τρομος της αιωνιοτητος
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 30
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721

    τρομος της αιωνιοτητος

    Μουρθε μια εξηγηση γιατι πολλους τους τρομαζει ο θανατος ................ διοτι απλα , ειναι κατι αιωνιο ......για φανταστειτε να ειχατε την δυνατοτητα να επιλεξετε μεταξυ μιας ζωης πεπερασμενης , ας πουμε 80-90 χρονια , την τωρινη δλδ , και μιας αιωνιας , χωρις την επιλογη να δωσετε ενα τελος αμα βαρεθειτε , και χωρις ασθενειες , χωρις γηρας ............ δεν θα σας τρομαζε αυτο ? αμα σας τρομαζει ο θανατος , θα πρεπει να σας τρομαζει κι αιωνια ζωη , λογικο ......... ε ? οποτε , μεταξυ μιας αιωνιας ζωης , χωρις επιλογη τελους , και ενος θανατου , που πραγματι φανταζει κατι χωρις τελος , ισως και ναναι ετσι , αιωνιος , τι θα επιλεγατε ? τρομακτικο , ε ?
    Εαν ομως ' ξερατε ' , σας διαβεβαιωνε καποιος , οτι μετα θανατον , θα επανελθετε στην ζωη , υποθετικα μιλω , μετα απο 500 χρονια , θα σας τρομαζε τοσο πολυ ? 1000 χρονια ? 2000 χρονια ? παλι θα τρομαζατε εξ ισου ?
    Μηπως τελικα ο θανατος ειναι λιγοτερο τρομακτικος , απο μια υποχρεωτικως αιωνια ζωη ?
    Θα μου πειτε , ' μα με τρομαζει το αγνωστο , το μετα θανατον ' , μα , αν ζουσατε αιωνιως θα ξερατε τι σας περιμενει σε 1000 χρονια , τι ειδους μοναξια θαντιμετωπισετε ? τι ειδους ζωη γενικοτερα ?
    για σκεφτειτε το λιγακι ..........

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Location
    Sin City
    Posts
    2,407
    Για να καταλάβεις τον θάνατο πρώτα πρέπει να καταλάβεις την ζωή σαν σύνολο ίσως.Αν έφτανες σε αυτό το σημείο επίγνωσης και διαύγειας δεν θα υπήρχε φόβος ούτε για το ενδεχόμενο θανάτου,ούτε για την αιώνια ζωή,ούτε για το άγνωστο.
    Το να υπάρχει το ενδεχόμενο να καταφέρει ο άνθρωπος να κερδίσει την αιωνιότητα αν δεν αλλάξει ριζικά και συνολικά σαν άτομο και μετά σαν σύνολο δεν έχει νόημα...το μόνο σίγουρο είναι ότι θα ήταν ένα αδηφάγο πλάσμα που θα κατέστρεφε ότι έβρισκε στο πέρας του αν κρίνω από το σήμερα οπότε πια η προοπτική ζωής;;
    It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society. J.Krishnamurti

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by serios View Post
    Για να καταλάβεις τον θάνατο πρώτα πρέπει να καταλάβεις την ζωή σαν σύνολο ίσως.Αν έφτανες σε αυτό το σημείο επίγνωσης και διαύγειας δεν θα υπήρχε φόβος ούτε για το ενδεχόμενο θανάτου,ούτε για την αιώνια ζωή,ούτε για το άγνωστο.
    ;;
    Μου αρεσει η τοποθετηση σου , serios , ετσι ειναι ................... με την διαφορα , οτι δεν ειναι ιδιον των θνητων να μπορουν να καταλαβουν την ζωη σαν συνολο , ειναι ενα ερωτημα , ' ποια ειναι η ζωη σαν συνολο , και τι σκοπο εχει ' , που δεν εχει απαντηση ........... οποτε γιατι προκαταβαλλομεθα αρνητικα προς τον θανατο , επειδη δεν εχουμε απαντησεις ποιος ο σκοπος της ζωης , αρα και του θανατου ? ισως ..........

  4. #4
    Member
    Join Date
    Jun 2016
    Location
    Outworld Wonderland
    Posts
    76
    Η αλήθεια είναι ότι δεν υπάρχει αιώνια ζωή για όλους, από άποψη ατομικότητας δηλαδή διότι ως ένωση με το σύμπαν επιβιώνουν οι πληροφορίες σου αλλά χάνεται το εγώ σου. Ο κάθε άνθρωπος έχει ένα γήινο σώμα και ένα αιθερικό σώμα. Όταν πεθάνεις στην αρχή χάνεται μόνο το γήινο σώμα σου και σαν αόρατο φάντασμα κινείσαι σε άλλες σφαίρες πραγματικότητας μέχρι να σε αρπάξουν τα λαμόγια.

    Στην επόμενη ζωή υπάρχουν κάτι λαμόγια που πρώτα σε παγιδεύουν σε ένα λευκό φως, αφού περάσεις εκεί σου ναρκώνουν το αιθερικό σώμα και σε κάνουν να νομίζεις ότι ζεις παραδεισένια (ο καθένας βλέπει τον θρησκευτικό παράδεισο με το οποίο προγραμματίστηκε από την εκάστοτε θρησκεία), ενώ αυτό που συμβαίνει εκείνη την στιγμή είναι ότι σου τρώνε το αιθερικό σώμα σαν καλαμπόκι. Ρουφάνε την ζωτική ενέργεια μέχρι που πεθαίνει και αυτό. Όταν πεθάνει το αιθερικό σώμα, τότε πέθανες και δεύτερη φορά. Ο πρώτος θάνατος είναι δηλαδή η καταστροφή του γήινου σώματος και ο δεύτερος θάνατος είναι η καταστροφή του αιθερικού. Όταν πεθάνεις πλήρως, τότε η ψυχή που είχε στην κατοχή της το γήινο και το αιθερικό σώμα αποδεσμεύεται και ενώνεται χωρίς μνήμες με την συμπαντική ενέργεια/ψυχή. Οι μνήμες και η προσωπικότητα σου βρίσκονται στο γήινο και στο αιθερικό σώμα.

    Παρόλα αυτά δεν χάνεσαι πλήρως διότι όλα όσα έκανες και όλα όσα υπήρξες σε αυτή την ζωή αποθηκεύονται στα Ακασικά Αρχεία, δηλαδή στην παγκόσμια αιθερική ενέργεια του σύμπαντος. Μερικοί άνθρωποι κατά λάθος σε αναδρομές προηγούμενης ζωής αποκτούνε πρόσβαση σε μνήμες που έζησαν άλλοι και τις νομίζουν για δικές τους! Χαχαχα! Και μετά νομίζουν ότι έζησαν ως ο τάδε άνθρωπος κτλ.

    Φυσικά δεν συμβαίνει σε όλους να γίνουν τροφή των λαμόγιων. Υπάρχουν πολύ φωτισμένοι άνθρωποι που ακόμη ζουν στον άλλο κόσμο με τα αιθερικά τους σώματα, όπως οι Άγιοι.

    Τα λαμόγια είναι Εξωγήινες Οντότητες που ζούσαν πάντα σε περισσότερες διαστάσεις, κάποτε ήρθαν στο ηλιακό μας σύστημα και αλλάζοντας την λειτουργία του Πλανήτη Κρόνου στην ουσία χάκαραν τις κβαντικές πληροφορίες του κόσμου μας και δημιούργησαν μετά με γενετική μηχανική τον άνθρωπο στον Άρη και στην Γη. (Η ζωή στον Άρη χάθηκε στην πορεία, όταν τους θέρισαν μαζικά για να ανοίξουν νέες πύλες δύναμης).

    Ο λόγος που μας δημιούργησαν ήταν για να μας τρώνε! Αναζητούν από εμάς την αιθερική/Πρανική ενέργεια, καθώς επίσης τρέφονται και με τα συναισθήματα του φόβου. Αν ξέρατε τι γίνεται καθημερινά θα φρικάρατε!!! Θερίζουν μαζικά τους πεθαμένους της ημέρας. Κάθε μέρα κατά μέσο όρο στον πλανήτη πεθαίνουν 40.000 άνθρωποι περίπου. Αυτοί πηγαίνουν σαν τις μύγες στο λευκό φώς που το φώς είναι η Σελήνη. Η σελήνη αποτελεί το σημείο συγκέντρωσης όπου εκεί παγιδεύεται ο άνθρωπος στους τεχνητούς φανταστικούς παραδείσους μέχρι να θεριστεί η ενέργειά του πλήρως. Κάθε μέρα κάνουν Συγκομιδές αγαπητοί μου.

    Και για όσους κοροϊδέψουν τα όσα έγραψα, έχω να πω ότι δεν ξέρετε ότι υπάρχουν ακόμη και γήινοι πράκτορες των Alien Gods στην Γη και μέσα στις οργανώσεις που ελέγχουν μυούν απλούς ανθρώπους για να γίνουν και αυτοί τσιράκια των λαμόγιων. Υπάρχουν και μέθοδοι που τους καλούνε και έρχονται κάνοντας υλοποίηση στις γήινες διαστάσεις. Άλλοι μπορούν να φανταστούν τους Alien Gods ως δαίμονες, στην ουσία κάτι τέτοιο είναι.

    Πρέπει σιγά-σιγά ο κόσμος να ακούει για αυτά που απαγορεύονταν να ειπωθούν. Το Κρόνιο σύστημα που έχει στηθεί είναι μια μεγάλη φάρμα! Νομίζω ότι δεν θέλει κανείς μας να γίνει τροφή για τα λαμόγια. Έχουν στήσει τόσο καλά το σύστημα που ελέγχουν όλες τις μεγάλες θρησκείες και τον χριστιανισμό των καθολικών επίσης. Ο ορθόδοξος χριστιανισμός τους έχει ξεφύγει μέχρι στιγμής, αλλά δεν τους ενοχλεί ιδιαίτερα διότι οι διδασκαλίες που αποκάλυπταν αλήθειες έχουν διαγραφεί από τα ευαγγέλια που διδάσκονται.

    Όλα αυτά ακούγονται τρελά μέχρι να πάρει κάποιος στα χέρια του τα στοιχεία και τα κείμενα των λαμόγιων που όπως είπα, δεδομένου ότι είναι πιο σύνθετες οντότητες, θα μπορούσαμε να τους παρομοιάσουμε με τους γνωστούς σε όλους δαίμονες.

    Η Πραγματικότητα, όπως δεν την βλέπετε με τα μάτια σας:

    https://www.youtube.com/watch?v=EYvzTejxuUw
    Ho Drakon Ho Megas

  5. #5
    favvel
    Guest
    Nox..συγχαρητήρια τα περιέγραψες πολύ κατανοητά και απλά..
    κι εγώ το πίστευα αυτό ότι με κάποιον τρόπο γινόμαστε τροφή σε κάποιες άλλες οντότητες ανώτερες από μας κατά τον ίδιο τρόπο που κι εμείς τρεφόμαστε με ζώα και φυτά,τα οποία θεωρούμε κατώτερες μορφές ύπαρξης..
    απλά δεν ήξερα ακριβώς λεπτομέρειες για το πώς γίνεται αυτό..εσύ μας άνοιξες τα μάτια!
    προφανώς θα έχεις διαβάσει αρκετά..

    και το ερώτημα τώρα είναι το εξής: πώς θα ξεφύγουμε απ'τη μοίρα μας?
    πώς θα γίνουμε άγιοι?μήπως έχεις και γι αυτό καμιά απάντηση?
    με ενδιαφέρει πολύ να ακούσω γνώμη σου..

    αλλά δε κατάλαβα κάτι..πώς γίνεται με το που χάνεις και το γήινο και το αιθερικό σου σώμα να χάνεται η μνήμη και η προσωπικότητά σου,ενώ την ίδια στιγμή όλες οι πράξεις σου αποθηκεύονται στα ακασικά αρχεία?

    το βίντεο δεν το είδα ακόμα..

    σ'ευχαριστούμε πάρα πολύ για αυτήν τη δημοσίευση!

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    938
    Quote Originally Posted by Nox View Post
    Στην επόμενη ζωή υπάρχουν κάτι λαμόγια που πρώτα σε παγιδεύουν σε ένα λευκό φως, αφού περάσεις εκεί σου ναρκώνουν το αιθερικό σώμα και σε κάνουν να νομίζεις ότι ζεις παραδεισένια (ο καθένας βλέπει τον θρησκευτικό παράδεισο με το οποίο προγραμματίστηκε από την εκάστοτε θρησκεία), ενώ αυτό που συμβαίνει εκείνη την στιγμή είναι ότι σου τρώνε το αιθερικό σώμα σαν καλαμπόκι. Ρουφάνε την ζωτική ενέργεια μέχρι που πεθαίνει και αυτό. Όταν πεθάνει το αιθερικό σώμα, τότε πέθανες και δεύτερη φορά. Ο πρώτος θάνατος είναι δηλαδή η καταστροφή του γήινου σώματος και ο δεύτερος θάνατος είναι η καταστροφή του αιθερικού. Όταν πεθάνεις πλήρως, τότε η ψυχή που είχε στην κατοχή της το γήινο και το αιθερικό σώμα αποδεσμεύεται και ενώνεται χωρίς μνήμες με την συμπαντική ενέργεια/ψυχή. Οι μνήμες και η προσωπικότητα σου βρίσκονται στο γήινο και στο αιθερικό σώμα.
    αυτά που γραφεις συμφωνουν απολυτα εκτος από ένα σημειο με αυτά που μου ειπαν οι ''φωνες'' δεν ειχα καμια σχεση με όλα αυτά ουτε ποτε διαβαζα για μεταφυσικα κλπ.. μεχρι πριν 5 χρονια..

    στο μονο σημειο που υπαρχει διαφωνια είναι στο ότι η ''ψυχη'' δεν ενωνετε με την συμπαντικη ενεργεια.. αλλα επανενσαρκωνετε ξανα και ξανα σε έναν αεναο κυκλο

    μου δοθηκαν ρητες εντολες.. ότι και να γινει να μην παω προς το φως.... με το αιθερικο σωμα να κινησω βορεια μεχρι τις πυλες

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Ρε παιδια , σαν πολλα να ξερετε για τον θανατο , πως ετσι ? τα γνωριζω τα ' ακασικα αρχεια ' , διαβαζα ιστοριες στην σειρα βιβλιων με τον Λομπσανγκ Ραμπα προ 25-30 ετων , δεν ξερω αν κυκλοφορουν ακομη ,. και περιεγραφε ενδελεχως τα ' ακασικα αρχεια ' και το ' αιθεριο σωμα ' που ενωνεται με την ασημενια χορδη , στην αστρικη προβολη , οπως εχω διαβασει κι ενα πολυ ενδιαφερον βιβλιο , το πεταξε η μανα μου ( πως δεν την σκοτωσα ) , ως ' δαιμονικο ' , ειναι θρησκοληπτη , ' το δαιμονικο συμπαν ' , που περιγραφει αυτα , που εσυ αποκαλεις ' λαμογια ' Nox , τωρα αν ΄κυκλοφορουν αναμεσα μας ' , θα σε γελασω ..........παντως , ενημερωμενος εισαι , πολυ .........

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    3,250
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Ρε παιδια , σαν πολλα να ξερετε για τον θανατο , πως ετσι ? τα γνωριζω τα ' ακασικα αρχεια ' , διαβαζα ιστοριες στην σειρα βιβλιων με τον Λομπσανγκ Ραμπα προ 25-30 ετων , δεν ξερω αν κυκλοφορουν ακομη ,. και περιεγραφε ενδελεχως τα ' ακασικα αρχεια ' και το ' αιθεριο σωμα ' που ενωνεται με την ασημενια χορδη , στην αστρικη προβολη , οπως εχω διαβασει κι ενα πολυ ενδιαφερον βιβλιο , το πεταξε η μανα μου ( πως δεν την σκοτωσα ) , ως ' δαιμονικο ' , ειναι θρησκοληπτη , ' το δαιμονικο συμπαν ' , που περιγραφει αυτα , που εσυ αποκαλεις ' λαμογια ' Nox , τωρα αν ΄κυκλοφορουν αναμεσα μας ' , θα σε γελασω ..........παντως , ενημερωμενος εισαι , πολυ .........
    Κλασσικά..........

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,798
    Όλοι με ψύχωση τα ξέρουν αυτά είμαστε οι πιο ψαγμένοι στο ανθρώπινο είδος αν δεν το ξέρετε σας το λέω όλοι οι άλλοι δε ψάχνουν τίποτα
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by cube View Post
    Κλασσικά..........
    Λες , ε ? παλια τοκανε πολυ ............ανακατευοταν στις δουλειες μου , εχει φαει χοντρα βρισιδια , και συνεχιζει να τρωει ......η κακως εννοουμενη αγαπη προς το παιδι της ........απαπαπα , φρικη .....

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Όλοι με ψύχωση τα ξέρουν αυτά είμαστε οι πιο ψαγμένοι στο ανθρώπινο είδος αν δεν το ξέρετε σας το λέω όλοι οι άλλοι δε ψάχνουν τίποτα
    Εμενα βρε elis , παντα μενδιεφερε η ανθρωπινη φυση σε ολες της τις μορφες , κυριως τα αξιοπεριεργα , τα αποκοσμα , αλλα δεν εχω ψυχωση , κτθλψη εχω , μηπως εχουν καποιον κοινο παρανομαστη τοτε .....

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    1,663
    Quote Originally Posted by Nox View Post
    Η αλήθεια είναι ότι δεν υπάρχει αιώνια ζωή για όλους, από άποψη ατομικότητας δηλαδή διότι ως ένωση με το σύμπαν επιβιώνουν οι πληροφορίες σου αλλά χάνεται το εγώ σου. Ο κάθε άνθρωπος έχει ένα γήινο σώμα και ένα αιθερικό σώμα. Όταν πεθάνεις στην αρχή χάνεται μόνο το γήινο σώμα σου και σαν αόρατο φάντασμα κινείσαι σε άλλες σφαίρες πραγματικότητας μέχρι να σε αρπάξουν τα λαμόγια.

    Στην επόμενη ζωή υπάρχουν κάτι λαμόγια που πρώτα σε παγιδεύουν σε ένα λευκό φως, αφού περάσεις εκεί σου ναρκώνουν το αιθερικό σώμα και σε κάνουν να νομίζεις ότι ζεις παραδεισένια (ο καθένας βλέπει τον θρησκευτικό παράδεισο με το οποίο προγραμματίστηκε από την εκάστοτε θρησκεία), ενώ αυτό που συμβαίνει εκείνη την στιγμή είναι ότι σου τρώνε το αιθερικό σώμα σαν καλαμπόκι. Ρουφάνε την ζωτική ενέργεια μέχρι που πεθαίνει και αυτό. Όταν πεθάνει το αιθερικό σώμα, τότε πέθανες και δεύτερη φορά. Ο πρώτος θάνατος είναι δηλαδή η καταστροφή του γήινου σώματος και ο δεύτερος θάνατος είναι η καταστροφή του αιθερικού. Όταν πεθάνεις πλήρως, τότε η ψυχή που είχε στην κατοχή της το γήινο και το αιθερικό σώμα αποδεσμεύεται και ενώνεται χωρίς μνήμες με την συμπαντική ενέργεια/ψυχή. Οι μνήμες και η προσωπικότητα σου βρίσκονται στο γήινο και στο αιθερικό σώμα.

    Παρόλα αυτά δεν χάνεσαι πλήρως διότι όλα όσα έκανες και όλα όσα υπήρξες σε αυτή την ζωή αποθηκεύονται στα Ακασικά Αρχεία, δηλαδή στην παγκόσμια αιθερική ενέργεια του σύμπαντος. Μερικοί άνθρωποι κατά λάθος σε αναδρομές προηγούμενης ζωής αποκτούνε πρόσβαση σε μνήμες που έζησαν άλλοι και τις νομίζουν για δικές τους! Χαχαχα! Και μετά νομίζουν ότι έζησαν ως ο τάδε άνθρωπος κτλ.

    Φυσικά δεν συμβαίνει σε όλους να γίνουν τροφή των λαμόγιων. Υπάρχουν πολύ φωτισμένοι άνθρωποι που ακόμη ζουν στον άλλο κόσμο με τα αιθερικά τους σώματα, όπως οι Άγιοι.

    Τα λαμόγια είναι Εξωγήινες Οντότητες που ζούσαν πάντα σε περισσότερες διαστάσεις, κάποτε ήρθαν στο ηλιακό μας σύστημα και αλλάζοντας την λειτουργία του Πλανήτη Κρόνου στην ουσία χάκαραν τις κβαντικές πληροφορίες του κόσμου μας και δημιούργησαν μετά με γενετική μηχανική τον άνθρωπο στον Άρη και στην Γη. (Η ζωή στον Άρη χάθηκε στην πορεία, όταν τους θέρισαν μαζικά για να ανοίξουν νέες πύλες δύναμης).

    Ο λόγος που μας δημιούργησαν ήταν για να μας τρώνε! Αναζητούν από εμάς την αιθερική/Πρανική ενέργεια, καθώς επίσης τρέφονται και με τα συναισθήματα του φόβου. Αν ξέρατε τι γίνεται καθημερινά θα φρικάρατε!!! Θερίζουν μαζικά τους πεθαμένους της ημέρας. Κάθε μέρα κατά μέσο όρο στον πλανήτη πεθαίνουν 40.000 άνθρωποι περίπου. Αυτοί πηγαίνουν σαν τις μύγες στο λευκό φώς που το φώς είναι η Σελήνη. Η σελήνη αποτελεί το σημείο συγκέντρωσης όπου εκεί παγιδεύεται ο άνθρωπος στους τεχνητούς φανταστικούς παραδείσους μέχρι να θεριστεί η ενέργειά του πλήρως. Κάθε μέρα κάνουν Συγκομιδές αγαπητοί μου.

    Και για όσους κοροϊδέψουν τα όσα έγραψα, έχω να πω ότι δεν ξέρετε ότι υπάρχουν ακόμη και γήινοι πράκτορες των Alien Gods στην Γη και μέσα στις οργανώσεις που ελέγχουν μυούν απλούς ανθρώπους για να γίνουν και αυτοί τσιράκια των λαμόγιων. Υπάρχουν και μέθοδοι που τους καλούνε και έρχονται κάνοντας υλοποίηση στις γήινες διαστάσεις. Άλλοι μπορούν να φανταστούν τους Alien Gods ως δαίμονες, στην ουσία κάτι τέτοιο είναι.

    Πρέπει σιγά-σιγά ο κόσμος να ακούει για αυτά που απαγορεύονταν να ειπωθούν. Το Κρόνιο σύστημα που έχει στηθεί είναι μια μεγάλη φάρμα! Νομίζω ότι δεν θέλει κανείς μας να γίνει τροφή για τα λαμόγια. Έχουν στήσει τόσο καλά το σύστημα που ελέγχουν όλες τις μεγάλες θρησκείες και τον χριστιανισμό των καθολικών επίσης. Ο ορθόδοξος χριστιανισμός τους έχει ξεφύγει μέχρι στιγμής, αλλά δεν τους ενοχλεί ιδιαίτερα διότι οι διδασκαλίες που αποκάλυπταν αλήθειες έχουν διαγραφεί από τα ευαγγέλια που διδάσκονται.

    Όλα αυτά ακούγονται τρελά μέχρι να πάρει κάποιος στα χέρια του τα στοιχεία και τα κείμενα των λαμόγιων που όπως είπα, δεδομένου ότι είναι πιο σύνθετες οντότητες, θα μπορούσαμε να τους παρομοιάσουμε με τους γνωστούς σε όλους δαίμονες.

    Η Πραγματικότητα, όπως δεν την βλέπετε με τα μάτια σας:

    https://www.youtube.com/watch?v=EYvzTejxuUw
    Από που τα γνωρίζεις όλα αυτά?

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    1,646
    Quote Originally Posted by aeolus74 View Post
    Από που τα γνωρίζεις όλα αυτά?
    Ε βέβαια. Η ύπαρξη Θεού, σου ξυνίζει ρε γατάκι, αλλά για λαμόγια εξωγήινους οι οποίοι τρέφονται με την αιθερική/πρανική μας ενέργεια απλά ρωτάμε "από που τα γνωρίζεις όλα αυτά?" ε;

    Διπρόσωπη σουπιά - γατάκι !!! :)

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    1,663
    Quote Originally Posted by M87 View Post
    Ε βέβαια. Η ύπαρξη Θεού, σου ξυνίζει ρε γατάκι, αλλά για λαμόγια εξωγήινους οι οποίοι τρέφονται με την αιθερική/πρανική μας ενέργεια απλά ρωτάμε "από που τα γνωρίζεις όλα αυτά?" ε;

    Διπρόσωπη σουπιά - γατάκι !!! :)
    Βασικά... για να είμαι ειλικρινείς η αρχική ερώτηση που ήθελα να υποβάλω στον Nox ήταν αν παίρνει ναρκωτικά. Την άλλαξα όμως γιατί μου φάνηκε κάπως .... απότομη. Πάντως όλα τα καταλαβαίνεις ρε συ, πουλιά στον αέρα πιάνεις Μ87!

    Κάτι μου λέει ότι θα με βλέπεις στον ύπνο σου σήμερα.

  15. #15
    Member
    Join Date
    Jun 2016
    Location
    Outworld Wonderland
    Posts
    76
    Quote Originally Posted by noumac View Post
    αυτά που γραφεις συμφωνουν απολυτα εκτος από ένα σημειο με αυτά που μου ειπαν οι ''φωνες'' δεν ειχα καμια σχεση με όλα αυτά ουτε ποτε διαβαζα για μεταφυσικα κλπ.. μεχρι πριν 5 χρονια..

    στο μονο σημειο που υπαρχει διαφωνια είναι στο ότι η ''ψυχη'' δεν ενωνετε με την συμπαντικη ενεργεια.. αλλα επανενσαρκωνετε ξανα και ξανα σε έναν αεναο κυκλο

    μου δοθηκαν ρητες εντολες.. ότι και να γινει να μην παω προς το φως.... με το αιθερικο σωμα να κινησω βορεια μεχρι τις πυλες
    Κοίταξε, όταν συμβαίνουν μετενσαρκώσεις δεν υπάρχει μνήμη προηγούμενης ζωής εφόσον χάθηκαν και τα δύο σώματα. Η ψυχή είναι Κοινή για όλους αλλά αποκτάει ατομικό Εγώ όταν εκδηλώνεται με ένα αστρικό σώμα. Οι αληθινές μετενσαρκώσεις γίνονται όταν το αστρικό σώμα που έχει επιβιώσει, καταφέρει να ξαναγεννηθεί, εκεί κρατάει μνήμες και τις μεταφέρει κρυμμένες καλά στο υποσυνείδητο της επόμενης ζωής! Όσον αφορά το Λευκό Φώς, αν πας θα παγιδευτείς στην Σελήνη που αποτελεί ένα σφαγείο ψυχών, δεν την ονομάζουν τυχαία ως Λίλιθ. Η Λίλιθ δεν είναι πραγματική θεότητα, αλλά είναι η Σελήνη (Μήνη). Ίσως γνωρίζεις τι ρόλο επιτελεί η Λίλιθ και τι συμβολίζει...

    Quote Originally Posted by aeolus74 View Post
    Από που τα γνωρίζεις όλα αυτά?
    Τα γνωρίζω όλα αυτά γιατί ασχολήθηκα και πλησίασα περίεργους κύκλους... Το ένα φέρνει το άλλο μετά και σου προτείνουν περισσότερα πράγματα. Μέχρι που μου δόθηκε η δυνατότητα να γίνω ένας πράκτορας των Εξωγήινων κι εγώ, με την ανταλλαγή αστρικού DNA μετά θάνατον θα με κάνανε έναν από αυτούς. Θα δαιμονοποιούμουν κατά κάποιο τρόπο. Μου δόθηκε γραπτό υλικό το οποίο διάβασα. Αλλά κάνοντας λάθη και επειδή δεν συμπεριφέρθηκα όπως θα ήθελαν... με κάνανε πέρα τελικά! Με αποκλείσανε και δεν μου έδωσαν το δικό τους αιθερικό DNA ώστε να μπορέσω να μεταλλαχθώ πνευματικά. Τώρα δεν μου επιτρέπουν να γίνω ένας από αυτούς, έχασα την ευκαιρία. Έτσι λοιπόν από εκδίκηση βγάζω αρκετά πράγματα στην δημοσιότητα, το μόνο πράγμα που με σώζει είναι ότι οι ανώτεροι θεοί τους είναι πολύ τυπολάτρες με τον ερπετοειδή τους νου και εξαναγκάζονται να ακολουθούν τις εντολές των παλαιότερων θεών που απαγορεύουν ρητά την δολοφονία και την καταστροφή των απλών ανθρώπων. Επίσης υπάρχουν και αντίπαλες δυνάμεις ευτυχώς. Υπάρχουν πολλοί καλοί και φιλάνθρωποι Aliens και κρατιούνται οι ισορροπίες.

    Στην αρχή μας δημιούργησαν οι Τιτάνες Θεοί, όμως πολλά από τα παιδιά τους, οι λεγόμενοι Ολύμπιοι Θεοί, επαναστάτησαν διότι είναι φιλάνθρωποι. Ο ολύμπιος Δίας κάποτε πολέμησε με τον τιτάνα Τυφώνα και έκανε μεγάλη ζημιά στο Κρόνιο σύστημα.

    Η ιστορία της μάχης του Δία με τον Τυφώνα είναι επίσης γνωστή και ως μάχη του Μαρντούκ με την Τιαμάτ.

    Marduk = Zeus
    Tiamat = Typhon
    Last edited by Nox; 06-07-2016 at 01:24.
    Ho Drakon Ho Megas

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. ΤΡΟΜΟΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΥΡΙΟ
    By ασπασια in forum Απώλεια, Πένθος
    Replies: 4
    Last Post: 17-09-2015, 16:31
  2. Νυχτερινος Τρομος
    By sogoku in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 12-06-2015, 07:52
  3. ΤΡΟΜΟΣ ΓΙΑ AIDS
    By chesire in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 9
    Last Post: 05-01-2014, 18:40
  4. ΤΡΟΜΟΣ
    By HaMLeT-MachiNe in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 23
    Last Post: 16-09-2012, 14:13
  5. ΤΡΟΜΟΣ-ΠΑΝΙΚΟΣ
    By minaspap in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 17-01-2011, 02:11

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •