα περασει?. οι απανατησεις σας ειναι πολυτιμες.
    χριστινα

  2. #2
    Καλησπερα Χριστινα και καλη χρονια!!!
    Δεν μας ειπες ομως σε αγχωσε κατι στην δουλεια η γενικα??
    μηπως παιζουν και τα λεγομενα σδπ? γιατι και εμενα με πιανει ζαλαδα και ταση για εμετο...

  3. #3
    Μηπως επαθες κριση πανικου? σωματικα πως αισθανεσαι?

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    7
    Τι ειναι το σδπ; οταν ημουν στην κεφαλονια.. εκει ημουν για την δουλειά ενιωθα μια χαρα, απλα ενιωθα πίεση οτι πρεπει να είμαι στην ωρα μου κτλ.. ήμουν μονη ενα μηνα κατι που δε το ειχα ξανανιωσει.. τωρα παω στο μαθημα και νιώθω μεσα στο μετρο οτι εχω πυρετο οτι κοκκινίζει το κεφάλι μου.. οτι δεν μπορω να νατ καταπιω.. εχω τρόμαξει πολυ..

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    7
    Επισης αισθάνομαι οτι είμαι κουρασμενη αν και κοιμήθηκα 10 ωρες ..

  6. #6
    Αφου πηγες νοσοκομειο και εκανες εξετασεις και ολα βγηκαν καλα τοτε το πιθανοτερο ειναι οτι ειναι ψυχολογικο.

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    7
    Σκέφτομαι μηπως ειναι υπερκοπωση.. τα συμπωματα ιδια ειναι...

  8. #8
    Member
    Join Date
    Nov 2015
    Location
    Athens
    Posts
    87
    Πρώτα από όλα από ότι κατάλαβα από το κειμενό σου, διατροφή μηδέν έτσι; Όλα από εκει ξεκινάνε, όταν όλοι σήμερα ζούμε σε τρελούς ρυθμούς και δίνουμε βάση μόνο στη σχολή και στη δουλειά, και φορτώνουμε τον οργανισμό με όλες τις αηδίες γεμάτες τοξίνες, λογικό να έρθει η στιγμή που θα ξεσπάσει και αυτός είτε με παθολογικό είτε με ψυχολογικό τρόπο. Καλά και εσύ πριν πέσεις για ύπνο τρως σουβλάκια και περίμενες να κάνεις βαρύ και γλυκό ύπνο; Όλοι οποτε έχουμε φάει αργά, κάνουμε άτσαλο ύπνο και ξυπνάμε την επόμενη μέρα με αδιαθεσία και αδυναμία.

    Τίποτα δεν έχεις, απλά πρέπει να δώσεις και λίγο βάρος στον εαυτό σου. Βρές λίγο χρόνο για χαλάρωση και λίγη άσκηση και φυσικά να φτιάξεις τη διατροφή σου. Είναι προφανές ότι ο οργανισμό σου χρειάζεται ΑΠΟΤΟΞΙΝΩΣΗ.

  9. #9
    Member
    Join Date
    Nov 2015
    Location
    Athens
    Posts
    87
    ............

Similar Threads

  1. ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ -ΚΑΡΔΙΑ 'Η ΑΠΛΑ ΑΓΧΟς?
    By MAMAVE in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 10-03-2014, 13:24
  2. προβλημα ή απλα αγχος;
    By foititis21 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 21
    Last Post: 03-07-2013, 13:32
  3. Eχω κατι ή απλα ευθυνεται το αγχος?
    By Μαρακιι in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 30-06-2012, 22:19
  4. 2-3 αγχωδεις διαταραχες και μετα απλα αγχος
    By dimcal in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 23-08-2010, 12:34
  5. Ιδέα
    By frouto in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 8
    Last Post: 02-03-2006, 01:32

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •