ΠΛΗΣΙΑΖΕΙ Ο ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 15 of 15
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    196

    ΠΛΗΣΙΑΖΕΙ Ο ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ

    Καλημερα σε όλους .Εχω περιγράψει σε αλλα μηνύματα το ποσο με εχει ταλαιπωρήσει η ΙΔΨ ολα αυτα τα χρονια .Ο λόγος που γράφω σημερα ειναι οτι πλησιάζει ο Αύγουστος .Εγω εδω και αρκετα χρονια φοβάμαι οτι μου έρχονται μηνύματα η οτι προαισθάνομαι οτι θα πεθάνω καθε βραδυ στον υπνο μου ...Σα να μην έφτανε αυτο τον προηγούμενο Δεκέμβριος μου ήρθε εντελώς ξαφνικά οτι θα πεθάνω τον αυγουστο του 2016 ένα βραδυ στον υπνο μου ...Με φόβισε παρα πολυ κι απο τότε το σκέφτομαι συνέχεια και όσο πλησιάζει ο Αύγουστος νιώθω νευρικότητα ...Με έχουν βοηθήσει πολυ τα λόγια σας ο γιατρός μου οι γονείς μου και η φαρμακευτική αγωγή αλλα η νευρικότητα μένει ...Προσπαθώ να κανω σκέψεις όπως ας πούμε οτι αυτο το κόλλημα το εχω χρονια κι εχει αποδειχτεί οτι ειναι ενα πρόβλημα του μυαλού μου και προσπαθώ να δεχτώ οτι αυτο ισχύει παντα ....Κατι όμως συνέχεια με τρώει και μου λέει οτι μπορει να εχω πέσει μεσα για τον αυγουστο και οτι γι αυτο ταραχτηκα τόσο πολυ όταν το πρωτοσκεφτηκα
    ...εγω αυτο που θέλω ειναι να ζήσω και να ζω ήρεμα χωρις να προαισθάνομαι η να φοβάμαι τιποτα ...Τελοσπαντων συγνωμη αν σας κούρασα ...Θα χαρώ πολυ να διαβασω γνώμες και απόψεις σας και θα ειμαι ευγνωμον σε όποιον αφιερώσει λίγη ώρα για να μ απαντήσει ...ευχαριστω πολυ

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Location
    στον κοσμο της βοηθειας προς τους αλλους
    Posts
    1,352
    Πηγενε θαλλασσα η βουνο οπου σου αρεσει καλυτερα και σκεψου γτ να πεθανεις τον αυγουστο? μαλλον θα καταληξεις σε αντιθετο συμπερασμα
    Και αν θυμαμαι καλα εισαι νεος αρχισε με το να κανεις οσα περισσοτερα μπορεις που να σε ευχαριστουν πριν τον αυγουστο ετσι μπορει και να το ξεχασεις εντελως χωρις να το καταλαβεις ειναι οπως το μοτο μου που γραφω κατω
    Εαν κοιταξεις την αβυσσο για πολυ ωρα στο τελος η αβυσσος θα κοιταξει εσενα

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    196
    Quote Originally Posted by arntaben View Post
    Πηγενε θαλλασσα η βουνο οπου σου αρεσει καλυτερα και σκεψου γτ να πεθανεις τον αυγουστο? μαλλον θα καταληξεις σε αντιθετο συμπερασμα
    Και αν θυμαμαι καλα εισαι νεος αρχισε με το να κανεις οσα περισσοτερα μπορεις που να σε ευχαριστουν πριν τον αυγουστο ετσι μπορει και να το ξεχασεις εντελως χωρις να το καταλαβεις ειναι οπως το μοτο μου που γραφω κατω
    Ευτυχώς σε μερικές μέρες θα ειμαι σε νησί και θα μείνω μέχρι τέλη Αυγούστου ...σ ευχαριστω για την απάντηση σου

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Location
    στον κοσμο της βοηθειας προς τους αλλους
    Posts
    1,352
    Μια χαρα θα περασεις σκεψου τις βολτες και τα μπανια που θα κανεις ;)
    Εαν κοιταξεις την αβυσσο για πολυ ωρα στο τελος η αβυσσος θα κοιταξει εσενα

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Quote Originally Posted by fighter View Post
    Ευτυχώς σε μερικές μέρες θα ειμαι σε νησί και θα μείνω μέχρι τέλη Αυγούστου ...σ ευχαριστω για την απάντηση σου
    είδες τυχερούλη, εσύ τουλάχιστον θα πας σε νησί, εγώ που θα είμαι ζωντανή νεκρή στην πόλη; υπάρχουν και χειρότερα γι' αυτό παρηγορήσου.
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    196
    Quote Originally Posted by Gypsy Cello View Post
    είδες τυχερούλη, εσύ τουλάχιστον θα πας σε νησί, εγώ που θα είμαι ζωντανή νεκρή στην πόλη; υπάρχουν και χειρότερα γι' αυτό παρηγορήσου.
    Το θεμα ειναι το ποσο άγχος θα εχω με την εμμονή που μου χει κολλήσει ...

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    αυτός που θα έρθει μαζι σου διακοπές γνωρίζει για την κατάσταση;
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    196
    Quote Originally Posted by Gypsy Cello View Post
    αυτός που θα έρθει μαζι σου διακοπές γνωρίζει για την κατάσταση;
    ναι όσοι θα ειναι μαζι μου γνωρίζουν ,παω σε νησί αλλα μένω σε οικογενειακό σπιτι

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    έχουν φρικάρει κ αυτοί ε;
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    196
    Quote Originally Posted by Gypsy Cello View Post
    έχουν φρικάρει κ αυτοί ε;
    Έχουν φρικάρει γιατι ταλαιπωρούμαι ...κατα τ αλλα μου λένε οτι ολα ειναι λόγω του προβλήματος κι οτι ταλαιπωρούμαι άδικα

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    είχες ποτέ προβλημα υγείας που να δικαιολογεί τον φόβο αυτό;
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    196
    Quote Originally Posted by Gypsy Cello View Post
    είχες ποτέ προβλημα υγείας που να δικαιολογεί τον φόβο αυτό;
    Όχι κανενα πρόβλημα ...απλά εχω απο 8 ετών πολλές εμμονές ...τώρα ειμαι 28 ...ταλαιπωρούμαι δηλαδή 20 χρονια ...το άγχος του θανάτου το χω 6 χρονια περίπου και φοβάμαι συγκεκριμένα οτι εχω προαίσθημα πως θα πεθάνω στον υπνο μου ...εδω κ 7 μήνες μου κόλλησε εντελώς ξαφνικά εκει που έβλεπα τηλεόραση οτι θα πεθάνω τον ερχόμενο αυγουστο ...ταραχτηκα τόσο πολυ εκείνη τη στιγμή που το πίστεψα

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Προσπάθησε να το εκλογικεύσεις βρε παλληκάρι. Πες στον εαυτό σου αφού δεν είχα ποτέ πρόβλημα υγείας γιατί να φοβάμαι;
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    196
    Quote Originally Posted by Gypsy Cello View Post
    Προσπάθησε να το εκλογικεύσεις βρε παλληκάρι. Πες στον εαυτό σου αφού δεν είχα ποτέ πρόβλημα υγείας γιατί να φοβάμαι;
    Το προσπαθώ απλά τώρα που πλησιάζει ο Αύγουστος με πιάνει μια νευρικότητα ...ελπίζω πως θα τα καταφέρω ...σ ευχαριστω για τα μηνύματα σου

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    να 'σαι καλά, ελπίζω να τα καταφέρεις :)
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

Similar Threads

  1. Πλησιάζει η γέννα κι έχω χεστεί πάνω μου...!!!!
    By Αγάπη23 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 12
    Last Post: 06-04-2013, 20:08
  2. Μου φαινεται οτι το τελος πλησιαζει
    By Nocash in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 8
    Last Post: 06-03-2013, 06:20

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •