Πεθανε ο πατερας μου χθες ξαφνικα το βραδυ!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 33
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    176

    Πεθανε ο πατερας μου χθες ξαφνικα το βραδυ!

    !!!!!!!!!!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    979
    Συλλυπητηρια Ποκεμον. Λυπάμαι για την απώλεια σου. Εχεις αδέρφια;

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    176
    Δεν εχω, εχω και ιψδ , η μανα μ με μυικη ατροφια! Μου φενεται θα αυξησω τα φαρμακα!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    καλό κουράγιο, δεν έχω άλλα λόγια...:(
    πως αισθάνεσαι τώρα, το παλεύεις καθόλου;
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    176
    Στην τριτη μερα ειμαι , δεν εχω συναντηθει με τον ψυχολογο , θα τον ρωτησω αν μπορει να μου ανεβασει τα ζαναξ γιατι δεν εχω παει ποτε σε κηδεια και θα με πιασει καμια λιποθυμια !

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    Κουράγιο, το χω περάσει κ μένα έφυγε ξαφνικά..κ εκανα υποτροπή κατάθλιψης κ αγχωδους διαταραχής.ειχα πάρει ζαναξ γτ ετρεμα από στρες στην κηδεία..μη το αφήσεις..μιλά με τον γιατρό να προσαρμόσει την δόση.ειναι τραγικό το πένθος κ θέλει τον χρόνο του.να ξέρεις ότι αργότερα ο πόνος αου θα γίνει πιο ελαφρύς κ πιο γλυκός..κανε ο.τι μπορείς για να νιώθεις χαλαρός.δεν εβλαψε να πάρεις κ κάνα ζαναξ παραπάνω.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    176
    Υπαρχουν οντως αυτα τα 5 σταδια που λενε? Αρνηση κτλπ?

  8. #8
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Τα συλλυπητήρια μου φίλε.
    Θα συμβούλευα να μην κρατήσεις τη στενοχώρια σου,μέσα σου,αλλά ξέσπασε,βγάλε το,να μην σε κατατρώει.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Quote Originally Posted by pokemongo View Post
    Στην τριτη μερα ειμαι , δεν εχω συναντηθει με τον ψυχολογο , θα τον ρωτησω αν μπορει να μου ανεβασει τα ζαναξ γιατι δεν εχω παει ποτε σε κηδεια και θα με πιασει καμια λιποθυμια !
    Δεν ξέρω αν υπάρχουν αυτά τα 5 στάδια. Εξαρτάται κι από τον άνθρωπο. Εγώ όταν πέθανε η γιαγιά μου δεν έκλαψα καθόλου
    και δεν με έστειλαν στην κηδεία γιατί επειδή ήμουν μικρή και φοβόμουν (13) η μαμά θεώρησε καλύτερο να μην πάω και πήγα στο σπίτι μιας ξαδέρφης μου. Λανθασμένη επιλογή κατά την γνώμη μου, πρέπει να συμφιλιωνόμαστε με τον θάνατο.
    Η κηδεία έγινε; Έχεις δικούς σου ανθρώπους δίπλα σου; Η μαμά σου πως είναι;


    Το θέμα έπρεπε να το περάσεις στο φόρουμ Απώλεια-Πένθος
    Last edited by Gypsy Cello; 09-10-2016 at 19:22.
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    176
    Απλα εχω συνδυασει πως ολα αυτα συνδεονται με μαγια ! Πολυ ατυχια ! Καναμε ευχελαιο και μετα απο 1 μηνα πεθανε ο πατερας μου !

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    176
    Χαλανε ολα τα ηλεκτρονικα ! Αμαξια κτλπ !

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Μαγια πολυ δυσκολο στην Ελλαδα , στα βαθη της Αφρικης , ισως ................δεν ειναι οτι ειμαι απολυτος , εχω κανει την ερευνα μου , κατι υπαρχει , οχι ικανο να σκοτωσει ............η γλωσσοφαγια , στην οποια πιστευω , ειναι ισοδυναμη με μαγια , αυτα που λες οτι χαλανε , το παθαινα κι εγω , οταν ημουν με μια κοπελα που δεν ηθελε η μανα μου , και προφανως τρωγοταν , με το που πηγαινα διακοπες , παθαινα δηλητηριασεις , στραμπουληγματα , εσπασε το ρολοι μου ( 2 φορες , δεν εχει ξανασπασει ρολοι μου εκτοτε ) , χαλαγε το φουσκωτο , οτι μπορεις να φανταστεις , αλλα , αλλο η ' καταρα ' της μανας , αυτη παντα εχει επιρροη ..............

    εγω θαπαιρνα ζαναξακι , τα συλληπητηρια μου ................δεν ξερω αν εγω θα παω στην κηδεια του πατερα μου , θελω να τον θυμαμαι οπως τον ξερω ..........ουτε και στην μανα μου θα παω ........περισυ , δεν πηγα στου θειου μου .....απο τοτε που πηγα στου κολλητου μου , το 83 που αυτοκτονησε , δεν παω σε κηδειες , ειχα σοκαριστει , ημουν και πιτσιρικας.........

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    δεν υπαρχουν μαγια...υπαρχει κακη ενεργεια κ δυναμη του μυαλου..αν πιστευουμε εμεις οτι ολα θα πανε κατα διαολου..θα συμβαινει...η δυναμη του νου μας ειναι δυνατοτερη απο τα μαγια..κ ειναι εντελως παθητικο να πιστευουμε οτι μας κανει καποιος μαγια..
    γιατι πολυ απλα εμεις δεν μπορουμε να σκεφτουμε αλλιως..κ σκεφτομαστε παντα οτι καποιος αλλος εχει κανει τη δουλεια.
    εμεις οι ιδιοι προκαλουμε την δυστυχια στην ζωη μας.
    οι γονεις θα φυγουν..τι σημαινει αυτο?οτι σε οποιον πεθαινει ο πατερας εχουν γινει μαγια στην οικογενεια??

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by pokemongo View Post
    Υπαρχουν οντως αυτα τα 5 σταδια που λενε? Αρνηση κτλπ?
    Yποτιθεται οτι υπαρχουν , αλλα ο καθενας αντιμετωπιζει με τον δικο του τροπο μια απωλεια / στεναχωρια /πενθος , ειναι αρνηση , θυμος , διαπραγματευση ( με τον εαυτο μας ) , καταθλιψη και στο τελος η αναποφευκτη αποδοχη ...................εγω δεν περναω σταδιο θυμου πχ. , το προσπερνω .......

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2015
    Posts
    1,239
    Quote Originally Posted by pokemongo View Post
    !!!!!!!!!!

    Τα συλλυπητηρια μου.

    Καταλαβαινω τον πονο σου. Πανε 16 χρονια απο τοτε που πεθανε ο πατερας μου (ημουν 13) και ακομα ποναει. Ξερω πως αυτην την στιγμη ειναι δυσκολο αλλα με το χρονο θα ειναι πιο ευκολο να αντεξεις. Δειξε δυναμη για την μητερα σου και τα αδερφια σου (αν εχεις)
    Υπάρχουν άνθρωποι στον κόσμο που προτιμούν την μοναξιά, αλλά κανένας που να μπορεί να την αντέξει

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. μου διαγνωσαν χθες διπολικη τι θα κανω τωρα??? :(
    By athanasoudaki in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 42
    Last Post: 29-11-2022, 14:27
  2. Χθες με βάρεσε πάλι ο αδελφός μου!
    By δελφίνι in forum Κακοποίηση
    Replies: 11
    Last Post: 07-09-2015, 22:03
  3. Χθες είχα τα γενέθλιά μου...
    By Χάιντι in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 15
    Last Post: 15-09-2010, 09:29
  4. Έφοδος αστυνομικών χθες βράδυ σε παρουσίαση βιβλίου στο Floral στα Εξάρχεια!
    By deleted_member005 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 10
    Last Post: 27-10-2009, 16:34
  5. ΤΟ ΧΘΕΣ ΚΑΙ ΤΟ ΑΥΡΙΟ
    By giota73 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 6
    Last Post: 27-06-2007, 15:03

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •