ΝΕΥΡΑ! - Page 5
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 5 of 7 FirstFirst ... 34567 LastLast
Results 61 to 75 of 95

Thread: ΝΕΥΡΑ!

  1. #61
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by PositiveWave View Post
    Δηλαδή ένα μοντέλο, μια τραγουδίστρια, μια παρουσιάστρια ή μια ηθοποιός, θα ήταν πολύ πιθανό να έκανε σχέση με έναν άσημο.
    Και γιατί να κάνει σχέση με έναν άσημο, όταν περιτριγυρίζεται όλη τη μέρα από εφοπλιστές, επιχειρηματίες, ποδοσφαιριστές, συναδέλφους της, κλπ.
    Μακάρι να ήταν τα πράγματα έτσι όπως τα λες...
    Η πραγματικότητα όμως είναι πολύ σκληρή, καλώς ή κακώς.
    οχι μονο ειναι πιθανο, αλλα εχει συμβει.ακομα και γαμος.
    το οτι διασημες συναναστρεφονται διασημους, ειναι ο λογος που συνηθως τα φτιαχνουν μεταξυ τους. που να τον βρει τον γαματο ασημο οταν αυτος ειναι ο κυκλος της?
    ε με καθολου γαματο ασημο, ΟΧΙ δεν υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα να παει.πρεπει να ειναι γαματος, γιατι εχει επιλογες η κοπελα.

  2. #62
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    961
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    οχι μονο ειναι πιθανο, αλλα εχει συμβει.ακομα και γαμος.
    το οτι διασημες συναναστρεφονται διασημους, ειναι ο λογος που συνηθως τα φτιαχνουν μεταξυ τους. που να τον βρει τον γαματο ασημο οταν αυτος ειναι ο κυκλος της?
    ε με καθολου γαματο ασημο, ΟΧΙ δεν υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα να παει.πρεπει να ειναι γαματος, γιατι εχει επιλογες η κοπελα.
    Νομίζω ότι εν τέλει επήλθε σύγκλιση απόψεων!

  3. #63
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    εγώ δεν μπορώ να καταλάβω γιατί αναφέρετε τη show biz εν συγκρίσει με την καθημερινή ζωή, είναι άλλα τα μεγέθη, βιομηχανία του ΘΕΑΜΑΤΟΣ είναι, όλα για το θεαθήναι που φέρνει χρήμα...
    Απο τη μια η show biz με τις βλακείες που διαβάζουμε στα περιοδικά, από την άλλη τα σίριαλ και τα ροζ μυθιστορήματα, δεν θέλει και πολύ το μυαλό να φαντασιώνεται απόλυτους έρωτες, χλιδές και παράφορα πάθη.
    Μετά έρχεται το χαστούκι από την πραγματικότητα και προσγειωνόμαστε...
    Dream bigger.Work harder.Complain less.Look for opportunities.Focus on effort.Be grateful!

  4. #64
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    961
    Quote Originally Posted by Mara.Z View Post
    εγώ δεν μπορώ να καταλάβω γιατί αναφέρετε τη show biz εν συγκρίσει με την καθημερινή ζωή, είναι άλλα τα μεγέθη, βιομηχανία του ΘΕΑΜΑΤΟΣ είναι, όλα για το θεαθήναι που φέρνει χρήμα...
    Απο τη μια η show biz με τις βλακείες που διαβάζουμε στα περιοδικά, από την άλλη τα σίριαλ και τα ροζ μυθιστορήματα, δεν θέλει και πολύ το μυαλό να φαντασιώνεται απόλυτους έρωτες, χλιδές και παράφορα πάθη.
    Μετά έρχεται το χαστούκι από την πραγματικότητα και προσγειωνόμαστε...
    Έχεις δίκιο.
    Απλά με όλα αυτά, για να μην ξεφύγουμε ξανά από το θέμα, ήθελα να πω ότι οι παράγοντες Χρήμα και Εξουσία την σήμερον ημέρα δεν είναι αμελητέοι και πολλές φορές λαμβάνονται σοβαρά υπ' όψιν από αρκετές γυναίκες.

    Και πάλι συγγνώμη για το off-topic!

  5. #65
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    ΦΥΣΙΚΑ και δεν ειναι αμελητεοι παραγοντες.ποτε δεν ηταν αμελητεα. οχι μονο σημερα.
    θα επρεπε να ειναι?
    η ομορφια δεν ειναι σημαντικη? γιατι δεν βγαζεις εξω την ομορφια και ρωτας για πανεμορφες μοντελες, αλλα η εξουσια και το χρημα πρεπει να μεινουν απ εξω?
    ειναι σημαντικα προσοντα και συνυπολογιζονται.ΣΥΝ, ομως.

  6. #66
    Banned
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    3,250
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    εχω φιλη κολλητη, γεροντολαγνα στα νιατα της.
    ηταν σαν τα κρυα τα νερα, αλλα ως φοιτητρια ερωτευτηκε εναν παπου (για μας τοτε) 45 χρονων και τρελαινοταν γι αυτον.μιλαμε για μεγαλο ερωτα.
    καποιος σαν εσενα που θα την εκρινε απ εξω, θα ελεγε για την πανεξυπνη ,πανεμορφη, πλουσια και 2 ντοκτορα και 3 ξενες γλωσσες πλεον φιλη μου, οτι ειναι μια φιλοχρηματη μπιμπο που πηγε να φαει τα λεφτα του παππου.

    η γνωμη μου ειναι οτι οσοι κανουν τετοιες ευκολες κρισεις για ανθρωπους που βλεπουν μαζι και ειναι ο ενας μεγαλος και πλουσιος η αλλη μικρη και ομορφη η το αντιθετο, κλπ κλπ κλπ, απλα ξεσπανε την δυσαρεσκεια τους που δενε χουν αυτους που θελουν διπλα τους.
    δεν σας τρωνε τις γυναικες η τους ανδρες οι αλλοι κοριτσια κι αγορια. απλα δεν θελουν εσας...
    Απλά, λιτά , απέριττα και σωστά...................

  7. #67
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    961
    Quote Originally Posted by cube View Post
    Απλά, λιτά , απέριττα και σωστά...................
    ΟΚ, το παραδέχομαι! The winner takes it all!

  8. #68
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Quote Originally Posted by PositiveWave View Post
    οι παράγοντες Χρήμα και Εξουσία την σήμερον ημέρα δεν είναι αμελητέοι και πολλές φορές λαμβάνονται σοβαρά υπ' όψιν από αρκετές γυναίκες.
    και από πολλούς άντρες επίσης...
    δεν είναι θέμα φύλου τέτοιες επιλογές. Εχω φίλη, διορισμενη με πολύ καλό μισθό για τα δεδομένα της εποχής, υψηλόμισθη άνετα τη λες και ενω πριν τη δουλειά δεν σταυρωνε άντρα ουτε με τουφέκι, μόλις καβαντζωσε το μισθό την πολιορκησε κανονικοτατα ενας τυπακος-υποτιθέμενος ελευθερος επαγγελματιας και τώρα πάνε για το 2ο μωρο. Αυτή έχει δουλέψει ελάχιστα, το πάει από άδεια σε άδεια...και ζουνε με το μισθο της.
    Dream bigger.Work harder.Complain less.Look for opportunities.Focus on effort.Be grateful!

  9. #69
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    961
    Quote Originally Posted by Mara.Z View Post
    και από πολλούς άντρες επίσης...
    δεν είναι θέμα φύλου τέτοιες επιλογές. Εχω φίλη, διορισμενη με πολύ καλό μισθό για τα δεδομένα της εποχής, υψηλόμισθη άνετα τη λες και ενω πριν τη δουλειά δεν σταυρωνε άντρα ουτε με τουφέκι, μόλις καβαντζωσε το μισθό την πολιορκησε κανονικοτατα ενας τυπακος-υποτιθέμενος ελευθερος επαγγελματιας και τώρα πάνε για το 2ο μωρο. Αυτή έχει δουλέψει ελάχιστα, το πάει από άδεια σε άδεια...και ζουνε με το μισθο της.
    Αυτό και αν αποτελεί πλέον μάστιγα! Και είναι σημείο των καιρών μας!
    Και το να πιάσεις υψηλά αμειβόμενη δουλειά σε δημόσιο οργανισμό ή σε ΔΕΚΟ σήμερα είναι κανονικό λαχείο!
    Και ο τύπακος αυτός που λες, ήξερε τι λαχνό τραβούσε! Το σταθερό εισόδημα είναι το ζητούμενο για την ατομική και οικογενειακή επιβίωση!

  10. #70
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Quote Originally Posted by PositiveWave View Post
    Αυτό και αν αποτελεί πλέον μάστιγα! Και είναι σημείο των καιρών μας!
    Και το να πιάσεις υψηλά αμειβόμενη δουλειά σε δημόσιο οργανισμό ή σε ΔΕΚΟ σήμερα είναι κανονικό λαχείο!
    Και ο τύπακος αυτός που λες, ήξερε τι λαχνό τραβούσε! Το σταθερό εισόδημα είναι το ζητούμενο για την ατομική και οικογενειακή επιβίωση!
    Quote Originally Posted by Mara.Z View Post
    και από πολλούς άντρες επίσης...
    δεν είναι θέμα φύλου τέτοιες επιλογές. Εχω φίλη, διορισμενη με πολύ καλό μισθό για τα δεδομένα της εποχής, υψηλόμισθη άνετα τη λες και ενω πριν τη δουλειά δεν σταυρωνε άντρα ουτε με τουφέκι, μόλις καβαντζωσε το μισθό την πολιορκησε κανονικοτατα ενας τυπακος-υποτιθέμενος ελευθερος επαγγελματιας και τώρα πάνε για το 2ο μωρο. Αυτή έχει δουλέψει ελάχιστα, το πάει από άδεια σε άδεια...και ζουνε με το μισθο της.
    Money makes the world go round.....

  11. #71
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Αλλάζω λίγο το θέμα και επανέρχομαι στον τίτλο...

    Γενικά τα νεύρα σας πώς τα διαχειρίζεστε??
    Σε πλαίσιο παντα δουλειας, γνωστών, ιδιορρυθμων συγγενών?
    Τους τη λετε ή είστε διπλωμάτες??
    Ποια πιστευετε οτι ειναι η πιο ενδεδειγμενη συμπεριφορα απέναντί τους?? γιατί αν μπινελικώνουμε τους πάντες, στο τέλος κατανταμε και αντικοινωνικοι εκτός απο νευρικοι...
    Dream bigger.Work harder.Complain less.Look for opportunities.Focus on effort.Be grateful!

  12. #72
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Quote Originally Posted by Mara.Z View Post
    Αλλάζω λίγο το θέμα και επανέρχομαι στον τίτλο...

    Γενικά τα νεύρα σας πώς τα διαχειρίζεστε??
    Σε πλαίσιο παντα δουλειας, γνωστών, ιδιορρυθμων συγγενών?
    Τους τη λετε ή είστε διπλωμάτες??
    Ποια πιστευετε οτι ειναι η πιο ενδεδειγμενη συμπεριφορα απέναντί τους?? γιατί αν μπινελικώνουμε τους πάντες, στο τέλος κατανταμε και αντικοινωνικοι εκτός απο νευρικοι...

    Καλές ερωτήσεις.
    Ανάλογα,θα έλεγα.
    Δηλαδή,αν κάποιος με νευριάσει απίστευτα,θα απαντήσω και εγώ,αλλά συνήθως προσπαθώ να είμαι διπλωμάτης.
    Νομίζω όμως εξαρτάται και από την διάθεση μας.Δηλαδή,αν είσαι χάλια ψυχολογικά,και κάποιος άλλος σε νευριάσει,θα τον μπινελικώσεις θες δεν θες.

  13. #73
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Ποιό ειναι καλύτερο όμως?
    Να απαντάμε ή να το περνάμε στο ντούκου, να αδιαφορούμε και να κάνουμε ότι δεν καταλάβαμε??
    Σε πλαισιο δουλειας ας πουμε...... γιατί οκ για τους συγγενεις και τους γνωστους δεν θα σκασουμε κιολας....
    Dream bigger.Work harder.Complain less.Look for opportunities.Focus on effort.Be grateful!

  14. #74
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    961
    Quote Originally Posted by Mara.Z View Post
    Αλλάζω λίγο το θέμα και επανέρχομαι στον τίτλο...

    Γενικά τα νεύρα σας πώς τα διαχειρίζεστε??
    Σε πλαίσιο παντα δουλειας, γνωστών, ιδιορρυθμων συγγενών?
    Τους τη λετε ή είστε διπλωμάτες??
    Ποια πιστευετε οτι ειναι η πιο ενδεδειγμενη συμπεριφορα απέναντί τους?? γιατί αν μπινελικώνουμε τους πάντες, στο τέλος κατανταμε και αντικοινωνικοι εκτός απο νευρικοι...
    Καλά, εγώ δεν μπορώ να κρύψω τα νεύρα μου με τίποτα, όταν τα έχω. Και το κακό είναι ότι ξεσπάω εκεί που δεν πρέπει!
    Και με το θέμα διπλωματία εγώ δεν το έχω καθόλου! Γιατί απλούστατα δεν ξέρω να το παίζω αυτό το παιχνίδι και δεν ξέρω να τα μπαλώνω όταν έχω λερωμένη την φωλιά μου. Είμαι ευθύς και ειλικρινής, κι ας μου έχει κοστίσει πολύ!

  15. #75
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Quote Originally Posted by Mara.Z View Post
    Ποιό ειναι καλύτερο όμως?
    Να απαντάμε ή να το περνάμε στο ντούκου, να αδιαφορούμε και να κάνουμε ότι δεν καταλάβαμε??
    Σε πλαισιο δουλειας ας πουμε...... γιατί οκ για τους συγγενεις και τους γνωστους δεν θα σκασουμε κιολας....
    Νομίζω να απαντάμε.

Page 5 of 7 FirstFirst ... 34567 LastLast

Similar Threads

  1. νευρα
    By giouli in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 01-06-2012, 18:09
  2. Νεύρα νεύρα κι άλλα νεύρα....
    By LadyAngel in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 21
    Last Post: 12-12-2011, 18:18
  3. Νεύρα...
    By astimatnam in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 11
    Last Post: 04-07-2010, 15:00
  4. Νεύρα,νεύρα και αλκοόλ
    By mpirakia in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 40
    Last Post: 02-02-2010, 16:14
  5. ΝΕΥΡΑ ΝΕΥΡΑ ΝΕΥΡΑΑΑ...
    By SpyrosGR21 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 16
    Last Post: 11-10-2006, 16:37

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •