Ψυχωση, ναρκωτικα, πειαραμα ηλεκτρονιων και η θεωρια των παντων
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 9 of 9
  1. #1
    davidh
    Guest

    Ψυχωση, ναρκωτικα, πειαραμα ηλεκτρονιων και η θεωρια των παντων

    οταν πρωτο επαθα ψυχωση απο ουσιες συμφωνα με τους γιατρους στα 23 μου αρχισα να παρατηρω μια επικοινωνια με τους παρουσιαστες της τηλεορασης. ποτε δεν ημουν βεβαιος απο την αρχη και τοτε δεν ηξερα τιποτα σχετικα αλλα μου φαινοτανε πραγματικο εστω και στο 0.0000000000000001% οτι επηρεαζα τη κινητικοτητα και τη διαθεση του προυσιαστη, κατι παρατηρουσε το ματι μου γενικα. Πολλες φορες αποριπτα οτι εβλεπα και γενικος οτι σκεφτομουνα και αλλες φορες τα υποστηριζα. Μια delete μια save σαν να λεμε και μετα παλι delete κ.ο.κ. Σαν να πειραματιζομουνα. Εκανα ενα πειραμα. Τελος παντων στην ιστορια πιστευω πρεπει να περιπλεκονται και αλλα πραγματα οπως ναρκομανης εγω ναρκομανης και ο παρουσιαστης οπως καπνιστης ελκυει καπνιστη λογω νικοτινης ετσι και αυτο. Και τωρα θα εξηγησω πως εμπλεκετε το εξ αποστασεως. Ο λογος που πιστευω οτι μπορει να ισχυει ειναι τα ηλεκτρονια και τα φωτονια. Δειτε τα παρακατω βιντεο με τη σειρα και προσπαθηστε να καταλεβετε τι εννοω. Ετσι κι αλλιως ο κοσμος που πιστευουμε οτι ζουμε ειναι τελειως διαφορετικος απο αυτο που νομιζουμε και το αποδυκνυει η σημερινη επιστημη (?)..

    Εγω παντος μετα απο αυτα που ειδα δεν πιστευω οτι ειναι καποιος τρελος και οτι οτι του συμβαινει ειναι στα καλα καθουμενα η δικο του δημιουργημα. Απλα μπορει η επιστημη να μην εχει προχωρησει ακομα αρκετα. Και τελος τιποτα δεν ειναι οπως φαινεται και οτι ζουμε σε ενα τρελο κοσμο. Ετσι τα παντα αν τα λεω σωστα. (κοιταξτε ποσο αμορφωτος ειμαι, στη συγκεκριμενη περιπτωση λεω τρελα τα παντα επειδη δεν ξερω πως να το εκφρασω και το κανω οπως ο υπολοιπος κοσμος κανει με το να εξηγει τα παντα με μια λεξη τη λεξη θεος)

    Τελος παντων δειτε:
    Στο παρακατω βιντεο θα δειτε το πειραμα με τα ηλεκτρονια. Παρατηρηστε οτι αλλαζουν συμπεριφορα οταν βαζει ο ανθρωπος κατι να τα βλεπει. Αρα ειναι ψευτρονια και μας δουλευουνε (?) :P
    https://www.youtube.com/watch?v=Q1YqgPAtzho

    Πως λειτουργει μια τηέοραση:
    http://www.physics4u.gr/faq/plasma.html

    Η θεωρια των παντων:
    https://www.youtube.com/watch?v=MJBa7NfF9kw

    Προσωπικα εχω φτασει σε σημειο να πιστευω πως η εμπλεκονται ηλεκτρονια η μιλαω με το θεω

    Anyway περιμενω τις αποψεις σας

  2. #2
    davidh
    Guest
    βασικα βλεποντας το τι εγραφα παλιοτερα και βλεποντας και αυτο το ποστ σιγουρα με το περασμα του χρονου θα ειναι μια βλακεια κι αυτο οπως ολα τα αλλα..

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Παιανία (Αττική)
    Posts
    1,057
    Φίλε εγώ προσωπικά διαφωνώ με τέτοιες θεωρήσεις.Αλλά δεν σημαίνει πως έχω και δίκιο καθώς δεν γνωρίζω από ψυχώσεις.
    Πάντως γι'αυτό που είμαι βέβαιος είναι πως τέτοιες σκέψεις δεν θα σε βοηθήσουν,όσον αφορά την πάθησή σου.
    Θα προτιμούσα την αποδοχή των συμπτωμάτων σου ως συμπτώματα μίας ασθένειας.
    Όπως πχ έχει κάνει η Boo.

  4. #4
    davidh
    Guest
    χμμ.. ναι δικιο εχεις

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    938
    ο αστροφυσικος μανος δανεζης με αποδείξιμα στοιχεια λεει ότι αυτό που ζουμε... από μια αναπηρια, σχιζοφρενεια μεχρι και τα παντα σε αυτόν τον τρισδιαστατο κοσμο δεν είναι τιποτα άλλο παρα η προβολη ενός τετρασδιαστατου κοσμου... κοινως αυτό που ονομαζουν ματριξ...

    με λιγα λογια το αποτέλεσμα από κατι που δεν μπορούμε να αντιληφθούμε με τις υπάρχουσες αισθήσεις μας..

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,647
    Quote Originally Posted by noumac View Post
    ο αστροφυσικος μανος δανεζης με αποδείξιμα στοιχεια λεει ότι αυτό που ζουμε... από μια αναπηρια, σχιζοφρενεια μεχρι και τα παντα σε αυτόν τον τρισδιαστατο κοσμο δεν είναι τιποτα άλλο παρα η προβολη ενός τετρασδιαστατου κοσμου... κοινως αυτό που ονομαζουν ματριξ...

    με λιγα λογια το αποτέλεσμα από κατι που δεν μπορούμε να αντιληφθούμε με τις υπάρχουσες αισθήσεις μας..
    αυτο που λες περι αλλων διαστασεων κοσμου, ισχυει.
    αλλα δεν αποτελει ουτε ενδειξη ουτε αποδειξη, οτι οι αυθαιρετες αποψεις η εντυπωσεις καποιου, ειναι κοντα στην (πραγματικη) πραγματικοτητα.μπορει να ειναι πολυ μακρυτερα απ οσα οι περισσοτεροι αντιλαμβανομαστε με τις οποιες αισθησεις μας.

    εν κατακλειδι, συμφωνω απολυτα με τον σταυρο.

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    938
    ο δανεζης είναι αστροφυσικος και μιλαει μεχρι εκει που ξερουμε.. παρολο που δεν εχει αποδειχτει...

    δηλαδή πριν τον νευτωνα ξεραμε την βαρυτητα αλλα δεν την είχαμε αποδειξει...

    μια ενδιαφερον συνενετυξη για οποιον δεν βαριετε να την ακουσει

    https://www.youtube.com/watch?v=bmP9ZQx9a3c

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,647
    Quote Originally Posted by noumac View Post
    ο δανεζης είναι αστροφυσικος και μιλαει μεχρι εκει που ξερουμε.. παρολο που δεν εχει αποδειχτει...

    δηλαδή πριν τον νευτωνα ξεραμε την βαρυτητα αλλα δεν την είχαμε αποδειξει......
    τον ξερω τον δανεζη και τον παρακολουθω.
    απλα λεω οτι αυτα που λεει ο δανεζης (και η συγχρονη φυσικη) δεν αποτελουν ενδειξη οτι ο θεματοθετης δεν εχει καποια παθηση αλλα απλως βρισκεται κοντα στην πραγματικοτητα. αυτο ειπα..

  9. #9
    davidh
    Guest
    καθιστε ρε παιδια οκ εγω λεω βλακειες κ δεν ξερω αλλα αντε οχι κι εσεις, εστω ο δανεζης ειναι τοσο σιγουρο αυτο που λεει; δλδ θα παει εις τους αιωνας των αιωνων αυτο που λεει? παντα αυτος θα εχει δικιο; και μετα θανατον δλδ εις τους αιωνας των αιωνων εκει που θα ειμαστε ολοι μαζι (αν) θα υποκυπτουμε σε αυτα που λεει?οχι εχεις δικιο;

    δεν ξερω..

Similar Threads

  1. Replies: 11
    Last Post: 01-12-2015, 14:48
  2. θεωρια προσκολλησης. ξεπερνιεται??
    By chesire in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 23
    Last Post: 15-02-2012, 18:31
  3. ΤΕΛΕΙΟΜΑΝΙΑ ΚΑΙ ΕΠΙΜΟΝΗ ΕΛΕΓΧΟΥ ΤΩΝ ΠΑΝΤΩΝ
    By BrokeN_DoLL in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 23
    Last Post: 11-02-2011, 11:49
  4. Η ΧΧ+Σ θεωρία των ονείρων
    By ati1946 in forum Θέματα Ύπνου
    Replies: 1
    Last Post: 31-12-2010, 13:09
  5. ψαχνωντας την χαμενη θεωρια του αδικημενου
    By krino in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 272
    Last Post: 18-07-2009, 02:04

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •