μια ιστορια παραξενη για πολλους - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 22 of 22
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    Quote Originally Posted by soking View Post
    πολυ νωρις να το κανει αυτο...οσο να ναι μηνες περασαν κ εοτιμαζοταν για γαμο σεπτεμβριο...παντως μυο αρεσεις.μιλας ωραια.λιγα κ ξεκαθαρα.καμια συμβουλη να το βοηθησει να τα ξαναβρουν εχεις?εγω ειλικρινα σηκωσα τα χερια ψηλα πια.καλα αυτος εχει σαστισει αστον
    Δηλαδη ας πούμε αυτός πιστευει ότι είναι οι γυναίκα της ζωής τ,η απλά φοβάται μην δε βρει καλύτερη ,την θέλει πίσω όπως και να έχει τ θέμα?
    Αμα ετοιμαζόντουσαν για γάμο τότε η κοπέλα απλά δεν ήταν σίγουρη αν θέλει να περάσει μαζί του την υπόλοιπη ζωή της.Ο γάμος ήταν κανονισμένος και αν ναι πότε τον κανονίσανε και πότε χωρίσαν μετά απο καιρό π είχε πέσει στο τραπέζι ο γάμος?

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    125
    με καθε επιφυλαξη το κανονισαν νομιζω αρχες φθινοπωρου.χωρισαν μετα απο ας πουμε διμηνο.αλλα εκεινο το διμηνο ο φιλςο μου εκανε οσα λαθη δνε ειχε κανει σε χρονια σχεσης.γιαιτ συνεπεσε με δυσκολη επαγγελματικα εποχη για τον ιδιο.λιγο το στησιμο γαμου,λιγο το στησιμο σπιτιου επιπλα κτλ λιγο η επαγγελματικη πιεση τον εκαναν κακο συντροφο.αυτη δε τον καταλαβαινε (εδω φταιει πολυ αυτη) κ τελικα λυγισε κ τον εγκατελειψε
    οπως νομιζω δε φοβαται τη μοναξια.απλα οπως μας ειπε οταν σοβαρεψε το θεμα προς γαμο μαζι της τον καλυπτει οπτικα γιαιτ ειναι ωραια κοπελα,σαν χαρακτηρας σουπερ κ θεωρει πως ειναι οικεια μαζι της.νομιζω κατι περισσοτερο απο αυτα τα τρια δε θελει κανεις.

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    Quote Originally Posted by soking View Post
    με καθε επιφυλαξη το κανονισαν νομιζω αρχες φθινοπωρου.χωρισαν μετα απο ας πουμε διμηνο.αλλα εκεινο το διμηνο ο φιλςο μου εκανε οσα λαθη δνε ειχε κανει σε χρονια σχεσης.γιαιτ συνεπεσε με δυσκολη επαγγελματικα εποχη για τον ιδιο.λιγο το στησιμο γαμου,λιγο το στησιμο σπιτιου επιπλα κτλ λιγο η επαγγελματικη πιεση τον εκαναν κακο συντροφο.αυτη δε τον καταλαβαινε (εδω φταιει πολυ αυτη) κ τελικα λυγισε κ τον εγκατελειψε
    οπως νομιζω δε φοβαται τη μοναξια.απλα οπως μας ειπε οταν σοβαρεψε το θεμα προς γαμο μαζι της τον καλυπτει οπτικα γιαιτ ειναι ωραια κοπελα,σαν χαρακτηρας σουπερ κ θεωρει πως ειναι οικεια μαζι της.νομιζω κατι περισσοτερο απο αυτα τα τρια δε θελει κανεις.
    Και όσα λάθη να έχει κάνει δλδ τι σημαίνει αν αγαπάς τον άλλον τον χωρίζεις επειδή ένα δίμηνο επειδή δεν ήταν καλός σ τόσα χρόνια σχέση?και ειδικά πριν τ γάμο.Εδώ πρέπει να πονηρευτείς και να καταλάβεις πως κάτι συμβαίνει
    Εγώ προσωπικά πιστεύω ,ότι η κοπέλα τον ήθελε αλλά όχι τόσο, ωστε να προχωρήσει στον γάμο και στα παιδιά μαζί του ,θα ήθελε να δοκιμάσει κάτι άλλο γτ πολύ απλά σε τόσα χρόνια π θα ταν μαζί ήξερε πιο ήταν τ ταβάνι της μαζί του, δεν μπορούσε να νιώσει κάτι πιο δυνατό....
    Μ λες ότι τον κάλυπτε σ αυτά αλλά δεν μ λες το πιο σημαντικό αν τον κάλυπτε συναισθηματικά....
    Τώρα πόσο καιρό έχουν χωρίσει?
    Και αυτή τι έχει πει απο εδώ και απο εκεί γτ τον χώρισε και αν από τότε έχουν ξαναμιλήσει?

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    125
    ηταν πολυ ευτυχισμενοι...δε τιθεται προς αμφιβολια αυτο.κ πολυ ερωτευμενοι κ οι δυο.δε ξερω αν στεκει αυτο με τα βηματα παραπερα επειδη αυτη τα εκανε ολα.αυτος ηταν πιο χαλαρος οπως σχεδον ολοι οι αντρες.τωρα πρεπει να εχουν απο αρχες γεναρη νομιζω.εχουν βγει καποιες φορες.αυτη επιμενει πως θελει χρονο.οχι μονο σε αεκεινον αλλα κ στη γυναικα μου που ειναι πολυ κοντινες φιλες.σωστο αυτο που λες για τα λαθη αλλα τα δικα του ηταν πολυ χοντρα.οπως ειπε καποιος εκτος απο κερατο δεν υπαρχει μαλ.. που δεν εκανε.που θες να καταληξεις?

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    Quote Originally Posted by soking View Post
    ηταν πολυ ευτυχισμενοι...δε τιθεται προς αμφιβολια αυτο.κ πολυ ερωτευμενοι κ οι δυο.δε ξερω αν στεκει αυτο με τα βηματα παραπερα επειδη αυτη τα εκανε ολα.αυτος ηταν πιο χαλαρος οπως σχεδον ολοι οι αντρες.τωρα πρεπει να εχουν απο αρχες γεναρη νομιζω.εχουν βγει καποιες φορες.αυτη επιμενει πως θελει χρονο.οχι μονο σε αεκεινον αλλα κ στη γυναικα μου που ειναι πολυ κοντινες φιλες.σωστο αυτο που λες για τα λαθη αλλα τα δικα του ηταν πολυ χοντρα.οπως ειπε καποιος εκτος απο κερατο δεν υπαρχει μαλ.. που δεν εκανε.που θες να καταληξεις?
    Εγώ θέλω να καταλήξω στο ότι η κοπέλα δεν ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΤΗΝ ΥΠΟΛΟΙΠΗ ΖΩΗ ΜΑΖΙ ΤΟΥ και αυτό σκέφτεται και τώρα αν θέλει η όχι, αν θέλει αυτό .ΠΟυ είμαι σίγουρος ότι δεν τ θέλει αυτό.Απλά σκέφτεται γτ ο φίλος σ τις πρόσφερε κάποια πράγματα π δεν ξέρει αν θα τα βρει σ άλλον ,Τώρα αυτά τα πράγματα μην ρωτήσεις πια είναι.

    Δες το αυτό π σ λέω είναι ολοφάνερο ,σκέψου όλα τα γεγονότα βήμα βήμα και θα δεις ότι έχω δίκιο και ότι δεν θα τα ξαναβρούνε.Είμαι σίγουρος ότι δεν θα τα ξαναβρούνε

    Και κάτι τελευταίο να σ ρωτήσω βγήκαν μ προοτροπη τ φίλου σ ,η με δική της???? Σημαντικό κ αυτό

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    125
    βγηκαν κ με δικη του προτροπη κ με δικη της.ακου κ το δικο μου συμπερασμα κ σε καληνυχτω...δε θα τα βρουνε γιατι οντως συμφωνω πως αυτη δε θελει αλλα μενει σχετικα ακομη επειδη φοβαται πως δε θα βρει καλυτερο συντροφο.η μονη περιπτωση να τα βρουνε ειναι να κανει μια σχεση με εναν εντελώς ακαταλληλο κ να εκτιμησει αυτο που ειχε.ομως εκει παμε μακρυα.κ παλι επειδη το ειπα ετσι κ σε αυτον μου ειπε οτι σε αυτη τη περιπτωση ανεξαρτητως χρονου που θα γυρισει κ ανεξαρτητως αν ειναι μονος εκεινος τοτε δε θα τη δεχτει επειδη θα ειναι μαζι του για τους λαθος λογους.αυτα.καληνυχτα.

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    Quote Originally Posted by soking View Post
    βγηκαν κ με δικη του προτροπη κ με δικη της.ακου κ το δικο μου συμπερασμα κ σε καληνυχτω...δε θα τα βρουνε γιατι οντως συμφωνω πως αυτη δε θελει αλλα μενει σχετικα ακομη επειδη φοβαται πως δε θα βρει καλυτερο συντροφο.η μονη περιπτωση να τα βρουνε ειναι να κανει μια σχεση με εναν εντελώς ακαταλληλο κ να εκτιμησει αυτο που ειχε.ομως εκει παμε μακρυα.κ παλι επειδη το ειπα ετσι κ σε αυτον μου ειπε οτι σε αυτη τη περιπτωση ανεξαρτητως χρονου που θα γυρισει κ ανεξαρτητως αν ειναι μονος εκεινος τοτε δε θα τη δεχτει επειδη θα ειναι μαζι του για τους λαθος λογους.αυτα.καληνυχτα.
    Είδες ?
    καληνυχτα

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Μια παράξενη κατάσταση...
    By beealone in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 48
    Last Post: 21-03-2014, 15:19
  2. φοβια η τελικα κατι φυσιολογικο για πολλους.
    By sunset in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 18
    Last Post: 20-03-2013, 18:43
  3. μια παραξενη θλιψη..
    By secretly in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 9
    Last Post: 09-08-2012, 23:02
  4. Παραξενη ιστορια με κοπελα.
    By napoleonh7 in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 5
    Last Post: 20-07-2012, 19:50

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •