Σημαντική Ψηφοφορία σχετικά με τον τρόπο διαχείρισης του φόρουμ αυτοβοήθειας - Page 13
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

View Poll Results: Ψηφοφορία σχετικά με τον τρόπο διαχείρισης του φόρουμ αυτοβοήθειας

Voters
27. You may not vote on this poll
  • Η διαχείριση να εφαρμόζει πολύ πιο τυπικά τον κανονισμό λειτουργίας.

    15 55.56%
  • Η διαχείριση να συνεχίσει με ήπιες παρεμβάσεις, κατά τον τρόπο που λειτουργεί ως σήμερα.

    12 44.44%
Page 13 of 15 FirstFirst ... 31112131415 LastLast
Results 181 to 195 of 213
  1. #181
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by δελφίνι View Post

    Αν είναι ληγμένοι οι πόντοι δεν διαγράφεσαι δηλαδή;
    Αυτο δεν το ξερω , αλλα λογικα πρεπει να διαγραφεσαι , ολοι οι ποντοι ληγουν σενα μηνα , δεν μπορειςες σενα μηνα να μαζεψεις 25 ποντους ..........................εχω μαζεξει ηδη 18 ποντους , οι 6 δεν εχουν ληξει , αλλα θα ληξουν οπου ναναι .....

  2. #182
    Banned
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    3,250
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Eγω ψηφιζω το Β , εχω φαει πολλους ποντους για πλακα , δεν θελω μπαμπουλα απο πανω μου ..............
    Μπράβο μακ , πολύ αντικειμενικός είσαι...:P
    Eγώ λέω άμα είσαι κακοήθης και κακιασμένος , αν χτυπάς τους άλλους στο αδύνατό τους σημείο, αν βγάζεις προσωπικά δεδομένα, να τρως ένα ημερήσιο μπαν να συνέλθεις....
    Θα πρεπε οι ποινές να είναι αλλιώς δεν ξέρω.............

  3. #183
    Super Moderator
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    382
    Quote Originally Posted by cube View Post
    Μπράβο μακ , πολύ αντικειμενικός είσαι...:P
    Eγώ λέω άμα είσαι κακοήθης και κακιασμένος , αν χτυπάς τους άλλους στο αδύνατό τους σημείο, αν βγάζεις προσωπικά δεδομένα, να τρως ένα ημερήσιο μπαν να συνέλθεις....
    Θα πρεπε οι ποινές να είναι αλλιώς δεν ξέρω.............
    Cube,

    αυτός που δεν έχει ενδοιασμό να δημοσιεύσει προσωπικά δεδομένα, σε 24 ώρες (μετά τη λήξη του ημερήσιου), θα το ξανα κάνει.

    Ειδικά το θέμα των προσωπικών δεδομένων, είναι πολύ λεπτό. Αν θέλεις τη γνώμη μου, προτιμώ ένα διαχωρισμό, με πολύ ήπιες παρεμβάσεις σε απλά θέματα (πχ τσατ, spam, ειρωνικά μηνύματα κτλ)
    και πολύ αυστηρές παρεμβάσεις σε
    δημοσίευση προσωπικών δεδομένων (ονόματα, private messages, τηλέφωνα κτλ)
    και σε αλλεπάλληλα ρατσιστικά, προσβλητικά μηνύματα και μηνύματα που προάγουν το μίσος, τη βία κτλ

  4. #184
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Quote Originally Posted by cube View Post
    Μπράβο μακ , πολύ αντικειμενικός είσαι...:P
    Eγώ λέω άμα είσαι κακοήθης και κακιασμένος , αν χτυπάς τους άλλους στο αδύνατό τους σημείο, αν βγάζεις προσωπικά δεδομένα, να τρως ένα ημερήσιο μπαν να συνέλθεις....
    Θα πρεπε οι ποινές να είναι αλλιώς δεν ξέρω.............
    Νομίζω ότι μερικά πράγματα κακώς τα ονομάζουμε αδύνατα σημεία, αν κάποιος π.χ. δεν σέβεται τους νόμους της χώρας του και τους παραβιάζει (και δεν μιλάω αποκλειστικά για τον Macgyver, το ίδιο θα έλεγα για όποιον άλλον στη θέση του) δεν το κάνει γιατί έχει ψυχολογικό πρόβλημα αλλά γιατί πολύ απλά δεν τον νοιάζει...
    Ή όποιος βρίζει συνεχώς...απλά δεν έχει τρόπους...κι εγώ έχω ψυχολογικά προβλήματα αλλά είμαι τόσα χρόνια εδώ και δεν έβριζα ποτέ μέχρι πρότινως που το έχω κάνει κάποιες φορές...δεν με κρατήσαν χωρίς μπαν για την ομορφιά μου Αστειάκι μπας και χαλαρώσουμε λίγο...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  5. #185
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    α δηλαδη πρωτα μιλας για σεβασμο μετα λες οτι καπιοι βριζανε και μετα λες οτι το εκανες και συ αρα θες τους κανονες να τους τηρουν ολοι εκτος απο σενα αντιπαραβαλοντας ταχαμ δικαιολογιες του στιλ εσεις φταιτε γι αυτο και τ κατσαρες αντι να πεις θα γινει ετσι γιατι ετσι γουσταρω κ.να σου πω μου ειναι παντελως αδιαφορο αν μου μηλισεις η οχι το μονο που μου αρκει ειναι οτι εχω δικιο. και αυτο μεχρι και στραβος θα το καταλαβαινε...

  6. #186
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    α δηλαδη πρωτα μιλας για σεβασμο μετα λες οτι καπιοι βριζανε και μετα λες οτι το εκανες και συ αρα θες τους κανονες να τους τηρουν ολοι εκτος απο σενα αντιπαραβαλοντας ταχαμ δικαιολογιες του στιλ εσεις φταιτε γι αυτο και τ κατσαρες αντι να πεις θα γινει ετσι γιατι ετσι γουσταρω κ.να σου πω μου ειναι παντελως αδιαφορο αν μου μηλισεις η οχι το μονο που μου αρκει ειναι οτι εχω δικιο. και αυτο μεχρι και στραβος θα το καταλαβαινε...
    Ναι, καλά τραγούδα...πετάει ο γάιδαρος; Πετάει...Τόσο μυαλό έχεις, αυτό κατάλαβες...ουπς, συγγνώμη μήπως έθιξα πάλι κανένα αδύνατο σημείο; Μπα δεν νομίζω, εσύ περνιέσαι για έξυπνος οπότε όχι...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  7. #187
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    εσυ ομως που θες να περνιεσαι για εξυπνη πρωτα διαμαρτυρεσαι και μετα λες εκανε και γω το ιδιο αρα εσυ με το πολυ μυαλο αδυνατεις να τα βγαλεις περα με οσους εχουν λιγοτερο αφου η εξυπναδα σου φαινεται ΝΑ ΕΧΕΙ ΟΡΙΑ ΟΣΟ ΑΛΛΟΙ ΓΡΑΦΟΥΝ ΣΑΝ ΤΣΟΥΝΑΜΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟ και λες οτι τα νευρα σου τεντωνουν με το παραμικρο εμενα δε τεντωνουν ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ.

  8. #188
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    εσυ ομως που θες να περνιεσαι για εξυπνη πρωτα διαμαρτυρεσαι και μετα λες εκανε και γω το ιδιο αρα εσυ με το πολυ μυαλο αδυνατεις να τα βγαλεις περα με οσους εχουν λιγοτερο αφου η εξυπναδα σου φαινεται ΝΑ ΕΧΕΙ ΟΡΙΑ ΟΣΟ ΑΛΛΟΙ ΓΡΑΦΟΥΝ ΣΑΝ ΤΣΟΥΝΑΜΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟ και λες οτι τα νευρα σου τεντωνουν με το παραμικρο εμενα δε τεντωνουν ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ.
    Η αναισθησία στο έπακρο της...
    Ε ναι, επειδή τα δικά μου τα νεύρα τεντώνουν το κόβω εδώ και μίλα μόνος σου να αυτοθαυμάζεσαι...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  9. #189
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    αμα δε το πηγαινα ετσι θα ειμουν με ηρεμιστηκα τωρα αρα το να σε λενε αναισθητο ειναι σα να σου λενε οτι εχεις προσοντα αν το καταλαβεις (που πολυ αμφιβαλω) τι ηθελες δηλαδη να κανω να τσατιζομαι με το παραμικρο επειδη ετσι το το αποφασισε οπιος ετυχε να μιλησω μαζι του?

    φυσικα αν εχεις προσοντα γινεσαι αντιπαθης δε θα το μαθω τωρα...

  10. #190
    Banned
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    3,250
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Νομίζω ότι μερικά πράγματα κακώς τα ονομάζουμε αδύνατα σημεία, αν κάποιος π.χ. δεν σέβεται τους νόμους της χώρας του και τους παραβιάζει (και δεν μιλάω αποκλειστικά για τον Macgyver, το ίδιο θα έλεγα για όποιον άλλον στη θέση του) δεν το κάνει γιατί έχει ψυχολογικό πρόβλημα αλλά γιατί πολύ απλά δεν τον νοιάζει...
    Ή όποιος βρίζει συνεχώς...απλά δεν έχει τρόπους...κι εγώ έχω ψυχολογικά προβλήματα αλλά είμαι τόσα χρόνια εδώ και δεν έβριζα ποτέ μέχρι πρότινως που το έχω κάνει κάποιες φορές...δεν με κρατήσαν χωρίς μπαν για την ομορφιά μου Αστειάκι μπας και χαλαρώσουμε λίγο...
    Άκου το ότι δεν έχεις φάει μπαν δεν σημαίνει κάτι...
    Δεν είσαι καθόλου δεκτική σαν άνθρωπος,όσο καιρό είμαι εδώ σε ενοχλεί το δελφίνι, σε ενοχλεί ο γουάι, σε ενοχλεί ο μ87, σε ενοχλεί ο μακ, σε ενοχλεί ο αλέξανδρος κλπ....Εμένα γιατί δεν με ενοχλούν δηλαδή? Είναι επιλογή σου αυτό, να φτιάχνεις προσωπικά με τον κάθε έναν....δεν σου λέω να τους συμπαθείς σώνει και ντε....αλλά δεν τους χωνεύεις? έχεις μια κακή γνώμη για αυτούς? αδιαφορείς....δεν μπορείς να είσαι τόσο αυστηρή με τους ανθρωπους αλλά με τον εαυτό σου να μην είσαι......ούτε να ζητάς δικαιοσύνη συνεχώς από την διαχείριση , δεν είμαστε παιδιά.............και τώρα θα μου πεις ''μα εγώ δεν αντέχω, έχω ευαίσθητα νεύρα '' κλπ......ε τότε μην προκαλείς τους άλλους αν δεν αντέχεις γιατί θα λάβεις αντίστοιχα και την άμυνα του άλλου, που μπορεί να είναι και η επίθεση....Και μια ''επίθεση '' θα σε επηρεάσει πολύ περισσότερο από ότι αν σπαμάρει κάποιος ή γράφει οφ τόπικ στο θέμα σου......δεν έχω καταλάβει γιατί σκοτώνεστε εδώ μέσα.................

  11. #191
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Quote Originally Posted by cube View Post
    Άκου το ότι δεν έχεις φάει μπαν δεν σημαίνει κάτι...
    Δεν είσαι καθόλου δεκτική σαν άνθρωπος,όσο καιρό είμαι εδώ σε ενοχλεί το δελφίνι, σε ενοχλεί ο γουάι, σε ενοχλεί ο μ87, σε ενοχλεί ο μακ, σε ενοχλεί ο αλέξανδρος κλπ....Εμένα γιατί δεν με ενοχλούν δηλαδή? Είναι επιλογή σου αυτό, να φτιάχνεις προσωπικά με τον κάθε έναν....δεν σου λέω να τους συμπαθείς σώνει και ντε....αλλά δεν τους χωνεύεις? έχεις μια κακή γνώμη για αυτούς? αδιαφορείς....δεν μπορείς να είσαι τόσο αυστηρή με τους ανθρωπους αλλά με τον εαυτό σου να μην είσαι......ούτε να ζητάς δικαιοσύνη συνεχώς από την διαχείριση , δεν είμαστε παιδιά.............και τώρα θα μου πεις ''μα εγώ δεν αντέχω, έχω ευαίσθητα νεύρα '' κλπ......ε τότε μην προκαλείς τους άλλους αν δεν αντέχεις γιατί θα λάβεις αντίστοιχα και την άμυνα του άλλου, που μπορεί να είναι και η επίθεση....Και μια ''επίθεση '' θα σε επηρεάσει πολύ περισσότερο από ότι αν σπαμάρει κάποιος ή γράφει οφ τόπικ στο θέμα σου......δεν έχω καταλάβει γιατί σκοτώνεστε εδώ μέσα.................
    Φυσικά και σημαίνει! Αν παραβίαζα κανόνες από το 2007 που γράφτηκα θα είχα φάει όχι ένα αλλά πολύ περισσότερες παρατηρήσεις και μπαν κι όμως μέχρι πριν ούτε ένα χρόνο δεν είχα φάει ούτε μία...
    Και φυσικά αυτό σημαίνει ότι είμαι αυστηρή και με τον εαυτό μου εφόσον δεν του επέτρεπα να ξεφεύγει ούτε καν λίγο, ε τώρα έπαψα να είμαι γιατί αρκετή υπομονή έκανα με μερικούς κι αν αυτό έχει τίμημα so be it...
    Και ναι, εφόσον έχω το δικαίωμα θα ζητάω δικαιοσύνη, σε όποιον δεν αρέσει να συμμορφωθεί με τους κανόνες...και ναι, με επηρεάζει πάρα πολύ να σπαμάρουν στο θέμα μου, μου το κατέστρεψαν το τελευταίο, έχεις ιδέα πώς με κάνει να νιώθω αυτό; Και δεν προκάλεσα κανέναν, αυτοί το ξεκίνησαν το σπαμάρισμα και τα οφ τόπικ...αν μερικοί δεν ξέρουν να σέβονται δεν θα τους σεβαστώ ούτε εγώ...και τι πάει να πει ότι επειδή δεν αντέχω την επίθεση θα τους αφήνω ανενόχλητους να εκμεταλλεύονται την αδυναμία μου και να μου χαλάν τα θέματα; Ε όχι! Αναφορά και σ' όποιον αρέσει κι ας μου κάνουν κι αυτοί αν μπορούν...No problem...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  12. #192
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Εχεις δικιο , Κιουμπ , κι εγω δεν ειμαικαλα , ψυχολογικα , αλλα οτι και να συμβει , την αλλη μερα ταχω ξεχασει ολα , και με τον Νικ που πλακωθηκαμε χθες , σημερα θα του απηυθυνα τον λογο σαν να μην τρεχει τιποτα , φιλικοτατα , δεν ηθελα να μπαναριστει , μεχρι την διαχειρηση παρακαλεσα , τον Αεον , τα διαβαζει τωρα αυτα , να μην τον μπαναρουν , λεω ενα παιδακι ειναι , ειπε μια κουβεντα παραπανω , τους εγραψα ..................αδυνατω να κρατησω κακιες , γι αυτο κι εχω καλες σχεσεις με ολους ..........................ποτε δεν εχω παραπονρεθει να σπαμερουν στα θρεντ μου , που ειναι 140 , κι αμα σ[παμμαρουν , και τι εγινε , θα κοψει η μαγιονεζα ? και τον Αλεξανδρο συμπθω , και τον νουμακ , και τν Μαρα.Ζ . κι ας πλακωθηκαμε , και τον Κυκνο , και ολους , δεν ειναι ολη μου η ζωη το φορουμ ...........

  13. #193
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Εχεις δικιο , Κιουμπ , κι εγω δεν ειμαικαλα , ψυχολογικα , αλλα οτι και να συμβει , την αλλη μερα ταχω ξεχασει ολα , και με τον Νικ που πλακωθηκαμε χθες , σημερα θα του απηυθυνα τον λογο σαν να μην τρεχει τιποτα , φιλικοτατα , δεν ηθελα να μπαναριστει , μεχρι την διαχειρηση παρακαλεσα , τον Αεον , τα διαβαζει τωρα αυτα , να μην τον μπαναρουν , λεω ενα παιδακι ειναι , ειπε μια κουβεντα παραπανω , τους εγραψα ..................αδυνατω να κρατησω κακιες , γι αυτο κι εχω καλες σχεσεις με ολους ..........................ποτε δεν εχω παραπονρεθει να σπαμερουν στα θρεντ μου , που ειναι 140 , κι αμα σ[παμμαρουν , και τι εγινε , θα κοψει η μαγιονεζα ? και τον Αλεξανδρο συμπθω , και τον νουμακ , και τν Μαρα.Ζ . κι ας πλακωθηκαμε , και τον Κυκνο , και ολους , δεν ειναι ολη μου η ζωη το φορουμ ...........
    Macgyver, φυσικά αν θες το πιστεύεις αλλά για μένα δεν είναι θέμα κακιών αλλά τάξης, δεν μπορώ ρε παιδί μου το χαμό και την αταξία τώρα αν φταίει η ιδεοψυχαναγκαστική διαταραχή δεν ξέρω αλλά γίνεται σούπα το μυαλό μου, μεγάλωσα με κανόνες και με πειθαρχία κι έτσι έμαθα να λειτουργώ, ε δεν γίνεται όταν συζητάμε ένα θέμα συζητάμε ένα θέμα! Τόσο περίεργο είναι πια;
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  14. #194
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Και με τον elis είχαμε πλακωθεί μια φορά γιατί έβαζε συνέχεια τραγουδάκια χωρίς να κολλάνε και το παιδί σεβάστηκε ότι με ενοχλεί και δεν έβαζε στα θέματα που άνοιγα εγώ, αυτός δηλαδή γιατί φέρθηκε σωστά; Κοροϊδο είναι; Και γίναμε και "φιλαράκια" στο τέλος...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  15. #195
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Δεν ξερω Κυκνε , εγω δεν περιμενω τιποτα απο το φορουμ , δεν βγαινω , κανω μια δουλιτσαμε το συναλλαγμα εδω στον η/υ , εχω πολυ ελευθερο χρονο , αλλα αν περιμενα να μου λυθουν τα προβληματα απο τι φορουμ , θαμουν πολυ χειροτερα τωρα , οτι καταφερα , ιδιαις δυναμεις .....στην προσωπικη μου ζωη , εστωαυτη την υποτυπωδη , κρατω μια ταξη , αλλα το φορουμ ειναι ' τα παιδια παιζει ' για μενα , δεν αναφερομαι σε σενα , εγω λεω πως το βλεπω .........

Page 13 of 15 FirstFirst ... 31112131415 LastLast

Similar Threads

  1. σχετικα με τα προσωπικα μηνυματα στο φορουμ
    By 66psy in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 5
    Last Post: 16-10-2014, 21:03
  2. Σχετικα με τα μελη του φορουμ
    By howtodream8 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 38
    Last Post: 25-01-2013, 08:06
  3. Θα ήθελα τη γνώμη σας σχετικά με μια σημαντική απόφαση που προσπαθώ να πάρω...
    By Κύκνος in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 55
    Last Post: 20-01-2012, 18:42
  4. Διαχείριση φόρουμ αυτοβοήθειας
    By NikosD. in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 128
    Last Post: 02-10-2011, 22:05
  5. Replies: 0
    Last Post: 19-10-2010, 16:27

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •