απομυθοποιηση της φωνής
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 11 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 152
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,710

    απομυθοποιηση της φωνής

    Γειά σας παιδιά έχω να γράψω εδώ από την τελευταία νοσηλεια.
    Να επισημάνω ότι άκουγα φωνές για εφτά χρόνια και έχοντας δοκιμάσει άπειρα φάρμακα σε πολλούς συνδυασμούς. Τελικά κατέληξα με γενναία δόση λεπονεξ. Είναι το μόνο φάρμακο που ένιωσα ότι με βοηθάει και οι φωνές έπειτα από τόσα χρόνια έχουν μειωθεί πολύ.
    Στο θέμα μας τώρα.
    Πριν κάποια χρόνια οι φωνές ήταν πάνω από δέκα αλλά είχα μερικές συνέχεια και κάποιες άλλες πιο σπάνια.
    Ενιγουει μια από τις πολλές ήταν θετική και ήταν η θεία μου!
    Με υπερασπιζοταν και τα έβαζε με τις άλλες και μου μιλούσε γλυκά δίνοντας μου ελπίδα.
    Πάει καιρός τώρα που ή θεία μου χωρίζει. Έδειξε ένα τελείως διαφορετικό πρόσωπο και έκανε πολλές π*******ς είναι τέρμα διπροσωπη και λέει συνέχεια ψέματα.
    Εγώ ήμουν η μόνη που την υπερασπιζοταν γιατί ήμουν σίγουρη ότι άκουγα τη φωνή της και τώρα με όλα αυτά ένιωσα προδομενη ότι η φωνή ήταν σκαρτη. Ότι με παραπλάνησε
    Πλήρης απομυθοποιηση
    Νιώθω σκατα
    Σόρυ για το μεγάλο μήνυμα

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Τι σχεση πριν ειχες με τη θεια σου και ηταν η φωνη της θετικη??

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,710
    Quote Originally Posted by Mara.Z View Post
    Τι σχεση πριν ειχες με τη θεια σου και ηταν η φωνη της θετικη??
    @Μάρα αυτή οφείλεται στο ότι μπήκα πανεπιστήμιο γενικά μου φεροταν πολύ καλά όμως τώρα ένιωσα ότι είναι διπροσωπη και ότι η φωνή της με ξεγελασε ότι ήθελε απλά να με παραπλάνησει

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Σε βοηθησε δηλαδη να μπεις στο πανεπιστημιο... οκ, αν επιτρεπεται τι σπουδαζεις?

    ομως, νομιζω οτι αλλο πραγμα η φωνη και αλλο πραγμα η θεια σου.
    Η φωνη ειναι μεσα στο μυαλο σου. Η θεια ειναι στον εξω κοσμο.
    Τωρα αν η φωνη ταυτιζεται στο μυαλο σου με τη θεια σου, μηπως να δουλεψεις μεσα σου να αποσυνδεσεις τη φωνη απο τη θεια?
    Επισης, οι ανθρωποι ολοι αλλαζουμε, ποτε εχουμε τις καλες μας ποτε τις κακες μας. Η γυναικα μπορει να περναει ασχημα και να της βγαινουν διαφορα ασχημα, δεν σημαινει οτι θα την απορριψουμε για ολα!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,710
    Quote Originally Posted by Mara.Z View Post
    Σε βοηθησε δηλαδη να μπεις στο πανεπιστημιο... οκ, αν επιτρεπεται τι σπουδαζεις?

    ομως, νομιζω οτι αλλο πραγμα η φωνη και αλλο πραγμα η θεια σου.
    Η φωνη ειναι μεσα στο μυαλο σου. Η θεια ειναι στον εξω κοσμο.
    Τωρα αν η φωνη ταυτιζεται στο μυαλο σου με τη θεια σου, μηπως να δουλεψεις μεσα σου να αποσυνδεσεις τη φωνη απο τη θεια?
    Επισης, οι ανθρωποι ολοι αλλαζουμε, ποτε εχουμε τις καλες μας ποτε τις κακες μας. Η γυναικα μπορει να περναει ασχημα και να της βγαινουν διαφορα ασχημα, δεν σημαινει οτι θα την απορριψουμε για ολα!
    @Μάρα ευχαριστώ για την απάντηση.. Η φωνή είναι αληθινή δεν μπορώ να πιστέψω ότι με έλεγε τόσα ψέματα. Είναι τόσο εγωιστρια μέχρι και σε ξένο σπίτι μπήκε για να ελέγξει αν ο θείος μου έχει γκομενα.. Με παραπλάνησε Μάρα εγώ την είχα για σύμμαχο κ τλκ τα γ όλα

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Quote Originally Posted by εσωτερική_σήψη View Post
    @Μάρα ευχαριστώ για την απάντηση.. Η φωνή είναι αληθινή δεν μπορώ να πιστέψω ότι με έλεγε τόσα ψέματα. Είναι τόσο εγωιστρια μέχρι και σε ξένο σπίτι μπήκε για να ελέγξει αν ο θείος μου έχει γκομενα.. Με παραπλάνησε Μάρα εγώ την είχα για σύμμαχο κ τλκ τα γ όλα
    Η φωνη ειναι αληθινη. Αλλα και η θεια ειναι αληθινη.
    Η φωνη καλά σου τα ειπε! απλα η θεια στον εξω κοσμο, ας πουμε, οτι φερθηκε λιγο διαφορετικα... δεν εχει κι αυτη το δικαιωμα να φερθει λιγο διαφορετικα? μπορει να φοβηθηκε, μπορει κι αυτη να ενιωσε προδομενη απο το θειο σου, οτι την κοροιδευει τοσα χρονια...

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,710
    Αυτοί τα κάνανε σκ...
    Εγώ όμως έχασα κάτι σημαντικό αυτό που πίστευα με πρόδωσε με εγκατέλειψε

  8. #8
    να φανταστω οτι με τη θεια σου εισαστε συγγενεις εξ ανχιστείας?
    στην ζωή σε βοηθησε ποτε οικονομικα η θεια σου η απλα ητανε με το μερος σου σε οτι και εαν ελεγες ?

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Location
    Sin City
    Posts
    2,406
    @Εσωτερική μη μπερδεύεις την φωνή που δημιουργεί το μυαλό σου με το άτομο που είναι η θεία σου.Είναι δύο διαφορετικές πραγματικότητες.
    Η φωνή είναι κατασκεύασμα ενός άρρωστου μυαλού όσο αληθινή και να ακούγεται και καταλαβαίνω τον πόνο σου όταν νιώθεις προδομένη απο αυτήν καθώς ήταν υποστηρικτική και ίσως σου έκανε παρέα.Σίγουρα θα νιώθεις πολύ μπερδεμένη όταν για τόσα χρόνια είχες συντροφιά τις φωνές.Όπως και οι αρνητικές όμως έτσι και η θετική φωνή είναι μη ρεαλιστικές.Είναι ένα παιχνίδι του μυαλού.
    Πολλά άτομα νιώθουν μόνα και άδεια όταν χάνουν μέρος των φωνών.Εγώ προσωπικά δεν είχα καθώς έχω αποδιοργανωμένη σχιζοφρένεια και δεν μπορώ να πω πως σε καταλαβαίνω απόλυτα αλλά φαντάζομαι πως είναι σαν να χάνεις μια συντροφιά που σε καθοδηγουσε τόσα χρόνια.Αλλά αυτό δυστυχώς είναι κάτι φανταστικό.
    It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society. J.Krishnamurti

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,710
    @Δεν_καταλαβαίνω ναι εξ αγχιστειας και δεν με βοήθησε ποτέ οικονομικά. έχω σταματήσει να την άκουω εδώ και ένα χρόνο.
    @σειριε η φωνή της είναι αληθινή δεν τη θεωρώ κατασκευή του μυαλού ήταν μαζί μου με βοήθησε με τους άλλους αλλά ναι έφυγε και εγώ ακόμη ζούσα με την ελπίδα ότι θα ξανάγυρνουσε και τελικά όλα ήταν μια διπροσωπια. Με εγκατέλειψε και είχα πέσει θύμα του εγωισμου της.
    Νιώθω σκατα

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Quote Originally Posted by εσωτερική_σήψη View Post
    η φωνή της είναι αληθινή δεν τη θεωρώ κατασκευή του μυαλού ήταν μαζί μου με βοήθησε με τους άλλους αλλά ναι έφυγε και εγώ ακόμη ζούσα με την ελπίδα ότι θα ξανάγυρνουσε και τελικά όλα ήταν μια διπροσωπια. Με εγκατέλειψε και είχα πέσει θύμα του εγωισμου της.
    Νιώθω σκατα
    Dηλαδη θεωρεις οτι η φωνη σε προδωσε? Η φωνη ηταν διπροσωπη?
    Γιατι εγω πιο πανω καταλαβα οτι η θεια σε προδωσε!

    Αλλο η φωνη στο μυαλο σου αλλο η θεια στον εξω κοσμο!
    Αν κανεις ενα διαλογο με τη φωνη, γιατι δεν της λες οτι πληγωθηκες και νιωθεις προδοσια, να δουμε τι θα σου πει?

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,710
    Η θεία μου, η φωνη της, με πρόδωσε μου προσποιουνταν την καλή και ξαφνικά αφότου με είχε παρατήσει και φάνηκε σαν να μη μου είπε αλήθεια ποτέ ότι με ξεγελασε

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Location
    Sin City
    Posts
    2,406
    @εσωτερική σ'αυτή την φάση που είσαι τώρα πιστεύεις ότι πάσχεις από κάτι;;Πιστεύεις ότι σου δίνουν φάρμακα επειδή έχεις κάποιο πρόβλημα;;Γνωρίζεις ποια είναι τα συμπτώματα και μπορείς να ξεχωρίσεις τι είναι αληθινό από τι ψεύτικο;;

    Οι φωνές είναι συμπτώματα μιας πάθησης παρόλο που ακούγονται τόσο αληθινές.Επίσης ένα άλλο σύμπτωμα είναι να μη μπορείς να καταλάβεις πως είσαι άρρωστη γιατί ο εγκέφαλος παρουσιάζει πρόβλημα και έχει σαν επακόλουθο την ανοσογνωσία.

    Εσύ αποδέχτηκες ότι πάσχεις από κάτι;;
    It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society. J.Krishnamurti

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Quote Originally Posted by εσωτερική_σήψη View Post
    Η θεία μου, η φωνη της, με πρόδωσε μου προσποιουνταν την καλή και ξαφνικά αφότου με είχε παρατήσει και φάνηκε σαν να μη μου είπε αλήθεια ποτέ ότι με ξεγελασε
    Η φωνη της θειας νιωθεις οτι σε προδωσε...
    Αλλο ομως η φωνη και αλλο η θεια. Προσπαθησε λιγο να το σκεφτεις αυτο, η φωνη είναι στο μυαλο σου, η θεια ειναι στον εξω κόσμο...
    Οσο απιστευτο και να σου φαινεται, δεν ταυτιζονται η φωνη με τη θεια. Ξεκαθαρισε το.
    Και η φωνη ποτε δεν σε προδωσε, δεν σου υποσχεθηκε κατι ψευτικο.
    Η θεια με τη συμπεριφορα της ενιωσες να σε προδιδει επειδη εχει προβληματα με το γαμο της, με το θειο σου, οχι με σενα.
    Η θεία δεν εχει προβληματα με σενα! Ξεκαθαρισε το!

    Και αμα ξανακουσεις τη φωνη, ακουσε την να δουμε τι θα σου πει.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,710
    @σειριε θέλουν να με κάνουν άρρωστη με θέλουν με φάρμακα εγώ όμως τα μισώ δεν πιστεύω ότι τα χρειάζομαι οι φωνές είναι αληθινές όλα είναι αληθινά άδικα με έχουν με φάρμακα και με βάζουν μέσα άδικη και η ταμπέλα

Page 1 of 11 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. απομυθοποιηση του γυναικειου οργασμου?
    By 66psy in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 48
    Last Post: 21-10-2014, 18:35
  2. Σας αρέσει η χροιά της φωνής σας?
    By PostMortem in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 5
    Last Post: 17-09-2011, 20:49
  3. η απομυθοποίησή της
    By vegga in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 4
    Last Post: 15-08-2011, 23:53
  4. Ο κόσμος των μεγάλων και η απομυθοποίηση του έρωτα...
    By katerina7 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 61
    Last Post: 07-09-2006, 20:07

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •