εχει παρει καποιος το ρεμερον?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 45
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537

    εχει παρει καποιος το ρεμερον?

    ηθελα να ξερω αν το χει παρει καποιος κ αν τον βοηθησε στην καταθλιψη κ στο αγχος..
    καμια εμπειρια?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Bοηθησε ενα φιλιο μελος που μιλαμε , και στο αγχος και στην κτθλψη , εμενα οχι , εχει την παρενεργεια της πολυ αυξημενης ορεξης , εγω πηρα 14 κιλα σε 4 μηνες , και το διεκοψα γι αυτο τον λογο , ειναι ομως το μονο τετρακυκλικο αντικθλκο , δλδ ειναι σε δικια του κατηγορια , α , φερνει και πολυ υπνηλια/υπνο ........

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    ειναι καλο για την καταθλιψη?αν δω οτι παιρνω κιλα θα το κοψω..η θα τρωω μικρα γευματα..αλλα κ το λαντοζ λενε ανοιγει την ορεξη κ γω το παιρνα πολλα χρονια κιλα δεν εβαλα..παρα μονο 3-4..λογω καταθλιψης εχω χασει πολλα κιλα τωρα..η ορεξη μου 3η μερα που το παιρνω ειναι ιδια..οπως ηταν..πριν την καταθλιψη..δλδ..αρκετη..εχει φυγει το στρες..αλλα νιωθω απαισια συναισθηματικα..δηλαδη κενο καπως.αυτο θα αποκατασταθει με το ρεμερον?

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    greece
    Posts
    1,555
    στο κενο με λεει ο δικος μου γιατρος πως βοηθα το seroquel 50mg XR, απο εκει και περα θα επρεπε να συζητησεις μαζι με τον γιατρο σου κατα ποσο ειναι για την περιπτωση σου! Επιπροσθετως, το ρεμερον οταν το δοκιμασα εγω μου ανοιγε απιστευτα την ορεξη, οποτε ως μερικως υπερβαρος, το αφησα στην ακρη, αν και στον υπνο δουλευε καλα, για την καταθλιψη δεν ξερω να σε πω...

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    εγω τα επαιρνα 2 χρονακια, σε βοηθαει να κοιμηθεις, και οπως μου ειχε πει ο γιατρος ..η ρυθμιση του υπνου ειναι πολυ σημαντικη για την αντιμετωπιση της καταθλιψης. και στην πραξη συμφωνω ...
    αλλα ειχε παρενεργειες σε εμενα... με χαζευε και με παχυνε και οσο περνουσε ο καιρος μεγαλωνε η δοσολογεια.. και μου το συνδυαζε με αλλα αντικαταθλιπτικα

    οταν εκοψα τα χαπια ρυθμισα τους καφεδες μου κατα την δειαρκεια της ημερας και ετσι μπορω και κοιμαμαι χωρις χαπια

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    αντιψυχωσικο δεν μου προτεινε ποτε κανεις..ουτε κ αυτος που παω..δεν εχω παρει ποτε..κ δεν θα επαιρνα..εχω περασει κ καταθλιψαρα κ αποπραγματοποιηση κ χωρις φαρμακο εντελως στενγη.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    δεν ειχα προβλημα με τον υπνο..γιατι επαιρνα ενα μικρο ζαναξ κ κοιμομουν..μου το εδωσε για το υπερβολικο στρες που εχω..υπερβολικο ομως σε σημειο να τρεμω συνεχεια..οποτε μου εδωσε αυτο το οποιο προς το παρον μου εχει μειωσει εντελως το στρες...τωρα για το συναισθημα δεν ξερω τι θα γινει..

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    greece
    Posts
    1,555
    Quote Originally Posted by BOOM View Post
    αντιψυχωσικο δεν μου προτεινε ποτε κανεις..ουτε κ αυτος που παω..δεν εχω παρει ποτε..κ δεν θα επαιρνα..εχω περασει κ καταθλιψαρα κ αποπραγματοποιηση κ χωρις φαρμακο εντελως στενγη.
    το κακο ειναι πως αυτο το φαρμακο λειτουργει ως αντικαταθλιπτικο σε μικρες δοσεις και σε υψηλες σαν αντιψυχωτικο, δηλαδη σε δοσεις ανω των 300!

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by menis_64 View Post
    σ! Επιπροσθετως, το ρεμερον οταν το δοκιμασα εγω μου ανοιγε απιστευτα την ορεξη, οποτε ως μερικως υπερβαρος, το αφησα στην ακρη, αν και στον υπνο δουλευε καλα, ω...
    Αυτα που ελεγα , boom , τα ιδια λεει κι ο Μενης , για την κτθλψη , απο το φιλιο μελος που ξερω , καανει δουλιτσα πιο πολυ στο αγχος , αναλογα τον οργανισμο ειναι , πρεπει να περιμενεις , να δεις αν σε πιανει , σιγουρα ηρεμει παντως , τωρα αν το seroquel η το remeron δουλευει καλυτερα , θαλεγα το σεροκουελ στο αγχος ( τοχω διαπιστωσει ο ιδιος , αλλα κι αυτο ανοιγει την ορεξη ) , αλλα σε γενικες γραμμες , το ρεμερον , αν δεν σου ανοιξει την ορεξη, κανει δουλιτσα ....στο συναισθημετικο κενο , οπως το αποκαλεις ...........υπομονη μεχρι να δουλεψει , δουλευει πιο γρηγορα απο ταλλα ........

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by menis_64 View Post
    το κακο ειναι πως αυτο το φαρμακο λειτουργει ως αντικαταθλιπτικο σε μικρες δοσεις και σε υψηλες σαν αντιψυχωτικο, δηλαδη σε δοσεις ανω των 300!

    Μπα , εγω επαιρνα 25mg , και δουλευε μια χαρα , μου ανοιγε την ορεξη το ατιμο πολυ , και τοκοψα ......

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    http://www.e-psychology.gr/forum/threads/7057-remeron



    Κοιτα κι αλλες γνωμες για ρεμερον ,...........

  12. #12
    Μπουμ, ειναι νεα προταση το ρεμερον ? Στα ποσα mg ξεκινας ? Εγω επαιρνα 1 πριν τον υπνο...
    κατι εκανε δε μπορω να πω... απο τα βαθια ασχημα μαυρα καταστιχα σαν να με βοηθησε !!!
    Αλλα θελει προσοχη με το φαι. Αποδεδειγμενα ανοιγει ορεξη. Κακα τα ψεμματα ομως εαν και εγω ειχα ενα οριο και δεν ειχα ταση στην υπερφαγια θα εμενα στα 3-4 κιλα επιπλεον. Οχι εκει που εφτασα μετα. Δεν θελω να τα ριξω ολα στο χαπι. Σημαντικοτατος παραγοντας ειναι και τι κανουμε εμεις οταν τα παιρνουμε.
    Αυτα.
    Last edited by Constantly curious; 11-04-2016 at 20:57.
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Παιανία (Αττική)
    Posts
    1,057
    αλλα κ το λαντοζ λενε ανοιγει την ορεξη κ γω το παιρνα πολλα χρονια κιλα δεν εβαλα..παρα μονο 3-4.
    @Βοοm

    Το Ladose είναι το ίσως το μοναδικό αντικαταθλιπτικό που δεν σχετίζεται με αύξηση του βάρους.Ασκεί ουδέτερη επίδραση στο βάρος ενώ ενα ποσοστό μικρό (2%) ανέφερε πως έχασε βάρος.Επίσης χρησιμοποιείται και στην ψυχογενή βουλιμία για να μειώσει τα επεισόδια υπερφαγίας.Συνήθως οι Ψυχίατροι το χορηγούν σε ασθενείς που έχουν κάποια παραπάνω κιλάκια αλλά όχι απαραίτητα,καθώς έχει πάρει έγκριση για όλες τις αγχώδεις διαταραχές.Εγώ που ήμουν πετσί και κόκκαλο πριν 7 χρόνια,μου χορηγήθηκε Remeron,και έχω πάρει από τότε 18 κιλά!
    Ήμουν 66 και πλέον είμαι 84 (1.83 ύψος).Αλλά σε λίγο καιρό θα είμαι 78 διοτί κάπου πρέπει να μπει φρένο!Τον Μάιο μειώνω και την δόση στα 30mg.

  14. #14
    Βρε Σταυρο εκοψες την βενφλα πως την λες και εισαι μονο με μιρταζαπινη ?
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    675
    Κάποια στιγμή υποχωρεί η παρενέργεια της πείνας, σε εμένα έτσι συνέβη. Να αρχίσω να ανησυχώ; Ούτε τα μικρά Xanax (0.25mg) με πιάνουν και ας μην έχω το άγχος των πρώτων μηνών μέσα στη μέρα. :Ο Τί γίνεται με εμένα;;

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. Πως εχει η διαδικασια για να παρει καποιος απαλλαγη στρατευσης
    By Winston_man in forum Ψυχολογία & Κράτος (ΕΟΠΥΥ, Επιτροπές, Στρατός, Φορείς Δημοσίου)
    Replies: 32
    Last Post: 29-06-2015, 20:52
  2. ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΥΠΕΡΘΥΡΕΟΕΙΔΙΣΜΟ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΑΓΧΟΣ ΠΟΛΥ?
    By anxious4ever in forum Χρόνιος Πόνος, Ψυχολογία Ασθένειας/Υγείας
    Replies: 7
    Last Post: 28-02-2015, 02:30
  3. Εχει παρει κανεις minitran ?
    By Night in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 7
    Last Post: 24-10-2014, 19:14
  4. CYMBALTA έχει πάρει κανείς?
    By Φένια in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 21-02-2011, 15:54
  5. Εχει παρει κανεις dumyrox 100 ?
    By kosto30 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 30
    Last Post: 30-01-2010, 10:33

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •