Προβλήματα με την πρώην δουλειά μου.
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 30
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,775

    Προβλήματα με την πρώην δουλειά μου.

    Με χρωστάει 90 ευρώ η πρώην εργοδότριά μου, την παίρνω τηλέφωνο λοιπόν την Δευτέρα και της λέω να μου τα δώσει μου λέει ότι θα με πάρει τηλέφωνο μέσα στην βδομάδα και περιμένω εγώ. Τελικά δεν με παίρνει τηλέφωνο και της στέλνω σήμερα μήνυμα στο κινητό να μου τα δώσει και με παίρνει στο καπάκι τηλέφωνο για να μου πει ότι δεν ήμουνα καλή στην δουλειά μου και κάτι ξέρουνε αυτοί που το λένε γιατί είναι πολλοί και το λένε όλοι και οι 5 αδελφές του ασθενή δηλαδή και ότι έριξα κάτω την αναρρόφηση και την χάλασα και όχι μόνο δεν θα μου δώσει τα λεφτά αλλά θα πληρώσω και από πάνω. Εγώ έμεινα με το στόμα ανοιχτό και δεν ήξερα τι να της απαντήσω. Όσο ήμουνα εκεί η αναρρόφηση λειτουργούσε μια χαρά και δεν είχε κανένα πρόβλημα. Παίρνω τηλέφωνο μια κοπέλα που δουλεύει εκεί και την ρωτάω αν δουλεύει η αναρρόφηση και μου λέει ότι δεν έχει κανένα πρόβλημα και ότι δεν άκουσε τίποτα σχετικό. Νευριάζουμε εμείς όλοι στο σπίτι και την παίρνει ο μπαμπάς μου τηλέφωνο μέσα στα νεύρα και της λέει ότι αν δεν μου δώσει τα λεφτά μέχρι την Τρίτη θα πάμε στο ΙΚΑ και θα την καταγγείλουμε ότι δουλεύουνε εκεί 3 κορίτσια μαύρα. Της έστειλα εγώ μήνυμα και της έγραψα ότι εσείς χρωστάτε της Μιχαλούς αν είναι δυνατόν εσείς να ξέρετε αν εγώ ήμουνα καλή στην δουλειά μου ή όχι. Γιατί μου φέρονται έτσι; Επειδή είμαι χαμηλών τόνων και όλοι με πατάνε?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    234
    Εμένα πάντως μόνο χαμηλών τόνων δεν μου φαίνεσαι. Την άλλη φορά, δεν είχες παρεξηγηθεί με μια συνάδερφο γιατί της φέρθηκες με αγένεια και της την είπες;
    Bobby Fischer
    1. ε4 γ5

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2015
    Location
    ζουγκλοathens
    Posts
    789
    Αν προκειται για μαυρα πας με μεθοδο λαου λαου.. με ομορφο τροπο της εξηγεις οτι βρε καλη μου , βρε χρυση μου τα εχω αναγκη αυτα τα χρηματα και θα σε παρακαλουσα να μου τα δωσεις το συντομοτερο.
    Και το ΙΚΑ να παρεις τι θα της κανεις?

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    Να είσαι χαμηλών τόνων είναι ΄το χειρότερα προσπάθησε να ανέβεις λίγο γτ θα σ πατάνε όπως λες και μόνη σ

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,775
    Quote Originally Posted by Jackie View Post
    Εμένα πάντως μόνο χαμηλών τόνων δεν μου φαίνεσαι. Την άλλη φορά, δεν είχες παρεξηγηθεί με μια συνάδερφο γιατί της φέρθηκες με αγένεια και της την είπες;
    Όχι είμαι χαμηλών τόνων και πολύ μάλιστα. Είχα παρεξηγηθεί αλλά δεν της την είπα ....

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,775
    Quote Originally Posted by mnimonio is back View Post
    Αν προκειται για μαυρα πας με μεθοδο λαου λαου.. με ομορφο τροπο της εξηγεις οτι βρε καλη μου , βρε χρυση μου τα εχω αναγκη αυτα τα χρηματα και θα σε παρακαλουσα να μου τα δωσεις το συντομοτερο.
    Και το ΙΚΑ να παρεις τι θα της κανεις?
    Τι με καλό τρόπο αφού με εκνεύρισε εμ με ΄διώχνει στα ξαφνικά εμ με χρεώνει και την αναρρόφηση που χάλασε και εντάξει δεν ήμουνα και καλή στην δουλειά μου αλλά δεν ήμουνα και χάλια σε μια μέτρια κατάσταση ήμουνα. Αυτή μου ΄ζήτησε να της πληρώσω και από πάνω

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,775
    Quote Originally Posted by nick190813 View Post
    Να είσαι χαμηλών τόνων είναι ΄το χειρότερα προσπάθησε να ανέβεις λίγο γτ θα σ πατάνε όπως λες και μόνη σ
    Το ξέρω ΝΙκ αλλά πάντα έτσι ήμουνα από μικρό. Δεν αλλάζει αυτό!

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2015
    Location
    ζουγκλοathens
    Posts
    789
    Εγω στο λεω επειδη προκειται περι δεδουλευμενων μαυρων χρηματων . Αν θες να τα παρεις θελει λιγο πολιτικη , αλλιως αν σε εκνευρισε τοσο πες της να παει να νανανα και ξεχνα τα !

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,775
    Quote Originally Posted by mnimonio is back View Post
    Εγω στο λεω επειδη προκειται περι δεδουλευμενων μαυρων χρηματων . Αν θες να τα παρεις θελει λιγο πολιτικη , αλλιως αν σε εκνευρισε τοσο πες της να παει να νανανα και ξεχνα τα !
    Αυτή με πήρε με άγριες διαθέσεις .... δεν καταλαβαίνει ότι πλέον δεν είμαι στην δούλεψή της και δεν την έχω ανάγκη;

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2015
    Location
    ζουγκλοathens
    Posts
    789
    Μου θυμιζεις εμενα καποτε που πηγαινα σε σπιτια και δεν εβγαζα φραγκο.. ποτε ελεγα "α μωρε τον καημενουλη δεν θα του παρω λεφτα" , ποτε "εγω θα κατσω να σε παρακαλαω να με πληρωσεις ?? " και μετα αντε γεια ! Μεχρι που μου ειπαν ολοι.. κατσε σπιτι σου κοπελα μου καλυτερα χαχαχα!
    Εισαι Αθηνα παιδι μου να σου στελνω καμια αγγελια ?

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,775
    Quote Originally Posted by mnimonio is back View Post
    Μου θυμιζεις εμενα καποτε που πηγαινα σε σπιτια και δεν εβγαζα φραγκο.. ποτε ελεγα "α μωρε τον καημενουλη δεν θα του παρω λεφτα" , ποτε "εγω θα κατσω να σε παρακαλαω να με πληρωσεις ?? " και μετα αντε γεια ! Μεχρι που μου ειπαν ολοι.. κατσε σπιτι σου κοπελα μου καλυτερα χαχαχα!
    Εισαι Αθηνα παιδι μου να σου στελνω καμια αγγελια ?
    Όχι δεν είμαι στην Αθήνα! Αλλά και εγώ τόσο άχρηστη ήμουνα και δεν μου φέρονται αυτοί καλά; Εγώ νομίζω ότι ήμουνα μέτρια στις δουλειά μου. Οι άλλες μπορεί να ήτανε καλύτερες και εγώ αν έδιωχνα τον φόβο μου θα τα κατάφερνα και εγώ. Μπορεί όμως να μην μπορούσα να διώξω τον φόβο μου ποτέ οπότε καλύτερα που έφυγα.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2015
    Location
    ζουγκλοathens
    Posts
    789
    Δελφινι μου ολοι πλεον ειναι κακοπληρωτες.. λοιπον σου ξαναλεω αν θες να παρεις τα λεφτα σου πας με διπλωματια , αφου ειναι μαυρα. Αν θες ριξε της 72 χιλιαδες μπινελικια και ξεχασε τα. Κατι ενδιαμεσο δεν υπαρχει και δεν εχει να κανει με τις οποιες ικανοτητες σου.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,775
    Μα αυτή με μειώνει στα καλά καθούμενα και λέει ότι εγώ την μειώνω τάχα!

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Παιανία (Αττική)
    Posts
    1,057
    Συμφωνώ με Mnimonio.Δύσκολα θα τα πάρεις τα λεφτά αυτά.Ιδίως αν είναι μαύρα!
    Ξέχασέ το αυτό και βρες άλλη δουλειά!Η δουλειά...με άλλη δουλειά περνάει!

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2015
    Location
    ζουγκλοathens
    Posts
    789
    Quote Originally Posted by δελφίνι View Post
    Μα αυτή με μειώνει στα καλά καθούμενα και λέει ότι εγώ την μειώνω τάχα!
    Ε μα και εσυ τολμας να της ζητησεις τα δεδουλευμενα σου σαν δε ντρεπεσαι!!Εχεις θρασσος!!

    Αυτα εχουν τα μαυρα Δελφινι..πηγαινε παρακατω!

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. οι πρωην
    By Macgyver in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 39
    Last Post: 28-07-2015, 10:52
  2. πρωην!!!
    By nio in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 8
    Last Post: 30-05-2015, 17:25
  3. σεξ με πρώην
    By mina@@ in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 2
    Last Post: 16-12-2012, 14:24
  4. πρωην
    By αν? in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 98
    Last Post: 22-02-2011, 01:13
  5. για την πρωην μου
    By ανεμος in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 0
    Last Post: 18-02-2011, 02:51

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •