ζήλεια και αντιμετώπιση... - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 8 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 108
  1. #31
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by kill_bill

    Ένα μόνο αναπάντητο ερώτημα έχω. Γιατί να μην θέλει να μοιραστεί μαζί μου κάποιες όμορφες στιγμές - αναμνήσεις που θα μας συνοδεύουν αργότερα. Γιατί για παράδειγμα να θέλει να πάει σε μια χώρα στο εξωτερικό με μια φίλη της και όχι με εμένα που ξέρει πόσο πολύ θα μου άρεσε να πάμε μαζί; Η ίδια δεν μου απάντησε... μου είπε οτι επειδή απλά αυτό θέλει.

    Τελικά ο έρωτας τα κάνει να φαίνονται όλα τόσο παράλογα στο μυαλό μου;


    Νομιζα οτι ειχα καλυψει το ερωτημα σου,
    αλλα δεν σου εφτασε.

    Ειχα γραψει,
    οτι ειστε διαφορετικοι ανθρωποι με διαφορετικα βιωματα κλπ κλπ.
    Αυτο δεν θα επρεπε να σε ξενιζει, οσο το να ενδιαφερθειτε ποσο μπορειτε να προσεγγισετε τα θελω σας ετσι ωστε να βρειτε χρυση τομη.
    Η ακομα αν θες να αναθεωρησεις και εσυ καποια πραγματα απο οσα εκανες μεχρι στιγμης.
    Αναλογα πως θα σου βγει......

  2. #32
    Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    52
    ΠΡΟΣ Krino:

    Krino, αυτό που λές \"Έχεις τα πινέλα και τα χρώματα.Ζωγράφισε τον παράδεισο και μπες μέσα\" είναι πολύ αφελές και πολύ παιδικό..
    και αν το παραθέτεις ως κάποια συμβουλή σε κάποιον που ψάχνει να βρει λύση σε προβλήματα του , τότε είναι που γίνεται μέχρι και εκνευριστικό.. Τι πάει να πεί ΈΧΕΙΣ τα πινέλα? Ποιός σου είπε οτι όλοι τα έχουν??
    Τι πάει να πει ΖΩΓΡΑΦΙΣΕ τον παράδεισο? Ποιός σου είπε οτι ακόμα και να έχεις τα πινέλα οτι ξέρεις να ζωγραφίζεις??

  3. #33
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    ShowMeHowToLive



    αγαπητε μου,
    αναφερεσε στην υπογραφη μου προφανως.


    1. Δεν το παραθετω ως τιποτα, ο καθενας μπορει να το παρει ως οτι νομιζει οτι του κανει.
    Δεν μου αρεσει να δειχνω το δρομο σε κανενα, τουλαχιστον οπως το βαζεις στο κειμενο σου.


    2. Για το αφελες / παιδικο, τα παραπονα σου στον Καζαντζακη. Εμενα μου κανει μια χαρα και το εχω κοσμοθεωρια μου.


    3. Τελος,
    εχω την αποψη οτι αν καποιος θελει να βρει πινελα θα τα βρει.
    Επισης αν θελει να γινει και πικασο, μπορει να τον ξεπερασει ακομα.
    Συμπερασμα ολα ειναι θεμα θελησης....

    Γνωμη μου παντα, και αν θες τα συζηταμε εκτενως........

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    939
    Originally posted by kill_bill

    Ένα μόνο αναπάντητο ερώτημα έχω. Γιατί να μην θέλει να μοιραστεί μαζί μου κάποιες όμορφες στιγμές - αναμνήσεις που θα μας συνοδεύουν αργότερα. Γιατί για παράδειγμα να θέλει να πάει σε μια χώρα στο εξωτερικό με μια φίλη της και όχι με εμένα που ξέρει πόσο πολύ θα μου άρεσε να πάμε μαζί; Η ίδια δεν μου απάντησε... μου είπε οτι επειδή απλά αυτό θέλει.

    Τελικά ο έρωτας τα κάνει να φαίνονται όλα τόσο παράλογα στο μυαλό μου;
    Δεν ξέρω αν είναι ο έρωτας. Ίσως να είναι απλά ανασφάλεια, αλλά αυτό το ξέρεις καλύτερα από μένα.
    Καταλαβαίνω πάντως αυτό που λες, αυτό το παράπονο. Για σένα φαίνεται οι στιγμές που περνάς μαζί της μοιάζουν σαν σπάνιο γλυκό κρασάκι. Σταγόνα σταγόνα είναι πολύτιμες για σένα, κάθε μια ξεχωριστά, σου δίνουν τόση χαρά. Κι αυτή επιλέγει κάποιες από αυτές τις τόσο πολύτιμες και δυσεύρετες σταγόνες να τις σκορπίσει αλλού...
    Μάκια...

  5. #35
    Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    47
    Originally posted by Φοίβη
    Originally posted by kill_bill

    Ένα μόνο αναπάντητο ερώτημα έχω. Γιατί να μην θέλει να μοιραστεί μαζί μου κάποιες όμορφες στιγμές - αναμνήσεις που θα μας συνοδεύουν αργότερα. Γιατί για παράδειγμα να θέλει να πάει σε μια χώρα στο εξωτερικό με μια φίλη της και όχι με εμένα που ξέρει πόσο πολύ θα μου άρεσε να πάμε μαζί; Η ίδια δεν μου απάντησε... μου είπε οτι επειδή απλά αυτό θέλει.

    Τελικά ο έρωτας τα κάνει να φαίνονται όλα τόσο παράλογα στο μυαλό μου;
    Δεν ξέρω αν είναι ο έρωτας. Ίσως να είναι απλά ανασφάλεια, αλλά αυτό το ξέρεις καλύτερα από μένα.
    Καταλαβαίνω πάντως αυτό που λες, αυτό το παράπονο. Για σένα φαίνεται οι στιγμές που περνάς μαζί της μοιάζουν σαν σπάνιο γλυκό κρασάκι. Σταγόνα σταγόνα είναι πολύτιμες για σένα, κάθε μια ξεχωριστά, σου δίνουν τόση χαρά. Κι αυτή επιλέγει κάποιες από αυτές τις τόσο πολύτιμες και δυσεύρετες σταγόνες να τις σκορπίσει αλλού...
    Ακριβώς! Γι αυτό και δεν μπορώ να καταλάβω ακόμα το γιατί. Μάλον επειδή όπως είπαν πιο πριν... δεν είμαστε ίδιοι και μεγαλώσαμε διαφορετικά.

    Πιθανότατα να νοιώθει το ίδιο και να λειτουργεί με αυτό τον τρόπο αμυντικά έτσι ώστε αν χρειαστεί να φύγει για λίγο να έχει κερδίσει απο πρίν το δικαίωμα που έτσι και αλιώς έχει.

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    939
    Μπορεί να είναι και αυτό που λες, οτι το κάνει αμυντικά,μπορεί να είναι κι αυτό που λένε όλοι οι υπόλοιποι, οτι απλά αντιμετωπίζει διαφορετικά από εσένα τη σχέση και τα συναισθήματά της. Αυτό μόνο εκείνη μπορεί να το απαντήσει τελικά.
    Το θέμα είναι εσύ τι κάνεις τελικά. Τι θέλεις. Τι μπορείς να αντέξεις. Τι όχι.
    Μάκια...

  7. #37
    Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    47
    Νομίζω πως αυτή την στιγμή που νοιώθω τόσα πολλά είναι δύσκολο να μην δεχτώ την κατάσταση όπως έχει. Θα πέσω με τα μούτρα και ας τα φάω στην τελική. Μπορεί να αλλάξει και ο δικός μου τρόπος σκέψης στο μέλλον μιας και στο παρελθόν έχω φερθεί και εγώ ανάλογα.

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    939
    Α, είναι γνώριμο δηλαδή το σκηνικό. Μόνο που ήσουν εσύ αυτός που φερόταν έτσι. Καλά κατάλαβα?
    Μάκια...

  9. #39
    Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    47
    Originally posted by Φοίβη
    Α, είναι γνώριμο δηλαδή το σκηνικό. Μόνο που ήσουν εσύ αυτός που φερόταν έτσι. Καλά κατάλαβα?
    Ναι αλλά όχι σε τόσο μεγάλο βαθμό.

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    939
    Μπορεί να πέφτω τελείως έξω, αλλά μήπως στο βάθος του μυαλού σου υπάρχει ένα ανησυχο ανθρωπάκι που σκέφτεται : \" Ώχ, ήρθε η ώρα να λουστώ και με το παραπάνω αυτά που έχω κάνει στις πρώην μου?\"
    Μάκια...

  11. #41
    Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    47
    Originally posted by Φοίβη
    Μπορεί να πέφτω τελείως έξω, αλλά μήπως στο βάθος του μυαλού σου υπάρχει ένα ανησυχο ανθρωπάκι που σκέφτεται : \" Ώχ, ήρθε η ώρα να λουστώ και με το παραπάνω αυτά που έχω κάνει στις πρώην μου?\"
    χεχε να σου πωωωωω!!!!;;;; Με διαβάζεις ;;; :P

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    939
    Χε χε!!!Όχι, εσύ το είπες έμμεσα. Απλά έτυχε να το πιάσει το μάτι μου!;)
    Και να σου πω, πώς είναι που το βλέπεις έτσι το πράγμα? Φαντάζομαι οτι θεωρείς \"κακά\" αυτά που έκανες στις πρώην. Οτι τις πλήγωσες με κάποιο τρόπο, ναι? Ή όχι?
    Μάκια...

  13. #43
    Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    47
    Originally posted by Φοίβη
    Χε χε!!!Όχι, εσύ το είπες έμμεσα. Απλά έτυχε να το πιάσει το μάτι μου!;)
    Και να σου πω, πώς είναι που το βλέπεις έτσι το πράγμα? Φαντάζομαι οτι θεωρείς \"κακά\" αυτά που έκανες στις πρώην. Οτι τις πλήγωσες με κάποιο τρόπο, ναι? Ή όχι?
    Πιστεύω οτι της έκανα την ζωή δυσκολότερη. Της έδωσα πολλά γενικότερα αλλά νοιώθω οτι την αδίκησα.

    Που το πας; :P:)

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    939
    Προσπαθώ να καταλάβω τι ακριβλως σημαίνει για σένα αυτό που ζεις με την τωρινή κοπέλα σου. Και μου φαίνεται οτι από τη μια βλέπεις την κοπέλα όπως σου αποκαλύφθηκε τώρα, με όλο αυτό το παρελθόν της που σου προκαλεί από μόνο του άγχος και ανασφάλεια. Από την άλλη όμως υπάρχει στο πίσω μέρος του μυαλού σου το φάντασμα του δικού σου παρελθόντος, της δικιάς σου συμπεριφοράς και σου θολώνει, πιστεύω, ακόμα πιο πολύ τα νερά.
    Ίσως, δεν είμαι σίγουρη, αλλά ίσως φοβάσαι οτι η τωρινή σου κοπέλα ήρθε για να σε κάνει να νιώσεις κι εσύ αυτή την αδικία που θεωρείς οτι έδωσες στην πρώην σου.
    Άν όντως το βλέπεις και έτσι, εσύ θα μου πεις, τότε φαντάζομαι οτι η τωρινή σου σχέση είναι στα μάτια σου ακόμα πιο φοβερή και τρομερή από οτι θα ήταν χωρίς αυτό το επιπλέον φάντασμα.
    Καταλαβαίνεις τι θέλω να πω ή σε μπέρδεψα?
    Μάκια...

  15. #45
    Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    47
    Originally posted by Φοίβη
    Προσπαθώ να καταλάβω τι ακριβλως σημαίνει για σένα αυτό που ζεις με την τωρινή κοπέλα σου. Και μου φαίνεται οτι από τη μια βλέπεις την κοπέλα όπως σου αποκαλύφθηκε τώρα, με όλο αυτό το παρελθόν της που σου προκαλεί από μόνο του άγχος και ανασφάλεια. Από την άλλη όμως υπάρχει στο πίσω μέρος του μυαλού σου το φάντασμα του δικού σου παρελθόντος, της δικιάς σου συμπεριφοράς και σου θολώνει, πιστεύω, ακόμα πιο πολύ τα νερά.
    Ίσως, δεν είμαι σίγουρη, αλλά ίσως φοβάσαι οτι η τωρινή σου κοπέλα ήρθε για να σε κάνει να νιώσεις κι εσύ αυτή την αδικία που θεωρείς οτι έδωσες στην πρώην σου.
    Άν όντως το βλέπεις και έτσι, εσύ θα μου πεις, τότε φαντάζομαι οτι η τωρινή σου σχέση είναι στα μάτια σου ακόμα πιο φοβερή και τρομερή από οτι θα ήταν χωρίς αυτό το επιπλέον φάντασμα.
    Καταλαβαίνεις τι θέλω να πω ή σε μπέρδεψα?
    δεν είναι ακριβώς έτσι. Ίσως επειδή δεν ένοιωθα το ίδιο ερωτευμένος με την πρώην νομίζω πως συμπεριφέρεται έτσι η κοπέλα μου επειδή και αυτή δεν είναι τόσο ερωτευμένη όσο εγω. Τελικά ίσως είναι ανασφάλεια.

Page 3 of 8 FirstFirst 12345 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •