ΚΑΤΑΤΑΚΤΗΡΙΕΣ ΣΤΟ ΦΠΨ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 4 of 4
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    7

    ΚΑΤΑΤΑΚΤΗΡΙΕΣ ΣΤΟ ΦΠΨ

    ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ,ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΑΙ ΝΑ ΔΩΣΩ ΚΑΤΑΤΑΚΤΗΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΦΠΨ ΤΗΣ ΦΙΛΟΣΟΦΙΚΗΣ ΑΘΗΝΩΝ. ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΠΟΛΛΕΣ ΑΠΟΡΙΕΣ. ΚΑΤΑΡΧΑΣ,ΠΟΙΑ Η ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΤΟ ΦΠΨ ΚΑΙ ΣΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑΣ ΤΟΥ ΦΠΨ? ΕΠΙΣΗΣ ΕΨΑΞΑ ΣΤΗ ΣΕΛΙΔΑ ΤΟΥ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΑΘΗΝΩΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΛΗ ΚΑΙ ΤΑ ΕΞΕΤΑΖΟΜΕΝΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΑΛΛΑ ΓΡΑΦΕΙ ΟΤΙ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΕΤΟΣ 2002-*2003. ΑΥΤΟ ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ? ΟΤΙ Η ΥΛΗ ΑΥΤΗ ΔΕΝ Ι ΣΧΥΕΙ ΠΙΑ Η΄ ΟΤΙ ΠΑΡΑΜΕΝΕΙ ΙΔΙΑ ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ,ΑΡΑ ΚΑΙ ΦΕΤΟΣ? ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΥΛΗ,ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΑ ΒΙΒΛΙΑ ΚΤΛ? ΕΠΙΣΗΣ ΑΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΣΟΣ ΘΕΜΑΤΑ,ΚΑΛΟΔΕΧΟΥΜΕΝΑ!! ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    2
    Oson afora sthn ylh twn katakthriwn de mporw na se vohthhsw...:( Mporw omws na sou pw oti to programma psychologias einai teleiws diaforetiko apo to F.P.PS. afou to prwto odhgei septyxio psyxologias kai adeia askhshs epaggelmatos, enw to deytero odhgei se ptyxio peripou san ayto ths filologias. Oson afora stis katatakthries tha sou proteina an de mporeis na peraseis apo th filosofikh h na steileis kapoion gnwsto sou, na pareis thlefwno sth grammateia tou tmhmatos. (11:00-13:00 deytera, tetarth kai paraskevh) to thl tha to vreis sto site.
    Elpizw na se vohthhsa...:)

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Boston, Massachusetts
    Posts
    2
    εχω και εγω μια απορια για το ιδιο τμημα μονο που εμενα με ενδιαφερει η κατευθυνση τησ φιλοσοφιαs. αν εχειs αναγνορισμενο πτυχιο εξωτερικου, μπορειs να δωσειs κατατακτηριεs; μηπωs ξερεται εαν ισχυει πωs οσοι εχουν υψιλοβαθμο απολυτηριο απο το πρηγουμενο πτυχιο περνουν χωριs εξετασειs. ευχαριστω

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2004
    Posts
    112
    Originally posted by Panagiotis
    εχω και εγω μια απορια για το ιδιο τμημα μονο που εμενα με ενδιαφερει η κατευθυνση τησ φιλοσοφιαs. αν εχειs αναγνορισμενο πτυχιο εξωτερικου, μπορειs να δωσειs κατατακτηριεs; μηπωs ξερεται εαν ισχυει πωs οσοι εχουν υψιλοβαθμο απολυτηριο απο το πρηγουμενο πτυχιο περνουν χωριs εξετασειs. ευχαριστω
    Νομίζω Παναγιώτη ότι για να δώσεις κατατακτήριες πρέπει να έχεις συμπληρώσει ισότιμες σπουδές, ότι κι αν σημαίνει αυτό, άρα ίσως χρειαστεί να επικοινωνήσεις πρώτα με το ΔΙΚΑΤΣΑ για να δεις αν θα χρειαστεί πρώτα να δώσεις κάποια μαθήματα για να κατοχυρώσεις το πτυχίο του εξωτερικού. Ο βαθμός του προηγούμενου πτυχίου ίσως βοηθήσει στη μοριοδότηση, αλλά δεν υποκαθιστά σε καμία περίπτωση τις κατατακτήριες εξετάσεις.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •