εκτος αντικαταθληπτικων
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 7 of 7
  1. #1

    εκτος αντικαταθληπτικων

    Καταρχην να ζητησω συγνωμη απο τις κυριες της παρεας αλλα θα ηθελα να μεινουν εξω απο το θεμα...αντιμετωπιζω κοινωνικη φοβια,αγοραφοβια,αγχος,εχω θολη σκεψη, αργη ομιλια και ψυχοσωματικα προβληματα που μου δημιουργουν ευκολα κουραση, δοκιμασα για 5 χρονια αντικαταθληπτικα και δεν ειδα καποιο αποτελεσμα,το μονο που καταφεραν ηταν να με μαλακωσουν, να φανε ενα μερος της ορμης μου, ειμαι της αποψης οτι τα αντικαταθληπτικα ειναι αποκλειστικα σχεδιασμενα για γυναικες εμας μας καταστρεφουν, υπηρχε ενας φιλος στο φορουμ ο bilk που ειχε παρομοια θεματα και εψαχνε και αυτος λυση εκτος αντικαταθληπτικων δεν ξερω αν βρηκε καποια ουσια που να τον βοηθησε αν ακουει ας απαντησει ή οποιοσδηποτε αλλος που αντιμετωπισε τετοια ζητηματα βρηκε λυση, δεν μιλαω για λυση ψυχολογου αλλα καποια ουσια που να βοηθησε, ψαχνω κατι να με βγαλει απο το ληθαργο εxω γινει υπερβολικα αργος

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Δεν σε κανουν ολα ταντικαταθλιπτικα ληθαργικο , ληθαργικο σε κανει η καταθλιψη , το μονιμο αισθημα κουρασης , ειναι το κατεξοχην συμπτωμα καταθλιψης , τα νοραδρενιλικα αντκθ/κα δεν σε κανουν ληθαργικο ..................αντικαταθλιπτικα που ειναι νοραδρεναλινικα , εκτος απο σεροτονινεργικα , ειναι το εφεξορ , συμπαλτα , γουελμπουτριν ( αυτο νομιζω ειναι μονο νοραδρενιλικο ) ............ παντως η μακροχρονια χρηση αντικαταθλιπτικων , εχει την ταση να προκαλει μια απαθεια , αυτο ειναι γεγονος , οχι ομως ληθαργικοτητα , το σεροξατ ας πουμε , προκαλει σεμενα και σε φιλιο μελος , ακατασχετο υπνο , το αντιμετωπιζω μεναν ισχυρο καφε , αλλα προτιμω να μην το παιρνω ................. τα φαρμακα αυτα , δεν προκειται νε σε κανουν καλα απο την κτθλψη , απλα σε φερνουν σενα ανεκτο επιπεδο , αμα εισαι φρικαρισμενος , ωστε να μπορεις να βαλεις κι εσυ το χερακι σου , να καταβαλλεις προσπαθειες ωστε νανακαμψεις απο την κτθλψη , κανεις δεν εγινε ποτε καλα με αντικαταθλιπτικα , μαλιστα τεινω να πιστεψω οτι καλυτερα να μην παρεις ποτέ , εκτος κι αν εχεις βαρια καταθλιψη , εκει επιβαλλονται , μαζι με καποιο αντιψυχωτικο .............................καλυτερη η ψυχοθεραπεια , αν δεν μπορεις να βρεις την ακρη μονος , και φυσικα εχεις βρει τον καταλληλο-η ψυχοθεραπευτη , πραμα ιδιαιτερως δυσκολο , διοτιο μπορεις να τον κρινεις μονο εκ του αποτελεσμαος , δλδ τρεχα γυρευε , μεχρι να τον κρινεις , σουχουν φυγει και χρονος και χρημα ..................... μονο μεσω αξιοπιστου γνωστου , που εχει δει αποτελεσματα απο τον Χ ψυχοθεραπευτη , εγω δεν κατεφυγα ποτε στην ψυχοθεραπεια , οποτε δηλωνω αγνοια του αντικειμενου , αλλα ουτε τα φαρμακα ειναι λυση , σε μονιμη βαση ...........

  3. #3
    ''...το μονιμο αισθημα κουρασης , ειναι το κατεξοχην συμπτωμα καταθλιψης...'' βλεπω καποια κοινα στοιχεια

    ''εγω δεν κατεφυγα ποτε στην ψυχοθεραπεια , οποτε δηλωνω αγνοια του αντικειμενου , αλλα ουτε τα φαρμακα ειναι λυση , σε μονιμη βαση ..........'' οποτε πορευεσαι στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα

    τα εφεξορ και ολα αυτα εκτος το βελμπουτριν που ειναι αδιαφορο ως προς την δραση του, δημιουργουν προβλημα στο κατω κεφαλι

    σκεφτομουν το deprenyl μηπως και το προβλημα μου εχει να κανει με ντοπαμινη αλλα ψαχνω να βρω κι αλλες λυσεις γι αυτο ανοιξα το συγκεκριμενο ποστ

    *το καλυτερο νικ διαλεξες αδερφε, εχεις κανα λινκ να κατεβασω τα επεισοδια με ελληνικους υποτιτλους;

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    130
    Macgyver

    μεταπτυχιακό στην ψυχοφαρμακολογία? τι φάση?
    από καρδιολογία πως τα πας? έχω κάτι ερώτησης...

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by PETROS46 View Post

    τα εφεξορ και ολα αυτα εκτος το βελμπουτριν που ειναι αδιαφορο ως προς την δραση του, δημιουργουν προβλημα στο κατω κεφαλι

    σκεφτομουν το deprenyl μηπως και το προβλημα μου εχει να κανει με ντοπαμινη αλλα ψαχνω να βρω κι αλλες λυσεις γι αυτο ανοιξα το συγκεκριμενο ποστ

    *το καλυτερο νικ διαλεξες αδερφε, εχεις κανα λινκ να κατεβασω τα επεισοδια με ελληνικους υποτιτλους;
    Ολα τα ssri s και ssni s δημιουργουν σεξουαλ. δυσλειτουργια ............ ολα ...δεν το γνωριζω το deprenyl ............. το νικ μου μαρεσει , διοτι ειμαι φαν του Macgyver , μεγαλος φαν ..........

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by nick_electro View Post
    Macgyver

    μεταπτυχιακό στην ψυχοφαρμακολογία? τι φάση?
    από καρδιολογία πως τα πας? έχω κάτι ερώτησης...
    Εμ , 15 χρονια που τραβολογιεμαι με τα φαρμακα , ταχω μαθει κι εγω , δεν χρειαζεται να μου τα υποδεικνυει ψυχιατρος , αλλα ξερω μονο απο κτθλψη , ρωτησε με για αλλη διαταραχη , δεν εχω ιδεα , και , δοξα τω Θεω , ουτε απο καρδιολογια ξερω , μου φτανει η κτθλψη ................και περροισευει , ειναι φουλ ταιμ απασχοληση .......

  7. #7
    ισως εχεις πεσει σε λουμπα ισως τα αντικαταθληπτικα να μην δουλευουν για την καταπολεμηση της καταθλιψης πρεπει να αρχισεις και συ να ψαχνεσαι για αλλους τομεις..για καρδια,για εγκεφαλο

Similar Threads

  1. Πολύτεκνη οικογένεια εκτός ελέγχου
    By jkostop in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 15
    Last Post: 05-11-2013, 01:07
  2. Εκτός θέματος
    By Tass in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 233
    Last Post: 09-08-2009, 07:06
  3. Μακροχρονη ληψη αντικαταθληπτικων και υπνωτικων
    By panagiota-papadopoulou in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 27-03-2009, 18:00
  4. Replies: 31
    Last Post: 19-01-2009, 10:04
  5. Quote (εκτός από ποιός και πότε)
    By husband in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 3
    Last Post: 16-05-2007, 11:10

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •