ποιο αντικαταθλιπτικο δνε παχαινει?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 7 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 93
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537

    ποιο αντικαταθλιπτικο δνε παχαινει?

    πρηα το ρεμερον κ με παχυνε..μου το κοψε..κ σε 10 μερες παλι νιωθω οτι κανω υποτροπη..
    ποιο αντικταθλιπτικο πηρατε κ δεν ειδατε μεγαλη διαφορα στο βαρος?με το ρεμερον πηρα 6 κιλα.
    παλια λαντοζ..κ ολα οκ...ομως αν το ξεκινησω παλι τωρα εχει παρενεργειες..οκ ξερω δεν ειναι τελειο κανενα.
    αλλα υπαρχει κ καποιο αλλο απο λαντοζ?
    φυσικα εχω επικοινωνησει κ με τον γαιτρο μου κ περιμενω να με παρει τηλ..αλλα μεχρι τοτε θελω τις δικες σας εμπειριες.
    ευχαριστω.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2016
    Posts
    106
    Εγω με τα λαντοζ ημουν αδυνατη δεν πηρα βαρος και μπορω να πω οτι εκαναν τον μεταβολισμο μου να πεταει οταν τα σταματησα πηρα καποια κιλα αλλα δεν ξερω αν γι αυτο ευθυνονταν τα χαπια...δεν θυμαμαι να ειχα και καποια τραγικη παρενεργεια αλλα ο γιατρος λογικα σου ρυθμιζει την δοσολογια αναλογα ..εσυ τι παρενεργειες ειχες?

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Δεν παχαινουν τα zoloft ( αυτο την κοβει κιολας ) , effexor , cymbalta , seropram , cipralex , ladose ( αυτο παιζεται ) .............παχαινουν τα remeron πολυ , seroxat καπως , και γενικως οσα κανουν αγχολυση ................... παντα ειναι αναλογα τον οργανισμο ομως ......................η συνηθης παρενεργεια ολων , ειναι μειωμενη libido , και του effexor/cymbalta δυσκοιλιοτης , επειδη αμφοτερα ειναι αντιχολενεργικα .........

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2016
    Posts
    106
    Ναι αυτο με την μειωμενη λιμπιντο το θυμαμαι

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    το zoloft το παιρνε μια φιλη αλλα εγινε σαν φουσκα.. κ της εδωσε λαντοζ κ ξεφουσκωσε.
    το λαντοζ αργει να με πιασει..κανει ταραχη..κλπ..εχω τεραστια εμπειρια απο λαντοζ.
    χρονια το επαιρνα.
    δνε ξερω..χρειαζομαι καθοδηγηση απο τον γιατρο..
    ο γιατρος μου τελικα δεν μπορει να με δει για σοβαρα θεματα υγειας κ ψαχνω γιατρο.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    May 2016
    Posts
    106
    Μην αγχωνεσαι βρες καποιον γιατρο και πηγαινε εννοειται δεν θα αποφασισεις μονη σου θα σε καθοδηγησει ο γιατρος και ολα κομπλε

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    μωρε πως να μην αγχωνομαι?το ρεμερον με παχυνε κ το λαντοζ με πιανει σε 45 μερες!!

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    May 2016
    Posts
    106
    Το ξερω το λαντοζ αργει να σε πιασει...με το να αγχωνεσαι καταφερνεις κατι καλο?οχι κανεις ακριβως το αντιθετο...πηγαινε σημερα σε καποιον γιατρο και δες τι θα σου προτεινει πες του οτι θες κατι που να μην παχαινει και να σε πιανει οσο πιο συντομα γινεται αυτο δεν ειναι το καλυτερο που μπορεις να κανεις στην παρουσα φαση?αντε πηγαινε να ηρεμησεις

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    πηρα εναν γαιτρο ενος φιλου..κ με ακουσε..μου ειπε να μιλησουμε ξανα για να με δει την τεταρτη..
    ευτυχως ακομα δεν εχω πεσει σε φαση χαλια..νιωθω οτι ειμαι στα προεορτια..σαν ακεφια..σαν μελαγχολια..σαν ολα οσα με εκαναν κ χαιρομουν τωρα πια δεν υπαρχουν..
    εγω οταν παιρνω αντικταθλιπτικο χαιρομαι ακομα κ που θα φαω ενα φαγητο.
    νιωθω ισορροπημενη κ εχω σωστες αμυνες.
    νιωθω καπως ξεκρεμαστη αυτη τη στιγμη..
    κ νιωθω οτι πρεπει να προλαβω το κακο που ερχεται γιατι οταν πεφτω ..δεν σηκωνομαι ευκολα.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    νιωθω οτι θελω να κλαιω για τα χρονια που περνανε..για την οικογενεια μου..για οσα δνε μπορεσα να καταφερω..επεσα...παλι.
    νιωθω οτι θελω να κατσω σπιτι..δεν εχω διαθεση να κανω πραγματακια που εκανα οσο επαιρνα το ρεμερον..
    νιωθω καπως...μαλλον επεσε η σεροτονινη μου.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    May 2016
    Posts
    106
    Να σε ρωτησω κατι?Καταλαβαινεις οτι τα χαπια δεν γιατρευουν το προβλημα απλα το κουκουλωνουν ετσι?Ναι να τα παρεις αλλα παραλληλα πρεπει να κανεις και ψυχοθεραπεια μην το βαζεις κατω επειδη την συγκεκριμενη στιγμη δεν παιρνεις χαπια ...ο σωτηρας σου εισαι εσυ οχι καποιο σκευασμα!Αυτο απλα βοηθαει τιποτα παραπανω μην το κανεις θεο!Ψυχοθεραπεια...και βγαλε οτι εχεις μεσα σου μην το κρατας..αλλα μην συνδεεις την ευτυχια με ενα χαπι δεν το καταφερε αυτο να εισαι χαρουμενη αλλα εσυ αυτο απλα βοηθησε μην μενεις απραγη παλεψε!!!Το μονο ευκολο ειναι να πεσουμε και να μιζεριασουμε προσπαθησε να ξεχαστεις απο τις αρνητικες σκεψεις κανε κατι που σε ευχαριστει

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    εχω κανει ψυχοθεραπεια 500 ΧΡΟΝΙΑ..κ ομαδικη κ γνωσιακη..κουραστηκα πια.
    απ οτι βλεπω πλεον το θεμα ειναι παθολογικο..ειλικρινα βαρεθηκα να ψαχνω αμυνες τις οποιες δεν μπορω να βρω..φτανει..
    εφοσον εχω βρει λυση θα ακολουθησω αυτη.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    May 2016
    Posts
    106
    Ναι καταλαβα εντσξει υπαρχουν και ατομα που απλα εχουν παθολογικο θεμα εφοσον εχεις βρει την λυση αυτο να κανεις απλα μην πανικοβαλλεσαι δυο μερες ειναι θα περασουν!!

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    παλια πολλα χρονια δεν επαιρνα αντικαταθλιπτικα ..ημουν σε ομαδα κ ειχα κ υποτροπες κ ολα..αλλα τις αντιμετωπιζα κ χωρις φαρμακο..
    μετα τα 31 δεν αντεχω..κουραστηκα πια.
    ναι αποζητω την ευτυχια σε ενα χαπι..πλεον το αποδεχτηκα.
    ετσι ειμαι..αν ημουν διαβητικη θα επαιρνα παλι ενα χαπι..αν ειχα πιεση το ιδιο..αν ειχα καρδια παλι το ιδιο..δεν καθομαι να κατηγορω τον εαυτο μου που βρισκει αυτη τη λυση.
    θελω να βρω ενα χαπι να μου ταιριαζει να με αφησει ολο αυτο να ευχαριστηθω την ζωη μου επιτελους.
    κ αςε το παιρνω κ για μια ζωη..μεχρι να κλεισω τα ματια μου..δεν με πειραζει καθολου..μα καθολου ομως..

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    May 2016
    Posts
    106
    Εννοειται πως δεν υπαρχει λογος να κατηγορεις τον εαυτο σου για κατι υπαρχουν ανθρωποι που τα παιρνουν μια ζωη και ζουνε με αυτα δεν ειναι κακο οπως ειπες αν ειχες καρδια αν ησουν διαβητικη κτλ.. θα επαιρνες το αντιστοιχο φαρμακο δεν διαφωνω καθολου ειμαι της αποψης οτι ο καθενας κανει οτι νομιζει σωστο για τον εαυτο του οτι τον ευχαριστει απλα αν μπορει καποιος χωρις αυτα να τα καταφερει δεν ειναι αναγκη να τα παιρνει συνεχεια...αν δεν μπορει η πιεζεται πολυ καλα κανει και τα παιρνει κι εγω επαιρνα και δεν αποκλειω οτι θα ξαναπαρω αν νιωσω οτι ειναι επιτακτικη η αναγκη η αν απογοητευτω πληρως

Page 1 of 7 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. το ρημαδι το αντικαταθλιπτικο...
    By boo in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 16
    Last Post: 15-12-2015, 21:40
  2. υποτροπη ιδιο αντικαταθλιπτικο???
    By kosto30 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 14-08-2013, 19:18
  3. η μουσική ως αντικαταθλιπτικό
    By evaclooney1 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 3
    Last Post: 07-04-2012, 21:29
  4. zolotrin αντικαταθλιπτικο
    By d_o in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 2
    Last Post: 20-03-2011, 13:04
  5. Replies: 5
    Last Post: 17-09-2009, 13:12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •