Χωρισμος....
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 35
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Posts
    16

    Χωρισμος....

    Καλησπερα σας ειμαι η κοπελα που ειχε γραψει το ποστ για την ανασφαλεια...τελικα ο φιλος μου δεν αντεξε..προσπαθουσα πολυ κ μαλιστα την τριτη θα επισκεπτομουν κ μια ψυχολογο για πρωτη φορα..αλλα μαζευτηκαν πολλοι καυγαδες..ξεσπουσα συνεχεια με ασχημο τροπο και κουραστηκε..κ μ ζητησε να χωρισουμε..δεν αντεχει αλλο να μην περναει καλα..νιωθω απαισια κυριως επειδη εγω ευθυνομαι και τα χαλασα ολα μονη μου τελικα,...δεν ξερω τι να κανω..ειναι απολυτος δεν αλλαζει γνωμη και δεν πιστευει πως μπορω ν αλλαξω...μου ζητησε να μην επικοινωνησω καθολου μαζι του και να μην προσπαθησω να τον πεισω για κατι γιατι δεν θα τ αλλαξω γνωμη...δεν ξερω τι ν κανω ειλικρινα..ειναι τοσο ασχημο να καταστρεφεις αθελα σου μια τοσο καλη σχεση.....

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Παιανία (Αττική)
    Posts
    1,057
    Άστο λίγο να ηρεμήσει η φάση...Στείλε του 1 μήνυμα σε καμιά εβδομάδα να κόψεις αντιδράσεις...

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,640
    συμφωνω με σταυρουκο.

    αφενος ασε το πραγμα να ηρεμησει κι ασε να σε ψαξει εκεινος.
    αφετερου , πολλα συγχαρητηρια για την αποφαση σου να κανεις θεραπεια για το θεμα.
    συνεχισε κανονικα την θεραπεια σου, ωστε αφενος να το λυσεις, αφετερου οταν καποτε επικοινωνησετε να εχεις κατι ΧΕΙΡΟΠΙΑΣΤΟ να του πεις για το οτι το θεμα λυνεται και δεν θα παραμεινει ετσι.
    αν σε δει να εχεις κανει προοδο, μπορει να πεισθει οτι δεν ηταν μονο λογια, αλλα εχεις κινητοποιηθει και εισαι αποφασισμενη να το αλλαξεις.

    αν εχει προχωρησει στην ζωη του, πχ σε αλλη σχεση , δεν μπορεις να κανεις τοποτε. αν ειναι ακομα μονος ομως, εχεις πολλες ελπιδες με ηρεμια και προσπαθεια στην θεραπεια, να ξαναειστε μαζι.

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Posts
    16
    Ευχαριστω για τις απαντησεις..συντομα θα βρεθουμε να παρει καποια πραγματα του..και δεν ξερω πως ν το χειριστω..τι να πω ..τι θα μπορουσα να πω ωστε να καταλαβει πως πραγματικα θελω να προσπαθησω..

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Παιανία (Αττική)
    Posts
    1,057
    Quote Originally Posted by jennaki88 View Post
    Ευχαριστω για τις απαντησεις..συντομα θα βρεθουμε να παρει καποια πραγματα του..
    Τι πράγματα είναι αυτά που θέλει να πάρει?Έχει σημασία μεγάλη....

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    κάπου στον κόσμο μου
    Posts
    778
    καλύτερα να μη κάνεις τίποτε ρωτά τον αν θέλει έναν καφέ ώστε να κερδίσεις λίγο χρόνο να είσαι ήρεμη και ψύχραιμη
    βάλε ένα φόρεμα που του αρέσει ώστε να κερδίσεις της εντυπώσεις
    μην του αρχίσεις τα θα προσπαθήσω θα θα θα
    μη δείξεις άγχος κι αδυναμία (όσο κι αν μέσα σου τρέμεις) να είσαι χαμογελαστή και ευχάριστη
    και προπαντός όχι πανικός και σπασμωδικές κινήσεις
    σίγουρα θα κερδίσεις τα βλέμματα
    σου εύχομαι τα καλύτερα και να είστε και πάλι μαζί
    πριν πεις κάτι βούτα πρώτα την γλώσσα στο μυαλό σου

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Posts
    16
    Σταυρο εχει αφησει εδω το ρολοι του καταλαθος..αυτο θελει να παρει..η αληθεια ειναι πως αν δεν θελει να μιλησουμε καλυτερα να το παρει μεσω τριτου γιατι θα ναι πολυ ψυχοφθορο να τον δω τελευταια φορα..εχω αγχωθει πολυ δεν ξερω τι να κανω..να προτεινω καφε? ποτο? μην τον πιεσω..προς τ παρον δεν εχω στειλει δν εχω εμφανιστει τον αφηνω ησυχο..και στ μηνυμα απαντησα με ενα οκ φυσικα :)

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    κάπου στον κόσμο μου
    Posts
    778
    το ρολόι το άφησε σίγουρα κατά λάθος....:confused:
    άμα δεν ήθελε να έρθει θα έστελνε έναν φίλο του η θα σου έλεγε να τ αφήσεις κάπου για να πάει να το πάρει
    έχε εσύ φρέσκο καφέ έτοιμο να μυρίζει... κι ένα μπουκάλι κρασί στο ψυγείο
    την γνωμη μου στην είπα περίμενε ν ακούσεις κι άλλες κρίνεις και κάνεις
    πριν πεις κάτι βούτα πρώτα την γλώσσα στο μυαλό σου

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Μην κάνεις προετοιμασία για οτιδήποτε... Αν ο τύπος θέλει να συνεχίσει όταν θα έρθει να πάρει το ρολόι του θα καθίσει από μόνος του και πολύ πιθανόν να ανοίξει κουβέντα. Αν όχι γιατί το έχει πάρει απόφαση ότι τελείωσε, άστο έληξε και πας για άλλα...

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Posts
    16
    Σε περιπτωση που μου πει να μιλησουμε..πως μπορω να εξηγησω οτι θελω οντως ν αλλαξω? δεν με πιστευει πλεον..φοβαται πως θα γινουν τα ιδια και παλι..στην τελευταια μας κουβεντα τονισε πως δν θελει να κανω τιποτα απολυτως γιατι θα παει χαμενο..βεβαια μολις ειχαμε χωρισει και ειχε νευρα..δεν ξερω..η αληθεια ειναι πως αν ειναι να με δει για να μου πει τελος κ απο κοντα προτιμω να μην βρεθουμε θα ναι πολυ ψυχοφθορο..

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by jennaki88 View Post
    Σε περιπτωση που μου πει να μιλησουμε..πως μπορω να εξηγησω οτι θελω οντως ν αλλαξω? δεν με πιστευει πλεον..φοβαται πως θα γινουν τα ιδια και παλι..στην τελευταια μας κουβεντα τονισε πως δν θελει να κανω τιποτα απολυτως γιατι θα παει χαμενο..βεβαια μολις ειχαμε χωρισει και ειχε νευρα..δεν ξερω..η αληθεια ειναι πως αν ειναι να με δει για να μου πει τελος κ απο κοντα προτιμω να μην βρεθουμε θα ναι πολυ ψυχοφθορο..
    Κοίταξε να δεις οι εξηγήσεις δεν δίνονται με λόγια, αλλά με πράξεις. Πρέπει μέσω των πράξεων να του δείξεις πως όντως έχεις αλλάξει. Τώρα ότι και να του πεις θα είναι δύσπιστος απέναντι σου ύστερα από αυτά που είδε. Εσύ από μόνη σου πρέπει να νιώσεις πρωτίστως μια ολοκληρωμένη και ποθητή γυναίκα και τα υπόλοιπα θα έλθουν από μόνα τους. Εσύ πρέπει να πιστέψεις στον εαυτό σου και να πιστέψεις πως τον καλύπτεις απόλυτα για να μπορέσεις να έχεις μια σωστή συμπεριφορά απέναντι του. Αν δεν πιστέψεις στον εαυτό σου πως είσαι αυτό που του γεμίζει τη ζωή, τότε αργά ή γρήγορα θα αρχίζουν οι ανασφάλειες σου να αναδύουν στη σχέση και η σχέση θα λήξει εκει. Επειδή πιστεύω πως δεν είναι ο μόνος άντρας που του έχεις συμπεριφερθεί έτσι αλλά το έχεις κάνει και σε άλλους νομίζω πως πρέπει να δουλέψεις την αυτοπεποίθηση σου.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    κάπου στον κόσμο μου
    Posts
    778
    τ ότι έχετε χωρίσει είναι δεδομένο όποτε ξεκινάς έχοντας αυτό στο μυαλό σου
    κι αν έρθει το καλύτερο κάλος να ρθει
    πριν πεις κάτι βούτα πρώτα την γλώσσα στο μυαλό σου

  13. #13
    γεια σου.περναω την ιδια φαση ειμαι παρα πολυ ανασφαλης με αποτελεσμα να εχουμε αρα πολλους καυγαδες στη σχεση μας. ξεκινησα να παω σε ψυχολογο για να λυσω τα θεματα μοου ωστε να μη χασω τη σχεση μου... δεν τ καταφερα απολυτως οι καυγαδες συνεχιζονται και τωρα τελευταια μου ειπς πως πλεον τον κουραζει απρα πολυ αυτο. εκει ταρακουνηθηκα και προσπαθησα και ξεκινησα να τον εξηγω...απλα δωστου λιγο χρονο και αν οντως σε θελει να δωσει αλλη μια ευκαιρια στη σχση σας..

  14. #14
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Posts
    16
    Quote Originally Posted by vith View Post
    γεια σου.περναω την ιδια φαση ειμαι παρα πολυ ανασφαλης με αποτελεσμα να εχουμε αρα πολλους καυγαδες στη σχεση μας. ξεκινησα να παω σε ψυχολογο για να λυσω τα θεματα μοου ωστε να μη χασω τη σχεση μου... δεν τ καταφερα απολυτως οι καυγαδες συνεχιζονται και τωρα τελευταια μου ειπς πως πλεον τον κουραζει απρα πολυ αυτο. εκει ταρακουνηθηκα και προσπαθησα και ξεκινησα να τον εξηγω...απλα δωστου λιγο χρονο και αν οντως σε θελει να δωσει αλλη μια ευκαιρια στη σχση σας..
    σε εχει βοηθησει ο ψυχολογος? εγω ξεκιναω τη δευτερα...

  15. #15
    να ξεκινησεις...δεν ειδα μεγαλη αλλαγη αλλα ναι με βοηθαει...

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. Μεταιχμιακή Προσωπικότητα και χωρισμος
    By marymarymary in forum Οριακή - Μεταιχμιακή Διαταραχή Προσωπικότητας
    Replies: 14
    Last Post: 04-12-2023, 21:17
  2. χωρισμός
    By aze in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 0
    Last Post: 15-07-2014, 18:05
  3. χωρισμος
    By eleni 99 in forum Απώλεια, Πένθος
    Replies: 9
    Last Post: 02-12-2013, 15:23
  4. χωρισμος
    By eleni 99 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 0
    Last Post: 28-11-2013, 16:50
  5. ΧΩΡΙΣΜΟΣ
    By giorgoszik in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 94
    Last Post: 09-08-2012, 23:40

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •