ΒΟΗΘΕΙΑΑΑ!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 14 of 14
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537

    ΒΟΗΘΕΙΑΑΑ!

    γεια σε ολους..
    ημουν καλα..ειχα συνελθει απο το τελευταιο επεισοδιο..αλλα τσουπ παλι κατι εγινε σοβαρο κ πηγα 1000 β ηματα πισω.νιωθω απαισια.δεν τρωω..κ σερνω το κουφαρι μου..απεραντη θλιψη κ παιρνω κ λαντοζ..μιλησα με γιατρο κ μου ειπε να παρω ζαναξ για καμια βδομαδα..
    εγινε οντως κατι αρκετα σοβαρο κ μου στοιχισε..απλα κουραστηκα καθε φορα να βγαινει στην επιφανεια η καταθλιψαρα με οποιαδηποτε αφορμη..
    δνε ξερω γιατι γραφω..απλα ενιωσα την αναγκη..
    φοβαμαι παρα πολυ κ νιωθω μονη κ απελπισμενη..
    μακαρι να περασει γρηγορα..

  2. #2
    Στα ποσα mg ladose σε εχει ? το ξερεις οτι μειωνει την ορεξη το συγκεκριμενο ετσι ?
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    ναι στην αρχη που το πηρα μου την μειωσε την ορεξη ..μετα οταν με επιασε το χαπι καλα..αυξηθηκε κανονικα η ορεξη..ημουν καλα 2 μηνες περιπου..μεχρι που προχτες εγινε κατι κ νιωθω σαν να μην παιρνω λαντοζ...20mg παιρνω..αλλα πιστευω οτι κ 40 να επαιρνα..παλι ετσι θα μουν μιας κ μιλησα με τον γιατρο κ μου ειπε οτι θεωρει φυσικο να νιωθω τοσο χαλια εφοσον εγινε κατι τρανταχτο..το λαντοζ κ το καθε λαντοζ δεν προφυλασσει απο τα ασχημα γεγονοτα της ζωης..ουτε κ σε κανει να γελας οταν συμβει κατι πολυ ασχημο..
    πιθανοτατα πρεπει να ξαναξεκινηω ψυχοθεραπεια για να μαθω να ειμαι ψυχραιμη στην ζωη μου γενικα.εσεςι εχετε νωιωσει ετσι?

  4. #4
    Εγω εχω βιωσει σοβαρη καταθλιψη. Ειμαι εδω λοιπον να σου πω οτι 1ον περναει - δεν εξαφανιζεται- αλλα μειωνεται το πλακωμα, δευτερον φυσικα και η ψυχοθεραπεια κανει απιστευτη δουλεια γιατι μαθαινεις να ελεγχεις καλυτερα τις λαθος σκεψεις πεποιθησεις σου αν ειναι σωστος ο-η ειδικος-η και εσυ πραγματικα δεσμευμενη στην εμπειρια.
    Λυπαμαι που σου συνεβη κατι ασχημο, σου ευχομαι συντομα να νιωσεις λιγο καλυτερα.

    Δεν εισαι ρομποτακι... ασε τον εαυτο σου να βιωσει αυτο που αισθανεται μην τον κατηγορεις και απο πανω. Δεν βοηθα καθολου !
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    Ευχαριστω πολυ που μου μιλας να σαι καλα!

  6. #6
    Quote Originally Posted by BOOM View Post
    Ευχαριστω πολυ που μου μιλας να σαι καλα!
    Αστειευσαι βρε μπουμ ? Γνωριζω απο τετοιες φασεις και εφοσον μπορω γιατι να μην δεν.
    Στη ζωη ετσι πανε αυτα...
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    ε οκ..ηθελα να σε ευχαριστησω...να σαι καλα!
    τωρα παλι νιωθω βαρος στην ψυχη..θεε μου..λυπησου με! τα παθη του Κυριου εχω τραβηξει με αυτη την ιστορια.!!

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,701
    Μπουμ εγώ πάντα παίρνω λίγο λιγότερο για να νιώθω αυτά τα σκαμπανεβάσματα το θεωρώ φυσιολογικό εγώ να το χεις δε γίνεσαι ατσαλάκωτος με τα φάρμακα απλά λίγο ενισχύει τις άμυνες σου
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Posts
    351
    BOOM γεια σου και απο μενα/.....
    ναι καλα θα κανεις να ξαναξεκινησεις ψυχοθεραπεια για να βοηθηθεις περισσοτερο...
    εγω για το ladose να πω που το ειχα δυστυχως παρει πριν πολλα χρονια ειχα 15 κιλα αυξηση ...δυστυχως ανοιγει την ορεξη ... τοτε μου το ειχε πει ο γιατρος αλλα δεν το πιστεψα... ομως ισχυε.... ασε που εγω δεν επρεπε καν να το παρω τεσπα...
    η ψυχραιμια ειναι μεγαλο προσον και στα δυσκολα δεν μπορουν ολοι να την εχουν .... Νομιζω οτι οι περισσοτεροι αντιδρουν αναλογα με το θεμα που προκυπτει παιρνουν δεν παιρνου αγωγη..

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    ναι ελπιζω να περασει γρηγορα ολο αυτο...δεν ξερω αν το φαρμακο σε αυτες τις περιπτωσεις κανει καποια δουλεια..νομιζω οτι τα συναισθματα ειναι πολυ πιο εντονα κ λιγο οτ φαρμακο δυσκολευεται..

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Posts
    351
    νομιζω οτι ενα φαρμακο δινεται για μια συγκεκριμενη διαγνωση προβλημα... Αν προκυψει κατι εκτατο αυτο δεν σημαινει οτι επειδη ακολουθεις μια αγωγη θα εισαι παντα οκ .... Για αυτο μιλα με καποιον γιατρο μπορει να σου προσθεσει αφαιρεσει κατι .... Αναλογσα με την περιπτωση παντα και το ασθενη..

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    ΝΑΙ μιλησα με τον γιατρο κ μου πε να προσθεσω ζαναξ μεχρι να περαει αυτη η ασχημη φαση..αλλα παιδια ο πονος ειναι τοσο τεραστιος που θελω να ανεβω σε ενα βουνο κ να ουρλιαξω κ να ψοφησω στο κλαμα!

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    566
    γεια σου μπουμ! αν θελεις πες μας
    μηπως ανακουφιστεις καλυτερα
    διαφορετικα

    παρε τ ζαναξ σου
    πρσπαθησε να ηρεμησεις απασχολωντας το μυαλο σου με κτ αλλο
    και ευχομαι ολα να σου πανε καλα!

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    δεν ξερω..σημερα ξυπνησα με πανικο τρελλο..πηρα τωρα ζαναξ κ προσπαθω να ηρεμησω..ειναι πολυ δυσκολο κ φοβαμαι παρα πολυ..τα βραδια νιωθω λιγο καλυτερα αλλα κ παλι ...μακαρι να περασει κ να μην γινει τιποτα κακο.

Similar Threads

  1. Ελλειψη συγκεντρωσης , πολυ ευερεθιστος , δακρυσμα ματιων βοηθειααα!!
    By Sotirishatzi in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 19-11-2015, 12:08
  2. βοηθειααα!!!!!
    By anxious4ever in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 27
    Last Post: 26-04-2014, 18:01
  3. Άγχος & Ανασφάλεια! *Βοήθειααα!*
    By StreetLights in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 03-08-2012, 18:52
  4. βοηθειααα...!
    By Kira in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 26-05-2009, 22:29

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •