Στερητικά -seroxat
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 6 of 6
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    176

    Στερητικά -seroxat

    Ποιός είχε απο εσάς? . Αν θέλετε , κάντε μου την χάρη και γράψτε , γιατί έχω τρομοκρατηθεί!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Μην πανικοβλλεσαι , δεν ειναι τιποτα , το κοβεις λιγο λιγο ......................καλυτερη λυση , ειναι να το αντικαθιστας σταδιακα με καπιο αλλο , λιγο απο σεροξατ , λιγο απο το καινουριο , δεν επιτρεπεται να σου γραψω ποιο , αλλα καλυτερα μην μεινεις αιφνης χωρις αγωγη ..........ρωτα τον γιατροσου , δεν μπορω να σου στειλω μνμ , εχεις κατω των 50 ποστς .....

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    176
    Εμένα ο γιατρός μου , μου το έκοψε απότομα! Το θέμα είναι ότι έχω αυπνίες , κακές σκέψεις , μόλις πάω να πέσω για ύπνο , νίωθω σκληρό το σώμα μου , μέσα στην νύχτα σηκώνομαι με παραλήρημα , δε θυμάμαι που βρίσκομαι , οι ιδέες περί ''δαιμονισμού'' γίνονται πραγματικές . Ευτύχως κάνει κάποια μικρή δουλειά το seroquel των 25 κ το stedon , αλλά όχι κάτι το σημαντικό. Παίζει ρόλο πιστεύεις , ότι για κάποιους μήνες , ο γιατρός μου έκοψε τα αντιψυχωτικά και μου έδωσε ssris. Τώρα είμαι σε μια φάση γενικότερης αποδιοργάνωσης! Επίσης μήπως ξέρεις αν η αποπροσωποποίηση και η αποπραγμάτωση μοιάζουν στα συμπτώματα τους με την σχιζοφρένεια! Φοβάμαι μήπως έγινα σχιζοφρενής , η μήπως ήμουνα και δεν το καταλάβαινα! Ο γιατρός μου λέει ότι είναι φοβικές ιδέες , οι οποίες παίρνουν ορισμένες φορές παραληρηματικό χαρακτήρα!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Οχι , δεν εισαι σχιζοφρενης , τελειως διαφορετικα τα συμπτωματα αποπροσωποιησης , ουτε δαιμονισμενη-ος εισαι , εχεις μια κακιστη ψυχολογια , και αρκετο αγχος , ισως ναλεγες στον γιατρο μναυξησειτην δοση σεροκουελ , ειναι οτι πρεπει για αγχωδεις καταστασεις .........ειναι πραματι φοβικες ιδεες , το σεροξατ , δεν το κοβουν μαχαιρι , τωρα τοκοψες ομως , παει , το 25αρι σεροκουελ , τοχω παρει , κανει καλη δουλιτσα , αν δε σου ανοιγει την ορεξη , καλο φαρμακο , η μινιμουμ δοση ...............το στεντον , μπορει να μην σε πιανει , εχω παρει ολοκληρο κουτι στην διαρκεια μιας μερας , και ουτε καταλαβα τιποτα .............η αποδιοργανωση μπορει να οφειλεται σε πολλες αιτιες , με κυριοτερη την κακη ψυχολογια , το αγχος , μην τα ριχνουμε ολα στα φαρμακα .........συμφωνω με τον γιατρο σου .......

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    176
    Έχεις δίκιο , απλά έχω έναν έντονο εκνευρισμό . Δεν μπορώ να εστιάζω σε καταστάσεις. Αποπδιοργανώνεται ο λόγος μου , και με έχει φάει το internet. Τσέκαρα τα συμπτώματα της σχιζοφρένειας, και ήταν σαν να έπεσε σε όλα μέσα! Μετά μου καρφωνόταν στο μυαλό , η παραληρητική ιδέα του ''δαιμονισμού'' την οποία την είχα χρόνια , αλλά όχι σε τέτοια ένταση! Ξαφνικά με το που σταμάτησα το φάρμακο , άρχισαν να συρρέουν ιδέες απο το πουθενά. Ολόκληρό κουτί στεντόν ε? Εμένα προσπαθεί να μου τα κόψει , γιατί τα έχει συνηθίσει ο οργανισμός μου. Τα έπαιρνα πέντε χρόνια , και τώρα είμαι στο μισό!

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Ενταξει , μισο δεν ειναι τιποτα ...............ειναι συμπτωμα κτθλψης να εχεις εμμονες ιδεες , οχι σχιζοφρενειας , και μην διαβαζεις νετ , θα σε βγαλει οτι πασχεις απο τα παντα !! ο καταιγισμος ιδεεων , ειναι ειτε συμπτωμα φαρμακων , ειτε κτθλψης ...........και η αποδιοργανωση ειναι συμπτωμα κτθλψης ,οπως και η αδυναμια συγκεντρωσης .................τα χαπια τα αντικαταθλιπτικα , δεν δουλευουν σε ολους , κι αν δουλεψουν , κανουν λιγη δουλεια , ισως να χρειαστει να καταφυγεις σε αλλξη κατηγορια φαρμακων , πχ, αντιψυχωτικα , αλλα πλεον τον λογο τον εχει ο γιατρος σου , οχι εγω .........το στεντον , το μισο , δεν αρκει για την κατασταση , οπως τηνπεριγραφεις ,καλυτερα που τοκοψες .......

Similar Threads

  1. seroxat
    By pokemongo in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 20
    Last Post: 20-08-2016, 14:59
  2. στερητικά από διακοπή σιπραλεξ
    By panagiwtis23 in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 11
    Last Post: 02-09-2015, 14:51
  3. Στερητικά από ηρωίνη
    By newlife in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 4
    Last Post: 28-03-2015, 16:22
  4. SEROXAT
    By maria... in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 9
    Last Post: 01-12-2008, 11:36
  5. seroxat
    By lidman in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 1
    Last Post: 19-04-2008, 00:24

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •