οι σχεσεις στις μερες μας... - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 45 of 45
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Dreamland
    Posts
    894
    Quote Originally Posted by admforall View Post
    Φυσικά και έμπαινα.Αλλά μόνο απο ιντερνετ καφέ καθώς δεν είχα pc στο σπίτι και την εποχή τέλη 1998-μέσα 2000 (18 μήνες χαμένοι απο την ζωή μου αλλά τέσπα...) ήμουν στρατό και έμπαινα στις εξόδους μου.Αλλωστε στη γκατζολία :p όπου πέρασα σχεδόν 11 μήνες δεν είχε και τίποτε άλλο να κάνεις... Και μετά τα μέσα του 2000 πάλι δεν είχα pc αλλά έμπαινα όσες ώρες ήθελα απο αυτό της δουλειάς... :p
    Οντως αξέχαστες εποχές !!
    Εγω εμπαινα συνηθως μετα τις 22.00 ηταν πιο φτηνη η χρεωση τοτε :p Και στην επαρχια ηταν πιο ανεπτυγμενα τα νετ καφε, εδω δεν εχει πολλα και ειναι ολα σκορπισμενα. Αντε ρε συγκινηθηκα τωρα, βρηκα εναν γνωστο :p
    Αν δεν εκδηλώνεις όσα βρίσκονται μέσα σου, αυτά που δεν εκδηλώνεις θα σε καταστρέψουν

  2. #32
    Banned
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    1,022
    Οντως τότε είχαν ανοίξει αρκετά νετ καφέ.χαχα θυμήθηκα τώρα και τα κόλπα που κάναμε με τις τηλεκάρτες..

  3. #33
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Quote Originally Posted by Mariah View Post
    Εγω εμπαινα συνηθως μετα τις 22.00 ηταν πιο φτηνη η χρεωση τοτε :p Και στην επαρχια ηταν πιο ανεπτυγμενα τα νετ καφε, εδω δεν εχει πολλα και ειναι ολα σκορπισμενα. Αντε ρε συγκινηθηκα τωρα, βρηκα εναν γνωστο :p
    Σε νησί μένεις αν επιτρέπεται?

  4. #34
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Δεν ξέρω αν έχουν γίνει καλύτερες ή χειρότερες,αλλά όλα θεωρώ πως σε μεγάλο βαθμό,κινούνται γύρω από τον εγωισμό του καθενός....

  5. #35

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Dreamland
    Posts
    894
    Quote Originally Posted by WhyAlwaysMe? View Post
    Σε νησί μένεις αν επιτρέπεται?
    Οχι σε πολη.
    Αν δεν εκδηλώνεις όσα βρίσκονται μέσα σου, αυτά που δεν εκδηλώνεις θα σε καταστρέψουν

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Dreamland
    Posts
    894
    Quote Originally Posted by admforall View Post
    Ε μην εισαι και εσυ μαρτυριαρης..αντε :(
    Αν δεν εκδηλώνεις όσα βρίσκονται μέσα σου, αυτά που δεν εκδηλώνεις θα σε καταστρέψουν

  8. #38
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    ..................

  9. #39
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Quote Originally Posted by admforall View Post
    Και εγώ τις εποχές 1998-2003+- που είχα αρχίσει να ασχολούμαι με το νετ,μέσω του τότε mirc είχα γνωρίσει αρκετό κόσμο.Οσους δεν έχω γνωρίσει πχ την τελευταία 5ετια που έχουν πολλαπλασιαστεί τα sites γνωριμιών και όχι μόνο στο νετ.Αλλά σε αυτό νομίζω ότι έχει να κάνει περισσότερο το γεγονός ότι είμαι σε άλλη ηλικία πια.Η πλειοψηφία των σημερινών 20αριδων πιστεύω ότι είναι σε ίδιο και καλύτερο επίπεδο απο ότι ήμασταν εμείς τότε.Μια φορά πριν 3 χρόνια περίπου σε γνωστό site γνωριμιών είχα δηλώσει 23 χρονών μόνος ψάχνει και είχα περισσότερες προσεγγίσεις από ότι είχα με το κανονικό μου προφίλ όπου έγραφα την πραγματική μου ηλικία δηλαδή 35..


    Quote Originally Posted by Mariah View Post
    Μη μου πεις οτι εμπαινες και στο grnet? :p Και εγω απο το 2000 εμπαινα με το επικο σταθερο τηλεφωνο και την μανα μου να φωναζει οτι ηθελε να παρει καποιο τηλεφωνο. Τι ωραιες εποχες :p

    Οι σημερινοι 20αριδες ειναι πιο ψαγμενοι πιστευω, και πιο μεσα στην τεχνολογια. Εξαλλου η εποχη μας ειναι η εποχη της τεχνολογιας και οι σημερινοι αναλφαβητοι ειναι αυτοι που δεν ξερουν απο τεχνολογια.


    Καλά ρε παιδία,πόσο είστε?:Ρ

  10. #40
    Banned
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    1,022
    Quote Originally Posted by Mariah View Post
    Ε μην εισαι και εσυ μαρτυριαρης..αντε :(
    oυπς sorry :eek: δεν ήξερα ότι το κρατάς μυστικό :p

  11. #41
    Banned
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    1,022
    Quote Originally Posted by WhyAlwaysMe? View Post
    Καλά ρε παιδία,πόσο είστε?:Ρ
    πόσο είμαστε ή πόσο νιώθουμε? έχει μεγάλη διαφορά... εγώ πχ είναι στιγμές που νιώθω 15 και άλλες 85..

  12. #42
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Quote Originally Posted by admforall View Post
    Χιουμοράκι?

  13. #43
    Quote Originally Posted by vith View Post
    το τελευταιο καιρο με απασχολει το πως καταντησαν οι σχεσεις των ανθρωπων. θεωρω πως έχουμε χάσει τις αξίες μας και πως οι σχέσεις όσο περνάν τα χρόνια γίνονται όλο και πιο δύσκολες. όλο ακούμε για χωρισμούς σε όλες τις ηλικίες και με ή χωρίς παιδιά. θα ήθελα να μοιραστείτε μαζί μου τις αντιλήψεις σας σχετικά με τις σχέσεις, τον γάμο, την απιστία. γιατί εγώ είχα που είχα μια άσχημη άποψη μ όσα ακούω φοβάμαι πως ποτέ δεν θα μπορέσω να πιστέψω στο θεσμό της οικογένεις....
    και παλια ετσι ητανε, απλως δε χωριζε κανεις και δεν μαθαινονταν πολλα πραγματα.

  14. #44
    Πιστευω πως ειναι αφυσικο να μενουν 2 ανθρωποι μαζι για δεκαετιες.Ο γαμος και οι σχεσεις ειναι ανθρωπινη εφευρεση.Η φυση θελει απλως να αναπαραγεται ο ανθρωπος και να μενουν μαζι οι γονεις ενα διαστημα.

    Παιχνιδια της φυσης ειναι ο ερωτας,το παθος κλπ,και μεις νομιζουμε οτι ζουμε το μεγαλο ονειρο σα χαζοι.

    Αργα ή γρηγορα,βαριεται ο ενας τον αλλο σεξουαλικα,και οι διαφορες στο χαρακτηρα και την ανατροφη γιγαντωνονται με αποτελεσμα να δημιουργουνται συγκρουσεις.Οι συγκρουσεις μετατρεπονται σε αδιαφορια,γκρινια,απιστια,
    χωρισμο κλπ.

    Ξερουμε ποσα ζευγαρια χωριζουν,αλλα μακαρι να ξεραμε ποσα ζευγαρια μενουν μαζι απο βολεμα και οχι απο αγαπη.Δεν πιστευω οτι τα παντρεμενα ζευγαρια ειναι ευτυχισμενα συνηθως.

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Efi25 View Post
    και παλια ετσι ητανε, απλως δε χωριζε κανεις και δεν μαθαινονταν πολλα πραγματα.
    Καμμια σχεση το τωρα με παλια , και τι σημαινει δεν μαθαινονταν πολλα πραματα ? ολα ειναι η/υ ? μαθαιναμε, και πολλα περισσοτερα παλια , τωρα ειναι ' κολλημενα ' τα νεα παιδια στα ηλεκτρονικα devices , ειναι ατσιδες σε αυτα , αλλα περαν αυτων , πολυ λιγα γνωριζουν , εγκυκλοπεδικα εννοω .....

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Similar Threads

  1. Υπαρχει ερωτας στις μερες μας?
    By solkots in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 30
    Last Post: 21-09-2014, 19:51
  2. Νιωθω ατυχος στις σχεσεις
    By solkots in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 13
    Last Post: 03-10-2013, 14:33
  3. ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ "ΚΡΑΤΗΘΕΙΣ'' ΥΓΙΗΣ ΣΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΜΑΣ...
    By johny in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 9
    Last Post: 29-03-2011, 15:50
  4. Βία στις σχέσεις. θεμα τύχης; Πως;
    By Gothly in forum Κακοποίηση
    Replies: 79
    Last Post: 02-05-2010, 19:16
  5. Είστε ευγενικοί στις σχέσεις σας;
    By alexandros3 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 93
    Last Post: 06-10-2007, 01:57

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •