πρόβλημα με Ελληνικά nicknames ;;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 12 of 12
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    391

    πρόβλημα με Ελληνικά nicknames ;;

    Παρατήρησα οτι ΔΕ μπορούμε να διαχειριστούμε τα buttons : \"Profile\" \"Find\" \"U2U\" , σε κάποιo user που το nik του έχει ΕΛΛΗΝΙΚΟΥΣ χαρακτήρες.

    Το ίδιο συμβαίνει και όπου είναι ενεργοποιημένο το νικ πχ στο : \"Who is online\" - και \"Μέλη που επισκέφθηκαν το www.e-psychology.gr τις τελευταίες 24\" ώρες στο κάτω μέρος της κεντρικής σελίδας του forum

    η απόκριση του συστήματος είναι :

    \"Δεν είναι δυνατή η ανάγνωση αυτής της μορφής ιστοσελίδας από αυτό το πρόγραμμα
    HTTP 406
    Μπορείτε να δοκιμάσετε:
    Επιστροφή στην προηγούμενη σελίδα.

    Περισσότερες πληροφορίες

    Το σφάλμα αυτό (HTTP 406 - Μη αποδεκτό) σημαίνει ότι αυτό το πρόγραμμα ήταν δυνατό να λάβει πληροφορίες από την τοποθεσία Web που επισκεφθήκατε, αλλά οι πληροφορίες δεν είχαν μορφή που θα μπορούσε να προβληθεί από το πρόγραμμα.\"

  2. #2
    Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Αναζητώντας το νέκταρ της ζωής
    Posts
    76
    Εγώ αντιμετώπισα πρόβλημα και στην αναζήτηση.

    Μπορώ να δω μόνο την πρώτη σελίδα των αποτελεσμάτων.
    Μετά βγάζει το μήνυμα που βγάζει και στο αγγελάκι

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    189
    Είναι κάτι που θα διορθωθεί συντομα!

    Ευχαριστούμε για την επισήμανση!


  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Προσπαθησα να το κανω να δουλεψει κανωντας πειραματισμους με τη γραμμη διευθυνσεων χωρις να ξερω καλα-καλα τι κανω απλως βαριομουν αλλα δεν βρηκα ακρη...ειναι προβλημα μαλλον απο πλευρας server και εχει σχεση μαλλον με το encoding πχ. utf-8 κλπ.
    Ασε που πρεπει να εφαγα μινι-μπαν γιατι δεν μπορουσα να συνδεθω στο site μετα...και τις δυο φορες που πειραματιζομουν.Οταν πηρα διαφορετικη IP συνδεθηκα κανονικα...μπορει να ηταν και τυχαιο.
    Sorry αν δεν ηταν τυχαιο.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    1,024
    μινι μπαν ε??
    Και έλεγα και εγώ μόνο σε εμένα συμβαίνει να μη μπορώ να μπώ (και μετά να βλέπω ότι όση ώρα δεν μπορούσα να μπώ γράφονταν μυνήματα)
    been good, been bad. WILL GO ON

  6. #6
    Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Αναζητώντας το νέκταρ της ζωής
    Posts
    76
    Θα ήθελα να κάνω μια ακόμη επισήμανση. Δεν είναι κάτι που προέκυψε τώρα, είναι παλιό πρόβλημα.
    Στα u2u αν ζητήσω προεπισκόπηση χάνω το μήνυμα. το ίδιο ισχύει αν δεν βάλω θέμα στο μήνυμα που θέλω να στείλω.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    189
    Ναι, στα u2u χρειάζεται να υπάρχει κάτι στο θέμα, ακόμα και έστω μια τελεία.

  8. #8
    Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Αναζητώντας το νέκταρ της ζωής
    Posts
    76
    Με την προεπισκόπηση μπορεί να γίνει κάτι ωστε να μην χάνεται το μύνημα;

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    1,024

    Πρόβλημα με ξένο nickname???

    Ας επισημάνω εδώ ότι στο χώρο όπου φαίνονται τα online μέλη μου εμφανίζεται αρκετές φορές ένα συγκεκριμένο μέλος και συγκεκριμένα το μέλος alcemis_t.
    Άσε που μου φαίνεται εξίσου περίεργο το ότι στις 01:50 εμφανίζονται 217 επισκέπτες.

    Anyway....
    been good, been bad. WILL GO ON

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    391
    ... οι πολλαπλές εμφανισεις το πιθανότερο είναι να οφείλονται στις επανασυνδέσεις που γίνονται όταν κόβεται η επικοινωνία κάποιου χρήστη με το δίκτυό του . Το σύστημα θεωρεί την επανασύνδεση ως νέο \"logged in user\" άσχετα αν ο χρήστης έίναι ο ίδιος.
    Αν προσέξεις , στη λίστα των συνδεδεμένων μελών μόνο ένα νικ είναι αυτό που ανανεώνει τους χρόνους του τελευταίου του \"κλικ\" ενώ τα άλλα νικ-κλώνοι του μένουν παγωμένα στο χρόνο και τη διαδικασία που αποσυνδέθηκαν ...

    Κατά συνέπεια, το σύστημα στο σύνολο των χρηστών υπολογίζει και τις πολλαπλότητες ...


    Αυτό ως μια πιθανή εξήγηση ... λέω εγω τώρα ... !

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    1,024
    Πολλαπλότητες έ?
    Είπα και εγώ μας την πέσαν ξαφνικά και δεν ξέρω και ποιοί είναι...... λολ........
    been good, been bad. WILL GO ON

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    189
    Είναι σε εξέλιξη κάποιες εργασίες συντήρησης και βελτίωσης, οπότε κάθε τόσο μπορεί να εμφανίζονται τέτοια μικροπερίεργα!!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •