δυσκολη φαση με φιλο που γνωρισα προσφατα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 10 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 142
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537

    δυσκολη φαση με φιλο που γνωρισα προσφατα

    γεια σας...γωρισα ενα παιδι σε μια δραστηριοτητα χομπου που κανω κ καναμε παρεα..καλο παιδι, πολυ ξυπνιος, μικρος 23 χρονων κ αμεσως μπηκε στην παρεα μας,αρχισαμε τις βολτες ολοι μαζι με την παρεα αλλα καποιες φορες απομονωνομασταν κ μιλουσαμε γαι τα ψυχολογικα μας..εχει χασει την μανα του κ το παλευει με ψυχοθεραπεια σε ομαδα...ειναι πολυ γοητευτθηκος κ μου εβγαζε πονο κ πολυ συμπαθεια...σαν να θελω να του χαιδευω το κεφαλι κ να του λεω να πανε ολα καλα..ατομο με πολλες εμπειριες αλανι κ εχει φαει την ζωη με το κουταλι απο τα 12 του.
    αντρας κανονικος ο οποιος μπορει να σταθει παντου...σαν 40αρης..
    οτ θεμα ειναι οτι ειχα παρατηρησει μια νευρικοτητα κ μια αμηχανια οταν βρισκομασταν μαζι οι δυο μας κ συζηταγαμε..
    αραζαμε πολλες ωρες κ αναλυαμε κ φιλοσοφουσαμε...ειχαμε ερθει κοντα σταν ανθρωποι..εδψ κ κανα μηνα..
    προχτες τον ρωτησα επειδη τον ειδα καπως ζορισμενο, αν φταιει το οτι με γνωρισε..κ μου ειπε οτι με βλεπει ερωτικα..κατι ειχα καταλαβει κ οτι ΘΕΛΕΙ ΧΡΟΝΟ για να με δει σα φιλη...
    πρωτη φορα του δυμβαινει να βλεπει μια φιλη τοσο ερωτικα..εγω αμεσωψς σταυρωσα τα χερια κ καπως αγχωθηκα(δεν θελω κ πολυ εγω)..κ ενιωσα υπευθυνη παλι που κατι τετοιο συνεβει.
    εχτες συναντηθηκαμε στο μαθημα κ ηταν απομακρος κ εφυγε χωρις καν να με χαιρετησει...
    σε ενα μνμ μου ειπε οτι "δεν φταις εσυ που σε ερωτευονται..μην νιωθεις υπευθυνη"/
    ετσι λοιπον εγω λυπηθηκα που παλι εχασα εναν ανθρωπο κ χανω που τα λεγαμε ομορφα κ καλα..ενιωθα ασφαλης μαζι του γιατι με καταλαβαινε..
    πλεον οταν μου συμβαινει αυτο παντα εχει ασχημο τελος.
    κ δεν ξερω πως να το διαχεριστω πια..οποιον αντρα γνωριζω κ ερχομαι κοντα..στο τελος μου κοτσαρει αυτο κ εκει υπαρχει προβλημα..
    δεν τον ενοχλω κ του δινω τον χρονο του..αλλα κ παλι παρεα να κανουμε θα ξερω πως με βλεπει αλλιως.
    οποτε σκεφτομαι οτι πρεπει κ γω να παρω αποστασεις κ ισψς τελικα να μη ξανακανουμε τοση παρεα.
    ειμαι ανοιχτος κ χαρωπος ανθρωπος κ μαρεσει να γνωριζω καινουριους ανθρωπους...δεν ξερω κατα ποσο αυτο επηρρεαζει τους αλλους κ αν τελικως κανω κατι εγω που τους οδηγει σε αυτο.
    αυτο το παιδι προσπαθει να κανει νεους φιλους γιατι πολυ απλα μπαινει σε μια νεα ζωη..πεταξε τους παλιους φιλους οι οποιοι τον επηρρεαζαν αρνητικα κ ειχε χαρει που τον αγκαλιασαμε ολοι τοσο κ εκανε νεες παρεες.
    εχει τραβηξει πολλα ...εχει πονεσει πολυ κ μεγαλωσε χωρις μητερα..
    κ νιωθω τωρα οτι εφαγε τα μουτρα του..πλεον δεν μπορουμε τιπτοα να κανουμε μαζι κ νιωθω οτι μου αρεσε η παρεα του..
    γιατι μου συμβανιει παντα αυτο..τελικως μηπως εγω τους ενθαρρυνω? δεν μπορω να αλλαξω τον χαρακτηρα μου, δεν θελω να γινω κατι αλλο, πχ μια σκυλα..ειμαι ανθρωπος της αλληλεγγυης κ της βοηθειας γενικα.επισης ειμαι γυναικα που μου αρεσει να αρεσω κ να φλερταρω αλλα με καποια ορια..
    δεν κανω κ τιποτα το ιδιαιτερο απλα ειμαι ομιλητικη κ χαμογελαστη.
    δεν ξερω πια...αυτο μου συμβαινει σχεδον καθε 6 μηνες..κ με εχει κουρασει.

  2. #2
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Για το μήνυμα που σου έστειλε,έχει δίκιο.
    Δεν υπάρχει περίπτωση να ξανακάνετε παρέα?

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    οντως ειναι κουραστικο... εμενα με ξενερωνει! αλλα ευτυχως εχω αντρες φιλους, λιγους αλλα καλους, με τους οποιους δεν υπαρχει τιποτα ερωτικο ουτε απο τη μερια μου ουτε απο τη μερια τους...

    Anxious, δεν φταις εσυ, ουτε κανεις κατι. Aπλα ο τυπακος ενιωσε μοναξια, του συμπαρασταθηκες, εβαλε και η εμφανιση σου το χερακι της και του ηρθε η φλασια για σενα...
    Το καλυτερο ειναι να του το κοψεις τελειως, ερωτικα. Και στα υπολοιπα μονο τα τυπικα γιατι αν την πατησει μαζι σου, μετα δεν θα ξεκολλαει... ειναι περιεργες αυτες οι ηλικιες.
    Dream bigger.Work harder.Complain less.Look for opportunities.Focus on effort.Be grateful!

  4. #4
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Quote Originally Posted by Mara.Z View Post
    οντως ειναι κουραστικο... εμενα με ξενερωνει! αλλα ευτυχως εχω αντρες φιλους, λιγους αλλα καλους, με τους οποιους δεν υπαρχει τιποτα ερωτικο ουτε απο τη μερια μου ουτε απο τη μερια τους...

    Anxious, δεν φταις εσυ, ουτε κανεις κατι. Aπλα ο τυπακος ενιωσε μοναξια, του συμπαρασταθηκες, εβαλε και η εμφανιση σου το χερακι της και του ηρθε η φλασια για σενα...
    Το καλυτερο ειναι να του το κοψεις τελειως, ερωτικα. Και στα υπολοιπα μονο τα τυπικα γιατι αν την πατησει μαζι σου, μετα δεν θα ξεκολλαει... ειναι περιεργες αυτες οι ηλικιες.
    Και εγώ,με όσες κοπέλες κάνω παρέα,μόνο φιλικές τάσεις υπάρχουν.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    ενιωσα λυπη κ φοβηθηκα μην πληγωθει...εχαε την μανα του πολυ ασχημα παιδια.... κ τωρα χανει παλι εμενα που μου ειπε οτι ειχε δεθει...εμενα με επιασαν τα μητρικα μου..μαζι του..
    κ γενικα συμβαινει συνεχεια..τι να κανω?να αφησω μυοστακι?να γινω χοντρελα?να μην πλενομαι?τι ?
    το παιδι ενιωσε οτι ειχε καποιον να μιλαει κ να τον κατλαβαινει..+ οτι περναγε ομορφα μαζι μου.του ειπα να το συζητησει με την ομαδα του..κ γω ρε γμτ ειμαι τοσο ψυχοπονιαρα...
    εν τω μεταξυ ειναι κ ΚΟΥΚΛΟΣ! ..οχι οτι δεν μου αρεσε...φυσικα κ μου αρεσε..πιστευω οτι θα αρεσε σε καθε γυναικα..
    απλα εγω εχω σχεση 7 χρονια κ δνε θελω κατι αλλο..κ ειμαι κ 37 παιδια οκ?
    μου λεει οτι μοιαζω με παιδι κ δεν με βλεπει για 37.δεν φαινομαι.απο κει κ περα ομως...εμενα με πιανει ψυχοπονια με οσους με γουσταρουν..νιωθω στο τελος οτι τους λυπαμαι..
    επισης νιωθω οτι μετα την τελευταια μας κουβεντα καταλαβε οτι δεν προκειται να γινει κατι μεταξυ μας κ ξενερωσε..γιατι εγω του εδειξα κ του ειπα οτι δεν γινεται να γνει κατι μεταξυ μας..
    σκατα..στενοχωρηθηκα πολυ. + οτι τον ειχα συνηθισει σαν παρεα γαμωτο.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    α επισης μου ειπε οτι εντυπσιαστηκε οταν με ειδε κ οτι επαθε πλακα κ γω μουγκριζα οταν μου τα ειπε αυτα..δεν απαντησα...

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    ειναι της ηλικιας τους Anxious! ειδικα τα αγορια σε αυτη την ηλικια ερωτευονται με το παραμικρο, μη σου πω και τα κοριτσια... χαχα

    και εσυ σοβαρεψου καλε! με το 20χρονο?? ελεος!!!!!!!!!!!!!!!
    Dream bigger.Work harder.Complain less.Look for opportunities.Focus on effort.Be grateful!

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    ακου ειναι ιδιαιτερη περιπτωση..μου ειχε πει οτι γενικα δεν εχει ερωτευθει...γενικα εχει περασει τοσα μεγαλωνει μονος του απο μικρος...δουλευει κ γενικα ειναι παιδι που δεν εχει μυαλο 23χρονου.
    φαινεται απο τον τροπο που σκεφτεται κ μιλαει.μιλαμε για πολυ ψαγμενο ατομο ..οχι αστεια..σοβαροτατος. μετρημενος κ ηπιων τονων..
    κ μπηκε στην παρεα μου που ειμαστε σχεδον 40. φυσικακ δεν σκεφτηκα να κανω τιποτα μαζι του εννοειται.
    εγω απλα σεκφτομαι ΓΙΑΤΙ ΤΟΥΣ ΛΥΠΑΜΑΙ ΤΟΣΟ ΟΣΟΥΣ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΜΕ ΓΟΥΣΤΑΡΟΥΝ???
    επισης δεν ειναι λυμαρι κ εννοειται οτι δεν ζητησε τιποτα απο μενα..απλα μου ειπε χαλαρα..το εξης "κοιτα..σε βλεπω ερωτικα...κ προσπαθω να το διαχειριστω"
    κ μετα του ειπα "οκ...πες το κ στην ομαδα σου...κ προσπαθησε να εισαι εσθ καλα βασικα γιατι εχεις περασει απειρα κ σο αξιζει ο.τι καλυτερο".
    δεν μου την επεσε..μονο μια μερα που βρεθηκαμε σε ενα τραπεζι μου εκανε τυπου μασαζ σε ενα σημειο που με πονουσε.
    δεν ειναι βλαμμενο ανωριμο..ειναι σοβαρο κ μετρημενο.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by anxious4ever View Post
    ....επισης ειμαι γυναικα που μου αρεσει να αρεσω κ να φλερταρω αλλα με καποια ορια..
    δεν κανω κ τιποτα το ιδιαιτερο απλα ειμαι ομιλητικη κ χαμογελαστη.
    δεν ξερω πια...αυτο μου συμβαινει σχεδον καθε 6 μηνες..κ με εχει κουρασει.
    Κοιτα...
    Αυτο που περιγραφεις στην αρχη του μηνυματος οτι δεν εχεις ιδεα πως και γιατι μπορει να συμβαινει κατι τετοιο, ενω εδω λες οτι σου αρεσει να φλερταρεις ανωδυνα, χωρις ομως να εχεις καμια προθεση για κατι παραπανω, ειναι αρκετα διαφορετικα...

    Πιθανον αυτο το ανωδυνο φλερτ να δινει ελπιδες στους αλλους κι ας ειναι τοσο αδιορατο που εσενα δεν σε εκθετει.
    Επισης, οι περιγραφες σου για τον νεαρο, δειχνουν να νοιωθεις ελξη προς αυτον, ασχετως αν δεν εκανες το παραμικρο.
    Επισης , μια τοσο προσφατη γνωριμια ειναι ακομα πολυ ανωριμη για πεις οτι ειναι ξεκαθαρα φιλικη και μπορει να υποβοσκει ερωτισμος κι απ τις δυο πλευρες.
    Ερωτισμος δεν ειναι μονο το σεξ.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    στμφωνω μαζι σου ρεμεντυ..απλα ολοι γοητευομαστε οπως κ συ πιστευω θα το παθαινες απο ομορφους νεαρους που μας θαυμαζουν..ως εκει κ μη παρεκει..ομως..
    ναι μου αρεσει...κ ποσοι αλλοι ακομα μου εχουν αρεσει στα 300 χρονια που ειμαι σε σχεση.αυτο δεν σημαινει ομως οτι θα κανω κατι ουτε οτι το επιλεγω..γιατι ξερω οτι αγαπω τον ανθρωπο μου.
    το προβλημα μου ειναι οτι νιωθω λυπηση παρ αυτα ...κ ναι ειμαι γυναικα που χορευει σε κοινο μπροστα..τα χω ξαναπει μην γινομαι κουραστικη..ανθρωποι θαυμαζουν μια χορευτρια κ αυτη γοητευεται..
    επιπλεον το φλερτ το θεωρω ζωη για ολον τον κοσμο..με ορια ομως.
    μολις τον ειδα οτι ζοριστηκε εκαν χιλαι βηματα πισω ....επειδη μαρεσει ενας τυπος κ επειδη παντα γνωριζω "τυπους" δεν σημαινει οτι τους θελω κ σοτ κρεβατι μου.μαρεσει το παιχνιδι...ομως ειμαι αυθεντικη..μιλαω ανετα κ παντα ειμαι ευγενικη.
    αυτο κανω..δεν νομιζω οτι κανω κατι παραπανω.
    το παιδι ηρθε εκατσε μαζι μου μια μερα κ κατι λεγαμε κ μου ειπε τα σωψυχα του χωρις καν εγω να τον ρωτησω.
    μου λεει "δεν μπορω να κοινωνικοποιηθω ευκολα...κ μπλα μπλα..κανω κ ομαδα"
    κ του απανταω "ελα ρε! κ γω εχω κανει ομαδα!! για πες...πως σου φαινεται.."
    κ ετσι ξεκινησε..να μιλαμε για ψυχολογια..για θεματα που μας απασχολουν.
    δεν πεταρισα το ματι μου.
    του ειπα οτι κανω inline rollers κ θελησε να μαθει..μου πε "μαθε με"
    πηγαμε κ του εδειξα...οκ..ανθρωπινη επαφη λεγεται αυτο..
    τωρα αν νομιζουν οτι αυτο σημαινει οτι θα τους κατσω κιολας..νομιζω οτι αυτο ειναι τελικα δικο τους θεμα.
    αλλιως αντρρες κ γυναικες να μη μιλαμε κ να μην συναναστρεφομαστε καθολου..κ οι γυναικες να καθομαστε σε εναν γυναικονιτη ...ξερω γω..

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    αλλο περιστατικο...τον Σεπτεμβρη...ατομο που γνωρισα παλι..απο τον κυκλο..μου μιλουσαμε στην παρεα κλπ κλπ.καθισε διπλα μου μου επιασε την κουβεντα.μιλησα μαζι του..για θεματα δουλειας κ κατι δικα του προβληματα, μετα απο λιγες μερες μου λεει, σε βλεπω καιρο κ θελω να σε γνωρισω παραπανω.του λεω "εχω σχεση", μου λεει ειμαι ερωτευμενος κ του λεω "δνε μπορω να κανω κατι "...εξαφανιστηκε εντελως.
    νομιζω πλεον οτι εχει να κανει με την εννοια που νιωθω για τον συνανθρωπο..που παντα ειμαι προθυμη να βοηθησω κ να ακουσω..ουτε τεντνωνω κωλο, ουτε φοραω προκλητικα ρουχα..ουτε γενικα κανω κατι πονηρο.ειμαι απλως φιλικη.
    πιθανον να παρεξηγουν αυτο.
    λυπαμαι γι αυτο..αλλα εγω δεν θα αλλαξω για κανεναν...απλα οταν συμβαινει πλεον απλα απομακρυνομαι.
    κ μερικες φορες μου στοιχιζει κ μενα οταν χανω ανθρωπους..
    ειναι λυπηρο οπως κ αν το δεις..

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    κ κατι αλλο να σημειωσω..το συζητησα με τον κολλητο μου εχτες το βραδι κ του ειπα ολους αυτους τους προβληματισμους μου κ μου ειπε οτι κ αυτος κολλησε οταν με ειδε..κ με σκεφτοταν κλπ κλπ..λογω εμφανισης κλπ κλπ..(το ηξερα κ το ειχαμε συζητησει παλαιοτερα κ με αυτον), ομως αυτος μπορεσε μου ειπε κ το διαχειριστηκε κ δεν μου εκανε καποιο ντου...
    τον ρωτησα αν φταιω σε κατι κ μου ειπε "δεν το νομιζω οτι φταις σε κατι..εισαι μια ομορφη κοπελα, κανεις εντυπωσιακα πραγματα κ ειναι λογικο να κολλανε, εισαι χαμογελαστη κ φιλικη κ αρκετα κοινωνικη, μην αλλαξεις κατι δεν φταις εσυ"
    μετα μυο ειπε οτι ξεκολλησε καποια στιγμη γιατι καταλανβε οτι ειμαι αλλου κ αργοτερα βρηκε κ αυτος κοπελα με την οποια φυσικα κ την ξερω πλεον κ ειναι μαζι...αυτα..

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    3,250
    Εγώ ξέρω μια γυναίκα, έτσι σαν και σένα την γουστάρουν όλοι.....οι παρέες της όμως όχι....Στην αρχή των γνωριμιών γίνονται αυτά, και σκέφτονται πως θα σε κουτουπώσουν ή είναι ερωτευμένοι αναλόγως τον άνθρωπο....μετά ο άλλος το παίρνει απόφαση αν είσαι και συ ξεκάθαρη και θα κρατήσει την φιλία σου, αν πάλι δεν θέλει φιλία άντε γεια!

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    καπως ετσι cube...μπορει οντως να ειναι ετσι..το ερωτημα μου ειναι το εξης..τελικα υπαρχει φιλια μεταξυ ανδρων κ γυναικων?
    ακομα κ ο κολλητος μου καμια φορα χαριτολογωντας μου κανει κατι χαζα..του στυλ βγαζει γλωσσα κ καλα κ του πεταω παντοφλες..!

  15. #15
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Μπορεί να υπάρξει,γιατί όχι?
    Μην νιώθεις πάντως ότι έχεις ευθύνη που σε γουστάρει αυτό το παιδί.

Page 1 of 10 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Την γνώρισα σε νοσοκομείο και την θέλω
    By papresa in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 82
    Last Post: 20-09-2016, 23:38
  2. Γνώρισα ένα παιδί που μου αρέσει!
    By δελφίνι in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 104
    Last Post: 23-08-2015, 10:17
  3. δυσκολη φαση
    By giorgosss1989 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 45
    Last Post: 29-12-2014, 22:23
  4. ΟΤΑΝ ΓΝΩΡΙΣΑ ΤΟΝ ΘΑΝΑΤΟ
    By MOONFLOWER in forum Απώλεια, Πένθος
    Replies: 136
    Last Post: 20-01-2010, 22:36
  5. Ποια ταινια εχετε δει προσφατα?
    By mariap in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 5
    Last Post: 21-09-2009, 16:04

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •