Τι συμβαινει με τη μητερα μου ?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 6 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 88
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    28

    Τι συμβαινει με τη μητερα μου ?

    Καλησπέρα ονομάζομαι Πάνος και εδώ και 6 μερες επισκεφτήκα το εξοχικό μου για να δώ τη μητερα μου που παραθεριζε για 1 μηνα ! Την πρωτη μερα ηταν ολα φυσιολογικα φαγαμε με την παρεα μου γελασαμε ολα ηταν υπεροχα και η μαμα μου ηταν απολυτως φυσιολογικη! Τη δευτερη μερα μεχρι το μεσημερι ηταν παλι καλα ολα φυσιολογικα ....εφυγα το μεσημερι μετα το φαγητο με τα φιλαρακια για μπανιο και καφεδακι η μαμα μου εμεινε σπιτι με την θεια μου κ τον θειο μου που μενουν διπλα στι αλλο σπιτι.


    Γυρνωντας το βραδυ δεν την προλαβαμε ειχε πεσει για υπνο στο μικρο σπιτακι που εχουμε στο οικοπεδο...Ξαφνικα στις 3 η ωρα ακουμε φωνη δυνατη να μιλαει μονη της και βλεπουμε τη μαμα μου να προσπαθει να ανοιξει τη γκαραζοπορτα και να φωναζει κ να λεει πως πρεπει να φυγει απο δω γτ ολο το βραδυ εχουμε στειλει αεροπλανα και τη χτυπαμε με λειζερ και απο τις φωνες μας δεν μπορει να κοιμηθει....με τα 1000 ζορια την παμε μεσα στο σπιτακι το μικρο ενω κλειδωνεται και μας λεει πως δεν θα μας αφησει να την σκοτωσουμε και πως ξερει πως θελουμε να την δηλητηριασουμε...

    Οταν ξημερωσε προσπαθησαμε να μπουμε στο σπιτι ολοι μας και δν ανοιγε και μας ειπε με κλειστη πορτα πως ακουγε ολο το βραδυ εναν παπα και τον πατερα μου (που ειναι πεθαμενος) να την βριζουνε και να δινουν εντολες σε μας για να την δηλητηριασουμε....
    Η μητερα μου ηταν ενας απολυτα φυσιολογικος ανθρωπος μεχρι τωρα στα 53 της δν εδωσε ποτε καποιο δειγμα οτι κατι εχει ψυχολογικα ...πως γινεται μεσα σε μια μερα να γινει αυτο...κοντευουμε να τρελαθουμε ? Δεν ξερουμε τι να κανουμε δεν θελουμε να καλεσουμε εισαγγελεα γτ δεν της αξιζει κατι τετοιο ...πως θα την παμε σε ψυχιατρο και θα την γυρισουμε στην αθηνα απο τη στιγμη που δεν εμπιστευεται κανεναν...???? Να σημειωσω πως επαιρνε πολλα χρονια ζαναξ γτ επασχε απο αυπνιες και ημικρανιες ...

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    938
    μακαρι να την πεισετε να ερθει αλλα ετσι όπως τα λες.. δυστυχως η εισαγγελικη εντολη είναι μονόδρομος...

    δεν ερχετε ο εισαγγελεας εκει.. πατε στο γραφειο του και την βγαζετε και μετα ερχετε η αστυνομια... αν δεν κανω λαθος θελει και γνωματεύσεις από 2 ψυχιατρους..

    ελα ρε φιλε στα 53 της πρωτη φορα? σπανιο

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    514
    Quote Originally Posted by Pankot View Post
    Καλησπέρα ονομάζομαι Πάνος και εδώ και 6 μερες επισκεφτήκα το εξοχικό μου για να δώ τη μητερα μου που παραθεριζε για 1 μηνα ! Την πρωτη μερα ηταν ολα φυσιολογικα φαγαμε με την παρεα μου γελασαμε ολα ηταν υπεροχα και η μαμα μου ηταν απολυτως φυσιολογικη! Τη δευτερη μερα μεχρι το μεσημερι ηταν παλι καλα ολα φυσιολογικα ....εφυγα το μεσημερι μετα το φαγητο με τα φιλαρακια για μπανιο και καφεδακι η μαμα μου εμεινε σπιτι με την θεια μου κ τον θειο μου που μενουν διπλα στι αλλο σπιτι.


    Γυρνωντας το βραδυ δεν την προλαβαμε ειχε πεσει για υπνο στο μικρο σπιτακι που εχουμε στο οικοπεδο...Ξαφνικα στις 3 η ωρα ακουμε φωνη δυνατη να μιλαει μονη της και βλεπουμε τη μαμα μου να προσπαθει να ανοιξει τη γκαραζοπορτα και να φωναζει κ να λεει πως πρεπει να φυγει απο δω γτ ολο το βραδυ εχουμε στειλει αεροπλανα και τη χτυπαμε με λειζερ και απο τις φωνες μας δεν μπορει να κοιμηθει....με τα 1000 ζορια την παμε μεσα στο σπιτακι το μικρο ενω κλειδωνεται και μας λεει πως δεν θα μας αφησει να την σκοτωσουμε και πως ξερει πως θελουμε να την δηλητηριασουμε...

    Οταν ξημερωσε προσπαθησαμε να μπουμε στο σπιτι ολοι μας και δν ανοιγε και μας ειπε με κλειστη πορτα πως ακουγε ολο το βραδυ εναν παπα και τον πατερα μου (που ειναι πεθαμενος) να την βριζουνε και να δινουν εντολες σε μας για να την δηλητηριασουμε....
    Η μητερα μου ηταν ενας απολυτα φυσιολογικος ανθρωπος μεχρι τωρα στα 53 της δν εδωσε ποτε καποιο δειγμα οτι κατι εχει ψυχολογικα ...πως γινεται μεσα σε μια μερα να γινει αυτο...κοντευουμε να τρελαθουμε ? Δεν ξερουμε τι να κανουμε δεν θελουμε να καλεσουμε εισαγγελεα γτ δεν της αξιζει κατι τετοιο ...πως θα την παμε σε ψυχιατρο και θα την γυρισουμε στην αθηνα απο τη στιγμη που δεν εμπιστευεται κανεναν...???? Να σημειωσω πως επαιρνε πολλα χρονια ζαναξ γτ επασχε απο αυπνιες και ημικρανιες ...
    Να πάτε τη μαμά σας στο γιατρό, να κάνει μαγνητική εγκεφάλου! ΕΠΕΙΓΟΝ!!!!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Quote Originally Posted by Pankot View Post
    Η μητερα μου ηταν ενας απολυτα φυσιολογικος ανθρωπος μεχρι τωρα στα 53 της δν εδωσε ποτε καποιο δειγμα οτι κατι εχει ψυχολογικα ...πως γινεται μεσα σε μια μερα να γινει αυτο...
    σορρυ κιολας αλλα αυτο που περιγραφεις δεν γινεται σε μια μερα...
    εχει πολλες αντιφασεις το ποστ σου και λογικα αλματα στον τροπο που εκθετεις τα γεγονοτα... οποτε μαλλον δεν εχεις καταλαβει τι εχει συμβει.
    Το καλυτερο ειναι να ειδοποιησετε/μιλησετε με εναν γιατρο, δεν εχετε καποιο δικο σας οικογενειακο γιατρο που να τη γνωριζει χρονια και να τον εμπιστευεται η μητερα σου?
    Αυτος απο εκει και περα θα σας καθοδηγησει.

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    28
    Ναι ! Μιλησαμε με το παθολογο μας που ειναι οικογενειακος μας φιλος και αυτος δν ξερει τι μπορει να εχει συμβει ....Δεν θελουμε να δωσουμε δικαιωμα και στους γειτονες εδω με την αστυνομια ....γιαυτην και μονο δεν της αξιζει
    ..Οποιος ξερει ας μου πει απο τι μπορει να προκληθει ψυχωση σε αυτη την ηλικια ???

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Quote Originally Posted by Pankot View Post
    Ναι ! Μιλησαμε με το παθολογο μας που ειναι οικογενειακος μας φιλος και αυτος δν ξερει τι μπορει να εχει συμβει ....Δεν θελουμε να δωσουμε δικαιωμα και στους γειτονες εδω με την αστυνομια ....γιαυτην και μονο δεν της αξιζει
    ..Οποιος ξερει ας μου πει απο τι μπορει να προκληθει ψυχωση σε αυτη την ηλικια ???
    Ο παθολογος δεν μπορει να σας συστησει εναν ψυχιατρο? εξετασεις? θεραπευτικη αγωγη??

    εσενα τωρα σε ενδιαφερει να βοηθησεις τη μητερα σου ή να ενημερωθεις εγκυκλοπαιδικα για την ψυχωση??
    εξαλλου διαγνωση δεν υπαρχει απο τη στιγμη που δεν την εχει εξετασει ψυχιατρος. Μπορει η γυναικα να εχει alzheimer και απλα να μην το ειχατε παρει ειδηση οσο εξελισσοταν....λεω μια περιπτωση...

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    514
    Quote Originally Posted by Pankot View Post
    Ναι ! Μιλησαμε με το παθολογο μας που ειναι οικογενειακος μας φιλος και αυτος δν ξερει τι μπορει να εχει συμβει ....Δεν θελουμε να δωσουμε δικαιωμα και στους γειτονες εδω με την αστυνομια ....γιαυτην και μονο δεν της αξιζει
    ..Οποιος ξερει ας μου πει απο τι μπορει να προκληθει ψυχωση σε αυτη την ηλικια ???
    Ο παθολόγος τι σας είπε? Για ψύχωση πολύ περίεργο σε αυτή την ηλικία. Μήπως η μητέρα σου είχε κάτι και σας το απέκρυπτε?

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    938
    η θεια μου που επαθε εγκεφαλικο πεταει μερικα κουφα ωρες ωρες... για ψυχωση οντως δυσκολο σε αυτην την ηλικια...

    πατε την σηκωτη και μην λογαριαζεις τους γειτονες

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    514
    Quote Originally Posted by noumac View Post
    η θεια μου που επαθε εγκεφαλικο πεταει μερικα κουφα ωρες ωρες... για ψυχωση οντως δυσκολο σε αυτην την ηλικια...

    πατε την σηκωτη και μην λογαριαζεις τους γειτονες
    Συμφωνώ με noumac. Εισαγωγή στο νοσοκομείο, άμεσα . Σε γενικό νοσοκομείο σε πρώτη φάση για να γίνει έλεγχος! Περαστικά σας!! Ρε τι πάθατε!! Ο Θεός μαζί σας!! Αν θες ενημέρωσε μας για το πως πάει.

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    28
    Ο παθολογις αρχικα μας ειπε μηπως πηρε πολλα ζαναξ γτ εχει μεγαλες αυπνιες και πονοκεφαλους δυνατους...και αυτο την πειραξε !!! Αλλα θα περναγε μας ειπε σε καποιες ωρεςα ν ηταν απο αυτο...μετα μας ειπε πως πρεπει να παει να κανεο εξετασεις μαγνητικη η μηπως περασε εγκεφαλικο ...αλλα το θεμα ειναι πως δεν ανοιγει σε κανεναν παρα μονο απο το παραθυρο και υποσιτιζεται ....εδω που ειμαστε δεν εχει ψυχιατρο ...θελουμε να την παρομε αθηνα αλλα δν μπαινει στα αυτικινητα κανενος ...αυτη λεει θα αποφασησει πως θα φυγει....πως την παιρνεις δν μπορουμε με τη βια

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    938
    βρες από το σαιτ καναν ψυχιατρο αν δεν εχεις εσυ.. παρτον τηλφωνο να σου πει τι γινετε σε αυτές τις περιπτώσεις καιποιες είναι οι επιλογες... παντα υπαρχει διαθεσιμος και ενας εισαγγελεας... και αυριο πουρνο πουρνο σπαστε την πορτα...

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    28
    Quote Originally Posted by PAPA View Post
    Ο παθολόγος τι σας είπε? Για ψύχωση πολύ περίεργο σε αυτή την ηλικία. Μήπως η μητέρα σου είχε κάτι και σας το απέκρυπτε?
    Το μονο που ειχε ηταν αυπνιες τπτ αλλο..δουλευε μια χαρα στο μαγαζι της ...ηταν μια γυναικα πολυ αξια και πολυ δυνατη! Δεν ξερουμε τι να κανουμε

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Παρα πολυ περιεργο!
    Δεν ρωτας καλυτερα στο κοντινο νοσοκομειο τους ψυχιατρους ή ακομη και τους παθολογους?

  14. #14
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    28
    Δεν εχω αλλα ξερω απο φιλους θα βρω.Υπαρχει περιπτωση να ειναι κατι κακο οπως ογκος εγκεφαλου ???

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    514
    Μπορεί και από τα ζαναξ ε? Πιθανότατα! Αλλά πρέπει να κάνετε και μαγνητική. Έχει δίκιο ο γιατρός. Ημικρανίες είχε η μαμά σου? Είχατε βρει την αιτία των πονοκεφάλων? Είχε ξανακάνει μαγνητική? Αν τις μιλούσε ο ίδιος ο γιατρός? Αν καλούσατε κάποιο ψυχολόγο να έρθει? Τι να σας πω? Είναι και Σάββατο! Που να βρείτε γιατρό? Μόνο σε επείγοντα κι εκείνη δεν ακολουθεί. Η μόνη λύση είναι με το ζόρι , δεν μπορώ να σκεφτώ κι εγώ κάτι άλλο! Σας αναγνωρίζει?

Page 1 of 6 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Πρόβλημα με τη μητέρα
    By Jen193 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 15
    Last Post: 26-09-2014, 01:22
  2. Η μητέρα μου...
    By nina86 in forum Κακοποίηση
    Replies: 5
    Last Post: 03-10-2013, 09:12
  3. η μητερα μου συζει
    By Δανάη Κ. in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 69
    Last Post: 03-07-2012, 04:05
  4. Η μητερα μου και τα μαλλια μου.
    By Mystique in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 17
    Last Post: 10-10-2011, 02:14
  5. Η μητέρα μου
    By neveragain in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 15
    Last Post: 27-05-2011, 17:42

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •