Καίγεται το μυαλό μου!!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 29
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    196

    Καίγεται το μυαλό μου!!

    Γεια σας ...Γράφω παλι γιατι τις 2-3 τελευταίες μέρες ειμαι ανήσυχος ...πριν λιγο ήμουν στο γιατρο μου και συζητούσαμε για ολα αυτα που με απασχολούν ...Οπως εχω ξαναπεί εγω εδώ και 5 χρονια καθε μέρα λέω οτι προαισθάνομαι η μάλλον φοβάμαι οτι προαισθάνομαι οτι θα πεθάνω καθε βραδυ στον υπνο μου ...ετσι πήγαινε η ζωή μου μέχρι τον Δεκέμβριο του 2015 που ξαφνικά μου ήρθε οτι θα πεθάνω τον Αύγουστο του 2016 κι έπαθα σοκ ...ήταν τόσο πειστικό που απο τότε αισθανομαι κατι σαν σιγουριά οτι θα συμβεί τον αυγουστο...ο γιατρός και όλοι γενικά μου λένε οτι πρέπει να σκεφτώ οτι τοσα χρονια εχω πέσει αμέτρητες φορές έξω ...πράγματι αν το σκεφτώ ετσι ανακουφιζομαι και λέω οτι ολα οφείλονται στην ιψδ που με ταλαιπωρεί απο τα παιδικά μου χρονια...όμως τώρα με τρώει η σκέψη οτι ολα αυτα που ειχα εδώ και 5 χρονια δεν ήταν φοβία για καθε βραδυ ξεχωριστά αλλα ήταν απο τότε για τον αυγουστο του 2016 κι απλά το κατάλαβα τον περασμένο Δεκέμβριο επειδή πλησίαζε ο καιρός για τον αυγουστο του 2016 ...φυσικά συνεχίζω να φοβάμαι και για καθε μέρα ξεχωριστά ....κανω τεστ στον εαυτό μου και λέω <<θα ζω τον Σεπτεμβρίο ;; Θα ζω τον Οκτώβριο στα γενέθλια μου ;>> και με πιάνει μια απογοήτευση που εγω τη μεταφράζω οτι ειναι μήνυμα θανάτου για τον αυγουστο ...συγνωμη αν σας κούρασα η σας μπέρδεψα ,θέλω πολυ να ακούσω τη γνώμη σας για αυτο που περνάω και σας ευχαριστω πολυ !!!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Eγω θα σου προτεινω κατι πρωτοτυπο !! το κανω και στον εαυτο μου , και με καθησυχαζει ..... παρε την χειροτερη περιπτωση , οτι θα πεθανεις τον Σεπτεμβριο , ντε φακτο , παπαλα τον Σεπτεμβρη , τα ραδικια αναποδα θα βλεπεις ............ αρχισε λοιπον να ζεις , σαν να πεθανεις τον Σεπτεμβρη , δεν εχεις πολυ καιρο , κανε πραματα , τελειωνει ο χρονος σου ........... τι θα κανεις λοιπον τους δυο τελευταιους μηνες ? κατι θα πρεπει να κανεις , οσο εχεις χρονο .......

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    196
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Eγω θα σου προτεινω κατι πρωτοτυπο !! το κανω και στον εαυτο μου , και με καθησυχαζει ..... παρε την χειροτερη περιπτωση , οτι θα πεθανεις τον Σεπτεμβριο , ντε φακτο , παπαλα τον Σεπτεμβρη , τα ραδικια αναποδα θα βλεπεις ............ αρχισε λοιπον να ζεις , σαν να πεθανεις τον Σεπτεμβρη , δεν εχεις πολυ καιρο , κανε πραματα , τελειωνει ο χρονος σου ........... τι θα κανεις λοιπον τους δυο τελευταιους μηνες ? κατι θα πρεπει να κανεις , οσο εχεις χρονο .......
    Εχει μια λογική αυτο που λες και μου το χουν ξαναπεί αλλα με τρομάζει λιγο ...

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by fighter View Post
    Εχει μια λογική αυτο που λες και μου το χουν ξαναπεί αλλα με τρομάζει λιγο ...
    Και βεβαια εχει λογικη ....... που ξερεις αν εσυ η εγω θα ζουμε τον Σεπτεμβρη ? δεν το ξερουμε ........ αν εχεις και διαισθηση , μαλλον θα πεθανεις τον Σεπτεμβρη ..........περισυ , τον Οκτωβρη , παρολιγον να πεθαινα σενα ατυχημα με την μηχανη , η οποια κατεστραφη εντελως , και νοσηλευτηκα με εσωτερικη αιμμορραγια και τραυματα στο ματι , που εκ τυχης δεν τοχασα , και εκ τυχης ειμαι ζωντανος , ειλικρινα το λεω , και σκεφτομουν στο νοσοκομειο , οτι οπου ναναι , πεθαινω , τελειωσε ....... εχανε πολυ αιμα το νεφρο μου , δεν σταματαγε .......οποτε πως εισαι σιγουρος οτι θα ζεις τον Σεπτεμβρη ? ειναι τρομακτικο , αλλα πιθανοτατο , αφου εχεις και τετοια διαισθηση .................

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    196
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Και βεβαια εχει λογικη ....... που ξερεις αν εσυ η εγω θα ζουμε τον Σεπτεμβρη ? δεν το ξερουμε ........ αν εχεις και διαισθηση , μαλλον θα πεθανεις τον Σεπτεμβρη ..........περισυ , τον Οκτωβρη , παρολιγον να πεθαινα σενα ατυχημα με την μηχανη , η οποια κατεστραφη εντελως , και νοσηλευτηκα με εσωτερικη αιμμορραγια και τραυματα στο ματι , που εκ τυχης δεν τοχασα , και εκ τυχης ειμαι ζωντανος , ειλικρινα το λεω , και σκεφτομουν στο νοσοκομειο , οτι οπου ναναι , πεθαινω , τελειωσε ....... εχανε πολυ αιμα το νεφρο μου , δεν σταματαγε .......οποτε πως εισαι σιγουρος οτι θα ζεις τον Σεπτεμβρη ? ειναι τρομακτικο , αλλα πιθανοτατο , αφου εχεις και τετοια διαισθηση .................
    Δηλαδή μου λες οτι αυτο που διαισθάνομαι ειναι σωστό ; Συγνωμη αλλα με μπέρδεψε λιγο το τελευταίο σου μήνυμα

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by fighter View Post
    Δηλαδή μου λες οτι αυτο που διαισθάνομαι ειναι σωστό ; Συγνωμη αλλα με μπέρδεψε λιγο το τελευταίο σου μήνυμα
    Ειναι παρα πολυ πιθανο , αφου εχεις και την διαισθηση αυτη , αυτο λεω ......

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Και θα σε ρωτησω και κατι αλλο , πως ξερεις οτι ο θανατος ειναι κακος ? μπορει ναναι καλυτερα στην αλλη ζωη , οτι κι αν ειναι αυτη.............

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    196
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Ειναι παρα πολυ πιθανο , αφου εχεις και την διαισθηση αυτη , αυτο λεω ......
    Α σ ευχαριστω πολυ με καθησυχασες τώρα ...κι άλλες φορές παλιότερα ειχα διαίσθηση οτι θα πεθάνω αλλα δεν πέθανα ...χρονια το λέω οτι θα πεθάνω ...πως μου λες ετσι εύκολα οτι ειναι πολυ πιθανό ;;;

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Δεν θαυτοκτονουσα σε καμμια περιπτωση , αλλα δεν ξερω αν μετα θανατον ειναι καλυτερα η χειροτερα , οποτε , γιατι να φοβηθω ? ειναι σαν να με καλεσουν σενα αγνωστο μερος , καπου στον πλανητη μας , και δεν παω , που ξερω αφου δεν πηγα , οτι εκει ηταν ωραια η οχι ?

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by fighter View Post
    Α σ ευχαριστω πολυ με καθησυχασες τώρα ...κι άλλες φορές παλιότερα ειχα διαίσθηση οτι θα πεθάνω αλλα δεν πέθανα ...χρονια το λέω οτι θα πεθάνω ...πως μου λες ετσι εύκολα οτι ειναι πολυ πιθανό ;;;
    Γιατι πραγματι ειναι πιθανο , σημερα ειμαστε , και τον αλλο μηνα , η την αλλη βδομαδα , αιθανομαστε κατι , παμε στον γιατρο , και μας ανακοινωνει οτι εχουμε κανα μηνα ζωη .............μπορει να συμβει αυτο , ε ? δεν λεω κατι τρελλο, συμβαινει .....

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    196
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Δεν θαυτοκτονουσα σε καμμια περιπτωση , αλλα δεν ξερω αν μετα θανατον ειναι καλυτερα η χειροτερα , οποτε , γιατι να φοβηθω ? ειναι σαν να με καλεσουν σενα αγνωστο μερος , καπου στον πλανητη μας , και δεν παω , που ξερω αφου δεν πηγα , οτι εκει ηταν ωραια η οχι ?
    Εγω αυτο που ξέρω πάντως ειναι οτι θέλω να ζήσω ...πως μου λες ετσι εύκολα οτι αυτο που αισθανομαι οτι ειναι σωστό δεν καταλαβαίνω ..τελοσπαντων

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    196
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Γιατι πραγματι ειναι πιθανο , σημερα ειμαστε , και τον αλλο μηνα , η την αλλη βδομαδα , αιθανομαστε κατι , παμε στον γιατρο , και μας ανακοινωνει οτι εχουμε κανα μηνα ζωη .............μπορει να συμβει αυτο , ε ? δεν λεω κατι τρελλο, συμβαινει .....
    Δηλαδή μου λες οτι τα σκέφτομαι αυτα επειδή κατι μπορει να εχω ;;; Εννοείς οτι όσα ισχύουν και για τους άλλους ισχύουν και για μένα ;;;

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by fighter View Post
    Εγω αυτο που ξέρω πάντως ειναι οτι θέλω να ζήσω ...πως μου λες ετσι εύκολα οτι αυτο που αισθανομαι οτι ειναι σωστό δεν καταλαβαίνω ..τελοσπαντων
    Παρε την περιπτωση οτι ειναι σωστη η διαισθηση σου , τι θα κανεις τωρα ? κατι θα πρεπει να κανεις , δεν θα περιμενεις ξαπλα τον θανατο σου ........θα πρεπει να ζησεις ευχαριστα τις τελευταιες μερες σου στην γη .......εγω τουλαχιστον , αυτο θακανα αν ηξερα οτι θα πεθανω , και δεν μπορω να κανω κατι γι αυτο .......

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by fighter View Post
    Δηλαδή μου λες οτι τα σκέφτομαι αυτα επειδή κατι μπορει να εχω ;;; Εννοείς οτι όσα ισχύουν και για τους άλλους ισχύουν και για μένα ;;;
    Αυτα ισχυουν για τον καθενα ............. δεν ξερεις τι σε περιμενει .....

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    196
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Αυτα ισχυουν για τον καθενα ............. δεν ξερεις τι σε περιμενει .....
    Ναι αλλα δε συμφωνείς οτι εφόσον εχω πέσει πολλές φορές έξω το πιθανότερο ειναι οτι κανω λάθος κι αυτή τη φορα ;;; Με έχεις τρομάξει λιγο

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. χανω το μυαλο μου
    By brain rain in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 10
    Last Post: 19-11-2015, 16:10
  2. ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ
    By mama in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 8
    Last Post: 12-08-2015, 03:06
  3. κενο στο μυαλο
    By nikopoul in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 11
    Last Post: 09-08-2013, 23:21
  4. μπερδεμα στο μυαλο...
    By pandelic85 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 28-11-2012, 00:52
  5. Replies: 12
    Last Post: 16-12-2010, 01:23

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •