κουράστηκα - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 79
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,416
    susperia σχεδόν συνέχεια έτσι είμαι,αλλά κάποιες μέρες είναι τόσο έντονο που δεν το αντέχω.Δεν χρειάζεται να μου συμβεί κάτι ιδιαίτερο για να νιώθω θλιμμένη.Απλώς δεν συμβαίνει και τίποτα που να με κάνει να νιώσω καλύτερα.Συνέχεια κάνω αρνητικές σκέψεις.Εχω κουραστεί.

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,416
    Οσο για τον πανικό,όσες φορές είμαι σίγουρη ότι αυτό που έπαθα ήταν πανικός,αν μου είναι δηλαδή ξεκάθαρο,το ξεπερνάω γρήγορα μετά.Δεν με προβληματίζει.Αλλά αν έχω κάποιο σύμπτωμα που με κάνει να σκέφτομαι \"τώρα αυτό ήταν ψυχολογικό ή κάτι άλλο?\" τότε το σκέφτομαι για πολλή ώρα και δεν μπορώ να το βγάλω απ\'το μυαλό μου.

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    676
    Originally posted by Dalia
    .Απλώς δεν συμβαίνει και τίποτα που να με κάνει να νιώσω καλύτερα.
    Το παραπανω που γραφεις ειναι η απαντηση πολλες φορες στο γιατι ειμαστε θλιμμενοι, ειδικα οταν εχεις πολλα προβληματα και δε βλεπεις κατι να αλλαζει.
    Εγω για αρκετα χρονια στο σχολειο ημουν πολυ θλιμμενος αλλα και φοβισμενος ταυτοχρονα. Βασικα ο φοβος μου φερνε θλιψη.
    Εχεις και καταθλιψη μαζι με πανικους? εννοω παθολογικη καταθλιψη, ή η καταθλιψη πηγαζει απο καπου? (αν βεβαια εχεις καταθλιψη και δεν ειναι απλως στεναχωρια)

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,416
    Ναι έχω κατάθλιψη εδώ και χρόνια.Και πανικούς,και ψυχοσωματικά,και ιδεοψυχαναγκαστικά...απ\'όλ� �.

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    676
    χμ... dalia εφτασες τα 666 μυνηματα...

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,416
    Ωχ..ας στείλω ένα ακόμη για να φύγω από αυτόν τον αριθμό.

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    676
    Originally posted by Winston_man
    Originally posted by susperia
    χμ... dalia εφτασες τα 666 μυνηματα...

    χαχα απτο στομα μου το πήρες. Και το 666 μυνημα μιλάει για... καταθλιψη, ιδεοψυχαναγκαστικα, ψυχοσωματικά κτλ... Πλακα κανω να ευθυμισουμε λιγο.
    φανταζεσαι να γραφει στη dalia αντι για senior member...lucifer member? χαχα!

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    676
    dalia συνεβη τποτα περιεργο οσο ησουν στο 666 μυνημα? ειμαι συνεργατης του χαρδαβελλα και θελω υλικο για τις πυλες του ανεξηγητου!

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,416
    Μπα τίποτα..τουλάχιστον να γινόταν τίποτα περίεργο να με βγάλει από αυτή τη βαρεμάρα.

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    676
    Dalia εμενα με εχει πιασει αρκετες φορες στο παρελθον καταθλιψη, κυριως στα σχολικα χρονια, καθως και τωρα με τους πανικους.
    Οταν μιλαω για καταθλιψη, δεν ξερω αλλοι πως την εννοουν γιατι πολλες φορες μπερδευεται με την εντονη στεναχωρια, εννοω να εχω τοση στεναχωρια ωσπου να φτασω σε ενα σημειο να γινω σκεδον φυτο, δηλαδη να εχω παντελης ελλειψη ενδιαφεροντος για οποιονδηποτε και οτιδηποτε και σχεδον καμια συγκινηση και συναισθημα, καθως και να μην κανω απολυτως τιποτα.
    Ομως καθε φορα συνδεοταν και απο καποια αιτια, γι αυτο σε ρωτησα αν ερχεται απο μονο του. Παντως και το να μην συμβαινει τιποτα ευχαριστο και να ειναι καποιος στην ιδια ρουτινα και μιζερια (οπως εγω τωρα) ανετα οδηγει σε καταθλιψη...

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Posts
    703
    σήμερα είμαι ελάχιστα καλύτερα.ελάχιστα όμως.αναγκάστηκαμε να αυξήσουμε τη δόση του seroxat...ευτυχώς που χθες με στήριξε κάπως ο πατέρας μου και μια φίλη μου,γιατί αν περίμενα από τη γιατρο μου σώθηκα...την πήρα χθες στο κινητο εκατό φορές και με πήρε σήμερα το πρωί λεγοντάς μου \'\'δεν τρέχει και τιποτα αν δεν είσαι καλά μια μέρα\",\"τωρα δεν μπορω να σου μιλησω αλλο,να τα πουμε απο κοντα\'\'....της εξηγω εδω και καιρο οτι ειμαι χαλια και πρεπει να φτασω στα ορια μου(οπως τωρα) για να το καταλάβει κάπως....

  12. #42
    Member
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    ATHENS
    Posts
    86
    FERRO ΕΧΟ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΓΙΑΤΡΟ ΑΝ ΘΕΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΤΟΝ ΣΥΣΤΗΣΩ

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,416
    Originally posted by susperia
    Οταν μιλαω για καταθλιψη, δεν ξερω αλλοι πως την εννοουν γιατι πολλες φορες μπερδευεται με την εντονη στεναχωρια, εννοω να εχω τοση στεναχωρια ωσπου να φτασω σε ενα σημειο να γινω σκεδον φυτο, δηλαδη να εχω παντελης ελλειψη ενδιαφεροντος για οποιονδηποτε και οτιδηποτε και σχεδον καμια συγκινηση και συναισθημα, καθως και να μην κανω απολυτως τιποτα.
    Δεν εννοώ απλώς στεναχώρια.Εννοώ αυτό που περιγράφεις κι εσύ.Το να παραιτούμε από τα πάντα,να μην κάνω απολύτως τίποτα,να κάθομαι και να στεναχωριέμαι συνέχεια,να κλαίω,να αγχώνομαι και να ασχολούμαι μόνο με τα ψυχοσωματικά μου και να μην μπορώ να αντιδράσω σε όλα αυτά.Να νιώθω ότι δεν έχω καθόλου κουράγιο.

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,416
    ferro τα έχω περάσει αυτά κι εγώ.Να είμαι χάλια,να θέλω βοήθεια,να παίρνω τηλ τον γιατρό μου συνέχεια και να μην τον βρίσκω.Ευτυχώς τώρα αυτός που πηγαίνω μου απαντάει όσες φορές τον χρειάζομαι.Τουλάχιστον προς το παρόν..

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Posts
    703
    τελικά,μετά από πολλούς μήνες, αποφάσισα να ξαναρχίσω ψυχοθεραπεια με την γιατρο μου,γιατί εδω και μηνες με δική μου πρωτοβουλία είχαμε περιοριστεί στο να μου γράφει φαρμακα 1 φορά τον μήνα...ομολογώ πως μου έκανε πολύ καλό η χθεσινή συνεδρία.της έκλεισα ραντεβού και για την άλλη βδομαδα.ας ελπίσουμε πως όλα θα πάνε καλά(για όλους μας)

Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •