Και μετά. ....τι?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 7 of 7
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    378

    Και μετά. ....τι?

    Οκ σηκώνεσαι από το κρεβάτι. ..γίνεσαι λειτουργικός. .φεύγουν τα κλάματα και οι υστερίες. . (Να ναι καλά και η καραμελιτσα)..Μετά τι? Εχει καμιά εβδομάδα τώρα που κρατάω το μαγαζί μιας φίλης μου επειδή λείπει. .σηκώνομαι, ντύνομαι στολίζομαι. ..γελάω, εξυπηρετΩ, συζητώ. ..και το βράδυ έρχεται σα χείμαρρος η μελαγχολία και η θλίψη. .το πρωί ξυπνάω πάλι θλιμμένη μέχρι να πιω ένα καφέ και μετά παίρνω μπροστά. ..φοβάμαι πως τα τελευταία χρόνια έτσι ήμουν απλά το ότι δεν είχα καμία δραστήριοτητα με έριξε στα πατώματα. ..αλλά και αυτό είναι ανυπόφορο.. .νομιζω ότι είμαι σε φάση που πρέπει να δω τι θα κανω...το αντικαταθλιπτικο έδωσε οτι είχε να μου δώσει. ..Τώρα τι?? Θεωρώ ότι είναι πιο δύσκολη φάση αυτή. ..Όταν έχεις παραιτηθεί δε σε ενδιαφέρει να σηκωθείς. .όταν κλαις και οδυρεσαι έχει κάτι το λυτρωτικο..νιώθεις σαν Ήρωας. .Αυτό τώρα όμως τι είναι? Είναι στάδιο? Είναι κατάθλιψη Light μορφής? Δε ξέρω αν με καταλάβαινετε τι εννοώ! !!! Καλή σωματική , ψυχική και πνευματική ανάστάση παιδιά! !!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Fleur , εχεις μια λαιτ καταθλιψη , αφου μπορεις και λειτουργεις ,............αμα παραιτηθεις ομως , φοβαμαι μηπως περασεις σε πιο σοβαρο σταδιο ........οπως σωστα γραφεις , το αντι/κο οτι σουδωσε , σουδωσε , τωρα μονη σου οτι κανεις , δεν ειναι ευκολο , το ξερω , αλλα μην εγκαταλειπεις ............

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    566
    Ναι στην ίδια φάση με σενα είμαι fleur μου, δεν έχω να πω κάτι περα απ αυτό που ειπε ο Μac + πρόσεχε μν επαναπαυτείς κιολας με το χάπι και δεν προσπαθείς οσο μπορείς/πρέπει!!
    Ειναι φυσιολογικο να έχουμε κ σκαμπανεβασματα...εδω έχουν οι "νορμαλ" και ψυχικα υγιείς εννοω δεν θα έχουμε εμεις?
    καλη δυναμη!!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Νεραιδα View Post
    Ειναι φυσιολογικο να έχουμε κ σκαμπανεβασματα...εδω έχουν οι "νορμαλ" και ψυχικα υγιείς εννοω δεν θα έχουμε εμεις?
    καλη δυναμη!!
    Σωστη παρατηρηση , εχουμε αναγαγει τις διακυμανσεις στην διαθεση μας ως προβλημα .........ολοι εχουν διακυμανσεις , αλλα αμα εχεις την μυιγα , μυιγιαζεσαι !! ολοι εχουν τα πανω και τα κατω τους , μην δινουμε περισσοτερη προσοχη σε αυτα , απο την δεουσα .....

  5. #5
    Φλερ, στο "και μετα τι..." ερχεται της ωριμοτητας το " θα φανει ".
    Εισαι στην αρχη της αγωγης, χαιρομαι που εστω λιγες μερες βρηκες απασχοληση αλλά να ξερεις πως ο δρομος της ζωης, της ιασης, της αληθειας εχει αυτο που ειπαν σκαμπανεβασματα. Καποιες μερες πολυ καλα, καποιες καθολου, αλλες μετρια ή βαρετα.

    Η ζωη ειναι μια σειρα απο συμβιβασμους, εαν δεν εχουμε προετοιμαστει καλά στη ζωη μας για αυτους μπερδευομαστε με τα απλα.

    Συνεχισε τον σοβαρο σου στοχο και θα ανταμοιφθεις. Καλυτερα νηφαλια και συνειδητοποιημενη παρα σε ονειρο.
    Σε φιλω. Καλο μηνα.
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    979
    Mετά τίποτα. Πάντα θα ναι το ίδιο.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    566
    Quote Originally Posted by kutchunie View Post
    Mετά τίποτα. Πάντα θα ναι το ίδιο.
    κλασσική απάντηση ανθρώπου καταθλιπτικού...που δεν πιστεύει ποτε οτι θα βγει απο αυτό το πραγμα...κ μην πω το κυριοτερο γιατι έχουμε τη ψευδαισθηση οτι αυτο ανταποκρίνεται κ στη πραγματικοτητα.

Similar Threads

  1. Και μετα τι?
    By ntomata in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 16
    Last Post: 27-04-2016, 08:51
  2. Και μετά;
    By araxni in forum Κακοποίηση
    Replies: 8
    Last Post: 14-12-2013, 03:01
  3. Και μετά τι??
    By annouk in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 07-06-2010, 16:11
  4. Μετά την Κατάθλιψη.
    By Alpha2008 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 3
    Last Post: 23-10-2008, 01:30
  5. σεξ και μετα????
    By zouzounitsaaa in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 21
    Last Post: 06-08-2008, 00:54

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •