Ο σύντροφός μου θέλει να μεταναστεύσει... Εγώ πάλι όχι.. Τι κάνω; - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 29 of 29
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    3,806
    Quote Originally Posted by Zenda View Post
    Δεν νιώθω έτοιμη να κάνω παιδί μαζί του. Ίσως φταίει και το οικονομικό όμως, δεν ξέρω. Ακόμα και πριν τις ιδέες περι μετανάστευσης, ακόμα κι όταν ήμασταν οκ οικονομικά, πάλι δεν ένιωθα οκ μ'αυτό. Ίσως επειδή είχαμε και κάποια θέματα στη σεξουαλική μας ζωή.. δεν ξέρω, αλήθεια. Ίσως επειδή είναι γενικά βαρύς σαν άνθρωπος. Ίσως γιατί δεν είχε ποτέ σαφή και σταθερό επαγγελματικό προσανατολισμό με ότι έχει αυτό ως αποτέλεσμα.. Μάλλον όλα μαζί με έκαναν να νιώθω έτσι. Απλά επειδή τον αγαπούσα και τον αγαπάω, και πιστεύω οτι με αγαπάει κι αυτός, πίστευα πάντα οτι με καποιο τρόπο θα τα λύσουμε όλα αυτά.
    Ή αγάπη απλά δεν φτάνει για να είναι υγιής μία σχέση...

  2. #17
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    12
    Quote Originally Posted by Natalia_sups View Post
    Ή αγάπη απλά δεν φτάνει για να είναι υγιής μία σχέση...
    Το έχω αναρωτηθεί πολλές φορές αυτό είναι η αλήθεια. Απλά δεν ήξερα ποια είναι η σωστή απάντηση. :)

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    Quote Originally Posted by Zenda View Post
    Νομίζω οτι έχεις δίκιο. Αν πω οτι δεν τον αγαπάω θα είναι ψέμματα. Αν πω πάλι οτι δεν φοβάμαι να φύγω, πάλι θα είναι ψέμματα...

    Όχι, ουσιαστικά δεν έχω κάνει άλλη σχέση ούτε έχω πάει με άλλον άντρα. Εκτός από μια μίνι εφηβική περιπετειούλα με συνομίληκο στα 15 μου που έμεινε μόνο στα φιλάκια φυσικά χαχαχα :)

    Απλά νιώθω οτι έχω θυσιάσει πολλά για να είμαι μαζί του, εμπειρίες, διασκέδαση, κάποιες φιλίες... Δεν μπορώ να θυσιάσω και την οικογένειά μου.
    nomizv oti den εισαι επαρκης στην ζωη σ αμα δεν γνωρισεις και αλλες εμπειριες..
    δεν θες να γνωρισεις και αλλους αντρες να κανεις και αλλες σχεσεις?
    μπορει να νομιζεις πως τον αγαπας,αλλα να μην ετσι?δεν θες να δεις και κατι αλλο?
    φοβασαι να τον χωρισεις?μην το μετανιώσεις η μην εισαι μονη σου μετα?φιλιες εχεις κανει?εχεις κοντινους ανθρωπους δλδ εκτος απο αυτον?δεν λεω για οικογενεια...
    επεισης η αποψη μ ειναι οτι ειναι λαθος να εχεις γνωρισει μονο ενα ατομο στην ζωη σ γτ ετσι δεν μπορεις να συγκρινεις...δεν ξερεις τι ειναι ο πραγματικος ερωτας και η πραγματικη αγαπη...ετσι πιστευω...εγω αμα ειχα γνωρισει μονο μια γυναικα στην ζωη μ θα ειχα σκασει δεν θα αντεχα....εγω παρολο π ειχα ερωτευτει την πρωτη μ κοπελα την χωρισα γτ ηθελα να γνωρισω και αλλες κοπελες και ξερεις τι εγινε?νομιζα οτι ημουνα τρελα ερωτευμενος μαζι της και την αγαπουσα...αλλα μολις γνωρισα μια αλλη κοπελα μετα απο χρονια καταλαβα οτι δεν μ ειχε συγκλονισει καμια αλλη ετσι...γι αυτο σ λεω..πρεπει να δεις λιγο την ζωη και να ψηθεις..κοιτα βεβαια δεν θελω να σ παρω και στον λαιμο μ :p..γνωμες...τωρα εσυ δεν ξερω τη μυαλα εχεις...

  4. #19
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    12
    Quote Originally Posted by nick190813 View Post
    nomizv oti den εισαι επαρκης στην ζωη σ αμα δεν γνωρισεις και αλλες εμπειριες..
    δεν θες να γνωρισεις και αλλους αντρες να κανεις και αλλες σχεσεις?
    μπορει να νομιζεις πως τον αγαπας,αλλα να μην ετσι?δεν θες να δεις και κατι αλλο?
    φοβασαι να τον χωρισεις?μην το μετανιώσεις η μην εισαι μονη σου μετα?φιλιες εχεις κανει?εχεις κοντινους ανθρωπους δλδ εκτος απο αυτον?δεν λεω για οικογενεια...
    επεισης η αποψη μ ειναι οτι ειναι λαθος να εχεις γνωρισει μονο ενα ατομο στην ζωη σ γτ ετσι δεν μπορεις να συγκρινεις...δεν ξερεις τι ειναι ο πραγματικος ερωτας και η πραγματικη αγαπη...ετσι πιστευω...εγω αμα ειχα γνωρισει μονο μια γυναικα στην ζωη μ θα ειχα σκασει δεν θα αντεχα....εγω παρολο π ειχα ερωτευτει την πρωτη μ κοπελα την χωρισα γτ ηθελα να γνωρισω και αλλες κοπελες και ξερεις τι εγινε?νομιζα οτι ημουνα τρελα ερωτευμενος μαζι της και την αγαπουσα...αλλα μολις γνωρισα μια αλλη κοπελα μετα απο χρονια καταλαβα οτι δεν μ ειχε συγκλονισει καμια αλλη ετσι...γι αυτο σ λεω..πρεπει να δεις λιγο την ζωη και να ψηθεις..κοιτα βεβαια δεν θελω να σ παρω και στον λαιμο μ :p..γνωμες...τωρα εσυ δεν ξερω τη μυαλα εχεις...
    Η αλήθεια είναι οτι ποτέ δεν ένιωσα ουσιαστική ανάγκη να δω πως είναι κάποιος άλλος άντρας. Σίγουρα μια περιέργεια πάντα υπάρχει, αλλά μέχρι εκεί. Πιο πολύ το σκέφτομαι όταν με προβληματίζει κάποια συμπεριφορά του Μ. και αναρωτιέμαι αν είναι άραγε έτσι όλοι οι άντρες... Δεν με φοβίζει το να μείνω μόνη μου, ίσως να το χρειάζομαι και για κάποιο διάστημα γιατί σε όλη την ενήλικη ζωή μου δεν υπήρξα ποτέ μόνη μου. Πιο πολύ με φοβίζει μην το μετανιώσω. Οι πιο καλές και έμπιστες φίλες μου, τα έφερε έτσι η ζωή που είναι μακριά μου και οι δύο παντρεύτηκαν και ζουν χιλιόμετρα μακριά μου, έχουμε καθημερινή και ουσιαστική επικοινωνία βέβαια, αλλά μέχρι εκεί. Από κει και πέρα όμως σίγουρα υπάρχουν φίλες κοντά μου, που μπορεί να μην είναι αυτό που λέμε κολλητές, αλλά θα μπορούσαν να με βοηθήσουν να ξεχαστώ σε περίπτωση που έμενα μόνη μου..

    Τα ίδια που λες κι εσύ περι εμπειριών, όλως παραδόξως μου τα έλεγε και η μάνα μου και την έβγαζα τρελή, τώρα αναρωτιέμαι μήπως όντως το ένστικτο της μάνας είναι αλάθητο :)

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    Quote Originally Posted by Zenda View Post
    Η αλήθεια είναι οτι ποτέ δεν ένιωσα ουσιαστική ανάγκη να δω πως είναι κάποιος άλλος άντρας. Σίγουρα μια περιέργεια πάντα υπάρχει, αλλά μέχρι εκεί. Πιο πολύ το σκέφτομαι όταν με προβληματίζει κάποια συμπεριφορά του Μ. και αναρωτιέμαι αν είναι άραγε έτσι όλοι οι άντρες... Δεν με φοβίζει το να μείνω μόνη μου, ίσως να το χρειάζομαι και για κάποιο διάστημα γιατί σε όλη την ενήλικη ζωή μου δεν υπήρξα ποτέ μόνη μου. Πιο πολύ με φοβίζει μην το μετανιώσω. Οι πιο καλές και έμπιστες φίλες μου, τα έφερε έτσι η ζωή που είναι μακριά μου και οι δύο παντρεύτηκαν και ζουν χιλιόμετρα μακριά μου, έχουμε καθημερινή και ουσιαστική επικοινωνία βέβαια, αλλά μέχρι εκεί. Από κει και πέρα όμως σίγουρα υπάρχουν φίλες κοντά μου, που μπορεί να μην είναι αυτό που λέμε κολλητές, αλλά θα μπορούσαν να με βοηθήσουν να ξεχαστώ σε περίπτωση που έμενα μόνη μου..

    Τα ίδια που λες κι εσύ περι εμπειριών, όλως παραδόξως μου τα έλεγε και η μάνα μου και την έβγαζα τρελή, τώρα αναρωτιέμαι μήπως όντως το ένστικτο της μάνας είναι αλάθητο :)
    κοιτα την ζωη μια φορα την ζουμε...εχουμε αναγκη να περασουμε απο ολα τα σταδια...της απογνωσης ,της αγαπης,του ερωτα,της θλιψης,της λυπης,της μοναξιας,το να ειμαστε μονοι μας,να κανουμε την ζωη μας,να βγαινουμε χωρις να δινουμε σε κανεναν το στιγμα μας...πολλα....

    ενταξει τουλαχιστον αμα χωρισεις θα εχεις καποιον κοντα σ...
    τι συμπεριφορες τ μ σ προβληματισαν??

  6. #21
    Banned
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    3,250
    Quote Originally Posted by Zenda View Post
    Η αλήθεια είναι οτι ποτέ δεν ένιωσα ουσιαστική ανάγκη να δω πως είναι κάποιος άλλος άντρας. Σίγουρα μια περιέργεια πάντα υπάρχει, αλλά μέχρι εκεί. Πιο πολύ το σκέφτομαι όταν με προβληματίζει κάποια συμπεριφορά του Μ. και αναρωτιέμαι αν είναι άραγε έτσι όλοι οι άντρες... Δεν με φοβίζει το να μείνω μόνη μου, ίσως να το χρειάζομαι και για κάποιο διάστημα γιατί σε όλη την ενήλικη ζωή μου δεν υπήρξα ποτέ μόνη μου. Πιο πολύ με φοβίζει μην το μετανιώσω. Οι πιο καλές και έμπιστες φίλες μου, τα έφερε έτσι η ζωή που είναι μακριά μου και οι δύο παντρεύτηκαν και ζουν χιλιόμετρα μακριά μου, έχουμε καθημερινή και ουσιαστική επικοινωνία βέβαια, αλλά μέχρι εκεί. Από κει και πέρα όμως σίγουρα υπάρχουν φίλες κοντά μου, που μπορεί να μην είναι αυτό που λέμε κολλητές, αλλά θα μπορούσαν να με βοηθήσουν να ξεχαστώ σε περίπτωση που έμενα μόνη μου..

    Τα ίδια που λες κι εσύ περι εμπειριών, όλως παραδόξως μου τα έλεγε και η μάνα μου και την έβγαζα τρελή, τώρα αναρωτιέμαι μήπως όντως το ένστικτο της μάνας είναι αλάθητο :)
    Ε μην το γενικεύουμε ! :p

  7. #22
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    12
    Quote Originally Posted by nick190813 View Post
    κοιτα την ζωη μια φορα την ζουμε...εχουμε αναγκη να περασουμε απο ολα τα σταδια...της απογνωσης ,της αγαπης,του ερωτα,της θλιψης,της λυπης,της μοναξιας,το να ειμαστε μονοι μας,να κανουμε την ζωη μας,να βγαινουμε χωρις να δινουμε σε κανεναν το στιγμα μας...πολλα....

    ενταξει τουλαχιστον αμα χωρισεις θα εχεις καποιον κοντα σ...
    τι συμπεριφορες τ μ σ προβληματισαν??


    Είναι διάφορα που έχουν γίνει κατα καιρούς... Ας πούμε η πρώτη φορά που σκέφτηκα να φύγω (και ίσως έπρεπε) ήταν όταν του είχε καρφωθεί στο μυαλό οτι φλερτάρω με έναν πολύ καλό παιδικό του φίλο! Οικογενειαρχης το παιδί εν τω μεταξύ και από τους καλύτερους μαλιστα, αλλά πολύ έξω καρδιά, με το χαμόγελο, με την πλάκα του.. Κι επειδή έτσι όπως ήμσταν όλοι μαζί παρεα μιλούσαμε και γελούσαμε ο Μ. εβγαλε το συμπέρασμα οτι αυτός με φλέρταρε κι εγώ ανταποκρινόμουν! Κι όταν του είπα οτι πλάκα κάναμε όλοι μαζί στην παρέα, γύρισε και μου έδωσε ένα χαστούκι μέσα στην καφετέρια, ρεζίλι μ'έκανε.. Ήταν η πρώτη και η τελευταία φορά που το έκανε. Γι'αυτό λέω οτι ίσως έπρεπε να φύγω.

    Κάτι άλλο που με προβληματίζει είναι οτι μου λέει κατι περιεργα σε ότι αφορά στο σεξουαλικό. Επειδή προφανώς έχει βαρεθεί τα ίδια και τα ίδια, ανακάλυψε οτι ανάβει πολύ όταν ζηλεύει! Και μου ζητάει να ψευτοκαβλαντίζομαι με άλλους είτε στο φβ είτε σε τσατ διάφορα, είτε να βλέπω τσόντες και να του λεω ποσο μου αρεσουν αλλα πέη, αλλά εγώ δεν μπορώ να το κάνω αυτό γιατι πολύ απλά δε γουστάρω να βλέπω 50 άλλα τετοια πριν δω το δικό του! Και να μαλακιζομαι με αλλους για να θελει ο αντρας μου να κανω σεξ μαζι του! Σημειωτέον οτι δεν εχει προβλημα, και με τα κλασικα φιλια χαδια κλπ μια χαρα λειτουργει αλλα επιμενει να ζηταει και τα υπολοιπα...

    Επίσης πάντα όταν μαλώνουμε για κάποιο λόγο βγαινω στο τελος οτι παντα μα παντα φταιω εγω κι οτι παντα εχω εγω αδικο. Δεν ξερω πως γινεται 12 χρονια παντα αυτος να ειναι σωστος κι εγω λαθος..

    Είναι και άλλα θεματάκια αλλά αυτά είναι τα πιο βασικά, ειδικά το σεξουαλικό για το οποιο μαλωνουμε συχνα πυκνα...

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    Quote Originally Posted by Zenda View Post
    Είναι διάφορα που έχουν γίνει κατα καιρούς... Ας πούμε η πρώτη φορά που σκέφτηκα να φύγω (και ίσως έπρεπε) ήταν όταν του είχε καρφωθεί στο μυαλό οτι φλερτάρω με έναν πολύ καλό παιδικό του φίλο! Οικογενειαρχης το παιδί εν τω μεταξύ και από τους καλύτερους μαλιστα, αλλά πολύ έξω καρδιά, με το χαμόγελο, με την πλάκα του.. Κι επειδή έτσι όπως ήμσταν όλοι μαζί παρεα μιλούσαμε και γελούσαμε ο Μ. εβγαλε το συμπέρασμα οτι αυτός με φλέρταρε κι εγώ ανταποκρινόμουν! Κι όταν του είπα οτι πλάκα κάναμε όλοι μαζί στην παρέα, γύρισε και μου έδωσε ένα χαστούκι μέσα στην καφετέρια, ρεζίλι μ'έκανε.. Ήταν η πρώτη και η τελευταία φορά που το έκανε. Γι'αυτό λέω οτι ίσως έπρεπε να φύγω.

    Κάτι άλλο που με προβληματίζει είναι οτι μου λέει κατι περιεργα σε ότι αφορά στο σεξουαλικό. Επειδή προφανώς έχει βαρεθεί τα ίδια και τα ίδια, ανακάλυψε οτι ανάβει πολύ όταν ζηλεύει! Και μου ζητάει να ψευτοκαβλαντίζομαι με άλλους είτε στο φβ είτε σε τσατ διάφορα, είτε να βλέπω τσόντες και να του λεω ποσο μου αρεσουν αλλα πέη, αλλά εγώ δεν μπορώ να το κάνω αυτό γιατι πολύ απλά δε γουστάρω να βλέπω 50 άλλα τετοια πριν δω το δικό του! Και να μαλακιζομαι με αλλους για να θελει ο αντρας μου να κανω σεξ μαζι του! Σημειωτέον οτι δεν εχει προβλημα, και με τα κλασικα φιλια χαδια κλπ μια χαρα λειτουργει αλλα επιμενει να ζηταει και τα υπολοιπα...

    Επίσης πάντα όταν μαλώνουμε για κάποιο λόγο βγαινω στο τελος οτι παντα μα παντα φταιω εγω κι οτι παντα εχω εγω αδικο. Δεν ξερω πως γινεται 12 χρονια παντα αυτος να ειναι σωστος κι εγω λαθος..

    Είναι και άλλα θεματάκια αλλά αυτά είναι τα πιο βασικά, ειδικά το σεξουαλικό για το οποιο μαλωνουμε συχνα πυκνα...
    entajei το χαστουκι μες την καφετερια ηταν παρατραβηγμενο...

    τωρα στο σεξουαλικο...μετα απο καιρο ενοειται οτι θες αλλαγες...αλλα να σ βαζει να φλερταρεις με αλλους?και να βλεπεις αλλα πεη ?ειναι δυνατον?μου φενεται παρατραβηγμενο..αντι να σ βαλει τπτ ζαρτιερες,η τπτ στολες και τετοια...μ φενεται περιεργα αυτα π σ βαζει να κανεις...

    δεν ξερω.....εσυ τι σκεφτεσαι να κανεις τελικα να τον χωρισεις?
    παντως στο σεξ ειναι οντως περιεργος...

  9. #24
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    12
    Quote Originally Posted by nick190813 View Post
    entajei το χαστουκι μες την καφετερια ηταν παρατραβηγμενο...

    τωρα στο σεξουαλικο...μετα απο καιρο ενοειται οτι θες αλλαγες...αλλα να σ βαζει να φλερταρεις με αλλους?και να βλεπεις αλλα πεη ?ειναι δυνατον?μου φενεται παρατραβηγμενο..αντι να σ βαλει τπτ ζαρτιερες,η τπτ στολες και τετοια...μ φενεται περιεργα αυτα π σ βαζει να κανεις...

    δεν ξερω.....εσυ τι σκεφτεσαι να κανεις τελικα να τον χωρισεις?
    παντως στο σεξ ειναι οντως περιεργος...

    Τις ζαρτιέρες και τα εσώρουχα μάλλον τα βαρέθηκε κι αυτά... Οι στολές ποτέ δεν του άρεσαν γιατί κι εγώ το είχα προτείνει...Το θέμα του ειναι λέει οτι του αρέσει να ζηλεύει κι ας είναι και ψέμματα, απλά εγώ δεν μπορώ κάθε φορά που θέλω να "τον ρίξω στο κρεβάτι" ή όταν έχει αυτός όρεξη να μπαινω σε τετοια διαδικασία, στο τέλος δηλαδή θα ξενερώνω εγω για να ανάψει αυτός; Το point της όλης καταστασης είναι οτι αφου έχει ζηλεψει τον χ,ψ μετα στο κρεβατι θα μου αποδειξει οτι ειναι καλυτερος, τρεχα γυρευε δηλαδη. Σε ευχαρστω παντως που λες κι εσυ οτι ειναι περιεργος στο σεξ γιατι νομιζα στο τελος οτι εγω ειμαι η τρελη. Δεν εχω κι εμπειριες οπως ειπαμε πιο πανω και αναρωτιομουν αραγε ολοι ετσι να ειναι;;

    Δεν ξέρω τι θα κάνω... Μάλλον θα δω πως θα πάει απο δω και περα η κατασταση, θα δω τι αποφασεις θα παρει για το αν θα φυγει ή αν θα μεινει, παντως ξερω οτι νιωθω πιο ετοιμη απο αλλες φορες να το τελειωσω αν χρειαστει. Γιατι κι εγω δεν ειμαι ουτε 20 ουτε 25, 30 κοντευω και πρεπει να δω σοβαρα τι θα κανω με τη ζωη μου απο δω και περα..

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    Quote Originally Posted by Zenda View Post
    Τις ζαρτιέρες και τα εσώρουχα μάλλον τα βαρέθηκε κι αυτά... Οι στολές ποτέ δεν του άρεσαν γιατί κι εγώ το είχα προτείνει...Το θέμα του ειναι λέει οτι του αρέσει να ζηλεύει κι ας είναι και ψέμματα, απλά εγώ δεν μπορώ κάθε φορά που θέλω να "τον ρίξω στο κρεβάτι" ή όταν έχει αυτός όρεξη να μπαινω σε τετοια διαδικασία, στο τέλος δηλαδή θα ξενερώνω εγω για να ανάψει αυτός; Το point της όλης καταστασης είναι οτι αφου έχει ζηλεψει τον χ,ψ μετα στο κρεβατι θα μου αποδειξει οτι ειναι καλυτερος, τρεχα γυρευε δηλαδη. Σε ευχαρστω παντως που λες κι εσυ οτι ειναι περιεργος στο σεξ γιατι νομιζα στο τελος οτι εγω ειμαι η τρελη. Δεν εχω κι εμπειριες οπως ειπαμε πιο πανω και αναρωτιομουν αραγε ολοι ετσι να ειναι;;

    Δεν ξέρω τι θα κάνω... Μάλλον θα δω πως θα πάει απο δω και περα η κατασταση, θα δω τι αποφασεις θα παρει για το αν θα φυγει ή αν θα μεινει, παντως ξερω οτι νιωθω πιο ετοιμη απο αλλες φορες να το τελειωσω αν χρειαστει. Γιατι κι εγω δεν ειμαι ουτε 20 ουτε 25, 30 κοντευω και πρεπει να δω σοβαρα τι θα κανω με τη ζωη μου απο δω και περα..
    e nai einai δυνατον να βαζεις την κοπελα σ να φλερταρει με αλλους εστω και στα ψεματα?
    οχι βεβαια δεν ειναι ολοι ετσι...
    καλα τοσο σοβαρο θεμα δεν επρεπε να παρετε μαζι την αποφαση?
    εγω αμα ειχα μια κοπελα π εβλεπα σοβαρα ,και εβλεπα μελλον θα επερνα μαζι της μια τετοια αποφαση.....
    δεν ξερω πρεπει να τα σκεφτεις ολα..δες συν και πλην...

    για μενα παντως δεν βλεπω και πολυ μελλον στην σχεση σας

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Quote Originally Posted by Zenda View Post

    Βρίσκομαι σε μια σχέση τα τελευταία 12 χρόνια, από τα 17 μου μέχρι και τώρα που είμαι 29. Συζούμε τον τελευταίο ένα χρόνο με τον σκυλάκο μας μαζί , χωρίς κάποια επίσημη δέσμευση και χωρίς παιδιά.

    Λόγω οικονομικών δυσκολιών ο σύντροφός μου σκέφτεται έντονα το ενδεχόμενο της μετανάστευσης στο εξωτερικό.
    Πως τα καταφερες 12 χρονια σχεση σε αυτη την ηλικία ειδικά? μου φαίνεται αδιανόητο !
    Σε ποια χώρα θέλει να μεταναστεύσει? εχει κανει ήδη κάποιες κινήσεις για να βρει δουλειά εκεί?

  12. #27
    Banned
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    1,022
    Σου έδωσε δημόσια χαστούκι,σε υποχρεώνει να κάνεις όλα αυτά για να "φτιαχνεται" για να κάνετε σεξ και συνεχίζεις να είσαι μαζί του; γιατί σου αρέσει να είσαι τόσο θύμα;

  13. #28
    Quote Originally Posted by Zenda View Post
    Νομίζω οτι έχεις δίκιο. Αν πω οτι δεν τον αγαπάω θα είναι ψέμματα. Αν πω πάλι οτι δεν φοβάμαι να φύγω, πάλι θα είναι ψέμματα...

    Όχι, ουσιαστικά δεν έχω κάνει άλλη σχέση ούτε έχω πάει με άλλον άντρα. Εκτός από μια μίνι εφηβική περιπετειούλα με συνομίληκο στα 15 μου που έμεινε μόνο στα φιλάκια φυσικά χαχαχα :)

    Απλά νιώθω οτι έχω θυσιάσει πολλά για να είμαι μαζί του, εμπειρίες, διασκέδαση, κάποιες φιλίες... Δεν μπορώ να θυσιάσω και την οικογένειά μου.

    ποτε μην μενεις πισω για τον λογο του οτι εχεις δωσει πολλα.... ισα ισα αυτος πρεπει να ειναι ο λογος για να φευγεις οταν βλεπεις οτι ο αλλος δεν κανει πραγματα για εσενα η δεν σε νοιαζετε!!!

    Την πατησες!!! οπως την πατανε πολλα ατομα οταν ειναι σε εφηβικη ηλικια και μενουνε με καποιον πολλα χρονια αλλα αυτο δεν σημαινει και οτι ταιριαζουνε η οτι μπορουνε να συνενοηθουνε και να εχουνε μια υγειή επικοινωνία...

    Το οτι σου ελεγε δεν θελω να συγκατικοισουμε γιατι δεν θελω να σε ταιζω το θεωρω υπερβολικα βαρυ γιατι ( κατα την δικια μου γαμημ,νη γνωμη) οταν εισαι ζευγαρι με τον αλλον υποτιθετε οτι εισαστε και δρατε σαν ενα ατομο!!! κανει μπαμ οτι απλα φοβασαι να μην πονεσεις απο τον χωρισμο αλλα πρεπει να το κανεις.... ειναι σαν να σου εχει καρφωθει ενα μαχαιρι στο χερι , πρεπει να το βγαλεις και ας πονεσεις δεν υπαρχει αλλη λυση τωρα.....

    απλα ξες στην εφηβεια δεν εχεις αποκτησει λιγο εμπειρια να δεις ο αλλος αν αξιζει η οχι κτλ και νομιζεις οτι επειδη απλα περνας καλα νομιζεις οτι περνας τελεια ενω τελεια θα περνουσες με καποιον αλλον στην πραγματικοτητα... δεν ξερω αν καταλαβες τι ενοω,,,


    θα σου πω μια ιστορια ητανε ενα αγορι και ενα κοριτσι στα 17 τους ερωτευονται φευγει η κοπελα εξωτερικο αυτος κλαμα κακο παει την βρισκει μενει εγκυος παντρευονται βρισκει η κοπελα στο αγορι δουλεια το αγορι φευγει απο κανα 2-3 δουλειες και τωρα ειναι χωρισμενοι με πεδακι....
    αυτο που θελω να σου πω ειναι νιώσε τον πόνο και αγάπησε τον.... γιατι θα σου κανει λιγοτερη ζημια....

    τώρα είδα για το χαστουκι και για τα σεξουαλικα....
    στο σεξ απλα εχει καποια λιγο ανωμαλα φετιχ αλλά αν θέλεις μπορείς να του κάνεις μερικά τεστάκια να δούμε μέχρι ποιό βαθμό είναι <<ανωμαλάρα>>....

  14. #29
    κατα τη γνωμη μου εφοσον δεν ταιριαζετε σε κατι τοσο βασικο οπως ο τοπος διαμονης και εφοσον λες ξεκαθαρα οτι βαζεις πανω απο ολα την οικογενεια σου σημαινει οτι η σχεση σας δεν εχει μελλον, αν αυτος τελικα μετακομισει κ εσυ μεινεις πισω. Εφοσον δε θες να μετακομισεις μη φυγεις γιατι θα το μετανιωσεις. Ακολουθουμε τον ανθρωπο μας μονο εφοσον δε μπορουμε να κανουμε αλλιως συναισθηματικα. Αν το να μεινεις εξω και μαζι του φανταζει χειροτερο απο το να κατσεις εδω τοτε μεινε. Ειναι πολυ απλη η απαντηση.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. ΜΕ ΘΕΛΕΙ;;;;ΔΕ ΜΕ ΘΕΛΕΙ;;;;ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ;;;;;;;;
    By Talia st. in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 31
    Last Post: 23-03-2016, 11:05
  2. Όποιος θέλει κάθε μέρα ή οποτε θέλει
    By Νεραιδα in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 24
    Last Post: 12-11-2015, 09:56
  3. Και πάλι υποτροπή, αλλά και πάλι νέο ξεκίνημα...
    By dauphne in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 40
    Last Post: 22-10-2015, 14:28
  4. θέλει να είναι μόνη τις. δεν θέλει να νιώθει πράγματα
    By giannis97 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 65
    Last Post: 30-07-2014, 23:26
  5. Ο σύντροφος μου δε θέλει να κανουμε συχνά σεξ
    By kalli in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 11
    Last Post: 11-12-2013, 14:43

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •