Πολυ χαμηλη αυτοπεποιθηση και εντονη ζηλια - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 19 of 19
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    Quote Originally Posted by mirmigi View Post
    Δεν τα παω καλα.Και δεν ειναι οτι δεν προσπαθω ή δεν κανω εργασιες.Το αντιθετο. Μερικες φορες νομιζω οτι δεν μ αξιζει καν που βρισκομαι σε αυτη τη σχολη
    Μονο και μονο απο το ονομα που εχεις βαλει ,φενεται να εχεις χαμηλη αυτοπεποιθηση.Οταν λες δεν τα πας καλα τι ενοεις?ανελυσε το.
    Για να εχεις περασει σε αυτην την σχολη σιγουρα σου αξιζει.
    Το προβλημα που εχεις ειναι μονο στην σχολη?

  2. #17
    Banned
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    3,250
    Κοίταξε να δεις και εγώ έτυχε να είμαι σε μια σχολή που θεωρητικά δεν μου αξίζει, γιατί έτυχε να πάω καλά στις πανελλήνιες ...Ο ανταγωνισμός είναι μεγάλος όπως καταλαβαίνεις....και ήμουν καλή σε μαθήματα που με ενδιέφεραν παραπάνω.....Επομένως για μένα πρέπει να κάνεις αυτό που θέλεις και γιατί σ΄αρέσει...όχι για να είσαι καλή σε αυτό που κάνεις....Όταν θες να είσαι καλός σε κάτι ίσως σημαίνει ότι δεν σε γεμίζει κιόλας...όταν κάτι σε γεμίζει δεν σε ενδιαφέρει τόσο το αποτέλεσμα....Ούτε πρέπει να είσαι σε διαρκή αγώνα να αποδεικνύεις συνεχώς την αξία σου....Δεν υπάρχουν πιο ικανοί από σένα και αν φαίνεται κάτι τέτοιο στην σχολή για παράδειγμα είναι γιατί τους άλλους τους γεμίζει αυτό το πράγμα ή έχουν πέσει και αυτοί στην λούμπα του ανταγωνισμού να πιέζονται να αποδείξουν την αξία τους....Όλο αυτό μόνο δυστυχία μας φέρνει.....

  3. #18
    Εισαι 22 ετων,ποτε προλαβαν οι συμφοιτητες σου να κανουν κατι αξιολογο επαγγελματικα?
    Η αγορα ειναι αυτη που θα σε κρινει.Κανεις δε θα θυμαται σε λιγοτερο απο μια 5ετια αν ο χ εκανε την ταδε εργασια ή πηρε τον καλυτερο βαθμο στο ταδε μαθημα.

    Εχεις ακομα την τυχη σου στα χερια σου.Παρε το πτυχιο σου οσο πιο συντομα μπορεις και αρχισε να στελνεις βιογραφικα.Βρες οποιον γνωστο μπορει να σε χωσει σε καποια εταιρεια και ζητησε του βοηθεια,δεν ειναι ντροπη.

    Το να βρεις δουλεια και να βγαλεις εστω και λιγα λεφτα απο αυτην,αξιζει οσο 10 πτυχια.

  4. #19
    Banned
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    52
    Συγνωμη που αργησα τοσο να απαντησω...ο υπολογιστης μου ηταν για επισκευη.

    nick190813 προσπαθω υπερβολικα για τη σχολη,κανω οτι καλυτερο μπορω.Σε Καθε εργασια αφιερωνω αρκετο χρονο,αλλα ποτε οι καθηγητες δεν ειναι ικανοποιημενοι με τη δουλεια μου.Αντιθετως,μια φιλη μου απο τη σχολη βαριεται υπερβολικα,κανει προχειροδουλιες αλλα παντα δεχεται θετικα σχολια (και εχει παραδεχτει οτι νιωθει ασχημα μερικες φορες, γιατι δεν προσπαθει ιδιαιτερα).Στη σχολη εχω κυριως προβλημα,αλλα αυτο με τον καιρο με οδηγισε να αμφιβαλω γενικα για τις ικανοτητες μου.

    cube μαρεσουν πολυ αυτα που εγραψες και νομιζω οτι εχεις δικιο.Θα τα σκεφτω και ευχαριστω!

    Αλαφροίσκιωτος δεν ξερω πως και ποτε προλαβαν.Λογικα ειχαν γνωστους,πιο πολλες ευκαιριες κτλ.Εχω βαλει στοχο να βγαλω τη σχολη στην ωρα της τουλαχιστον,και να μην κατσω εκει πολλα χρονια.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Χαμηλη αυτοπεποιθηση
    By MixalisK in forum Αυτοεκτίμηση - Αυτοπεποίθηση
    Replies: 15
    Last Post: 06-05-2015, 15:16
  2. ΕΝΤΟΝΗ ΖΗΛΙΑ ΚΑΙ ΑΙΣΘΗΜΑ ΚΑΤΩΤΕΡΟΤΗΤΑΣ
    By stefanos14587 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 11
    Last Post: 03-01-2013, 21:07
  3. Replies: 88
    Last Post: 18-09-2011, 20:44
  4. πολύ χαμηλή αυτοπεποίθηση
    By claire in forum Αυτοεκτίμηση - Αυτοπεποίθηση
    Replies: 31
    Last Post: 21-02-2010, 16:14
  5. χαμηλη αυτοπεποιθηση.............
    By amarylis in forum Αυτοεκτίμηση - Αυτοπεποίθηση
    Replies: 2
    Last Post: 07-09-2009, 18:00

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •