ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΕΘΑΝΩ.
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 7 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 95
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    27

    ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΕΘΑΝΩ.

    ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑΑΑΑ.. ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΕΘΑΝΩ ΣΠΟΥΔΑΖΩ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΞΕΡΩ ΚΑΛΑ ΤΗΝ ΓΛΩΣΣΑ... ΔΕΝ ΕΧΩ ΦΙΛΟΥΣ .. Η ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΑΚΡΙΑ.. ΤΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΑΚΟΜΑ ΠΟΙΟ ΔΥΣΚΟΛΑ.. ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΓΤ ΔΙΑΛΕΞΑ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΚΑΙ ΟΧΙ ΕΛΛΑΔΑ .. ΔΕΝ ΠΕΡΑΣΑ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΗΘΕΛΑ ΚΑΙ ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΝΑ ΦΥΓΩ.. ΤΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΟΠΩΣ ΤΑ ΠΕΡΙΜΕΝΑ .. ΜΕ ΕΧΕΙ ΠΙΑΣΕΙ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ
    ΘΕΛΩ ΝΑ ΓΥΡΙΣΩ ΠΙΣΩ ΑΛΛΑ ΠΩΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΑΥΤΟ ? ΟΛΗ ΤΗΝ ΜΕΡΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΤΗΝ ΑΥΤΟΚΤΟΝΙΑ ... ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΕΘΑΝΩ ΟΜΩΣ ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΗΠΩΣ ΔΕΝ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ ... ΓΤ ΤΑ ΕΚΑΝΑ ΕΤΣΙΙΙΙΙΙΙ ???????????????

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,697
    Και να μην τα καταφέρεις θα γυρίσεις πως κάνεις έτσι δε χάθηκε ο κόσμος απλά σκέψου ότι θα γυρίσεις και θα δουλεύεις για τετρακόσια ευρώ και ότι αυτά φτάνουν μόνο για τα τσιγάρα σου δυο καφέδες και μια μπύρα που και που αυτό άμα σκεφτείς θα βάλεις τα δυνατά σου και άμα βάλεις τα δυνατά σου θα τα καταφέρεις
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  3. #3
    Member
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    Ελλάδα - Αμερική
    Posts
    42
    Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση για παραβίαση των όρων χρήσης.
    Last edited by Aeon; 03-10-2016 at 16:07.

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    27
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Και να μην τα καταφέρεις θα γυρίσεις πως κάνεις έτσι δε χάθηκε ο κόσμος απλά σκέψου ότι θα γυρίσεις και θα δουλεύεις για τετρακόσια ευρώ και ότι αυτά φτάνουν μόνο για τα τσιγάρα σου δυο καφέδες και μια μπύρα που και που αυτό άμα σκεφτείς θα βάλεις τα δυνατά σου και άμα βάλεις τα δυνατά σου θα τα καταφέρεις
    ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΕΔΩ ΜΟΥ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΟΛΑ ΕΝΑ ΒΟΥΝΟ. ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΠΟ ΠΟΥ ΝΑ ΑΡΧΙΣΩ . .

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    27
    Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση για παραβίαση των όρων χρήσης.
    Last edited by Aeon; 03-10-2016 at 16:08.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,697
    Προσπάθησε να μαθαίνεις ότι μπορείς τη γλώσσα τα μαθήματα τον τρόπο ζωής τα πάντα και σπίτι αν κάθεσαι άνοιξε τηλεόραση κάτι θα καταλάβεις
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    979
    Angel123 είναι νωρίς ακόμα βρε. Μην σε πιάνει πανικός. Κατ'αρχάς χαλάρωσε. Ασε τις σπουδες λίγο στην άκρη και βγες μια βόλτα να δεις τι παίζει στην πόλη που βρίσκεσαι. Σαν εκδρομή ας πούμε. Οσον αφορά το πανεπιστήμιο, βάλε ένα χρονοδιάγραμμα. Πες θα δω την κατάσταση για χ μηνες κ αν μου αρέσει οκ, αν όχι τέλος. Εάν νοιώθεις τοσο ανασφαλής, κάνε μια βόλτα Ελλάδα στα κοντά και φορτωσε μπαταρίες και επέστρεψε πιο συνειδητοποιημένος οσον αφορά το τι συμβαίνει εκει. Πάντως πιστεύω πως πρέπει να προσπαθήσεις λιγάκι και μετά να απορρίψεις το θέμα σπουδές.
    Είναι δύσκολο για ολους να προσαμοστούν, αλλά έτσι κι αλλιώς ΄περνάς την μεγάλη φρίκη τώρα, αν αντέξεις λίγο ακόμα, μπορεί και να σου βγεί και σε καλό.
    Επίσης, γιατί να βάλεις τέρμα στη ζωή σου; ακόμα και εντελώς άκυρη να είναι η επιλογή, δεν έχεις δικαίωμα για λάθη εσύ; όλοι κάνουμε λάθη. Το θέμα είναι να μπορούμε να τα διαχειριζόμαστε και να τα αναγνωρίζουμε. Η ζωή σου είναι πιο πολύτιμη από όλα τα λάθη του κόσμου

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    27
    ΤΟ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΕΧΩ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΣΤΑ ΛΑΘΟΙ ΑΛΛΑ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΠΩς ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΕΝΑ ΚΟΡΙΤΣΙ ΠΟΥ ΣΚΕΦΤΕΤΑΙ ΠΑΝΤΑ ΤΙ ΘΑ ΠΕΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ.. ΑΝ ΓΥΡΙΣΩ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΟΛΟΙ ΘΑ ΜΕ ΣΧΟΛΙΑΖΟΥΝ ΚΑΙ ΘΑ ΜΕ ΠΟΥΝ ΑΝΙΚΑΝΗ ΚΑΙ ΠΩΣ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΑΞΙΑ ΓΙΑ ΤΙΠΟΤΑ..
    ΚΑΙ ΟΚ ΑΣ ΜΕ ΣΧΟΛΙΑΖΟΥΝ ΘΑ ΤΟ ΑΝΕΧΤΩ ΚΑΙ ΑΥΤΟ. ΑΛΛΑ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΜΟΥ ΦΤΑΙΝΕ ΣΕ ΚΑΤΙ . ΕΙΧΑΝ ΤΟΣΑ ΟΝΕΙΡΑ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΤΑΡΡΕΩ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΟΛΟ ΚΑΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ .. ΤΟΥΣ ΑΓΑΠΑΩ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΝΤΡΑΠΟΥΝ ΠΟΤΕ ΓΙΑ ΜΕΝΑ .. ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΠΕΘΑΝΩ..
    ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΑΣΧΗΜΟ ΓΙ ΑΥΤΟΥΣ Η ΑΠΩΛΕΙΑ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΚΑΠΟΤΕ ΘΑ ΣΥΝΗΘΙΣΟΥΝ. ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΜΙΑ ΚΟΡΗ ΣΑΝ ΕΜΕΝΑ.. ΤΟΥΣ ΑΞΙΖΕΙ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΠΟΥ ΝΑ ΤΟΥΣ ΚΑΝΕΙ ΠΑΝΤΑ ΥΠΕΡΗΦΑΝΟΥΣ.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    2,202
    Quote Originally Posted by angel123 View Post
    ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΕΔΩ ΜΟΥ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΟΛΑ ΕΝΑ ΒΟΥΝΟ. ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΠΟ ΠΟΥ ΝΑ ΑΡΧΙΣΩ . .
    Για μένα,παράτα τα όλα και γύρνα πίσω!
    Πήγαινε στη σχολή που πέρασες ή σε κάποια ιδιωτική που σου αρέσει ή τελοσπάντων ξαναδώσε εξετάσεις-αλλά γύρνα πίσω!
    Αν κάτσεις και το παλεψεις στο τέλος θα εξαντληθείς και δεν θα μπορείς να μαζέψεις τα κομμάτια σου!
    Αποψη μου....λόγω και προσωπικής εμπειρίας!

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    2,202
    Ολες τις άλλες χαζομάρες που λες για αυτοκτονίες και τέτοια-κόφτες! οι γονείς σου σε θέλουν καλά και ήρεμη!
    Αν είναι να τους ντροπιάσεις γι'αυτό τον λόγο,τότε το πρόβλημα το έχουν οι γονείς σου και όχι ΕΣΥ!

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,697
    Ρε συ τρολαρεισ?η τα πιστεύεις που ζεις για σένα ζεις δε δίνεις λογαριασμό σε κανένα ξεκόλλα από που κατέβηκεσ όρεξη για αστεία έχεις σε λίγο θα μας πεις ότι πας στην εκκλησία
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Αγγλία σπουδάζεις ή καπου αλλου;

  13. #13
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2016
    Posts
    13
    Το ότι είσαι εξωτερικό χωρίς φίλους κ με δυσκολίες στη σχολή, δεν είναι λόγος να σκέφτεσαι έτσι, θα κάνεις φιλίες κ κάποια στιγμή θα τελειώσεις κ τη σχολή, υπάρχουν άνθρωποι με σοβαρά προβλήματα κ συνεχίζουν τη ζωή με αισιοδοξία. Σκέψου απλώς ότι έχεις τη δυνατότητα να σπουδαζεις έξω κ ότι σε αγαπούν οι δικοί σου, δείξε δύναμη και όλα θα πάνε καλά. Όλοι περνάμε δύσκολα, και το τι λένε γράψτω στα..... Η όπου θέλεις

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    223
    Quote Originally Posted by Terry View Post
    Άντε μωρέ loser.
    Τί πιντί ξιχασιάρικο είσι ησύ βρε Τέρρυς... Ξέχασες να της προτείνεις κάποιο βίντεο...
    Να την βοηθήσεις κι εκείνη με το... πι.ντί. της...

  15. #15
    Banned
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    greece
    Posts
    1,555
    εχεις ψαξει γιατι νομιζεις οτι η αυτοκτονια θα λυσει το προβλημα σου?

Page 1 of 7 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Θέλω να πεθάνω.
    By unhappy in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 16
    Last Post: 09-10-2015, 20:16
  2. ΔΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΕΘΑΝΩ
    By ασπασια in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 10
    Last Post: 03-09-2015, 23:14
  3. Θέλω να πεθάνω
    By STORM LORD in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 28
    Last Post: 03-06-2012, 02:03
  4. θελω να πεθανω!
    By μαρια1999 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 22
    Last Post: 20-01-2012, 21:38

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •