φοβια οτι θα πεθανω
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 6 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 77
  1. #1

    φοβια οτι θα πεθανω

    Γεια σας! πρεπει να κανω χειρουργειο για να αφαιρεσω ενα ινομυωμα στην μητρα μου.Το θεμα ειναι οτι δεν εχω ξανακανει χειρουργειο και φοβαμαι! στο σπιτι τους εχω τρελανει ολους, ο αρραβωνιαστικος μου και οι γονεις μου εχουν αγανακτηση και με το δικιο τους.Ψυχολογικα δεν ειμαι καθολου καλα, δεν τρωω και δυσκολα κοιμαμαι.Επισης να σας πω οτι προσπαθω να κοψω το τσιγαρο (εχω καταφερει και το μειωσα παρα πολυ) και τα νευρα μου ειναι χαλια.Φοβαμαι οτι μπορει να πεθανω στο χειρουργειο η να μην ξυπνησω απο την αναισθησια.Τα εχω πει αυτα στην οικογενεια μου και μου λενε να λογικευτω.

  2. #2
    Eπισης να σας πω οτι φοβαμαι της εξετασεις πριν την εγχειρηση τι θα δειξουν και μου βρουν και αλλα προβληματα υγειας.Δεν αντεχω αλλο καλυτερα να πεθανω να μην ταλαιπωρω και την οικογενεια μου.

  3. #3
    Δεν εχει κανει κανενας σας καποιο χειρουργειο να μου πει την αισθηση? σας παρακαλω...

  4. #4
    Καθομαι εδω στο σκοταδι και σκεφτομαι αν το αγχος μου με εχει τρελανει.Βλεπω τον κοσμο , φιλους-φιλες, γνωστους και γνωστες ολη να ζουν την ζωη τους και εγω εχω σκαψει τον ταφο μου και εχω μπει μεσα λογω ενως χειρουργειου που πρεπει να κανω.Ολους στο σπιτι τους εχω κανει μαυρη την ψυχολογια τους γιατι με βλεπουν ετσι.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,698
    Εγω δε θελω να σ πω γτ η εγχειρηση δεν πηγε καλα εχω κουσουρια
    Ειχα μπει για εγχειρηση στο αυτι οταν ημουν δεκαεφτα κ απο τοτε δεν ακουω
    Επισησ παιζω μπαλλα κ το δεξι μου ποδι ο αστραγαλοσ ειναι διαλυμενοσ αλλα δεν παω σε γιατρο κ επισησ η μεση μου κανει κατι κουλα δεν παω σε γιατρο κι οτι θελει ασ παει να γινει χεστηκα για μενα ειναι αχρηστοι τουσ απεριψα ολο το κυκλωμα τουσ το αππεριψα κ χεστηκα γτ την ωρα ζω παντωσ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,698
    Γνωμη μου ειναι οτι ειναι ολοι τουσ αχρηστοι δε πανα χουνε εφτα μεταπτυχιακα κ δεκα ντοκτορα για το λακο ειναι οπωσ τα ακουσ συγνωμη κι ολα που στα λεω αυτα αλλα σαν ανθρωποι ειναι κατα πολυ χειροτεροι απο τουσ ασθενεισ απλα εχουν αξιωμα ασ εχουν χεστηκαμε εγω προσωπικα χεστηκα
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,698
    Οι εξετασεισ που κανεισ δε δειχνουν τιποτα πιστοποιουν απλα οτι εισαι ζωντανοσ κ εχεισ προβληματα κατα τα αλλα με την εμπειρια δουλευουνε οπωσ σε ολεσ τισ δουλειεσ γι αυτο ειναι αχρηστοι γτ δουλευουν με το ματι
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,698
    Ξερω να διαβαζω κ εξετασεισ μεχρι ενα σημειο αλλα παπαριεσ οι εξετασεισ διαβαζονται συνδυαστικα δεν ειναι τιμεσ εισαι στα φυσιολογικα αρα ολα καλα αυτα ειναι για μασ αυτοι βλεπουν τουσ συνδυασμουσ κ κανονικα πρεπει να μασ δινουν τα καταλληλα φαρμακα αλλα επειδη εσεισ δεν ξερετε κανουν ενα καρο μαλακειεσ αυτη ειναι η αληθεια κ επρεπε να ξερουν κ τα φυτικα κ οτι υπαρχει αλλα ειναι ρεμαλια κ δε τουσ νοιαζει μονο τα λεφτα τουσ νοιαζουν
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  9. #9
    Καλημερα Ελις λυπαμαι που εχεις προβληματα και εσυ.Ομως οσο αφηνεις ενα προβλημα αυτο επιδινωνεται γι'αυτο απευθυνομαστε στους γιατρους.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,698
    Παιρνω φαρμακα για τα ψυχολογικα για τα σωματικα οσο περπαταω χεστηκα για μενα αν δεν ειναι αλητεσ που ειναι ειναι αχρηστοι αλλα ειναι αλητεσ τι να λεμε τωρα πλεον αμα δω κανενα που μοιαζει για γιατροσ τον κοροιδευω κατευθειαν
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,698
    Βλεπω κατι πλουσια αλητακια με το ποδηλατακι τουσ το ακριβο με το κρανακι τουσ το ακριβο κ γελαω
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  12. #12
    Εισαι τυχερος που δεν εισαι γυναικα ελις! και εγω παιρνω φαρμακα για τα ψυχολογικα

  13. #13
    Καλημέρα κορίτσι μου! Έχω κάνει την ίδια εγχείρηαη. Δεν χρειάζεται να ανησυχείς καθόλου!
    Οι εξετάσεις που θα κάνεις αφορούν μάλλον περισσότερο τον αναισθησιολόγο και την διασικασία της επέμβασης, εγώ π.χ. δεν έμαθα ποτέ τί αποτελέσματα έβγαλαν.
    Η διάθεσή μου όταν ξύπνησα ήταν πολύ καλή, ήταν σα να ξύπησα από ένα όμορφο όνειρο. Μη φοβάσαι βρε, όλα καλά θα πάνε!

  14. #14
    Πριν λιγο με πηρε τηλεφωνο η μητερα μου και μου ειπε οτι θα μου κανουν η λαπαροσκοπηση η υστεροσκοπηση.Εγω προτιμω την υστεροσκοπηση αλλα αυτο δεν ειναι στο χερι μου.Κασσανδρα καπνιζεις?

  15. #15
    Ναι, δυστυχώς! Λίγο, αλλά ναι! Εντάξει, δεν είσαι η πρώτη καπνίστρια που θα κάνει επέμβαση. Εμένα η επέμβαση κράτησε 3 ώρες, λαπαροσκόπηση. έβγαλαν ένα ινομοίωμα και προσπάθησαν να ξεμπλοκάρουν τις σάλπιγγες που ήταν φραγμένες λόγω ενδομητρίωσης. Σαλπιγγογραφόα έχεις κάνει;
    Μην φοβάσαι σου λέω για τους πνεύμονες, ξέρει τί κάνει ο αναοαθησιολόγος!

Page 1 of 6 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. θέλω να πεθάνω........
    By mina@@ in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 32
    Last Post: 16-08-2012, 20:29
  2. Θέλω να πεθάνω
    By STORM LORD in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 28
    Last Post: 03-06-2012, 02:03
  3. ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ
    By lavie in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 12-02-2012, 13:38
  4. θελω να πεθανω!!!!
    By marinaxx in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 33
    Last Post: 21-01-2012, 20:57
  5. Replies: 21
    Last Post: 25-09-2010, 10:50

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •