χωρισμος και γρηγορη συνεχεια
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 25
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    15

    χωρισμος και γρηγορη συνεχεια

    χωρισα και 5 μερες μετα η κοπελα μου εβγαινε ηδη με αλλον ενω τον πηγε και σπιτι της για ποτο.
    Ειχα υποψιες τις τελευταιες εβδομαδες...και γι αυτο ζηλευα..3 χρονια σχεση.31 ετων η κοπελα..καποιο σχολιο?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    Μανόλη καλώς ήρθες....

    για την πρωην κοπέλα σου η σχέση σας μπορει να τελειωσε πολύ πριν τις 5 μερες.

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    15
    αυτο φυσικα και το εχω σκεφτει και σιγουρα πρεπει να ειναι αληθεια.Ομως γιατι δεχοταν να βγαινουμε επισημα στο μικρο μερος που ζουμε? γιατι αφηνε ελπιδες μενοντας μαζι μου?

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    277
    χωρις να θελω να σε πληγωσω,πιστευω πως τον ειχε ετοιμο πολυ πριν τις 5 μερες τον κυριο και εψαχνε μια κριση ζηλειας σου να σου πει χωριζουμε.Ετσι φταις και εσυ απο πανω για τον χωρισμο..Εγινε καπως ετσι φιλε??..προχωρα παρακατω,δεν αξιζει

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    15
    το κακο ειναι οτι οσο ημασταν στη σχεση το τελευταιο καιρο εγω δουλευα για το καλο της σχεσης ενω αυτη ετοιμαζε το επομενο βημα.Τωρα πια καταλαβαινω οτι μου συμπεριφοεροταν ετσι ωστε εγω να το διαλυσω

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    15
    επισης με στεναχωρει το οτι οταν της ελεγα γιατι να χωρισουμε , μου λεγε...γιατι δεν επισημοποιηησαμε απο πιο νωρις. Η οτι πονεσε πολυ στην αρχη της σχεσης και δεν μπορουσε να το ξεπερασει.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    277
    απο αυτα που μου λες ενα συμπερασμα εβγαλα.....ειναι τρομερα ανασφαλης και ανικανη να μεινει μονη της,χωρις συντροφο γιατι φοβαται να μην εχει καποιιον....σε κρατουσε μεχρι να βρει τον αντικαταστατη της και ποσο καιρο μπορει να επαιζε απο πισω σου...(ετσι την επαθα και εγω,με κραταγε με ισοπεδωνε οσο ηθελε μεχρι που ηρθε η επομενη,η αντικαταστατρια και με σουταρε δημιουργοντας συνθηκες αναλογες με τις δικες σου....) θα πονεσεις στην αρχη αλλα γρηγορα θα διαπιστωσεις οτι δεν αξιζε ουτε την ζηλεια σου...
    Ειναι δυσκολα οπως σε καθεε χωρισμο αλλωστε αλλα οταν ανακαλυψεις το ποσο ασχημη ψυχολογια σου δημιουργουσε θα νιωσεις οτι το καλυτερο πραγμα που σου προσφερε ποτε ηταν το να σε χωρισει...εγω αυτο νιωθω πια υστερα απο 6 μηνες χωρισμου 6,5χρονων σχεσης...
    Σου ευχομαι να το δεις γρηγορα οπως εγω και θα δεις ποσο πιο καλα θα βρεις τον εαυτο που ειχες χασει!!

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    1,024
    Originally posted by MANOLIS_35
    χωρισα και 5 μερες μετα η κοπελα μου εβγαινε ηδη με αλλον ενω τον πηγε και σπιτι της για ποτο.
    Ειχα υποψιες τις τελευταιες εβδομαδες...και γι αυτο ζηλευα..3 χρονια σχεση.31 ετων η κοπελα..καποιο σχολιο?
    1) Παθήματα - μαθήματα
    2) Πάλι καλά που έγινε στα 3 χρόνια και όχι στα 13
    been good, been bad. WILL GO ON

  9. #9
    Member
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Αθήνα
    Posts
    60
    Θα συμφωνήσω με την pennoula_v.
    Η ανασφάλεια οδηγεί πολλούς ανθρώπους σ\' αυτή την κατάσταση.
    Πρώτα βρίσκουν τον επόμενο και μετά φεύγουν απο την προηγούμενη σχέση. Εγώ το ονομάζω \"το σύνδρομο της μαϊμούς\".
    Η μαϊμού, όταν πηδάει απο κλαδί σε κλαδί, ποτέ δεν αφήνει το προηγούμενο πρίν πιάσει σταθερά το επόμενο....

    Ξέρω ότι πονάει. Πονάει αβάσταχτα.
    Το ίδιο ακριβώς βιώνω αυτή την εποχή κι εγώ.
    Εύχομαι και οι δυό μας να δούμε καθαρά και πολύ σύντομα ότι το καλύτερο πράγμα που μας πρόσφεραν αυτοί οι άνθρωποι ήταν ο χωρισμός, όπως λέει και η pennoula_v.....

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,694
    περαστικα σου αν και νομιζω οτι θα προχωρησεις παρακατω πολυ συντομα, καθως η κοπελα σου εκανε τουλαχιστον την χαρη να σε απαλλαξει αποτ ην περιπτωση της...
    υπαρχουν πολλοι στην θεση της που αντι να αφησουν τον αλλο να φυγει, φροντιζουν να τον κρατανε καβαντζα για να ταιζουν το υπερτροφικο εγω τους εις βαρος τους...

    εξ αλλου, τι ηταν αυτο που σου ειπε????
    οτι χωριζετε γιατι δεν την παντρευτηκες εγκαιρως????
    τι ηταν δηλαδη ο χωρισμος/
    τιμωρια δικια σου που δεν την παντρευτηκες?
    κι αν την παντρευοσουν τι θα γινοταν δλδ? δεν θα της περνουσε ο ερωτας αν ηταν παντρεμενη? η μηπως θα γλεντουσε με τον νεο της φιλο εις υγειαν του κερατα στα πλαισια της νομιμοτητας?

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    15
    ΕΝΑ απ αυτα που σκεφτομαι και με μπερδευουν ειναι πως η κοπελα ειχε ενα προφιλ ευαισθητης και πραγματικα αυτο που λεμε καλο κοριτσι.Καθολου ανταγωνιστικη, καθολου διεκδικητικη,ολιγαρκης, και αυτη την εικονα ειχε περασει σε ολο το κοσμο.
    Αλλα κι εγω που την εζησα..ναι ετσι την βιωσα.
    Με κανονικες περιπου σχεσεις για την ηλικια της.. 6 , 31 ετων.
    Αλλα κουβαλουσε στανταρ καποια ψυχολογικα τραυματα απο οικογενειακα θεματα.
    Αγαπουσε αλλα δεν ηξερε να το δειξει.Την αγαπουσες πολυ και επαιρνε ως καταπιεση.
    Της ζητουσες ενα τροπο σχεσης με κατευθυνση προβα οικογενειακης ζωης και αυτη απαιτουσε
    την ελευθερια της εφηβειας χμ...περιεργος ψυχικος κοσμος...

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    482
    Εμένα πάλι, μια χαρά μου φαίνεται το στυλ της (γιατί το έχω κι εγώ προφανώς). Απλά οι άνθρωποι είναι διαφορετικοί κι εσείς δεν ταιριάζατε. Είσαι όμως κι εσύ λίγο περίεργος, προσπαθείς να βάλεις τους ανθρώπους σε καλούπια μέσα στο μυαλό σου. Το ότι κάποιος είναι στα 30 του δε σημαίνει ότι πρέπει να συμπεριφέρεται με κάποιον συγκεκριμένο τρόπο.

  13. #13
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    15
    υπαρχουν και καποια προσωπικα δεδομενα που δεν λεγονται και στο φορουμ.Παντως με την καταληξη που ειχε η σχεση καταλαβα καλα..πως ακομα και η πιο αθωα κοπελα αν θελει μπορει να γινει πολυ πονηρη.Αυτο κρατησα..γιατι αυτο ειδα.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    277
    αχ αχ αχ.....παντα ειμαστε πονηροι...αλλα με ποιον τροπο την χρησιμοποιεις παιζει ρολο...
    Παντως σαν να εχεεις θυμο...πολυ καλοαυτοοοοοο

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    482
    Μανώλη, θα ήθελα να σου πω τι μου έκανε εντύπωση στα ποστ που έχεις κάνει μέχρι τώρα. Είχες 3 χρόνια σχέση με μία κοπέλα και χώρισες πριν λίγες μέρες αλλά ο τρόπος που μιλάς για αυτή είναι σα να είναι μία ξένη, κανένα συναίσθημα προς αυτή δε διαποτίζει τα κείμενά σου (ούτε καν θυμό δε βλέπω εγώ) παρά μια πίκρα, μια απογοήτευση για το ότι δε έγινε αυτό που είχες στο μυαλό σου. Λες και διάλεξες αυτή την κοπέλα πριν 3 χρόνια γιατί πίστευες ότι είναι κοπέλα για σπίτι και απογοητεύτηκες τώρα γιατί έπεσες έξω.

    Φυσικά μπορεί να κάνω λάθος, να μην είσαι άνθρωπος που θα εκδήλωνε τα συναισθήματά του σε ξένους, να είσαι ακόμα σε μία περίεργη φάση λόγω του πρόσφατου χωρισμού και των υπόλοιπων γεγονότων και πραγματικά δε χρειάζεται να δικαιολογηθείς. Στα γράφω μόνο και μόνο για να αναρωτηθείς.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •