Η ερωτική ζωή μιας 18 χρονης. Σεξ - ηθική -φιλίες - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 44
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,748
    Μεγαλωνουν με παραμυθια μετα βρισκουν ενα μαλακα δενονται κ δε μπορουν να ξεκολησουν κ μετσ φταιει ο μαλακασ
    Οχι ο μαλακασ δε φταιει μονο αυτοσ φταινε κι αυτεσ κ πωσ μεγαλωνουν καλο το δεσιμο αλλα να συγκεντρωνομαστε δεν ειναι αγαπη η ερωτασ ειναι δεσιμο διαχειριση θελει
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  2. #17
    Αυτές που έχουν προσφέρει το αιδοίο τους αφειδώλευτα σε πολλούς, όταν (και αν) κάποτε αποφασίσουν να κάνουν οικογένεια θα ψάξουν να βρουν το ήσυχο το παιδί του σπιτιού. Τον μαλάκα θα τον απορρίψουν επειδή είχαν την εμπειρία τι θα πει μαλάκας.
    Στον μαλάκα θα προσκολληθεί η κάθε ανώριμη χαζογκόμενα, που γοητεύεται εύκολα κι αυτός ξέρει να της παριστάνει τον μάγκα και τον καμπόσο, να την γλεντοκοπάει φαινομενικά κάνοντας την να περνάει όμορφα. Αυτή είναι που θα προκύψει με τα ψυχολογικά.
    γιάννης

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    712
    Quote Originally Posted by ioannis2 View Post
    Αυτές που έχουν προσφέρει το αιδοίο τους αφειδώλευτα σε πολλούς, όταν (και αν) κάποτε αποφασίσουν να κάνουν οικογένεια θα ψάξουν να βρουν το ήσυχο το παιδί του σπιτιού. Τον μαλάκα θα τον απορρίψουν επειδή είχαν την εμπειρία τι θα πει μαλάκας.
    Στον μαλάκα θα προσκολληθεί η κάθε ανώριμη χαζογκόμενα, που γοητεύεται εύκολα κι αυτός ξέρει να της παριστάνει τον μάγκα και τον καμπόσο, να την γλεντοκοπάει φαινομενικά κάνοντας την να περνάει όμορφα. Αυτή είναι που θα προκύψει με τα ψυχολογικά.
    Ιωάννη δεν καταλαβαίνω ποιος είσαι εσύ που θα κρίνεις με πόσους πρέπει να έχει πάει η κάθε γυναίκα και γιατί είναι λάθος να δοκιμάζει μια γυναίκα πολλούς ερωτικούς συντρόφους. Και οι γυναίκες άνθρωποι είναι και κάνουν λάθη όπως όλοι και μπορεί να έχουν κάνει λάθος επιλογές στο παρελθόν αλλά αν μέσα από αυτές έμαθαν και ξέρουν πλέον ποιος τύπος ανθρώπου τους ταιριάζει εσύ αντί να κατακρίνεις φαντάζομαι ότι θα έπρεπε να χαίρεσαι για αυτές.

    Quote Originally Posted by ioannis2 View Post
    Το να κάθεσαι του καθενός, όποιος βρεθεί στο δρόμο σου δλδ, χωρίς να υφίσταται κάτι συναισθηματικό μεταξύ σας, χωρίς ουσιαστικό υπόβαθρο που να παραπέμπει σε σχέση, απλά για να ικανοποιήσεις τις ορμές σου, τότε προφανέστατα κάτι δεν πάει καλά μαζι σου, σου βγήκε δλδ το όνομα και ο νοών νοείτω τι είδους γυναίκα θα σε θεωρούν.
    Στο τελος, αν αποφασίσεις σοβαρή με προοπτική γαμου σχέση, είτε θα πρέπει να βρεις μεσα σου το τεράστιο σθενος να αποβαλεις τον παλιο σου εαυτό για μια νεα αρχή είτε να βρεις καποιον που θα σε καλύπτει περισσότερο από όλους όσους θα εχεις γνωρίσει μέχρι τότε για να μεινεις σταθερη σ αυτον.
    Οι άνθρωποι που θα θεωρήσουν μια γυναίκα αυτό που υποννοείς επειδή πήγε με πολλούς είναι οι ίδιοι που θα θεωρήσουν έναν άντρα μάγκα επειδή πήγε με πολλές. Είναι όμως ιερόδουλη επειδή πήγε με κάποιον που της άρεσε; Ήθελε κάτι παραπάνω μαζί του και αυτό δεν προχώρησε, μπορείς να την χαρακτηρίσεις αφελή που δεν κατάλαβε τις προθέσεις του άλλου όχι όμως ιερόδουλη. Η τελευταία σου πρόταση από την άλλη αφήνει να εννοηθεί ότι καλύτερα να μην έχει πολλές εμπειρίες η γυναίκα γιατί τόσο πιο δύσκολα θα βρει κάποιον να την ικανοποιήσει. Μήπως όμως αυτό που λες είναι τελικά αυτό που χρειάζονται οι σχέσεις; Συνειδητοποιημένους ανθρώπους που γνωρίζουν τα θέλω τους και δεν καταλήγουν με τον πρώτο τυχόντα επειδή δεν ξέρουν τι τους ταιριάζει;

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Δεν πιστευω οτι παιζει ρολο με ποσους αντρες εχει παει μια γυναικα στην ηθικη της , εχω κανει σχεση με κοπελα 31 χρονων , προσφατως , που ειχε παει με καμμια 30αρια αντρες , ηθικοτατη και ειλικρινης , τις σιγανοπαπαδιες φοβαμαι περισσοτερο , εγω , απο την αλλη , αν και 54 , εχω παει με 6 κοπελες , αλλα καλες ( δεν υπολογιζω μερικες που πηγα προ των 23 ετων , ημουν πιτσιρικας τοτε , ειμαι σχεσακιας , και δεν αισθανομαι στερημενος , οπως ελεγε ο Ρ. Ρεντφορντ ,' αμα εχεις το φιλετο στο κρεβατι σου , γιατι να ψαχνεσαι αλλου ' , ειμαι αυτης της νοοτροπιας ........

  5. #20
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Δεν πιστευω οτι παιζει ρολο με ποσους αντρες εχει παει μια γυναικα στην ηθικη της , εχω κανει σχεση με κοπελα 31 χρονων , προσφατως , που ειχε παει με καμμια 30αρια αντρες , ηθικοτατη και ειλικρινης (?), τις σιγανοπαπαδιες φοβαμαι περισσοτερο (σε τι διαφέρουν από αυτές που έχουν πάει με καμιά 30αριά?) , εγω , απο την αλλη , αν και 54 , εχω παει με 6 κοπελες , αλλα καλες (λογικό είναι επειδή εσυ δεν φαινεσαι καθόλου για άτομο που θελει απλά να κανει τη φαση του με κάποιαν και μετα να την παρατήσει.( δεν υπολογιζω μερικες που πηγα προ των 23 ετων , ημουν πιτσιρικας τοτε , ειμαι σχεσακιας , και δεν αισθανομαι στερημενος , οπως ελεγε ο Ρ. Ρεντφορντ ,' αμα εχεις το φιλετο στο κρεβατι σου , γιατι να ψαχνεσαι αλλου ' , (σ' αυτό συμφωνώ) ειμαι αυτης της νοοτροπιας ........
    "Φιλέτο" είναι τα στανταρ του καθενός. Αμα το εχει βρει καλώς, αν μετα την απατα είναι παλιοχαρακτήρας/μαλάκας.
    γιάννης

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by ioannis2 View Post
    "Φιλέτο" είναι τα στανταρ του καθενός. Αμα το εχει βρει καλώς, αν μετα την απατα είναι παλιοχαρακτήρας/μαλάκας.

    Εμ , κι εγω δεν το καταλαβαινω , εχεις μια ωραια γυναικα , και ψαχνεσαι περαιτερω ? δεν καταλαβαινω αυτην την ψυχολογια , αλλα δεν εχω υπαρξει και παντρεμενος ............

  7. #22
    Quote Originally Posted by Σαμίρα View Post
    Καταρχήν γεια σας,
    Το θέμα που θέλω να ανοίξω και να ¨ακούσω ¨τη γνώμη σας είναι η ερωτική ζωή μιας κοπέλας 18-19 χρονών και κατά πόσο επηρεάζονται οι κοριτσίστικες φιλίες από την ερωτική ζωή της άλλης.
    1) Πρώτα πρώτα να ξεκαθαρίσω πως και εγώ φυσικά είμαι της απόψεως ότι το σεξ/έρωτας θα πρέπει να γίνεται σε μια υγιή σχέση. Τι γίνεται όμως όταν η κοπέλα κάνει σεξ χωρίς να έχει σχέση; Της ¨βγαίνει¨ το όνομα; Είναι ανήθικο; Είναι μια επιλογή όπως και των αγοριών που δεν έχουν αναστολές; Υπάρχει κίνδυνος να γίνει συναισθηματικά ανάπηρη;
    2) Για παράδειγμα εγώ, ξεκίνησα τις ερωτικές επαφές από πολύ νωρις. Δεν το μετανιώνω αλλα θα ήθελα να γινόταν και αργότερα γιατι ίσως να σκεφτόμουν διαφορετικά και να έκανα καλύτερες επιλογές… Μια ξαδέρφη μου λέει πως είναι μέχρι να το κάνεις… μετα το βλεπεις απλα σαν ορμη και σαν ανάγκη μεχρι να έρθει ο έρωτας της ζωής σου και να γίνει ξανα το σκηνικό παραμυθένιο…
    Έχω κάνει σχέσεις που ήταν καλες… εχω κανει σεξ χωρίς σχεση γιατι απλα παραμυθιαζομουν ότι θα γυρίσει σε σχέση με αποτέλεσμα να πληγώνομαι μόνη μου ή να γίνομαι αναίσθητη…δηλαδή η τελευταία φορα που έκανα κάτι με κάποιον… Μου άρεσε πολύ, επιδίωκα να βγω μαζί του , βγήκαμε πηγαμε για ένα ποτο και καταληξαμε σπιτι του και εκει ξεφουρνισε ότι είναι με καποια και απλα δεν περνανε καλα (εγω εκει επρεπε να σηκωθω να φυγω , αλλα εκατσα) και τελος παντων συνεχίστηκε ολο αυτό με προφανή καταληξη και εφυγα . Δεν με πειραξε αλλα ξερω πως εαν ημουν στη θεση της αλλης ναι θα με πειραζε..παρολαυτα δεν το σκέφτομαι πλέον ξέρω ότι είναι ανηθικο και υποτιμητικο για τον εαυτο μου π εκατσα και δεν εφυγα και απλα δεν προκειται να συνεχιστει (πρωτη φορα εκανα κατι με καποιον π ηξερα ότι εχει σχεση ).

    3) Συζήτησα το σκηνικό με 2 φίλες μ και έναν φίλο μου και συμφωνούσαμε όλοι σε αυτό ..οτι δεν ηταν σωστο από μερους μου να κατσω (οκ θα μου πειτε εφοσον το καταλαβαινω γτ εκατσα..εκατσα γτ εκεινη τη στιγμη το ηθελα και δεν σκεφτηκα τι πρεπει). Το θέμα είναι τι άποψη σχηματίζουν οι φίλοι. Επηρεάζεται η φιλία από την ερωτική ζωή; Στις φιλίες μου είμαι πάντα σωστή και πάντα θέλω το καλό τους , με τα αισθηματικά τα κάνω σαλάτα.

    Το ξέρω είναι πολλά τα ερωτήματα αλλά σίγουρα σημαντικά και θα ήθελα την γνώμη σας επι του θεματος …
    Ευχαριστω εκ των προτέρων.!!
    Κάθε πρωί βλέπω τους ανθρώπους να βιάζονται να πάνε στις δουλειές τους, βιάζονται να μπούνε στα μέσα μαζικής μεταφοράς, βιάζονται να επιστρέψουν στα σπίτια τους, βιάζονται να βρούνε μια θέση στο πάρκινγκ, βιάζονται να φάνε, βιάζονται να απολαύσουν τον καφέ τους, βιάζονται να σκεφτούν, βιάζονται να μιλήσουν,βιάζονται να πράξουν, βιάζονται να μεγαλώσουν, βιάζονται να γεμίσουν εμπειρίες, βιάζονται να ερωτευτούν, βιάζονται να αγαπήσουν, βιάζονται να χωρίσουν...πάντα ανυπόμονοι και πάντα μα πάντα κάνουν τα ίδια και τα ίδια λάθη. Το μόνο που τους νοιάζει είναι να είναι αρεστοί στην κοινωνία, να συμβαδίζουν με την εποχή που ζουν, να κάνουν ότι κάνουν και οι περισσότεροι και ας ξέρουν εκ των προτέρων ότι είναι λάθος.

    Κάθομαι άπειρες φορές, όπου και αν βρίσκομαι, και παρατηρώ τις συμπεριφορές των ανθρώπων. Σπάνια μιλάω ή κάνω οτιδήποτε άλλο όταν παρατηρώ τις κινήσεις ενός ανθρώπου που έχω βάλει στο οπτικό μου πεδίο. Στο τέλος τις περισσότερες φορές τον πλησιάζω μέσα στην παρέα που βρίσκεται και τον ρωτάω γιατί είσαι μόνος ? Πάντα η ίδια ερώτηση και αφού περάσουν τα πρώτα δευτερόλεπτα αμηχανίας και εφόσον δεν με διαολοστείλει μου λέει που το κατάλαβες ότι νιώθω μόνος ? Δεν χρειάζεται κανείς να είναι τόσο έξυπνος τον απαντώ για να καταλάβει ότι δεν είσαι ευτυχισμένος στην ζωή σου. Νομίζεις ότι αν γεμίσεις την ζωή σου με άπειρες δραστηριότητες, με άπειρες εμπειρίες ότι θα νιώσεις καλύτερα ? Νομίζεις ότι αν πας και μιλήσεις σε 2-3-4-10 κοπέλες σε ένα μπαρ, το ίδιο βράδυ, ότι έχεις περισσότερες πιθανότητες να βρεις τον έρωτα της ζωής σου ? Νομίζεις ότι αν ρίξεις 10 χυλόπιτες, το ίδιο βράδυ, σε 10 διαφορετικούς άντρες χωρίς ούτε καν να τους κοιτάξεις ότι θα σε κάνει περισσότερο ποθητή γυναίκα στον επόμενο που κάθεται και σε παρατηρεί ? Νομίζεις ότι αν πας με 1-2-3-10 από τα 15 σου ότι θα σε κάνει περισσότερο γυναίκα ή περισσότερο άντρα ? Νομίζεις ότι έχει καθόλου αξία η γνώμη όλων αυτών που έχουν κάνει τα ίδια και χειρότερα στον βωμό των εμπειριών και των λαθών ? Νομίζεις ότι είναι ζωή αυτό το πράγμα που ζεις ? Νομίζεις ότι έτσι θα γευτείς τον έρωτα και την αγάπη ? Έτσι είναι...αν έτσι νομίζετε ( Λουίτζι Πιραντέλλο ) !!!

    Πολλές από τις ερωτήσεις μου...απάντηση έδωσες εσυ μόνη σου μέσα από το κείμενο σου !!! Ο άνθρωπος που βαδίζει με αυτή την συμπεριφορά έχει περισσότερες πιθανότητες από τον καθένα να βρεθεί στη δύση της ζωής του μόνος. Και να ξέρεις κανένας δεν φταίει για την ζωή που έχουμε επιλέξει να κάνουμε...παρά μονάχα...εμεις οι ίδιοι !!! Κανείς δεν μας επιβάλει να βιαζόμαστε κάθε μέρα για ανούσια πράγματα, κανείς δεν μας υποχρεώνει να μεγαλώσουμε πριν την ώρα μας. Κανείς δεν μας είπε να κάνουμε έρωτα από τα 15 μας...κάπου το είδαμε, κάπου το ακούσαμε, κάποιο ερέθισμα είχαμε, μόνοι μας πάντως δεν θα το κάναμε !!! Ας σταματήσουμε όσο ακόμα προλαβαίνουμε, να αντιγράφουμε συμπεριφορές άλλων, να γινόμαστε κάτι που στο μέλλον θα το μετανιώσουμε, ας κάνουμε πράγματα που ποτέ δεν θα μετανιώσουμε που τα κάναμε.

    Καλή τύχη με την ζωή σου...και μην ανησυχείς για το τι λένε οι φίλοι, οι γνωστοί και οι άγνωστοι...εφήμερες είναι οι φιλίες ή οι σχέσεις που βασίζονται σε σαθρά θεμέλια...δυνατές αυτές που είναι χτισμέμες πάνω στην εμπιστοσύνη και στην αληθινή αγάπη !!! Να ανησυχείς για το τι λες εσυ στον εαυτό σου για όσα έκανες ή όσα θα κάνεις. Την επόμενη φορά που θα θελήσεις να κάνεις οτιδήποτε, ρώτησε πρώτα τον εαυτό σου αν θες πραγματικά να το κάνεις και κάντο. Μην μετανιώνεις ποτέ για ότι έχεις κάνει...είμαστε οι επιλογές μας και τις επιλογές μας πρέπει να τις στηρίζουμε μέχρι τέλους !!!

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    , ηθικοτατη και ειλικρινης , τις σιγανοπαπαδιες φοβαμαι περισσοτερο , ........


    Γιατι προτιμω και ενθαρρυνω να μου πει την αληθεια , δεν εχω τετοια κολληματα , η σιγανοπαπαδια , δεν θα σου πει την αληθεια , θα φοβηθει τις πιθανες συνεπειες ............

  9. #24
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    7
    Ίσως... Τα ερωτήματα ειναι ολοφάνερα.. Αν είναι ανήθικο μια κοπέλα να έχει ερωτικές επαφές χώρος να έχει σχέση...Αν έτσι κινδυνεύει να χάσει τον συναισθηματισμό της.. Καταποσο επηρεάζει η ερωτική ζωή της το κοντινό της περιβάλλον φίλους δλδ... Και δίνω κ καποα παραδείγματα απο την δική μ ζωή π πάλι μπορούν να σχολιαστούν ..και να δοθούν συμβουλές....

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,748
    Quote Originally Posted by Försvarsadvokat View Post
    Κάθε πρωί βλέπω τους ανθρώπους να βιάζονται να πάνε στις δουλειές τους, βιάζονται να μπούνε στα μέσα μαζικής μεταφοράς, βιάζονται να επιστρέψουν στα σπίτια τους, βιάζονται να βρούνε μια θέση στο πάρκινγκ, βιάζονται να φάνε, βιάζονται να απολαύσουν τον καφέ τους, βιάζονται να σκεφτούν, βιάζονται να μιλήσουν,βιάζονται να πράξουν, βιάζονται να μεγαλώσουν, βιάζονται να γεμίσουν εμπειρίες, βιάζονται να ερωτευτούν, βιάζονται να αγαπήσουν, βιάζονται να χωρίσουν...πάντα ανυπόμονοι και πάντα μα πάντα κάνουν τα ίδια και τα ίδια λάθη. Το μόνο που τους νοιάζει είναι να είναι αρεστοί στην κοινωνία, να συμβαδίζουν με την εποχή που ζουν, να κάνουν ότι κάνουν και οι περισσότεροι και ας ξέρουν εκ των προτέρων ότι είναι λάθος.

    Κάθομαι άπειρες φορές, όπου και αν βρίσκομαι, και παρατηρώ τις συμπεριφορές των ανθρώπων. Σπάνια μιλάω ή κάνω οτιδήποτε άλλο όταν παρατηρώ τις κινήσεις ενός ανθρώπου που έχω βάλει στο οπτικό μου πεδίο. Στο τέλος τις περισσότερες φορές τον πλησιάζω μέσα στην παρέα που βρίσκεται και τον ρωτάω γιατί είσαι μόνος ? Πάντα η ίδια ερώτηση και αφού περάσουν τα πρώτα δευτερόλεπτα αμηχανίας και εφόσον δεν με διαολοστείλει μου λέει που το κατάλαβες ότι νιώθω μόνος ? Δεν χρειάζεται κανείς να είναι τόσο έξυπνος τον απαντώ για να καταλάβει ότι δεν είσαι ευτυχισμένος στην ζωή σου. Νομίζεις ότι αν γεμίσεις την ζωή σου με άπειρες δραστηριότητες, με άπειρες εμπειρίες ότι θα νιώσεις καλύτερα ? Νομίζεις ότι αν πας και μιλήσεις σε 2-3-4-10 κοπέλες σε ένα μπαρ, το ίδιο βράδυ, ότι έχεις περισσότερες πιθανότητες να βρεις τον έρωτα της ζωής σου ? Νομίζεις ότι αν ρίξεις 10 χυλόπιτες, το ίδιο βράδυ, σε 10 διαφορετικούς άντρες χωρίς ούτε καν να τους κοιτάξεις ότι θα σε κάνει περισσότερο ποθητή γυναίκα στον επόμενο που κάθεται και σε παρατηρεί ? Νομίζεις ότι αν πας με 1-2-3-10 από τα 15 σου ότι θα σε κάνει περισσότερο γυναίκα ή περισσότερο άντρα ? Νομίζεις ότι έχει καθόλου αξία η γνώμη όλων αυτών που έχουν κάνει τα ίδια και χειρότερα στον βωμό των εμπειριών και των λαθών ? Νομίζεις ότι είναι ζωή αυτό το πράγμα που ζεις ? Νομίζεις ότι έτσι θα γευτείς τον έρωτα και την αγάπη ? Έτσι είναι...αν έτσι νομίζετε ( Λουίτζι Πιραντέλλο ) !!!

    Πολλές από τις ερωτήσεις μου...απάντηση έδωσες εσυ μόνη σου μέσα από το κείμενο σου !!! Ο άνθρωπος που βαδίζει με αυτή την συμπεριφορά έχει περισσότερες πιθανότητες από τον καθένα να βρεθεί στη δύση της ζωής του μόνος. Και να ξέρεις κανένας δεν φταίει για την ζωή που έχουμε επιλέξει να κάνουμε...παρά μονάχα...εμεις οι ίδιοι !!! Κανείς δεν μας επιβάλει να βιαζόμαστε κάθε μέρα για ανούσια πράγματα, κανείς δεν μας υποχρεώνει να μεγαλώσουμε πριν την ώρα μας. Κανείς δεν μας είπε να κάνουμε έρωτα από τα 15 μας...κάπου το είδαμε, κάπου το ακούσαμε, κάποιο ερέθισμα είχαμε, μόνοι μας πάντως δεν θα το κάναμε !!! Ας σταματήσουμε όσο ακόμα προλαβαίνουμε, να αντιγράφουμε συμπεριφορές άλλων, να γινόμαστε κάτι που στο μέλλον θα το μετανιώσουμε, ας κάνουμε πράγματα που ποτέ δεν θα μετανιώσουμε που τα κάναμε.

    Καλή τύχη με την ζωή σου...και μην ανησυχείς για το τι λένε οι φίλοι, οι γνωστοί και οι άγνωστοι...εφήμερες είναι οι φιλίες ή οι σχέσεις που βασίζονται σε σαθρά θεμέλια...δυνατές αυτές που είναι χτισμέμες πάνω στην εμπιστοσύνη και στην αληθινή αγάπη !!! Να ανησυχείς για το τι λες εσυ στον εαυτό σου για όσα έκανες ή όσα θα κάνεις. Την επόμενη φορά που θα θελήσεις να κάνεις οτιδήποτε, ρώτησε πρώτα τον εαυτό σου αν θες πραγματικά να το κάνεις και κάντο. Μην μετανιώνεις ποτέ για ότι έχεις κάνει...είμαστε οι επιλογές μας και τις επιλογές μας πρέπει να τις στηρίζουμε μέχρι τέλους !!!
    Τωρα μιλασ ωραια τωρα μαλιστα κατσε εδω κ συζητα ειναι πολυ ωραια αυτα που περιγραφεισ κ ανοιξεσ κι εσυ εκατο θεματα επιτελουσ λιγο ποιοτητα μπραβο στουσ καινουριουσ αυτη τη φουρνια
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  11. #26
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    7
    Ίσως τα καλύτερα λόγια -συμβουλή που έχω πάρει ως τώρα και το χρειαζόμουν.Ευχαριστώ γιαυτο και για τον χρόνο σου ....!!! :)

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,690
    Quote Originally Posted by Σαμίρα View Post
    Ίσως... Τα ερωτήματα ειναι ολοφάνερα.. Αν είναι ανήθικο μια κοπέλα να έχει ερωτικές επαφές χώρος να έχει σχέση...Αν έτσι κινδυνεύει να χάσει τον συναισθηματισμό της.. Καταποσο επηρεάζει η ερωτική ζωή της το κοντινό της περιβάλλον φίλους δλδ... Και δίνω κ καποα παραδείγματα απο την δική μ ζωή π πάλι μπορούν να σχολιαστούν ..και να δοθούν συμβουλές....
    για μενα, το ανηθικο ειναι να εχει μια κοπελα σεξουαλικες επαφες και να παριστανει την απελευθερωμενη (να προτεινει παρτουζες, κινκι σεξ, τα_κανω_ολα_και_χωρις_λεφτα) , οχι επειδη το επιθυμει και της αρεσει, αλλα προσπαθωντας να πεισει καποιον ανδρα να κανει σχεση μαζι της, επειδη δεν εχει αλλα προσοντα (ομορφια, ταλεντα, νιατα, οτιδηποτε κι αν θεωρειται προσον για τον απεναντι). δηλαδη οταν δεν το κανει απο αποψη και ικανοποιηση, αλλα με απωτερο σκοπο διαφορετικο. επισης, ανηθικο ειναι να προδιδει τις σχεσεις της, ερωτικες, φιλικες, επαγγελματικες, προκειμενου να ρουφηξει αλλον εναν ..(αυγο), μη χασει..:p

    τον συναισθηματισμο της και την αυτοεκτιμηση της, κινδυνευει να τα χασει οταν Η ΙΔΙΑ πιστευει οτι ειναι ανηθικη ωστοσο κανει πραξεις που αντιβαινουν στην ηθικη της βαυκαλιζομενη οτι νοιωθει καλα.

    τους γυρω βεβαιως και τους επηρρεαζουν οι επιλογες της, αναλογα με τις αποψεις του καθενα.
    αλλος μπορει να θιγεται και με το προγαμιαιο σεξ και να μην την κανει παρεα, αλλος να τρεχει στις παρτουζες και να της λεει χωσε κι αλλο να γουσταρουμε...:rolleyes: (και πολλες αλλες ενδιαμεσες επιλογες. δεν λεω οτι υπαρχουν μονο τα ακρα. απλα για να καταλαβεις:))


    οποτε αντι να ρωτας για την δικη μας ηθικη σταση, ψαξε την δικη σου ηθικη και ακολουθα την.
    βρες φιλους που να αποδεχονται τις δικες σου αποψεις, αντι να χορευεις σε οτι ντεφι σου βαρανε ;).

    αυτο που ΔΕΝ μπορεις ομως να κανεις, ειναι να αλλαξεις την ηθικη αυτου που θελεις, θαθελες, ειτε για φιλο ειτε για σχεση ειτε για γειτονισα.
    οι επιλογες του καθενα εχουν και τιμημα.
    δικαιωμα του να μην του αρεσει η ηθικη σου και να μην σε κανει παρεα.
    βρες αλλους που να τους αρεσεις.

  13. #28
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    7
    Σωστότατο...ίσως θα πρέπει να αλλάξω τα "στάνταρντ" μου ....πολλες φορές η μητέρα μου μου λέει ότι με τις επιλογές μου ειναι σαν να μην σέβομαι τον εαυτό μου ή δεν καταλαβαίνω την αξία μου..γιατι ξέρει ότι εγώ σκέφτομαι διαφορετικα...κανω κάτι για να το κάνω ναι αλλά γτ επιθυμώ και μια συνέχεια...ενω ο άλλος πχ μόνο γ να πάρει και γεια σου ή οποτε με θυμηθούν ξανά..ας πω κανα γλυκόλογο και θα έρθει.. Οποτε εκεί πρέπει να αλλάξω γτ εγώ ουσιαστικά επιτρέπω κάποια πράγματα... Αλλά πραγματικά ειναι φορές που θες έναν άνθρωπο να μοιραστείς έστω κ λίγες στιγμές μαζί του...τώρα ξεφεύγω λίγο από το θέμα... Αλλά μερικές φορές πιστεύω ότι ειναι ένας δικος μ τρόπος να καλύπτομαι "συναισθηματικά" ... Πάντα κοιτάω μεγαλύτερες ηλικες απο την δική μου... Ουσιαστικά επιζητώ την ασφάλεια τη κατανόηση και ίσως την "πατρική " φιγούρα

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,690
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Τωρα μιλασ ωραια τωρα μαλιστα κατσε εδω κ συζητα ειναι πολυ ωραια αυτα που περιγραφεισ κ ανοιξεσ κι εσυ εκατο θεματα επιτελουσ λιγο ποιοτητα μπραβο στουσ καινουριουσ αυτη τη φουρνια
    οταν λες "καινουριος"? :p

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,690
    Quote Originally Posted by Σαμίρα View Post
    Σωστότατο...ίσως θα πρέπει να αλλάξω τα "στάνταρντ" μου ....πολλες φορές η μητέρα μου μου λέει ότι με τις επιλογές μου ειναι σαν να μην σέβομαι τον εαυτό μου ή δεν καταλαβαίνω την αξία μου..γιατι ξέρει ότι εγώ σκέφτομαι διαφορετικα...κανω κάτι για να το κάνω ναι αλλά γτ επιθυμώ και μια συνέχεια...ενω ο άλλος πχ μόνο γ να πάρει και γεια σου ή οποτε με θυμηθούν ξανά..ας πω κανα γλυκόλογο και θα έρθει..
    να μην αφηνεις κανεναν να σε πιεσει να κανεις κατι παραπανω απο αυτο που πραγματικα επιθυμεις.
    δεν ειναι κακο να θελεις συνεχεια. το κακο ειναι να ξεπουλας την ηθικη σου και τις σχεσεις σου για μια ελπιδα οτι θα κανεις μια (αλλη) σχεση.

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. φιλιες ?
    By Macgyver in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 25
    Last Post: 24-09-2015, 00:44
  2. γυναικειες φιλιες
    By restless mind in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 41
    Last Post: 30-05-2015, 23:59
  3. Φιλίες!!!
    By Τάρια in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 8
    Last Post: 15-01-2013, 21:19
  4. ΟΙ ΚΟΠΟΙ ΜΙΑΣ ΖΩΗΣ......ΛΗΣΤΕΙΑ ΜΙΑΣ ΣΤΙΓΜΗΣ........
    By Lacrymosa in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 7
    Last Post: 02-04-2012, 21:58
  5. φιλιες και διαθεση
    By sunset in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 11-02-2010, 18:55

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •