είμαι σε απόγνωση
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 10 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 136
  1. #1
    Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    49

    είμαι σε απόγνωση

    Γεια σας παιδιά, έχω ένα πρόβλημα που με απασχολεί και θα ήθελα να μου πείτε τη γνώμη σας.. Έχω σχέση εδώ και αρκετό καιρό, η κοπέλα είναι ανήλικη και ούτε καν στα 18.., ωστόσο αρκετά ώριμη για την ηλικία της όπως είχα παρατηρήσει στην αρχή.Το πρόβλημά μου είναι ότι στην πορεία ενώ ήδη τη είχα ερωτευθεί, έμαθα σιγά σιγά για το παρελθόν της, που με προβλημάτισε πολύ.Δε λέω,είμαι ανοιχτόμυαλος και δεν διαφωνώ μια κοπέλα να κάνει σεξ κανονικά και με όποιον γουστάρει.. Αλλά ρε παιδιά είναι υπερβολικές οι εμπειρίες της για την ηλικία της κατά την άποψή μου (διψήφιος αριθμός, τρίο κτλ.. ). Το ζήτημα είναι ότι με χαλάει και δεν ξέρω γιατί, ίσως ζήλια, ίσως φοβάμαι να επενδύσω αισθήματα, δεν ξέρω.. Πάντως φτιάχνω πολύ συχνά εικόνες στο μυαλό μου με αυτά που ξέρω και με χαλάνε, είναι σαν να τη βλέπω μπροστά μου και αηδιάζω, τρελαίνομαι...Η κοπέλα είναι απέναντί μου απόλυτα σωστή (αρκετό καιρό που είμαστε μαζί), δεν μου έχει δώσει κανένα δικαίωμα, είναι ερωτευμένη μαζί μου, ξέρει για το πρόβλημά μου και με καταλαβαίνει και επίσης μετανιώνει για ότι είχε κάνει. Το θέμα είναι ότι όταν τα σκέφτομαι παγώνω, γίνομαι ψυχρός απέναντί της, μου φεύγει όλη η γλύκα και ο ρομαντισμός και όλο αυτό δεν το αξίζει, ούτε αξίζει κάποια στιγμή αν με πνίξουν περισσότερο, να την κακοχαρακτηρίσω.. Να μείνω?, Να φύγω?, Τι να κάνω ρε παιδιά απ'τη μια δεν μπορώ να είμαι σε μια σχέση που να χαλιέμαι, απ'την άλλη όμως τη θέλω κιόλας... Θέλω τη γνώμη σας please..
    Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    1,024
    Πάρε ένα στυλό και ένα χαρτί (τις σβύστρες τις πετάς).
    Ζήτα από την κοπέλα να τραβήξει μία γραμμή οποιουδήποτε σχήματος μέχρι το 1/10 της σελίδας. Αυτό αντιπροσωπεύει το παρελθόν της κοπέλας.

    Τα νταααααααα.
    I \'ve got news for you.
    Τώρα δε μπορείς να το αλλάξεις. Ήδη έχει γίνει. Εχει συμβεί.
    Μπορείς να το πετάξεις το χαρτί. Μπορείς να το κρύψεις. Μπορείς να το καταπιείς. Αλλά να το αλλάξεις δε μπορείς.
    Το μόνο που μπορείς είναι να δεχθείς ότι έχει συμβεί.

    Τώρα πέτα τον στυλό εκείνο και χάρισε έναν άλλο στην κοπέλα σου. Ζήτα της με αυτόν τον στυλό που της χάρισες να συνεχίζει κάθε Κυριακή την σελίδα της με μικρά κομματάκια. (προφανώς αυτό είναι το παρών της)


    ΥΓ Μη ξεχάσεις σε τρία χρόνια να έρθεις πάλι εδώ και να μας δείξεις την ζωγραφιά
    been good, been bad. WILL GO ON

  3. #3
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by puma_boy

    (διψήφιος αριθμός, τρίο κτλ.. ).

    Μια χαρα την κοβω,
    κοιτα να μαθεις απο την εμπειρια της, αντι να της την πεφτεις.


    Υγ... μετα τους τρεις δεν ειναι δεσμος, ειναι επιδεσμος.

  4. #4
    Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    49
    justme exeis se ola dikaio.. prospathisa na ta afiso ola piso kai na ta ksexaso.. akrivos opos eipes.. to thema einai oti dn mporesa pote na to kanw afto.. kai anti na ta ksexnaw, panta me pnigane perissotero..., se simeio pou kamia fora na ftaso na tin xaraktiriso me tropo pou dn tis aksizei katholou.., to metaniosa argotera...

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    2,456
    Από την άλλη μπορεί να σε ενοχλούν και παράλληλα να μην είσαι \"λάθος\" που σε ενοχλούν. (σε κάθε περίπτωση, οι χαρακτηρισμοί δεν χρειάζονται...) Ο καθένας μας έχει παρελθόν. Αυτό δείχνει σαφή στοιχεία για την προσωπικότητα του. Δεν είναι θέσφατα κι αμετάβλητα αλλά αν δεν τα έχει επεξεργαστεί σίγουρα τον ορίζουν στο παρόν. Με άλλα λόγια για τους περισσότερπυς ανθρώπους αυτό που \"ήταν\", \"είναι\".
    Ευτυχώς ο κόσμος μας είναι γεμάτος με γυναίκες, άντρες (αναλόγως τις προτιμήσεις) οπότε τα περιθώρια επιλογής μεγάλα.
    Αν από την άλλη κρίνεις ότι είναι σωστή με σένα τότε μην αφήσεις τη ζήλεια να χαλάσει τη σχέση. Εκείνη έκανε τρίο, εσύ δεν έκανες. Δεν είναι \"διαγωνισμός\" ούτε αυτό την ανεβάζει (ή, αν το θες, δεν την κατεβάζει κιόλας\" στα μάτια σου.

    Αν από την άλλη δεν είναι ζήλεια αυτό που νοιώθεις αλλά \"ηθική διαφοροποίηση\" (ή όπως αλλιώς θες πες το) τότε είναι σημαντικό και δεν πρέπει να το παραβλέψεις, κατά την άποψη μου. Στο μέσο όρο, το παρελθόν της είναι ακραίο.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    1,024
    Εχμ..... τι ακριβώς (με λεπτομέρειες όμως) πρέπει να έχει κάνει κάποιος - κάποια για να εμπίπτει σε αυτόν τον μέσο όρο??
    Και είναι καλό να πέφτουν όλοι πάνω σε αυτόν το Μ.Ο??

    Ακόμα θα ήθελα να ήξερα αν θα έπρεπε όλους όσους δεν πέφτουν σε αυτόν το Μ.Ο να τους κόβουμε λίγο το ένα αυτί έτσι για να ξεχωρίζουν?
    Τέλος προτείνω όλους τους αποφυλακισμένους να τους πυροβολούμε κατά την έξοδό τους από την φυλακή καθώς αυτό που ήταν θα εξακολουθούν να \"είναι\"
    Να το συνεχίσουμε μήπως και σε όποιοες άλλες κοινωνικές μειονότητες θεωρεί ο Μ.Ο μειονότητες???

    Πάντως Αλέξανδρε σε ένα συμφωνούμε αΑν από την άλλη δεν είναι ζήλεια αυτό που νοιώθεις αλλά \"ηθική διαφοροποίηση\" (ή όπως αλλιώς θες πες το) τότε είναι σημαντικό και δεν πρέπει να το παραβλέψεις
    Όντως πρέπει κάτι να κάνεις (με τον ευατό σου όμως εννοώ εγώ). Λίγο δούλεψέ το μέσα σου και δες ότι δεν είναι δυνατόν να κρίνεις κάποια που σου συμπερριφέρεται πολύ καλά στο παρών βασίζοντας την κρίση σου στο παρελθόν της

    Πούμα, αυτό που σου είπα με το στυλό και το χαρτί το εννοώ ως έχει. Υλοποίησε με κάποιον τρόπο αυτό που σκέφτεσαι. Βγάλτο έξω από το μυαλό σου και δώσε του μορφή. Αλλο είναι να σκέφτομαι ότι \"θέλω να το ξεχάσω\" και άλλο να υλοποιώ αυτή μου την σκέψη
    been good, been bad. WILL GO ON

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,646
    αφου σου φαινεται φυσιολογικο να ειχε κανονικες σχεσεις με αλλους αντρες πριν απο σενα, και δεν την ηθελες παρθενα, αφου ειναι σωστη απολυτα οπως μας λες απεναντι σου (και για να το λες εσυ που εισαι τοσο ενοχλημενος με αυτα οτι ειναι σωστη, ειμαι σιγουρη οτι θα ειναι κατι παραπανω απο σωστη), αφου ολα αυτα εγιναν πριν κι οχι παραλληλα με την σχεση σας, γιατι σε ενοχλουν τοσο πολυ?
    τι το διαφορετικο θα ηταν το σεξ με αντρες μεμονωμενα απο τις καπως extreme εμπειριες της, σε σχεση με σενα?

    μπας και αισθανεσαι λιγος απεναντι της σεξουαλικα λογω αυτων?μπας και ανησυχεις οτι θα σε συγκρινει με αλλους εμπειρους σεξουαλικα αντρες η οτι το σεξ μαζι σου δεν θα την καλυπτει απολυτα?

    οστοσο, αν δεν μπορεις να το ξεπερασεις, φυγε...
    ταλαιπωρεισαι κι εσυ και αργα η γρηγορα θα την κανεις να στο πληρωσει, ταλαιπωρεις κι αυτην με τις σκηνες σου..

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    1,024
    Originally posted by Remedy
    μπας και αισθανεσαι λιγος απεναντι της σεξουαλικα λογω αυτων?μπας και ανησυχεις οτι θα σε συγκρινει με αλλους εμπειρους σεξουαλικα αντρες η οτι το σεξ μαζι σου δεν θα την καλυπτει απολυτα?
    Ένα θέμα έχει διάφορες οπτικές.
    Μήπως πρέπει να αισθάνεσαι πολύ καλά (όσον αφορά την σεξουαλικότητά σου) μιας και μαζί σου η κοπέλα δεν έχει ανάγκη για κάτι παραπάνω?
    Μήπως το ότι είναι μαζί σου σημαίνει ότι σε έχει συγκρίνει (μπορεί και υποσυνείδητα) και έχει καταλήξει ότι εσύ αξίζεις?
    been good, been bad. WILL GO ON

  9. #9
    Αρχικα οταν λεσ οτι εκεινη ειναι κατω των 18 εννοεις ποσο; και εσυ ποσο εισαι; Ετσι για να ξηγομαστε εξ αρχης γιατι αρχισε να μου μυριζει λιγακι παιδεραστια και ετοιμος ειμαι να τα παρω.... οπως επισης και η εμπειρια και η υπερβολικη σεξουαλικοτητα κατι μου λεει που ελπιζω να μην ειναι αυτο που ακουω... Δεν μου λες κυριε πουμα βοι ποσο βοι εισαι και ποσο αρπακτικο;

  10. #10
    Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    49
    ομολογώ φίλε remedy ότι στην αρχή είχα αυτό το κόμπλεξ αλλά όχι κ πολύ, όσο να\'ναι έχω και γω τις εμπειρίες μου..Και στην πορεία φάνηκε κιόλας ότι τη βρίσκουμε μια χαρά σ\'αυτόν τον τομέα.. Δεν συμφωνώ με τα Μ.Ο. κι όλα αυτά αλλά συμφωνώ με τον Αλέξανδρο ότι είναι ακραίο το παρελθόν της! Η ουσία είναι αυτό που λέει ο remedy , ότι αν μείνει έτσι βασανίζω και τον εαυτό μου και εκείνη, και δεν το αξίζει κανένας από τους 2.. Μου έχει μιλήσει κατά καιρούς και μου έχει εκφράσει το φόβο της να μη με πνίξει ποτέ το παρελθόν της και ίσως δεν αντέξω άλλο... \'\'Ηθική διαφοροποίηση?\'\' ναι, ίσως, πολύ πιθανό... Παιδιά το ζήτημα είναι καθαρά εγκεφαλικό! Παλιότερα είχα και τη σκέψη του ότι πολύ πιο εύκολα θα έτρωγα κέρατο από αυτή την κοπέλα, σιγά σιγά άρχιζε να φεύγει αλλά και πάλι.. Ευχαριστώ για τη συμβουλή σου justme.. Οι προσπάθειές που έκανα εγώ ήταν όποτε το σκέφτομαι να αλλάζω κουβέντα, ή σκέψη.. Αλλά όσο να\'ναι, είναι κάτι που δεν πιστεύω να εξαλειφθεί τελείως από το μυαλό μου... Δεν μου κάθεται καλά ρε παιδιά μια κοπέλα σε αυτή την ηλικία να πήγαινε με τον όποιο να\'ναι κ να ζητούσε το σεξ... Δεν μπορώ να το χωνέψω... justme συγνώμη κιόλας αλλά έχω την εντύπωση ότι θα με βοηθήσει προσωρινά η συμβουλή σου... Μακάρι να\'χεις δίκιο...

  11. #11
    Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    49
    oxi file mauroaspre kaneis lathos ta exoume arketo kairo kai i kopela kleinei ta 18 fetos tin anoiksi. otan ta ftiaksame dn eixa oute egw enilikiothei, ti na kanw dld? na xorisw ksafnika epeidi egina 18?

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    beyond the realms
    Posts
    482
    Φίλε πούμα,

    αν οι περισσότεροι άνθρωποι πειραματιζόταν όπως η σύντροφός σου όταν αποφάσιζαν και το ήθελαν, αν ήταν ελεύθεροι να το κρίνουν σαν λάθος και σαν σωστό έπειτα, κι αν δεν δικάζονταν από κανένα για ένα παρελθόν που τους ανήκει, τότε..






    ...σήμερα εγώ θα ζούσα σε καλύτερη κοινωνία. Μην κυνηγάτε τις μάγισσες.
    Άντε να φτάσετε τα κουράγια τους. Άντε να φτάσετε την ειλικρίνειά τους. Άντε να φτάσετε το δικαίωμά τους να την ζητάνε τη ζωή.

  13. #13
    Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    49
    mauroaspre dn katalava pou to pas me tin ebeiria kai tin ipervoliki sexualikotita pou les, pantos egw exo ti sinidisi mou kathari dn exw kanei kati katakriteo....

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    1,024
    καλά το ξεκίνησες με τα ελληνικά.
    Μη μας βγάζεις τώρα τα μάτια με τα γρίκ(λ)ις
    (please???)
    been good, been bad. WILL GO ON

  15. #15
    Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    49
    Ξεχάστηκα justme, έχεις δίκιο.. sorry! μήπως κατάλαβες εσύ πού το πάει ο φίλος μαυρόασπρος? ....
    Πάντως δεν ξέρω τι έχω πάθει, μου έχει γίνει έμμονη ιδέα αυτό...Όλο το σκέφτομαι, δεν μπορώ να ηρεμήσω...

Page 1 of 10 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •