Σημαντική Ψηφοφορία σχετικά με τον τρόπο διαχείρισης του φόρουμ αυτοβοήθειας - Page 5
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

View Poll Results: Ψηφοφορία σχετικά με τον τρόπο διαχείρισης του φόρουμ αυτοβοήθειας

Voters
27. You may not vote on this poll
  • Η διαχείριση να εφαρμόζει πολύ πιο τυπικά τον κανονισμό λειτουργίας.

    15 55.56%
  • Η διαχείριση να συνεχίσει με ήπιες παρεμβάσεις, κατά τον τρόπο που λειτουργεί ως σήμερα.

    12 44.44%
Page 5 of 15 FirstFirst ... 34567 ... LastLast
Results 61 to 75 of 213
  1. #61
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    απο σενα να δουμε ποιος θα τους προστατευσει.
    η "προστασια" σου ρεα, ειναι η χρηση των θεματων τους για να επιτεθεις και να συκοφαντησεις οσους δεν γουσταρεις.
    γιαυτο χρειαζεται ο μπαμπουλας.
    γιατι οποιος κανει εμετο με την υποκρισια και το θρασσος σου, θα πρεπει να πλακωνεται μαζι σου αν δεν θελει να επεμβει ενας διαχιεριστης για να τελειωνει το τσιρκο, πολιτισμενα.
    ναι ναι ξερω...2 μερες τα ακουω...ασε με τωρα φτανει...

  2. #62
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2015
    Location
    ζουγκλοathens
    Posts
    789
    Quote Originally Posted by rea View Post
    δεν υπαρχει ουτε ενα σημειο που να αναφερω οτι οι διαφημισεις ειναι κατι αρνητικο. ουτε κατηγορησα ποτε οτι υπάρχει κερδοσκοπικος σκοπος... γιατι διαστρεβλωνονται αυτα οου γραφω? οι διαφημησεις ειπα ερχονται με τον αριθμο των μελων και φευγουν επεισης με αυτο. τι πιο απλο? που ειναι η συκοφαντεια σε αυτο??

    αν δεν υσχυει αυτη η παραμετρος στο συγκεκριμενο φορουμ ..δεν το γνωριζω..ειπα και πιο πάνω οτι αυτο ισχυει στις περισσοτερες περιπτωσεις...

    ο ποιο ευκολος δρομος ειναι να κρινεις, ο πιο δυσκολος να καταλάβεις...
    αν τα ακρα για σενα ειναι να ζητω παρουσια - αμεροληψια και σεβασμο απο τους διαχειριστες ή να αντικρουομαι με ανθρωπους που δεν καταλαβαινουν πως βλαπτουν την ψυχική υγεια των αλλων... τοτε ναι...δεν ξερω να το βουλωνω...δεν βρισκω τον λόγο για να το κανω αυτο.

    προφανως θεωρεις ισως οτι το τραβαω στα ακρα γιατι λιγο πολυ αυτες οι συμπεριφορες εχουν παγιωθει εδω μεσα και δεν βλέπετε καν ποσο απολίτιστο και παρακμιακο ειναι όλο αυτο σε ενα μελος καινουριο.

    δεν ξερω πως να διαχειριστω πιο κομψα αυτες τις καταστασεις, αλλα δεν βλέπω και κανεναν αλλον προθυμο για να το κανει αυτο ....προσπαθω πάντως...
    Βρε συ ξερεις ποιο ειναι το θεμα οτι καταστασεις δεν υπαρχουν και τις δημιουργεις..πχ στο θεμα του μελους που ηθελε να γινει διαχειριστης καποιοι του ειπαν με τον τροπο τους "απο που και ως που βρε φιλος" εγω ψιλοεκανα πλακα δεν ειχα σκοπο να τον τραυματισω ψυχικα και ουτε και θεωρω οτι το εκανα , τελος παντων δημιουργησες μια κατασταση ανευ προηγουμενου γιατι..δεν ξερω γιατι! Τραμπουκους μας ανεβαζεις , σκυλες μας κατεβαζεις.. και πραγματικα αν το δεις με πιο καθαρη ματια θα δεις οτι εσυ εισαι αυτη που τραμπουκιζεις τους συνομιλητες σου και τους στολιζεις με διαφορα κοσμητικα επειδη εχεις φανταστει ( ? ) μια κατασταση στο μυαλο σου.
    Κανεις δεν ειπε να το βουλωσεις ακομα ομως και αυτο εσυ το κανεις στον αλλον με τρομερη επιθετικοτητα ανευ λογου ρε αδελφε.. Εξου λοιπον επαναλαμβανω και η Νο1 επιλογη..
    Κανενα μελος δεν ειναι τελειο , ολοι παραβιαζουμε τους κανονες θα πω κλεινοντας.

  3. #63
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    165
    εγω λεω να αποκλειστουν μερικα μελη προσωρινα να κανουν ενα διαλειμα να ηρεμισουν,γιατι δεν σταματαν να μαλωνουν και να κλεινουν θεματα και να δημιουργουν "στρατοπεδα"...γιατι οπως το βλεπω παει για κλεισιμο και αυτο το θεμα

  4. #64
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,640
    Quote Originally Posted by admforall View Post
    Aν κοιτάξει κάποιος στα similar threads στο κάτω μέρος αυτού του θέματος βρίσκει και αυτό το θέμα http://www.e-psychology.gr/forum/thr...B9%CE%B1%CF%82
    διαμαρτυρίες του διαχειριστή για το επίπεδο του φόρουμ πριν 5 χρόνια και μάλιστα ακόμη πιο αγανακτισμένες απο τις σημερινές.απο τότε μέχρι σήμερα τι άλλαξε; γιατι ο συγκεκριμένος κύριος συνεχίζει να είναι διαχειριστής αφού τελικά από ότι φαίνεται κουράστηκε και βαρέθηκε; πως μπορεί λοιπόν ένας κουρασμένος και αηδιασμένος άνθρωπος με την εδώ κατάσταση που από ότι φαίνεται 5 χρόνια μετά είναι τι ειχες γιάννη,τι είχα πάντα μπορει να έχει σωστή κρίση? απλά αναρωτιέμαι...
    καλοπροαιρετα, φανταζομαι...
    εσυ ομως τι καημο εχεις για τις δυσαρεσκειες του αντμιν, εφοσον απο την πρωτη μερα που εμφανιστηκες δηλωνεις την προθεση σου να διαφημισεις το φορουμ που θελεις να κανεις και παρακαλας τα μελη να σε ακολουθησουν εκει?
    αληθεια πως πηγε η διαφημιση? τσιμπησες κανενα πελατακι?

    αν μνημονευσουμε την παροιμια "στην αναμπουμπουλα, ο λυκος χαιρεται", θα ειμασταν κοντα στην περιπτωση σου, λες?

  5. #65
    Banned
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    1,022
    ναι καλοπροαίρετα ρώτησα.Οπως την δική σου καλοπροαίρετη απορία για ποιό λόγο φαινόταν ακόμη online το διαγραμμένο προφίλ..

  6. #66
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,640
    Quote Originally Posted by admforall View Post
    Eσύ για ποιο λόγο απαντάς; είσαι το alter ego του admin; Αλλά ναι καλοπροαίρετα ρώτησα.Οπως την δική σου καλοπροαίρετη απορία για ποιό λόγο φαινόταν ακόμη online το διαγραμμένο προφίλ..
    ηθελα να μας το διευκρινισεις.

    εδω σχολιαζει οποιος θελει, οχι μονο ο αντμιν.
    γιατι ενοχλεισαι?

  7. #67
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by admforall View Post
    Aν κοιτάξει κάποιος στα similar threads στο κάτω μέρος αυτού του θέματος βρίσκει και αυτό το θέμα http://www.e-psychology.gr/forum/thr...B9%CE%B1%CF%82
    διαμαρτυρίες του διαχειριστή για το επίπεδο του φόρουμ πριν 5 χρόνια και μάλιστα ακόμη πιο αγανακτισμένες απο τις σημερινές.απο τότε μέχρι σήμερα τι άλλαξε; γιατι ο συγκεκριμένος κύριος συνεχίζει να είναι διαχειριστής αφού τελικά από ότι φαίνεται κουράστηκε και βαρέθηκε; πως μπορεί λοιπόν ένας κουρασμένος και αηδιασμένος άνθρωπος με την εδώ κατάσταση που από ότι φαίνεται 5 χρόνια μετά είναι τι ειχες γιάννη,τι είχα πάντα μπορει να έχει σωστή κρίση? απλά αναρωτιέμαι...

    Πολυ ενδιαφερον αυτο που δημοσιευσες , αντμοφορολ , πολυ ...................... και λεει πολλα για το φορουμ ......εγω δεν περιμενω ναλλαξει κατι , ισως ναναι η μοιρα του γραπτου λογου , αλλα θεα επισημανω για πολλοστη φορα , οτι ειναι μονο 2-3 μελη , παλια , που ειναι τα ταραχοποια στοιχεια του φορουμ , αμα εξελειπαν αυτα τα μελη , το φορουμ δεν εχει κανενα προβλημα .............αλλα δεν φευγουν !!!

  8. #68
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    μαγκ εχθρος σου δεν ημουν ποτε και δεν ειμαι ουτε τωρα.
    αλλα δεν θα γυρναω την πλατη στις κακοηθειες σου. πχ στην λασπη κατα της μπετ και το ξεφωνημα του μελους που ειχε πριβε συνομιλιες μαζι σου, που καταλαβα μια χαρα ποια ειναι.οπως και αλλοι.
    ς.)
    Εγω λεω ρεμ , οτι το καλυτερο ειναι να μην ξαναανταλλαξουμε ποστ , ΠΟΤΕ , αφου εχει τοσο κακη γνωμη ο εις για τον αλλον , δεν θα προβω σε χαρακτηρισμους , οπως εσυ , αλλα πληζ , μην μου απευθυνεις ξανα ποστ , ουτε κι εγω , δεν εχει κανενα νοημα ...................... ας ειναι το τελευταιο ποστ αυτο ................

  9. #69
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by rea View Post
    ναι ναι ξερω...2 μερες τα ακουω...ασε με τωρα φτανει...
    Η ρεα ειναι καλοπροαιρετο μελος , εγω παιρνω το μερος της ....................λετε να καταληξουμε σε δημιουργιες στρατοπεδων ? παλια , υπηρχε μια συμμορια , 3 - 4 γυναικων , που καναν μπουλιιν σε ευαισθητα μελη , και αποχωρουσαν , τωρα εχει διαλυθει , αλλα τα μελη , παραμενουν κακοπροαιρετα , δεν ονομαζω κανενα μελος , ωστε ναρχισουν τα τυμπανα του πολεμου !!!

  10. #70
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    Quote Originally Posted by mnimonio is back View Post
    Βρε συ ξερεις ποιο ειναι το θεμα οτι καταστασεις δεν υπαρχουν και τις δημιουργεις..πχ στο θεμα του μελους που ηθελε να γινει διαχειριστης καποιοι του ειπαν με τον τροπο τους "απο που και ως που βρε φιλος" εγω ψιλοεκανα πλακα δεν ειχα σκοπο να τον τραυματισω ψυχικα και ουτε και θεωρω οτι το εκανα , τελος παντων δημιουργησες μια κατασταση ανευ προηγουμενου γιατι..δεν ξερω γιατι! Τραμπουκους μας ανεβαζεις , σκυλες μας κατεβαζεις.. και πραγματικα αν το δεις με πιο καθαρη ματια θα δεις οτι εσυ εισαι αυτη που τραμπουκιζεις τους συνομιλητες σου και τους στολιζεις με διαφορα κοσμητικα επειδη εχεις φανταστει ( ? ) μια κατασταση στο μυαλο σου.
    Κανεις δεν ειπε να το βουλωσεις ακομα ομως και αυτο εσυ το κανεις στον αλλον με τρομερη επιθετικοτητα ανευ λογου ρε αδελφε.. Εξου λοιπον επαναλαμβανω και η Νο1 επιλογη..
    Κανενα μελος δεν ειναι τελειο , ολοι παραβιαζουμε τους κανονες θα πω κλεινοντας.
    επι του σιγκεκριμενου θεματος... ποσα ατομα και απο ποσες φορες του ειπε ο καθενας με τον τροπο του οτι δεν κανει για μοντ? που μπαινει το οριο?

    μπορεις να μπεις σε τοσα θεματα που υπάρχει χαλαρη διαθεση να κανεις τον χαβαλέ σου. μαζι σου και εγω!! και ας φαμε ποινες..

    ακομα και σε εναν ανθρωπο φυσιολογικο εξω οταν τον δεις να εκφαζετε σοβαρα για κατι, αν τον τσιγκλίσεις μια φορα αντε θα σε αγνοησει, με την επιμονη την δική σου ομως ... λογικα θα καταλήξεις σε νοσοκομειο. ποσο μαλιστα σε εναν ανθρωπο που εχει δηλωσει πολλες φορες δημοσιως οτι εχει κλονισμενα νευρα... βαλε την αντιστοιχια... και βαλε οτι δεν ησουν μονο εσυ ...ήταν και αλλοι που το εκαναν αυτο...πως να μην επέμβω?? ...ναι το χειριστικα λάθος.. η διαθεση μου ηταν να βοηθησω..και μονο. αλλα και εγω δεν ξερω πως αλλιως να το διαχειριστω...δεν βοηθησε κανενας αλλος ... να σας το πει με πιο ηπιο τροπο ...πιο σωστο απο εμενα και να κλιμακωθει η ενταση...

  11. #71
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by admforall View Post
    ναι καλοπροαίρετα ρώτησα.Οπως την δική σου καλοπροαίρετη απορία για ποιό λόγο φαινόταν ακόμη online το διαγραμμένο προφίλ..

    Τι ψαχνεις , αντμοφορολ , δεν θα βγαλεις ακρη , ουτε θα συνενννοηθεις ...........

  12. #72
    Banned
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    1,022
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    ηθελα να μας το διευκρινισεις.

    εδω σχολιαζει οποιος θελει, οχι μονο ο αντμιν.
    γιατι ενοχλεισαι?
    Σωραία !! Πρόλαβες το μήνυμα μου πριν κάνω την διόρθωση.Ναι έχεις δίκιο.Δε μπορώ να απαγορεύσω σε οποιονδήποτε να σχολιάσει.κατάλαβα ότι αυτό που έγραψα δεν στέκει και το έσβησα.

  13. #73
    Banned
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    1,022
    Quote Originally Posted by rea View Post
    επι του σιγκεκριμενου θεματος... ποσα ατομα και απο ποσες φορες του ειπε ο καθενας με τον τροπο του οτι δεν κανει για μοντ? που μπαινει το οριο?

    μπορεις να μπεις σε τοσα θεματα που υπάρχει χαλαρη διαθεση να κανεις τον χαβαλέ σου. μαζι σου και εγω!! και ας φαμε ποινες..

    ακομα και σε εναν ανθρωπο φυσιολογικο εξω οταν τον δεις να εκφαζετε σοβαρα για κατι, αν τον τσιγκλίσεις μια φορα αντε θα σε αγνοησει, με την επιμονη την δική σου ομως ... λογικα θα καταλήξεις σε νοσοκομειο. ποσο μαλιστα σε εναν ανθρωπο που εχει δηλωσει πολλες φορες δημοσιως οτι εχει κλονισμενα νευρα... βαλε την αντιστοιχια... και βαλε οτι δεν ησουν μονο εσυ ...ήταν και αλλοι που το εκαναν αυτο...πως να μην επέμβω?? ...ναι το χειριστικα λάθος.. η διαθεση μου ηταν να βοηθησω..και μονο. αλλα και εγω δεν ξερω πως αλλιως να το διαχειριστω...δεν βοηθησε κανενας αλλος ... να σας το πει με πιο ηπιο τροπο ...πιο σωστο απο εμενα και να κλιμακωθει η ενταση...
    Το μόνο βέβαιο είναι ότι και έξω να γινόταν κάποιο σκηνικό δηλαδή κάποιοι να έδερναν έναν πιο αδύναμο άνθρωπο οι περισσότεροι θα προσπερνούσαν αδιάφορα με την λογική του ωχαδερφισμού που υπάρχει σήμερα στην κοινωνία μας.Ελα μωρέ τώρα που να μπλέκω..ας τα βγάλει πέρα μόνος του..Λυπάμαι που το λέω αλλά οι περισσότεροι λειτουργούν έτσι.Εσένα σε πάω γιατί είδες την αδικία και προσπάθησες να αντιδράσεις.Αλλά από ότι είδες οι περισσότεροι είναι έλα μωρέ σιγά και τι έγινε...

  14. #74
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Η ρεα ειναι καλοπροαιρετο μελος , εγω παιρνω το μερος της ....................λετε να καταληξουμε σε δημιουργιες στρατοπεδων ? παλια , υπηρχε μια συμμορια , 3 - 4 γυναικων , που καναν μπουλιιν σε ευαισθητα μελη , και αποχωρουσαν , τωρα εχει διαλυθει , αλλα τα μελη , παραμενουν κακοπροαιρετα , δεν ονομαζω κανενα μελος , ωστε ναρχισουν τα τυμπανα του πολεμου !!!
    ουτε στρατωπεδα ουτε παλια ξινα σταφυλια...σημερα... ας συννενοηθουμε μιας και ανοιξε αυτο το θεμα και με τους διαχειρηστες και με τους καυγαδιστες.. ( βαζω και εμενα μεσα) ...τα λαθη μας τα σωστα μας και τι μπορουμε να κανουμε απο δω και πέρα για το καλο ολων μας ... χωρις αλλες εντασεις ..

  15. #75
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    Quote Originally Posted by admforall View Post
    Το μόνο βέβαιο είναι ότι και έξω να γινόταν κάποιο σκηνικό δηλαδή κάποιοι να έδερναν έναν πιο αδύναμο άνθρωπο οι περισσότεροι θα προσπερνούσαν αδιάφορα με την λογική του ωχαδερφισμού που υπάρχει σήμερα στην κοινωνία μας.Ελα μωρέ τώρα που να μπλέκω..ας τα βγάλει πέρα μόνος του..Λυπάμαι που το λέω αλλά οι περισσότεροι λειτουργούν έτσι.Εσένα σε πάω γιατί είδες την αδικία και προσπάθησες να αντιδράσεις.Αλλά από ότι είδες οι περισσότεροι είναι έλα μωρέ σιγά και τι έγινε...
    κανεις λαθος!.. ναι ειναι πολυ που θα πουνε ετσι..αλλα ειναι και πολλοι που εχω δει με τα ματια μου να επεμβαινουν .
    ειχε γινει μια ερευνα σε διαφορες ευρωπαικες πρωτευουσες, ενα τεστ στο οποιο η ελλεδα ηταν η μονη χωρα που αντεδρασε σε μια σκηνη βιασμου..στημενη βεβαια. σκασανε οι μπαρμπαδες με τις μαγκουρες και καταγραφηκαν ολα σε κρυμμενη καμερα... παραδειγαμ λεω ετσι δεν εγινε κανενας βιασμος εδω.

    οπως σου ειχα πει οταν πρωτομπήκα βρηκα ανθρωπους με ευαισθησιες και συνειδηση εδω μεσα...μου φαινεται αδιανοητο πως αυτοι οι ανθρωποι...που η αδιαφορια του κοσμου τους οδηγησε εδω μεσα... συμπεριφεροντε με ακριβως τον ιδιο τροπο. δεν ονοματιζω κανεναν μιλάω γενικα...

Page 5 of 15 FirstFirst ... 34567 ... LastLast

Similar Threads

  1. σχετικα με τα προσωπικα μηνυματα στο φορουμ
    By 66psy in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 5
    Last Post: 16-10-2014, 21:03
  2. Σχετικα με τα μελη του φορουμ
    By howtodream8 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 38
    Last Post: 25-01-2013, 08:06
  3. Θα ήθελα τη γνώμη σας σχετικά με μια σημαντική απόφαση που προσπαθώ να πάρω...
    By Κύκνος in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 55
    Last Post: 20-01-2012, 18:42
  4. Διαχείριση φόρουμ αυτοβοήθειας
    By NikosD. in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 128
    Last Post: 02-10-2011, 22:05
  5. Replies: 0
    Last Post: 19-10-2010, 16:27

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •