Δεν θέλω να ειμαι μόνος - Page 13
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 13 of 15 FirstFirst ... 31112131415 LastLast
Results 181 to 195 of 220
  1. #181
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    186
    Με την πριγκιπέσσα εναν τέτοιον αέρα προσπαθούσα να της περάσω γιατί μου άρεσε πολύ, αλλά έπειτα δεν έδωσε κάποιο πράσινο φως πέρα απ'το ότι σταματούσε κάθε πρωΐ για να μου πει καλημέρα, και ειλικρινά δεν το περίμενα δεν το είχε ξανακάνει ποτέ γυναίκα αυτό για μένα - το πιο γλυκό καλημέρα που έχω ακούσει ποτέ μου!!!, εκεί τα έχασα... δεν ήξερα πως να το προχωρήσω, τί να της έλεγα, στο τέλος άλλαξε περιβάλλον εργασίας και χαθήκαμε!!! Πολύ καλό κορίτσι, συνομήλικη.. Μου λείπει που δεν τη βλέπω... Παίζει και να το είχε καταλάβει κιόλας μερικές φορές τώρα που το σκέφτομαι ..

  2. #182
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    3,806
    Quote Originally Posted by 85Eon View Post
    Με την πριγκιπέσσα εναν τέτοιον αέρα προσπαθούσα να της περάσω γιατί μου άρεσε πολύ, αλλά έπειτα δεν έδωσε κάποιο πράσινο φως πέρα απ'το ότι σταματούσε κάθε πρωΐ για να μου πει καλημέρα, και ειλικρινά δεν το περίμενα δεν το είχε ξανακάνει ποτέ γυναίκα αυτό για μένα - το πιο γλυκό καλημέρα που έχω ακούσει ποτέ μου!!!, εκεί τα έχασα... δεν ήξερα πως να το προχωρήσω, τί να της έλεγα, στο τέλος άλλαξε περιβάλλον εργασίας και χαθήκαμε!!! Πολύ καλό κορίτσι, συνομήλικη.. Μου λείπει που δεν τη βλέπω... Παίζει και να το είχε καταλάβει κιόλας μερικές φορές τώρα που το σκέφτομαι ..
    Σκοπος δεν ειναι να υποκρινεσαι αλλα να αισθανεσαι στα αληθεια καλα με τον εαυτο σου και στο πετσι σου οσο περισσοτερο γινεται.
    Κατα τα αλλα ειχες πει οτι ειχες δει στα ματια της οτι ηθελε, οτι σου εδωσε πρασινο φως...αλλα οτι θεωρεις τον εαυτο σου αναξιο και τετοια...τελικα εγω συμπεραινω πως απλα φοβηθηκες να κανεις καποιο βημα παραπανω...κανω λαθος;

  3. #183
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    186
    Ολα μαζί, και φοβήθηκα, αλλά και δεν ήξερα να κάνω κάτι τί και πώς κι εκείνη δεν έλεγε τίποτα να βοηθήσει την κατάσταση...
    Τωρα, όχι δεν ήταν υποκριτικό, καταλαβαίνεις πως το εννοώ έτσι. Φοβάμαι μήπως τελικά παραήμουν ψυχρός και απλά ξενέρωσε.. δεν ξέρω...
    Υπάρχει 10% πιθανότητα μετά το καλοκαίρι να ξαναέρθει, τώρα ο Θεός να βάλει το χέρι Του.

  4. #184
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    3,806
    Quote Originally Posted by 85Eon View Post
    Ολα μαζί, και φοβήθηκα, αλλά και δεν ήξερα να κάνω κάτι τί και πώς κι εκείνη δεν έλεγε τίποτα να βοηθήσει την κατάσταση...
    Τωρα, όχι δεν ήταν υποκριτικό, καταλαβαίνεις πως το εννοώ έτσι. Φοβάμαι μήπως τελικά παραήμουν ψυχρός και απλά ξενέρωσε.. δεν ξέρω...
    Υπάρχει 10% πιθανότητα μετά το καλοκαίρι να ξαναέρθει, τώρα ο Θεός να βάλει το χέρι Του.
    Αμα ξαναερθει θα επιδιωξεις κατι μαζι της;
    Το οτι το θετεις ετσι μου δειχνει οτι το θελεις ασχετα που τις προαλλες μας το επαιζες θυσια...με χαροποιει πολυ αυτο :)
    Αντε μακαρι να ερθει το ευχομαι!
    Αλλα οταν λες να ερθει που εννοεις στην ιδια δουλεια... ; Κατα τα αλλα ειναι στο ιδιο μερος με εσενα; Ενα fb δεν εχει; Καποιο κοινο γνωστο δεν εχετε;

  5. #185
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    223
    Quote Originally Posted by 85Eon View Post
    Στις γυναίκες δεν αρέσει να τις πλησιάζει ένας άγνωστος άντρας, οι γυναίκες κάνουν το πρώτο βήμα. Και, για να συνάψει κάποιος σχέση με γυναίκα θα πρέπει να είναι πλούσιος ή να είναι "κούκλος" ή και τα δυο μαζί.
    Είναι εξακριβωμένα αυτά δεν είναι λογω κάποιας "περίεργης" δικής μου αντιλήψεως.
    Σε καμια Εκάλη συχνάζεις;; Ή στη Μύκονο;;

    Τελείως περί δικής σου "περίεργης" αντίληψης πρόκειται...

    Οι υπερβολές που γράφεις είναι για τους ακραίους και τους υπερβολικούς ανθρώπους. Τέτοιος είσαι; Τέτοιους ανθρώπους θες στη ζωή σου; Και μάλιστα για δεσμό; Αν ναι, καλά ξεμπερδέματα τότε...

  6. #186
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    3,806
    Δεν μου απανταααααας....πες μου Eon (που διαβαζω το νικ σου στο μυαλο μου και σκεφτομαι σοκολατα ion :P)
    Πανω που αρχισαμε να λεμε κατι ουσιωδες δε μιλας; :)

  7. #187
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    186
    Quote Originally Posted by Natalia_sups View Post
    Αμα ξαναερθει θα επιδιωξεις κατι μαζι της;
    Το οτι το θετεις ετσι μου δειχνει οτι το θελεις ασχετα που τις προαλλες μας το επαιζες θυσια...με χαροποιει πολυ αυτο :)
    Αντε μακαρι να ερθει το ευχομαι!
    Αλλα οταν λες να ερθει που εννοεις στην ιδια δουλεια... ; Κατα τα αλλα ειναι στο ιδιο μερος με εσενα; Ενα fb δεν εχει; Καποιο κοινο γνωστο δεν εχετε;
    Ναι θα επιδίωκα! Της πέφτω λίγος αλλά αν ήθελε θα έκανα τα πάντα γι' αυτη!!
    fb έχει αλλά υποτίθεται δεν το ξέρω... Κοινό γνωστό όχι. Δεν ήταν ακριβώς στην ίδια δουλειά με μένα αλλά πολύ πλησίον, οπότε δεν παίζει κοινός γνωστός.

  8. #188
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    3,806
    Quote Originally Posted by 85Eon View Post
    Ναι θα επιδίωκα! Της πέφτω λίγος αλλά αν ήθελε θα έκανα τα πάντα γι' αυτη!!
    fb έχει αλλά υποτίθεται δεν το ξέρω... Κοινό γνωστό όχι. Δεν ήταν ακριβώς στην ίδια δουλειά με μένα αλλά πολύ πλησίον, οπότε δεν παίζει κοινός γνωστός.
    Το αν της πεφτεις λιγος η πολυς η οσο πρεπει ασε να το αποφασισει αυτη. Ειπαμε πρεπει να σεβεσαι την κριση της. Και προπαντων τον εαυτο σου.
    Ε κανε ενα add για αρχη, τι θα πει υποτιθεται δεν το ξερεις; Βασικα επρεπε να ειχες κανει απο τοτε που ειχατε την όποια μικρη επαφη.
    Αλλα και τωρα να την κανεις add δεν ειναι περιεργο, βγαινουν διαφορα στις προτασεις φιλων, μπορει να τη πετυχες εκει που λεει ο λογος...και γιατι να μη προσθεσεις καποιο ατομο που ξερεις;
    Κανε add και ρωτα την τα νεα της. Ανθρωπινα πραγματα...βασικα στη φαση που εισαι ξερω πως σκαλωνεις πολυ και νιωθεις ασχημα για τη παρτη σου...πρωτα πρεπει να αλλαξεις λιγο σκεπτικο, να ανεβει λιγο η ψυχολογια σου...ας την αφησουμε για λιγο στην ακρη αυτην πες πως δεν υπαρχει στο πλανο.
    Τι μπορεις να κανεις για να νιωσεις εσυ καλα με τον ευατο σου;
    Υπαρχει κατι που θα ηθελες να κανεις/εχεις/εξασκησεις; Εσυ για εσενα ρε παιδακι μου.

  9. #189
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    186
    Εδώ και δυο χρόνια είμαι σε αφασία ειλικρινά. Αλλά και να ξεκινήσω τώρα κάποια δραστηριότητα δεν παίζει, ελεύθερος χρόνος μηδέν λόγω ωραρίου.

  10. #190
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    3,806
    Quote Originally Posted by 85Eon View Post
    Εδώ και δυο χρόνια είμαι σε αφασία ειλικρινά. Αλλά και να ξεκινήσω τώρα κάποια δραστηριότητα δεν παίζει, ελεύθερος χρόνος μηδέν λόγω ωραρίου.
    Ε μη ξεκινας δραστηριοτητα, δε χρειαζεται να ειναι κατι τρελο...αυτο που σου λεω και δε λες να χαμπαριασεις ειναι πως το να παρεις την αποφαση να κανεις κατι, οτιδηποτε και να το καταφερεις θα σου ανεβασει το ηθικο. Ας ειναι μικρα πραγματα στη καθημερινοτητα σου για αρχη, μικρες αλλαγες και προσθηκες στη ρουτινα σου. Στη διατροφη σου, στις δουλειες του σπιτιου, ασκησου λιγο, οσο και να δουλευεις ε του πουστη εχεις χρονο για ενα τρεξιματακι, η τελοσπαντων κανε κατι μικρο που θα σου δωσει την αισθηση ικανοποιησης οτι εισαι ενας ενηλικας υπευθυνος για τη ζωη του και τη μοιρα του. Με πιανεις;
    Γιατι απο τη περιγραφη σου και οπως σε κοβω μαλλον ζεις τα παντα σε αυτοματο πιλοτο και κανεις τα ελαχιστα απαραιτητα για να θεωρεισαι λειτουργικος...ξεκινα να κανεις κατι μικρο εξτρα καθε μερα επειδη το αποφασισες.
    Για παραδειγμα αυριο. Αποφασισε να κανεις κατι αυριο και καντο. Εχεις καποια εκκρεμοτητα, κατι που θες να κανεις και αναβαλλεις καιρο, καποια δουλεια, καποια υποχρεωση, κατι που ηθελες να κανεις για εσενα;
    Ξεκινα απο κατι τετοιο. Η εισηγαγε μια πιο υγιεινη ρουτινα απο αυριο στη ζωη σου, κατι που ξερεις οτι θα επρεπε να κανεις αλλα δεν συνηθιζεις να κανεις...

  11. #191
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    3,806
    Αυτα γιατι τα λεω...επειδη δεν ειναι το μονο και κυριο προβλημα σου η μοναξια, αυτη ειναι παρενεργεια/συμπτωμα. Η πολυ πεσμενη σου ψυχολογια ειναι το θεμα. Πολυ μαυριλα ρε παιδι μου...αμα φτιαξεις αυτο θα φτιαξουν ολα τα αλλα...για αυτο να μη σου φαινονται ασχετα τα παραπανω, ειναι πολυ σχετικα.

  12. #192
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    186
    Στον αυτόματο μόνο; Ρομπότ έχουμε καταντήσει. Ναι ένα refresh θα το ήθελα πάντως! Για γυμναστήριο χλωμό πάντως, καπνίζω και θα βγάλω τα πνευμόνια μου!

  13. #193
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    3,806
    Πολυ ωραια...παμε απο ρομποτ να γινουμε ατομα με προσωπικη ΒΟΥΛΗΣΗ λοιπον;
    Μια ωραια αρχη μιας και μου δινεις το πατημα στα γραφομενα σου θα ηταν πχ να κοψεις το τσιγαρο...τι λες; Θες; Αν δεν θελεις αστο θα σου χαλασει τα νευρα και τη διαθεση παραπανω, δεν θα ειναι ευκολο.
    Αλλα αν το καταφερεις πρωτον θα νιωσεις ωραια που καταφερες εναν στοχο που εβαλες γιατι ετσι ηθελες και επιβληθηκες στον εαυτο σου και νικησες τον εθισμο σου (που δεν ειναι λιγο), θα αρχισεις να πιστευεις λοιπον πως εχεις ενα καλο στοιχειο: μπορεις να επιβληθεις με τη δυναμη της θεληση σου στα παθη σου και θα σου δωσει αυτοπεποιθηση αυτο. Ειναι ελκυστικο ενας αντρας να μπορει να εχει τον ελεγχο και να επιβαλλεται στην αδυναμια του.
    Δευτερον ανοιγει ο δρομος για ασκηση/τρεξιμο/γυμναστηριο μετα :)
    Δυο τα καλα.

    Προσεξε ομως αμα δεν θελεις εσυ πραγματικα για εσενα και την υγεια σου μη το κανεις σε κακο θα σου βγει, δεν σου συνιστω να το κανεις αν δεν ειναι κατι που ειχες στα σχεδια σου εστω αλλα ανεβαλλες...

    Μπορεις αντι για αυτο να κανεις κατι αλλο...σκεψου τι αλλο; Υπαρχει κατι που παντα ηθελες να κανεις; Η σκεψου εναν ανθρωπο που εκτιμας και θαυμαζεις υπαρχει κατι που κανει και σου κανει εντυπωση και θα ηθελες να το κανεις κι εσυ; Κατι απλο που μπορεις να ξεκινησεις στη πραξη απο αυριο οχι τυπου ειναι ετσι ειναι αλλιως...

  14. #194
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    186
    Δεν γίνεται να βρούμε κάτι άλλο; (είναι απαραίτητο να σταματήσω το κάπνισμα και ν' αρχίσω τζιμ; )

  15. #195
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    3,806
    Quote Originally Posted by 85Eon View Post
    Δεν γίνεται να βρούμε κάτι άλλο; (είναι απαραίτητο να σταματήσω το κάπνισμα και ν' αρχίσω τζιμ; )
    Φυσικα και οχι...σου γραφω στο τελος του προηγουμενου μηνηματος μπορει να ειναι οτιδηποτε αλλο. Ιδανικα πρεπει να ειναι κατι που θελεις εσυ ο ιδιος να κανεις, οχι επειδη στο ειπα εγω. Μονος σου το ειπες ενα refresh θα ηταν καλο. Σκεψου κατι που αναβαλλεις εδω και καιρο, μπορει και χρονια αλλα παντα ηθελες να κανεις...η κατι που πιστευεις οτι θα εμπλουτιζε τη καθημερινοτητα σου. Αρκει να ειναι μια αποφαση, δε μας νοιαζει τι....οτι ρε παιδακι μου αν πχ δεν τρως μεχρι τωρα ποτε πρωινο ξεκινα καθε πρωι να τρως πρωινο. Ενα παραδειγμα τωρα ειναι αυτο. Κατι ΚΑΝΕ επειδη το αποφασισες. Αυτο λεμε. Και μετα θα παρεις το κολάι και θα παιρνεις και αλλες αποφασεις σιγα σιγα, πιο ουσιωδεις...απο τα μικρα παμε στα πιο περιπλοκα. Δοκιμασε καθε μερα να κανεις ετσι επειδη το αποφασισες κατι που δεν εισαι υποχρεωμενος σε κανεναν να κανεις, κατι παραπανω απο το bare minimum δηλαδη. Αυτο...σκεψου το, δες τι μπορεις να βρεις και το συζηταμε.

Page 13 of 15 FirstFirst ... 31112131415 LastLast

Similar Threads

  1. Ειμαι μονος χωρις φιλους
    By xrhstos in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 46
    Last Post: 21-07-2017, 00:33
  2. Δε μπορω να ειμαι αλλο μονος μου
    By solkots in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 10
    Last Post: 21-07-2014, 12:40
  3. ΕΙΜΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΙΜΑΙ...
    By olga18 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 14
    Last Post: 11-09-2012, 23:41
  4. ρε παιδια ειμαι μονος.....
    By giorgaros in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 136
    Last Post: 20-03-2012, 04:09
  5. ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΕΝΩ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ
    By nikv in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 33
    Last Post: 25-07-2009, 11:07

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •