Είχε κάποιος-κάποια κρίση πανικου σήμερα;και να φοβατε να βγει έξω;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 10 of 10
  1. #1

    Είχε κάποιος-κάποια κρίση πανικου σήμερα;και να φοβατε να βγει έξω;

    Παιδιά έπαθε κανεις σήμερα κρίση πανικου;εχει κάνει κάποια υποχρέωση αυριο που πρέπει να πάει και να φοβατε να πάει!πχ εγω αυριο πρέπει να πάω στο γαστρεντερολόγο και φοβαμε μα πάω παρά πολυ γιατί πρέπει να οδηγήσω 20 λεπτά και οι περισσότεροι πανικου μου ειναι στο αμάξι!να παρω κάποιο χάπι να πάω η να μη παρω;ζοριζόμε παρά πολυ!καποιο με το ίδιο πρόβλημα που το πέρασε η το περνάει;μια συμβουλή;

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Location
    στον κοσμο της βοηθειας προς τους αλλους
    Posts
    1,352
    Κοιτα εγω ειχα γενικα κρισεις πανικου νομοζω τις ξεπερασα γτ εχω μισο χρονο που δεν εχω τπτ ....φοβαμαι ομως τους γιατρους ..ολους!!! Εαν βοηθαει αυτο οποτε την σκεψη που κανεις εσυ για το εαν θα πας η οχι την κανω και εγω ....
    Μιασυμβουλη .....σταματα να σκεφτεσε οτι το σκεφτεσε
    Δυσκολο αλλα εαν το καταφερεις βοηθαει
    Εαν κοιταξεις την αβυσσο για πολυ ωρα στο τελος η αβυσσος θα κοιταξει εσενα

  3. #3
    Σου εχει συνέβη αυτο ποτε αυτο;τι έκανες;ότι εχω μάθει από τη ψυχοθεραπεία δεν πιάνει τίποτα!ο φόβος ειναι πιο μεγάλος από ποτε;και όλα αυτά από τοτε που με απόλαυσαν από την δουλεια μου!πριν δεν είχα πρόβλημα ούτε να βγω ούτε να οδηγήσω !!λιγο στο οδήγημα είχα γιατί εκεί παθενω πάντα έντονες κρίσεις αλλά την πάλευα δεν είχα τέτοιο ζόρι!τωρα τι εχω πάθει δεν ξέρω ...

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Location
    στον κοσμο της βοηθειας προς τους αλλους
    Posts
    1,352
    Τι ενοης εαν εχω παθει κριση? ναι εχω παθει και στο αυτοκινητο ευτηχως δεν ειχε λυσει ακομα χειροφρενο αλλα κοιτα εγω οταν πηγενα σε ψυχολογο δε του ειπα ποτε για τις κρισεις ουτε καν ηξερα πως λεγονται ετσι τυχαια το βρηκα ..κοιτα εμενα με βοηθαει να ' ξεπαρασω' την κριση εαν σκεφτω οτι ολα ειναι καλα δεν προκειτε να με πειραζει κανεις και αν με πειραζει πρεπει να ειμαι ετοιμη να τπν αντιμετωπισω αρα γιαυτο πρεπει να σταματησω την κριση τωρα ....επισεις οταν νοωθω οτι παει να ξανα ερθει παω για τρεξιμο ενω τις μερες που ειμαι χαλια κανω ιππασια ( η ιππασια βοηθαει σε πολλα το εμαθα αργοτερα απο ενα ψυχιατρο που μου ειπε οτι ετσι ξεπερασα την καταθλιψη χωρις να το καταλαβω )
    Γενικα ομως πρεπει να βρεις τι δημιουργει την κριση την συγκεκριμενη στιγμη
    Εαν κοιταξεις την αβυσσο για πολυ ωρα στο τελος η αβυσσος θα κοιταξει εσενα

  5. #5
    Quote Originally Posted by arntaben View Post
    Τι ενοης εαν εχω παθει κριση? ναι εχω παθει και στο αυτοκινητο ευτηχως δεν ειχε λυσει ακομα χειροφρενο αλλα κοιτα εγω οταν πηγενα σε ψυχολογο δε του ειπα ποτε για τις κρισεις ουτε καν ηξερα πως λεγονται ετσι τυχαια το βρηκα ..κοιτα εμενα με βοηθαει να ' ξεπαρασω' την κριση εαν σκεφτω οτι ολα ειναι καλα δεν προκειτε να με πειραζει κανεις και αν με πειραζει πρεπει να ειμαι ετοιμη να τπν αντιμετωπισω αρα γιαυτο πρεπει να σταματησω την κριση τωρα ....επισεις οταν νοωθω οτι παει να ξανα ερθει παω για τρεξιμο ενω τις μερες που ειμαι χαλια κανω ιππασια ( η ιππασια βοηθαει σε πολλα το εμαθα αργοτερα απο ενα ψυχιατρο που μου ειπε οτι ετσι ξεπερασα την καταθλιψη χωρις να το καταλαβω )
    Γενικα ομως πρεπει να βρεις τι δημιουργει την κριση την συγκεκριμενη στιγμη
    Νομίζω ότι θα πεθάνω εκείνη την ωρα και φοβαμε παρά πολυ γιατί ειναι πολυ δυνατό αίσθημα και νιώθω ότι θα χάσω τον ελέγχω και και και και ενα σωρό και!!ειπα τη γυναίκα μου να πάμε μαζί αλλά νιώθω πολυ χαλια γι αυτο!!εκει που παντα τους πηγενα εγω όλους όπου θέλανε τωρα με πάνε εμένα σαν να είμαι κανα μωρό που θέλει συνέχεια τους γονείς του μαζί όπου και να παει!

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Location
    στον κοσμο της βοηθειας προς τους αλλους
    Posts
    1,352
    Quote Originally Posted by billys32 View Post
    Νομίζω ότι θα πεθάνω εκείνη την ωρα και φοβαμε παρά πολυ γιατί ειναι πολυ δυνατό αίσθημα και νιώθω ότι θα χάσω τον ελέγχω και και και και ενα σωρό και!!ειπα τη γυναίκα μου να πάμε μαζί αλλά νιώθω πολυ χαλια γι αυτο!!εκει που παντα τους πηγενα εγω όλους όπου θέλανε τωρα με πάνε εμένα σαν να είμαι κανα μωρό που θέλει συνέχεια τους γονείς του μαζί όπου και να παει!
    Δες το αλλιως δεν εισαι μωρο απλα θες παρεα για να μην βαριεσε....
    Οσο για το αλλο φοβασε το θανατο και ετσι σου ερχετε η κριση η πρωτα σου εκδηλωνετε η κριση και μετα φοβασε? ρωταω γτ μπερδευτικα σορυ
    Εαν κοιταξεις την αβυσσο για πολυ ωρα στο τελος η αβυσσος θα κοιταξει εσενα

  7. #7
    Φοβαμε αυτο που νιώθω την σκέψη ότι θα πεθάνω!αν δεν το έχεις νιώσει δεν το καταλαβενεις

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Location
    στον κοσμο της βοηθειας προς τους αλλους
    Posts
    1,352
    Δλδ αυτο που νιωθεις εκεινη την στιγμη οτι θα σε σκοτωσει?
    Δεν το εχω νιωσει αλλα προσπαθω να σε καταλαβω οσο μπορω
    Εαν κοιταξεις την αβυσσο για πολυ ωρα στο τελος η αβυσσος θα κοιταξει εσενα

  9. #9
    Ναι ακριβώς αυτο!!

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Location
    στον κοσμο της βοηθειας προς τους αλλους
    Posts
    1,352
    Κοιτα οταν καποιος παθαινεινκριση πανικου το σωμα του χτυπαει ουτοσιαλος συναργερμο απο το αρνητικο ερεθισμα που δεχτηκε οποτε μαλλον αυτο το συναισθημα περιγραφεις εσυ που λες οτι θα σε σκοτωσει
    Δοκιμασε να ξεκαθαρισεις στον εαυτο σου οτι πρεπει να σταματησεις την κριση γστε να μπορεσεις να το αντιμετωπισεις
    Οι δικοι σου πως σε βοηθανε οταν παθαινεις κριση πανικου?
    Εαν κοιταξεις την αβυσσο για πολυ ωρα στο τελος η αβυσσος θα κοιταξει εσενα

Similar Threads

  1. Replies: 49
    Last Post: 05-08-2023, 23:02
  2. Replies: 78
    Last Post: 05-08-2011, 15:49
  3. ΚΡΙΣΗ ΠΑΝΙΚΟΥ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ Η ΑΠΛΩΣ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΦΙΑΛΤΗΣ???
    By Agia in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 3
    Last Post: 31-08-2010, 01:43
  4. ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΡΙΣΗ ΠΑΝΙΚΟΥ Η ΑΓΧΟΣ.
    By lena_linaki in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 9
    Last Post: 09-08-2010, 15:40
  5. Σήμερα έχασα την μάχη...Αρρυθμία-Κρίση πανικού
    By Dimitris1979 in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 6
    Last Post: 08-04-2009, 12:44

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •