Νεα γνωριμια - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 36
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    315
    Quote Originally Posted by nick190813 View Post
    για αρχη ποσο καιρο γνωριζεσται?
    εχετε προχωρησει ?η απλα ειναι μια ετσι γνωριμια
    επισης πολυ κακος που το ειπες πως τον θες πολυ..επρεπε να τον παιξεις λιγο..
    δεν σε πειραξε εσενα αυτο που σου ειπε οτι θελει να γνωρισει και αλλες?

    εχουμε βρεθει εξω 2 φορες, φιλε μου..δεν εχουμε προχωρησει παρακατω (sex)..μου ειπε οτι δεν με θελει για sex αλλα του κανω για σταθερη σχεση...επειδη θελει να ειναι σιγουρος με τον εαυτο του οτι του ταιριαζω , επειδη θελει να ξαναμιλησει με την γυναικα του και επειδη του εχει λειψει η ''εργενικη'' ζωη τωρα και 30 χρονια, μου ζητα λιγο χρονο για να ειναι σωστος και καλος απεναντι μου.

    Δεν 'τον επαιξα'' διοτι στην ηλικια μας το παιχνιδι πλεον ειναι περιττο...ειμαστε εξω απο τα δοντια και σταρατα!!
    Τον δικαιολογω που θελει να γνωρισει κι αλλες, ανδρας ειναι, ετσι τους εχει κανει η φυση!!!
    [I]Love...[/I]

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    315
    Quote Originally Posted by imagine View Post
    Το ότι ένας άντρας 49 χρονών έχει παρελθόν και είναι συναισθηματικά δεμένος με την πρώην δεν είναι περίεργο- συμφωνώ. Το ότι χρειάζεται χρόνο για να απεμπλακεί από ένα γάμο 30 χρόνων είναι κατανοητό και φυσιολογικό.

    Το ότι θέλει να γνωρίσει κι άλλες πριν καταλήξει -όπως λέει- στη θεματοθέτρια, ΑΥΤΟ είναι που την κάνει καβάντζα τελευταίας σειράς.

    Λες? αυτο δεν το ειχα σκεφτει!!! ισως εχεις δικιο, σ'ευχαριστω που με ταρακουνησες!!!!
    [I]Love...[/I]

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    315
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    εαν δεν εχεις αλλες επιλογες, οπως λεει ο αντ και δεν θελεις και να φυγεις, επειδη θεωρεις οτι εχεις ελπιδες, ΜΗΝ το κυνηγησεις, γιατι οταν κυνηγας κατι ΤΟΣΟ απροθυμο, ειναι το πλεον σιγουρο οτι δεν θα σου κατσει.

    μεινε ΑΛΛΑ χαλαρα, οπως χαλαρα ειναι κι αυτος αφου δεν καιγεται για σχεση μαζι σου.
    ΕΧΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΣΟΥ ΑΝΟΙΧΤΑ για κατι αλλο ομως, οπως θα κανει κι αυτος. Αν δεν εισαι χαλαρη αλλα τραβας ζορι ποτε θα αποφασισει να κανει κατι σοβαρο μαζι σου θα ταλαιπωρηθεις πολυ ασχημα. δεν ειναι σε τετοια διαθεση μαζι σου, ο τυπος.


    κι αν σε παιρνει απο διαθεση κι απο εμφανιση, εχε τα ματια σου ανοιχτα και για κανεξαν 30ρη- 35αρη που και ξερει τι θελει και δεν ειναι απειρος στις σχεσεις, οπως η ξαδερφη του αντ και πολλες πολλες αλλες:rolleyes:, μπας και δεις καμια χαρα κι εσυ (οι 50ρηδες εχουν και ορισμενα προβληματα οργανικα συνηθως):p

    καλη μου δεν το κυνηγησα καθολου! αφου του ειπα οτι μου αρεσει γενικως, του ειπα οτι δεν θα τον παιρνω τλφ και οτι το μπαλακι το αφηνω στα δικα του χερια...τον καταλαβαινω μετα απο τοσα χρονια γαμου!
    και φυσικα η εμφανιση μου Δοξα τω Θεω μου επιτρεπει να βγω με οποιον θελω!!!
    οσο λοιπον αυτος θα σκεφεται το ''κυπριακο'' εγω θα βγαινω φυσικα και με αλλους...
    [I]Love...[/I]

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    315
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Εκ πειρας , δεν ειναι ελευθερος συναισθηματικα απο την πρωην , θελει να γνωρισει κι αλλες καινα κατασταλαξει ? κρατα μικρο καλαθι ..........δεν ειναι καθολου καλα αυτα που λεει , μην μασας .......δεν ειναι ενδιαφερον αυτο......κοροιδια ειναι ....

    δεν ειναι ελευθερος συναισθηματικα απο την πρωην, μου το ομολογησε...ευτυχως κρατω τις πισινες μου!!! χθες εγινε αυτο, σημερα και μετα απο τις απαντησεις σας το βλεπω πιο λογικα το θεμα!!!
    [I]Love...[/I]

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,640
    Quote Originally Posted by willowfairy View Post
    καλη μου δεν το κυνηγησα καθολου! αφου του ειπα οτι μου αρεσει γενικως, του ειπα οτι δεν θα τον παιρνω τλφ και οτι το μπαλακι το αφηνω στα δικα του χερια...τον καταλαβαινω μετα απο τοσα χρονια γαμου!
    και φυσικα η εμφανιση μου Δοξα τω Θεω μου επιτρεπει να βγω με οποιον θελω!!!
    οσο λοιπον αυτος θα σκεφεται το ''κυπριακο'' εγω θα βγαινω φυσικα και με αλλους...
    ε τωρα τον γνωρισες, ποτε να το κυνηγησεις? εμεις μιλαμε για το μελλον.

    ΤΟ |ΜΠΑΛΑΚΙ| πολυ μεγαλο φαουλ, καλη μου.
    ειναι σαν να του λες "εγω ειμαι εδω καρφωμενη και διαθεσιμη, οποτε θελεις θα με βρεις εδω'...
    επρεπε να πεις μεν οκ, αλλα να το αφησεις πιο φλου. τωρα τον διαβεβαιωσες οτι εισαι διαθεσιμη ανευ ορων.
    κι εσυ μπορει να βρεις κατι αλλο, οχι μονο εκεινος!!!
    αρκει το οτι εχεις ανοιχτα τα ματια σου για κατι αλλο, ωστοσο.

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    315
    Quote Originally Posted by Natalia_sups View Post
    Πρωτον σκεψου ότι είναι ένας άνθρωπος που έχει να ξεδώσει από γαμο 30 χρονων...ακόμα και να μην σου είχε πει από μόνος του οτι θέλει να γνωρίσει και άλλες αυτο επρεπε ηδη να ηταν κόκκινος συναγερμος για εσένα...επίσης γιατί χώρισε;
    Μήπως επειδή ήθελε να ξεδώσει από αυτό το γάμο όσο ήταν ακόμα μέσα; Και έτσι να είναι σιγά μη στο πει...ίσως δε σε νοιάζει αλλά αυτά θεωρω δείχνουν πράγματα για τον αλλον...
    Επίσης σου ειπε ούτε λίγο ούτε πολύ "κάτσε να γνωρίσω κι άλλες γυναίκες που θέλω και αν δεν βρω τίποτα καλύτερο από εσένα θα έρθω να βολευτω"...
    Δυστυχώς οι ενδειξεις δεν είναι καλες...

    Τον χωρισε εκεινη λογω οικονομικων προβληματων , δεν αντεχε μια ζωη με στερησεις οποτε και εφυγε Αυστραλια για να κανει λεφτα και ξαναγυρισε...μου ειπε οτι ισως βγει με καμμια για να δει κατα ποσον ειναι ετοιμος για μια νεα σχεση(αποκτωντας εμπειρια δηλ)..διοτι εαν γυρισει σε μενα θα ειναι και το τελειωτικο. Λεει θα ειμαστε για παντα μαζι!!! anyway εγω δεν θα τον περιμενω νε επανελθει στο κεντρο του ,θα βγαινω και με αλλους!!!!
    [I]Love...[/I]

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,781
    Με τη σύζυγο γιατι χωρίσανε; Γνωρίζεις;

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    315
    Quote Originally Posted by Mara.Z View Post
    πρώτα από όλα είστε σε μια ώριμη ηλικία! άρα ξερετε τι θελετε!
    Αυτόν τι χαρακτήρα τον έκοψες??

    Το οτι θελει ανεμελια και ξεγνοιασια, να παιξει λιγο μετα απο ενα γαμο 30 χρονων ειναι απολυτα δικαιολογημενο, το βλεπουμε παντου γυρω μας! Και επισης αυτο που σου ειπε για χρονο, εγω το βρισκω έντιμο γιατι απλα σου ειπε την αληθεια του. Ναι μεν του αρεσεις αλλα θελει περιπετειες...

    Επομενως, εγω θα προτεινα να κρατησεις μια επαφη μαζι του, αλλα κρατα μικρο καλαθι. Μην επενδυεις 100% σε αυτον γιατι μπορει να ξεμυαλιστει απο καμια καπατσα και αστα βραστα... Δωστου λιγο χρονο οπως σου ειπε, ορισε εσυ ποσο θα τον περιμενεις, και αν δεν ανταποκριθει, βαζεις τελος.

    ''Επομενως, εγω θα προτεινα να κρατησεις μια επαφη μαζι του, αλλα κρατα μικρο καλαθι. Μην επενδυεις 100% σε αυτον γιατι μπορει να ξεμυαλιστει απο καμια καπατσα και αστα βραστα... Δωστου λιγο χρονο οπως σου ειπε, ορισε εσυ ποσο θα τον περιμενεις, και αν δεν ανταποκριθει, βαζεις τελος. ''
    Αυτο θα κανω καλη μου , μικρο καλαθι, σ'ευχαριστω πολυ!
    [I]Love...[/I]

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    315
    Quote Originally Posted by imagine View Post
    Σε θέλει για καβάντζα.

    Προχώρα παρακάτω.

    σκεφτομσι να προχωρησω παρακατω , αλλα την καβαντζα του την βαζω εγω!!!!
    [I]Love...[/I]

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    315
    Quote Originally Posted by Mara.Z View Post
    Μερικες φορες γουσταρουμε καποιον τοσο τρελα πολυ, που ακόμη και το ρολο της καβαντζας ειμαστε διατεθειμενοι να παιξουμε...
    Εστω... οσο κρατησει...

    Αλλα πρεπει να γινεται συνειδητα, και χωρις προσδοκιες!


    συμφωνω απολυτως μαζι σου!!!! εκεινος μου ''χτυπησε '' το κουδουνακι της ερωτικης ελξης/χημειας, αυτο το ''κλικ'' απο το πρωτο ραντεβου...ομως τον ρολο της καβαντζας δεν τον παιζω με τιποτα!!!!
    [I]Love...[/I]

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,640
    Quote Originally Posted by willowfairy View Post
    σκεφτομσι να προχωρησω παρακατω , αλλα την καβαντζα του την βαζω εγω!!!!
    βαλ' του την!
    αλλα όταν τον διαβεβαιώνεις ότι θα είσαι εκεί να περιμένεις μήπως τελειώσει τις τσάρκες του, η καβάντζα είσαι εσύ....
    πρέπει να καταλάβει ο κύριος ότι έχει κι αλλου πορτοκαλιές.
    εσύ τον διαβεβαιώνεις ότι dene χει να φοβάται tpt αν ψαχνεται αλλου

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    315
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    ε τωρα τον γνωρισες, ποτε να το κυνηγησεις? εμεις μιλαμε για το μελλον.

    ΤΟ |ΜΠΑΛΑΚΙ| πολυ μεγαλο φαουλ, καλη μου.
    ειναι σαν να του λες "εγω ειμαι εδω καρφωμενη και διαθεσιμη, οποτε θελεις θα με βρεις εδω'...
    επρεπε να πεις μεν οκ, αλλα να το αφησεις πιο φλου. τωρα τον διαβεβαιωσες οτι εισαι διαθεσιμη ανευ ορων.
    κι εσυ μπορει να βρεις κατι αλλο, οχι μονο εκεινος!!!
    αρκει το οτι εχεις ανοιχτα τα ματια σου για κατι αλλο, ωστοσο.

    ναι κοπελα μου ετσι του ειπα ''οποτε θελεις θα με βρεις εδω' επηρεαζομενη απο την ερωτικη ελξη που ενιωσα για αυτον
    ναι, κι εγω θα βγαινω και με αλλους!!!
    [I]Love...[/I]

  13. #28
    Quote Originally Posted by willowfairy View Post
    ναι κοπελα μου ετσι του ειπα ''οποτε θελεις θα με βρεις εδω' επηρεαζομενη απο την ερωτικη ελξη που ενιωσα για αυτον
    ναι, κι εγω θα βγαινω και με αλλους!!!
    Αρα θα εισαι η καβατζα :D

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    523
    Quote Originally Posted by Mara.Z View Post
    Μερικες φορες γουσταρουμε καποιον τοσο τρελα πολυ, που ακόμη και το ρολο της καβαντζας ειμαστε διατεθειμενοι να παιξουμε...
    Εστω... οσο κρατησει...

    Αλλα πρεπει να γινεται συνειδητα, και χωρις προσδοκιες!
    Μεγάλη αλήθεια... μεγάλος πόνος στο τέλος..μακριά !!!

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Willowfairy , επειδη εχω ζησει μια εντονη ζωη , σε κοινωνικο και προσωπικο επιπεδο , σε επαγγελματικο περισσοτερο , εχω κανει μικρους δεσμους , 2 μεγαλους , ειμαι 55 , κι εχουν δει πολλα τα ματακια μου , επειδη καταλαβαινω οτι εισαι καλο παιδι , ειχα την τυχη να προικιστω με το χαρισμα να ψυχολογω ανθρωπους , σε εκλιπαρω , προσεχε , προσεχε πολυ κοριτσι μου , προσεχε , η ζωη ειναι σκληρη , ο καθενας κοιταει να εκμεταλλευτει τον -την αλλον , και δεν το λεω με απαισιοδοξια , αισιοδοξος ειμαι , αλλα δεν μπορω να κανω τα στραβα ματια σε αυτα που εχω δει να συμβαινουν , και εχω δει πολλα δυσαρεστα , εγω δεν ετυχε να παντρευτω ακομη , αλλα το τι βλεπω στον περιγυρο μου , επειδη ανηκω και σε μια Α κοινωνικοοικονομικη ταξη , ειμαι και κοινωνικος , που μουδινει την ευκαιρια , να εχω συναναστραφει λογιων λογιων ανθρωπους , και εχω γινει πολυ επιφυλακτικος , που δεν ημουν νεωτερος , δεν την εχω ' πατησει ' ποτε , αλλα αυτα που εχω δει , ειναι αρκετα ωστε να βαζω τον εαυτο μου σε πρωτη προτεραιοτητα , ολοι οι αλλοι επονται ,και δεν το λεω εγωιστικα , για την δικη μου προφυλαξη το κανω , μην πιτευεις κανενος τα λογια , προσπαθησε να κρινεις αποστασιοποιουμενη απο την εκαστοτε κατασταση , και παντα να ζηταςμια συμβουλη , απομια -εναν τριτο , που εμπιστευεσαι την κριση του , ο τριτος , παντα βλεπει πιο καθαρα ..................δενεχω να προσθεσω κατι, μονο ΠΡΟΣΕΧΕ ..........

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. Ερωτική Γνωριμία!
    By Guest17012017 in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 120
    Last Post: 22-04-2016, 00:52
  2. Νέα γνωριμία....
    By moby in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 21
    Last Post: 05-04-2013, 01:05
  3. διαδυκτυακή γνωριμία
    By ioannis2 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 57
    Last Post: 20-06-2011, 13:33
  4. γνωριμια
    By sunset in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 48
    Last Post: 04-09-2009, 12:20
  5. γνωριμια
    By liberchild in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 9
    Last Post: 10-05-2008, 15:19

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •