Οταν ο πρωην επιστρεφει...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 15 of 15
  1. #1
    Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    32

    Οταν ο πρωην επιστρεφει...

    Καλησπεραα,
    Θα ηθελα πολυ τη βοηθεια σας!!
    Εχω χωρισει εδω και 2 μηνες με δικη μ πρωτοβουλια γιατι ο πρωην μου δεν ενδιαφεροταν για μενα. Μου εκρυβε πραγματα, μου ελεγε ψεματα και δεν ηθελε να περναει χρονο μαζι μου.. Αυτα γινοντουσαν για μεγαλο χρονικο διαστημα, και με πολυ κοπο καταφερα να πω τελος. Αυτος δεν ηθελε καν να βρεθουμε να μιλησουμε και το διαλυσαμε απο μηνυματα στα οποια μου ελεγε οτι ειμαι απαραδεκτη και εγωιστρια που τον αφηνω.. Μετα απο μερες του εστειλα να δω τι κανει και μου ειπε οτι θα φυγει απο την πολη μας κ οτι ευθυνομαι εγω για αυτο, δεν τον αποθαρρυνα ισα ισα το αντιθετο ηθελα να του δειξω οτι δεν με νοιαζει που θα εφευγε.. και βασικα ηθελα να φυγει για να τον ξεπερασω επιτελους.. Τωρα δυο μηνες ειμαι χαλια, κλαιω συνεχεια κ εχω πεσει πολυ ψυχολογικα, ενω ειμαι ενας ανθρωπος γεματος ενεργεια και ορεξη για ζωη.. Πανω που αρχιζα να αναρρωνω, ο πρωην μου ξαναεμφανιστηκε, και την εμφανιση του την εκανε μεσω μηνυματων σε φιλες μου γιατι ηθελε να με ξαναπροσεγγισει κι τις ρωτουσε για μενα... Με τα πολλα εστειλε και σε εμενα και μου ειπε να βγουμε.. Εγω δεν εχω τη δυναμη να τον δω και ξανα εγινα χαλια.. Δεν ξερω πως να το διαχειριστω ολο αυτο... Αν δεν τον δω θα τη στησει εξω απο το σπιτι μου μεχρι να με δει... pleasee χρειαζομαι βοηθεια :(

    Σας ευχαριστω!!!!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    315
    Συγνωμη καλη μου..εσυ εχεις αλλα αισθηματα για τον πρωην σου η' σου εχουν τελειωσει ολα?
    Τοτε γιατι ανυσηχεις και γινεσαι χαλια , οπως λες?

    Αν δεν θελεις να τον δεις , φυσικα και να μην τον δεις , εσυ αποφασιζεις, ασ΄τον αυτον να κανει οτι θελει
    Ξανεξηγησε του με πιο απλο τροπο το γιατι δεν θελεις να ξαναεισαστε μαζι..εσυ κρινεις και εχεις τον πρωτο λογο!
    [I]Love...[/I]

  3. #3
    Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    32
    Δεν θελω να ειμαστε μαζι γιατι δεν ημουν καλα μαζι του, τσακωνομασταν συνεχεια και μ εκρυβε πολλα πραγματα και δεν ηθελε να περναμε χρονο μαζι.. Εγω τον αγαπαω πολυ... κ μονο στ ιδεα οτι θα τον δω νιωθω οτι θα λυγισω και θα του συγχωρεσω τα παντα.. αλλα αν το κανω απλα ολα θα γινουν χειροτερα και θα ειμαι πλ πιο χαλια απο οτι ημιυν... Αυτο το ξερω γιατι εχουμε χωρισει ηδη 2 φορες και καθε φορα ολα γινοντουσαν πολυ χειροτερα... Αν δεν δεχτω να βρεθουμε, ανα πασα στιγμη μπορει να εμφανιστει μπροστα μου και δεν μπορω να εχω το αγχος οτι θα τον πετυχω καπου... :/

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Εγω θα σου έλεγα να πας να δεις τι θα σου πει. Δηλαδη να βγεις καπως φιλικά ας πουμε. Απλα να σου τονίσω να πας μονο αν είναι σε κάποιο καφέ έξω και οχι σε σπίτι. Δεν ξέρεις, μπορεί να έχει δει τα λάθη του, οσο να ναι πέρασε ο καιρός και είναι πιο ήρεμα τα πράγματα. Εσυ μη του λες πολλά, ασε αυτόν να μιλήσει.

  5. #5
    Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    32
    Αυτο εχω σκοπο να κανω, σε ευχαριστω.. Απλα ψυχολογικα δεν ειμαι καλα.... Και νιωθω να με πιανει πανικος... πως μπορω να διωξω αυτα τα συναισθηματα...??? Εχω κουραστει να ειμαι χαλιαα και αληθεια προσπαθω πλ να μην πεφτω αλλα υπαρχουν στιγμες που καταρρεω..

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Εαν θα πας δεν είναι καλό να δείξεις κατι απο αυτά. Πρεπει να φαίνεσαι νορμαλ. Προσπάθησε να συγκρατηθείς και πες οτι βγαίνεις με ένα φίλο σου μετα απο καιρό να πείτε τα νέα σας. Ασε τον ιδιο αν θέλει να σου πει κατι αλλο. Και πίστεψέ με αμα σε δει οτι είσαι άνετη θα τον τσούξει, ενω αν δει οτι είσαι χάλια θα ναι χειρότερα. Με δυο λόγια βγες σαν να μη συνέβη τίποτα και προσπαθησε να είσαι ήρεμη.

  7. #7
    Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    32
    Ωστοσο μου βγαινει και πολυς θυμος απεναντι του γιατι ολο το διαστημα που χωρισαμε σκεφτομαι οτι ημουν ηλιθια γιατι ανεχτηκα παρα πολλα πραγματα, και τα ανεχομουν γιατι τον αγαπουσα και πιστευα οτι θα ηταν πιο σωστος στη πορεια αλλα γινοταν χειροτερος... Και απλα φοβαμαι οτι θα τσακωθουμε.. :/ Παντως θα παω ηρεμη και θα προσπαθησω να μη δειξω πως δεν ειμαι καλα..

  8. #8
    Άπλά βλέπω την ίδια ιστορία να επαναλαμβάνεται. Τα τραβάει η ψυχη σου.
    γιάννης

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,637
    Quote Originally Posted by triantafyllo View Post
    Αυτο εχω σκοπο να κανω, σε ευχαριστω.. Απλα ψυχολογικα δεν ειμαι καλα.... Και νιωθω να με πιανει πανικος... πως μπορω να διωξω αυτα τα συναισθηματα...??? Εχω κουραστει να ειμαι χαλιαα και αληθεια προσπαθω πλ να μην πεφτω αλλα υπαρχουν στιγμες που καταρρεω..
    αν νοιωθεις τοσο ασχημα, και το σκηνικο εχει ΗΔΗ επαναληφθει ΚΙ ΑΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ και τα πραγματα απ οτι ειπες εγιναν ακομα χειροτερα, τι σε κανει να πιστευεις οτι τωρα θα αλλαξει κατι? δεν εγινε το πειραμα? πετυχε?

    πες οτι κανεις μια δοκιμη ακομα, δινεις μια ευκαιρια ακομα, ετσι?
    τις (τοσο αμφιβολες) δοκιμες τις κανεις οταν στεκεσαι γερα στα ποδια σου και μπορεις να ανταπεξελθεις αν τα πραγματα ειναι οπως δειχνουν.
    αυτη την στιγμη τα πραγματα δειχνουν μια απ τα ιδια, κι εσυ εισαι υπο καταρρευση. ποιος θα σε σηκωσει, μετα?

  10. #10
    Quote Originally Posted by triantafyllo View Post
    Αυτο εχω σκοπο να κανω, σε ευχαριστω.. Απλα ψυχολογικα δεν ειμαι καλα.... Και νιωθω να με πιανει πανικος... πως μπορω να διωξω αυτα τα συναισθηματα...??? Εχω κουραστει να ειμαι χαλιαα και αληθεια προσπαθω πλ να μην πεφτω αλλα υπαρχουν στιγμες που καταρρεω..
    Γιατι πακετωνεσαι τοσο?Θα μπει σπιτι σου και θα σε απαγαγει?Στο χερι σου ειναι να τον δεις ή οχι.

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    70
    Δύο πράγματα είναι άπειρα στον κόσμο: Το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία! Αν και για το πρώτο διατηρω κάποιες επιφυλάξεις!

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    70
    Quote Originally Posted by triantafyllo View Post
    Δεν θελω να ειμαστε μαζι γιατι δεν ημουν καλα μαζι του, τσακωνομασταν συνεχεια και μ εκρυβε πολλα πραγματα και δεν ηθελε να περναμε χρονο μαζι.. Εγω τον αγαπαω πολυ... κ μονο στ ιδεα οτι θα τον δω νιωθω οτι θα λυγισω και θα του συγχωρεσω τα παντα.. αλλα αν το κανω απλα ολα θα γινουν χειροτερα και θα ειμαι πλ πιο χαλια απο οτι ημιυν... Αυτο το ξερω γιατι εχουμε χωρισει ηδη 2 φορες και καθε φορα ολα γινοντουσαν πολυ χειροτερα... Αν δεν δεχτω να βρεθουμε, ανα πασα στιγμη μπορει να εμφανιστει μπροστα μου και δεν μπορω να εχω το αγχος οτι θα τον πετυχω καπου... :/
    Εν.πάσει περίπτωση ώρες άλλο αγόρι για να πάψει να σε ενοχλεί!

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Τι έγινε τελικα; Βγήκατε;

  14. #14
    Απλά ασχολείστε με την καθεμιά που δεν την γ@μaEι καλά ο φίλος της και ψάχνει να βρεις κάποιους για να τους λέει τον πόνο της, εν προκειμένω εσας εδω στο φορουμ υποστήριξης. Κι αυτος εν των μεταξύ στο χαβαλέ, τις δουλείες και τα ωραια του. Κι αμφιβαλλω αν αυτα που λεει εδω τα εχει πει και στον ίδιο. Ας μας πει πχ πότε έκανε σεξ μαζι του πρόσφατα ή πότε βγήκαν για καφε ή βόλτες.
    γιάννης

  15. #15
    Quote Originally Posted by ioannis2 View Post
    Απλά ασχολείστε με την καθεμιά που δεν την γ@μaEι καλά ο φίλος της και ψάχνει να βρεις κάποιους για να τους λέει τον πόνο της, εν προκειμένω εσας εδω στο φορουμ υποστήριξης. Κι αυτος εν των μεταξύ στο χαβαλέ, τις δουλείες και τα ωραια του. Κι αμφιβαλλω αν αυτα που λεει εδω τα εχει πει και στον ίδιο. Ας μας πει πχ πότε έκανε σεξ μαζι του πρόσφατα ή πότε βγήκαν για καφε ή βόλτες.
    Δεν ειναι κρυφο οτι το φορουμ εχει γινει πλεον ''ανομολογητα'' ή ''φορτωτικο απορρητο''.Απο κοντα και οι γεροντοκορες φεμινιστριες της φακης που συμπασχουν με την Λιτσα (τυχαιο ονομα) που κερατωσε τον γκομενο της με τον αδερφο του και εχει τυψεις (σιγουρα φταιει η πατριαρχια,οχι οτι ειναι τσουλα η Λιτσα)

Similar Threads

  1. Προς Moderators:Πότε επιστρέφει η Ρέα?
    By Stavros in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 47
    Last Post: 20-12-2015, 22:17
  2. Ο εφιάλτης επιστρέφει...
    By VassilisM in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 19-12-2013, 19:26
  3. Η καταθλιψη επιστρεφει ...
    By Paraxeni Kopela in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 11
    Last Post: 27-04-2013, 00:14
  4. ΕΠΙΣΤΡΕΦΕΙ ΑΠΟ ΔΕΥΤΕΡΑ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ...ΤΙ ΚΑΝΩ??
    By CHRISTIN77 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 14
    Last Post: 30-08-2012, 08:52
  5. Οταν μπαινει ο πρωην στη μεση..
    By Giorgos22 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 5
    Last Post: 12-05-2009, 11:48

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •