Βολεμένος;; τι να κανω;;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 34
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    8

    Βολεμένος;; τι να κανω;;

    Καλησπέρα παιδια θελω τα φώτα σας γιατι θα τρελαθώ στο τελος..
    εχω 5 χρονια σχεση με εναν αντρα 35 χρόνων 11 χρονια μεγαλύτερο απο εμενα και συζούμε τα 4. λοιπον αυτος εχει δίκη του σιγουρη δουλεια κ σταθερό υψηλό εισόδημα κ εγω ειμαι φοιτήτρια κ με στηρίζουν οικονομικά οι γονείς μου. Ζούμε στο δικο μου σπίτι το οποίο το πληρώνουν εξολοκλήρου οι γονείς μου ολα τα έξοδα, ενοίκιο φως νερο κτλπ κ το μονο που πληρώνει αυτος ειναι ενα σουπερ μαρκετ 1 φορα 2μηνο και καποια προσωπικά μου έξοδα καφέδες κτλπ.
    Γενικοτερα δεν τον λες κ τσιγκούνη ας πουμε για πάρτυ του μπορει να ξοδέψει παρα πολλα λεφτα αλλα οταν ειναι κατι για μας η για εμενα κανει τον κινεζο. Εχω ξενερώσει με το γεγονός οτι μου λεει για οικογένεια να παμε σε δικο μας σπίτι καποια στιγμη, και να ασχολουμε με το σπίτι και να μεγαλώσω τα παιδια μας αλλα μου κοπανάει συνεχεια το οικονομικο με λίγα λογια οτι μια ζωη αν εγω δεν εχω δουλεια θα πληρώνουν οι γονείς μου, φυσικά δεν λεω οτι θα τα πληρώσει ολα αυτος θα υπαρχει βοήθεια,αλλα αφου εχει την απαίτηση να κλειστώ σε ενα σπίτι με τα παιδια δεν πρεπει αυτος σαν άντρας να φροντίσει την οικογένεια του; οι γονείς μου τι θα πούνε;; δεν ειναι καθολου τέτοιοι ανθρωποι δεν μου εχει λείψει τιποτα στη ζωη μου δόξα τω θεό αλλα θελουν να με αφήσουν σε εναν ανθρώπο που θα με φροντίζει κ θα μου φέρεται σωστα.
    Λεω κατι παραλογο;; πιστευω οτι απλα εχει βολευτεί με ολο αυτο και εφόσον ξερει οτι οι γονείς μου τα ακουμπάνε εγω ειμαι πολυ νεα και όμορφη σε σύγκριση με εκείνον που μου κανουν χαβαλέ ολοι του τύπου που τον πας ρεε και τετοια αλλα εγω εχω μεινει βράχος σε ολα διπλα του με αγαπη και υπομονη σε νευρα κ να ξεσπάει πανω μου για οτι του συμβαίνει, που θα βρει αλλη χαζη να ψαρώνει γιατι να φυγει; δεν κανει την κίνηση να χωρίσουμε γιατι τσακωνόμαστε τον τελευταιο καιρο για αυτον τον λογο και με ολα αυτα που μου λεει μου εχει δημιουργησει τεράστια ανασφάλεια για τον μέλλον μας. Να προσθέσω οτι τον φροντίζω 100% στα παντα κ ειναι τυπος του λεει κατι και αν δεν συμφωνώ απαντάει με ενα αμα σαρεσει αμα δε σαρεσει να βρεις αλλον! Δεν υπαρχει συζήτηση μεταξυ μας αν εγω δεν συμφωνώ κ λεω κατι τον πιάνει εγωισμός και αρχίζει παλι ασυναρτησίες του θολώνει το μυαλο τελειως.
    αλλα εγω η χαζη μενω εκει κ μου εχει κανει παρα πολλα και τον εχω συγχωρήσει σε ολα γιατι τον αγαπάω. αλλα κρατάω μικρο καλάθι για τον μέλλον γιατι ο ανθρωπος δεν αλλάζει ετσι απλα. Συγνωμη για το κατεβατό ειναι τα μισά απο όσα συμβαίνουν απλα θελω μια συμβουλή. Τι να κανω;;;

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    Quote Originally Posted by kerasaki1 View Post
    Καλησπέρα παιδια θελω τα φώτα σας γιατι θα τρελαθώ στο τελος..
    εχω 5 χρονια σχεση με εναν αντρα 35 χρόνων 11 χρονια μεγαλύτερο απο εμενα και συζούμε τα 4. λοιπον αυτος εχει δίκη του σιγουρη δουλεια κ σταθερό υψηλό εισόδημα κ εγω ειμαι φοιτήτρια κ με στηρίζουν οικονομικά οι γονείς μου. Ζούμε στο δικο μου σπίτι το οποίο το πληρώνουν εξολοκλήρου οι γονείς μου ολα τα έξοδα, ενοίκιο φως νερο κτλπ κ το μονο που πληρώνει αυτος ειναι ενα σουπερ μαρκετ 1 φορα 2μηνο και καποια προσωπικά μου έξοδα καφέδες κτλπ.
    Γενικοτερα δεν τον λες κ τσιγκούνη ας πουμε για πάρτυ του μπορει να ξοδέψει παρα πολλα λεφτα αλλα οταν ειναι κατι για μας η για εμενα κανει τον κινεζο. Εχω ξενερώσει με το γεγονός οτι μου λεει για οικογένεια να παμε σε δικο μας σπίτι καποια στιγμη, και να ασχολουμε με το σπίτι και να μεγαλώσω τα παιδια μας αλλα μου κοπανάει συνεχεια το οικονομικο με λίγα λογια οτι μια ζωη αν εγω δεν εχω δουλεια θα πληρώνουν οι γονείς μου, φυσικά δεν λεω οτι θα τα πληρώσει ολα αυτος θα υπαρχει βοήθεια,αλλα αφου εχει την απαίτηση να κλειστώ σε ενα σπίτι με τα παιδια δεν πρεπει αυτος σαν άντρας να φροντίσει την οικογένεια του; οι γονείς μου τι θα πούνε;; δεν ειναι καθολου τέτοιοι ανθρωποι δεν μου εχει λείψει τιποτα στη ζωη μου δόξα τω θεό αλλα θελουν να με αφήσουν σε εναν ανθρώπο που θα με φροντίζει κ θα μου φέρεται σωστα.
    Λεω κατι παραλογο;; πιστευω οτι απλα εχει βολευτεί με ολο αυτο και εφόσον ξερει οτι οι γονείς μου τα ακουμπάνε εγω ειμαι πολυ νεα και όμορφη σε σύγκριση με εκείνον που μου κανουν χαβαλέ ολοι του τύπου που τον πας ρεε και τετοια αλλα εγω εχω μεινει βράχος σε ολα διπλα του με αγαπη και υπομονη σε νευρα κ να ξεσπάει πανω μου για οτι του συμβαίνει, που θα βρει αλλη χαζη να ψαρώνει γιατι να φυγει; δεν κανει την κίνηση να χωρίσουμε γιατι τσακωνόμαστε τον τελευταιο καιρο για αυτον τον λογο και με ολα αυτα που μου λεει μου εχει δημιουργησει τεράστια ανασφάλεια για τον μέλλον μας. Να προσθέσω οτι τον φροντίζω 100% στα παντα κ ειναι τυπος του λεει κατι και αν δεν συμφωνώ απαντάει με ενα αμα σαρεσει αμα δε σαρεσει να βρεις αλλον! Δεν υπαρχει συζήτηση μεταξυ μας αν εγω δεν συμφωνώ κ λεω κατι τον πιάνει εγωισμός και αρχίζει παλι ασυναρτησίες του θολώνει το μυαλο τελειως.
    αλλα εγω η χαζη μενω εκει κ μου εχει κανει παρα πολλα και τον εχω συγχωρήσει σε ολα γιατι τον αγαπάω. αλλα κρατάω μικρο καλάθι για τον μέλλον γιατι ο ανθρωπος δεν αλλάζει ετσι απλα. Συγνωμη για το κατεβατό ειναι τα μισά απο όσα συμβαίνουν απλα θελω μια συμβουλή. Τι να κανω;;;
    να τον σουταρεις οπως ειναι...βαλτου και ενα κασκολ μην κρυωσει...

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    8
    Quote Originally Posted by nick190813 View Post
    να τον σουταρεις οπως ειναι...βαλτου και ενα κασκολ μην κρυωσει...
    Το θεμα ειναι πιο περίπλοκο απο αυτο που περιγράφω ειναι κ ο λογος που γραφω δω μεσα!
    Εχω παθει εξάρτηση νιωθω ανασφαλής μακρυα του οσο κ αν εχω προσπαθήσει να τον σβήσω εχει τον τρόπο να με γυρνάει πισω, με κρατάει με ύπουλο τρόπο ρίχνοντας μου την αυτοπεποίθηση! Εχω αυτογνωσία ξερω τι μου γινεται αλλα γιατι δεν βρισκω το θαρος;; τι κανω λαθος;

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    Quote Originally Posted by kerasaki1 View Post
    Το θεμα ειναι πιο περίπλοκο απο αυτο που περιγράφω ειναι κ ο λογος που γραφω δω μεσα!
    Εχω παθει εξάρτηση νιωθω ανασφαλής μακρυα του οσο κ αν εχω προσπαθήσει να τον σβήσω εχει τον τρόπο να με γυρνάει πισω, με κρατάει με ύπουλο τρόπο ρίχνοντας μου την αυτοπεποίθηση! Εχω αυτογνωσία ξερω τι μου γινεται αλλα γιατι δεν βρισκω το θαρος;; τι κανω λαθος;
    κοπελα μου σου κανει τοσο κακο ο συγκεκριμενος ανθρωπος...απο αυτα που λες αυτο καταλαβα....
    αντι να σε εχει σαν θεα......εγω σε ολες τις κοπελες μου ολο κομπλιμεντα τους εκανα...και προσπαθουσα να τις ανεβαζω τερμα...
    αυτος αντιθετα σου κανει ψυχολογικο πολεμο μπας και καταφερει να σε κρατησει μαζι του..ειναι δυνατον να σου φερεται ετσι και να τον θες?
    εκτος απο αυτο ειναι και γυφτος τελειως...
    εσυ δεν κανεις τιποτα λαθος ακουγεσαι μια πολυ γλυκια κοπελιτσα ισα ισα....απλα σουταρε τον ,εκτος απο ολα αυτα ειναι και κωλογερος....εσυ οταν θα εισαι 35 αυτος θα ειναι 50....τις αναγκες ποιος θα τις καλυπτει αυτα δεν τα εχεις σκεφτει?
    τον σπιτωνεις κιολας?
    καλα σου λενε ολοι που πας με αυτον..
    και δεν σου φερεται καθολου καλα....ειναι δυνατον να σου απανταει αμα δεν σ αρεσει βρες αλλον?εγωισμο δεν εχεις?πες τ ναι ρε μαλακα αλλον θα βρω.....
    αλλα αυτος ξερει τι κανει σε πηρε κοριτσακι και αμαθη...και στα εκανε αυτα....

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by kerasaki1 View Post
    Το θεμα ειναι πιο περίπλοκο απο αυτο που περιγράφω ειναι κ ο λογος που γραφω δω μεσα!
    Εχω παθει εξάρτηση νιωθω ανασφαλής μακρυα του οσο κ αν εχω προσπαθήσει να τον σβήσω εχει τον τρόπο να με γυρνάει πισω, με κρατάει με ύπουλο τρόπο ρίχνοντας μου την αυτοπεποίθηση! Εχω αυτογνωσία ξερω τι μου γινεται αλλα γιατι δεν βρισκω το θαρος;; τι κανω λαθος;

    Ετσι οπως τα περιγραφεις , προσπαθει με τον τροπο αυτον να σου ριχνει την αυτοπεποιθηση , που δεν εχεις κι ιδιαιτερη , οχι οτι ειναι κακο , και να σεχει του χεριου του , δεν εχει σχεση η διαφορα ηλικιας , αλλα δειχνει οτι κι αυτος στερειται αυτοπεποιθησης , αλλιως δεν θα φεροταν ετσι ................ τι να κανεις ? να τον ' υποβιβασεις ' στο μυαλο σου , δεν ειναι τοσο σπουδαιος οσο παρουσιαζεται , η οσο νομιζεις , τουναντιον , ειναι δολιος , υπουλος και κομπλεξικος ..............ακου τι σου λεει καποιος 55 ετων , που εχω κι εγω οικ. ανεση , αλλα δεν φερομαι ετσι , τον ξερω αυτον τον τυπο ανθρωπου , εκ πειρας ...........θα σου κανει μαυρη την ζωη ο ανθρωπος αυτος .........στο εγγυωμαι ...

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    979
    Χειριστικός deep κατά deep είναι ο τύπος και με θέματα πατριαρχισμού όπως τα λες. οι συντροφοι είναι να στηρίζει ο ένας τις επιλογές του άλλου, όχι να κάνει ο ενας κουμάντο στον άλλο. Με την λογική αυτή εσύ γιατί δεν του κάνεις κουμάντο να του λες αν σου αρεσει καλώς αλλιώς φύγε επειδή εγω πληρώνω;; δεν ξερω, είναι λάθος νοοτροπία για μενα. Εσύ όμως πρέπει να πάρεις απόφαση για το τι ζωή θέλεις να έχεις σε 10 χρόνια από τώρα και αν η ζωή αυτή μπορεί να υπάρξει με έναν τέτοιο συντροφο. Αν δε μπορεί να υπάρξει μην κολλήσεις στα "τν θελω" "τον αγαπώ" κτλ που λέμε εμεις τα κοριτσάκια, θα το χτυπάς μια ζωή μετα το κεφάλι σου

  7. #7
    Κερασάκι καλημέρα!
    Η αλήθεια είναι οτι αυτό το οικονομικό σχήμα γάμου πρώτη φορά το μαθαίνω.
    Να καθεσαι δηλαδή να φροντίζεις τα παιδιά στο σπίτι και το αντίτιμο της πληρωμής της δουλειάς έξω από το σπίτι που υποτίθεται οτι θα έκανες να το πληρώνουν οι γονείς σου!
    Γιατί; Για να μην του ξεφύγει κανένα ευρουλάκι και πληρώνει για σένα και τα παιδιά;
    Πού ξανακούστηκε αυτό;! Αν θέλει να είσαι σπίτι με τα παιδιά και θεωρεί οτι έτσι πρέπει τότε ας πιάσει αυτός μια δεύτερη δουλειά.
    Όταν δημιουργείς οικογένεια στηρίζεσαι στις δικές σου δυνάμεις και όχι στους γονείς του άλλου. Το θεωρώ ανήθικο όταν εκ των προτέρων το υπολογίζεις έτσι.
    Πολύ υπολογιστής είναι αυτός ο άνθρωπος και νομίζω οτι πρώτα αγαπάει τον εαυτούλη του και την καλοπέρασή του και μετά βάζει εσένα.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by kerasaki1 View Post
    εγω ειμαι πολυ νεα και όμορφη σε σύγκριση με εκείνον που μου κανουν χαβαλέ ολοι του τύπου που τον πας ρεε . κerasaki


    Mια και πηρα θεση στο θεμα , με δευτερη ματιά , κι εσυ εισαι λαθος , που γραφεις τετοιο πραμα .................τι πα να πει ' ειμαι ομορφοτερη και νεωτερη ' , αγαπη ειναι αυτο ? Μac ......



    κ ειναι τυπος του λεει κατι και αν δεν συμφωνώ απαντάει με ενα αμα σαρεσει αμα δε σαρεσει να βρεις αλλον! ;;


    Αυτο αμα μου τοχαν πει εμενα , θαχα φυγει για παντα , κι αυτος ειναι λαθος .................Mac
    κι οι δυο σας ειστε λαθος ..........

    Δεν ξερω πως απαντας παραγραφο /παραγραφο .......

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,671
    μηπως ειναι ο πρωτος ανδρας που εκανες ποτε σεξ, κι εχεις μεγαλωσει με την αντιληψη οτι η κοπελα για να ειναι ηθικη πρεπει να παντρευεται τον πρωτο της? δες και κανεναν αλλον, οταν τον συγκρινεις μπορει να συνειδητοποιησεις οτι κι αλλα πραγματα δεν τα κανει και τοσο καλα...

    δεν μπορω να εξηγησω καπως αλλιως αυτο που περιγραφεις.
    δεν φαινεται και κανενα κελεπουρι ο τυπος.
    συγκεκριμενα, οπως τα λες, δεν εχει και τπτ καλο..

    παρατηρω οτι αναφερεσαι συχνα στον εαυτο σου με τον χαρακτηρισμο "εγω η χαζη". αν αντιμετωπιζεις τονε αυτο σου σαν χαζη, θα πραττεις και σαν χαζη.
    δεν επειγει το να παντρευτεις, αλλα το να σταθεις στα ποδια σου και να καταλαβεις το τι σου γινεται.
    λες οτι οι γονεις θελουν οι καημενοι να σε αφησουν καπου καλα...
    τι εισαι? πακετο? κανενα εξωγαμο που θα αφησουν σε καποια οικογενεια? η ανηλικο παιδακι?
    ενηλικη γυναικα εισαι και πρεπει ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΠΟΥ ΣΟΥ ΑΡΕΣΟΥΝ ΟΧΙ ΝΑ ΣΕ ΑΦΗΝΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΣΕ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ.

    ασε τα παντρολογηματα και ασχολησου με τις σπουδες και με την δουλεια.
    εισαι πολυ ανωριμη ακομα για να "σε αφησουν" καπου και ειδικα σε αυτον το παπαρα.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,671
    αντε βρε μακ. τοσα μαθηματα σου εχω κανει. ακομα να μαθεις πως απαντας παραγραφο- παραγραφο??

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,671
    οσο για το "βολεμενος".
    δεν ειναι βολεμενος. εκμεταλλευτης ειναι.
    ΕΣΥ εισαι η βολεμενη.
    βολευτηκες σε μια κακοποιητικη σχεση.

    γιατι?
    καποιο ελλειμμα εχεις.
    προτεινω να απευθυνθεις σε ομαδες αυτογνωσιας, να καταλαβεις λιγακι τι σου

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    8
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    μηπως ειναι ο πρωτος ανδρας που εκανες ποτε σεξ, κι εχεις μεγαλωσει με την αντιληψη οτι η κοπελα για να ειναι ηθικη πρεπει να παντρευεται τον πρωτο της? δες και κανεναν αλλον, οταν τον συγκρινεις μπορει να συνειδητοποιησεις οτι κι αλλα πραγματα δεν τα κανει και τοσο καλα...

    δεν μπορω να εξηγησω καπως αλλιως αυτο που περιγραφεις.
    δεν φαινεται και κανενα κελεπουρι ο τυπος.
    συγκεκριμενα, οπως τα λες, δεν εχει και τπτ καλο..

    παρατηρω οτι αναφερεσαι συχνα στον εαυτο σου με τον χαρακτηρισμο "εγω η χαζη". αν αντιμετωπιζεις τονε αυτο σου σαν χαζη, θα πραττεις και σαν χαζη.
    δεν επειγει το να παντρευτεις, αλλα το να σταθεις στα ποδια σου και να καταλαβεις το τι σου γινεται.
    λες οτι οι γονεις θελουν οι καημενοι να σε αφησουν καπου καλα...
    τι εισαι? πακετο? κανενα εξωγαμο που θα αφησουν σε καποια οικογενεια? η ανηλικο παιδακι?
    ενηλικη γυναικα εισαι και πρεπει ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΠΟΥ ΣΟΥ ΑΡΕΣΟΥΝ ΟΧΙ ΝΑ ΣΕ ΑΦΗΝΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΣΕ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ.

    ασε τα παντρολογηματα και ασχολησου με τις σπουδες και με την δουλεια.
    εισαι πολυ ανωριμη ακομα για να "σε αφησουν" καπου και ειδικα σε αυτον το παπαρα.
    Καλησπέρα.
    Οχι δεν ειναι ο πρώτος άντρας της ζωής μου ειχα κ αλλες σχέσεις.
    Δεν ειπα οτι πρεπει να παντρευτώ τωρα αυτος θελει εγω δεν θελω γιατι δεν βλεπω μέλλον και γι αυτο τον λογο εγραψα κ εδω!
    Δεν ειμαι 'πακετο' οπως ανέφερες αλλα αν εχεις παιδια μπορεις να καταλαβεις οτι παντα ενας γονιός ανησυχεί για τα παιδια του και ποσο μαλλον αν δεν περνανε καλα ειναι πολυ φυσιολογικο αυτο που λεω, και ποσο μαλλον οταν μιλαμε για εναν αντρα τέτοιας ηλικίας που ειναι ανεξάρτητος.
    Δεν θεωρώ τον εαυτο μου χαζη, αν ημουν θα κοιμομουν στα χαμοληλια!!
    Ανασφαλής ειμαι κ πιστευω ολοι ανθρωποι το εχουν βιώσει καποια στιγμη στη ζωη τους μεσα σε μια σχεση! Εγω τελειώνω τις σπουδές μου σε λιγο καιρο κ δεν ειναι ευκολο να τα συνδιασω ολα μαζι, η θα κανω καριέρα η θα ασχοληθώ με την οικογένεια μου, τουλαχιστον για ενα διάστημα μεχρι να ειναι ανεξάρτητο το παιδι.
    Και κατι τελευταιο δεν ζηταω την άδεια να με 'αφήσουν' καπου οπως λες φυσικά ειμαι ενήλικη γυναικα και κανω τις επιλογές μου, το ανέφερα αυτο με τους γονεις μου για να καταλάβετε οτι δεν με συντηρεί αυτος, αλλα ουτε εγω συντηρώ τον εαυτο μου με δικα μου λεφτα.

  13. #13
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    8
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    οσο για το "βολεμενος".
    δεν ειναι βολεμενος. εκμεταλλευτης ειναι.
    ΕΣΥ εισαι η βολεμενη.
    βολευτηκες σε μια κακοποιητικη σχεση.

    γιατι?
    καποιο ελλειμμα εχεις.
    προτεινω να απευθυνθεις σε ομαδες αυτογνωσιας, να καταλαβεις λιγακι τι σου
    Καλησπέρα εχω παει σε ψυχολόγο εχω έλλειψη αυτοπεποίθησης και ειμαι ανασφαλής και ολο αυτο εχει δημιουργηθεί μεσα στη σχεση γιατι δεν ημουν καθολου ετσι σαν ανθρωπος. κ εγω εχω 'βολευτει' φυσικά, 5 χρονια ειναι αυτα ειναι δυσκολο να τα πετάξεις ολα ετσι απλα.

  14. #14
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    8
    Quote Originally Posted by ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ View Post
    Κερασάκι καλημέρα!
    Η αλήθεια είναι οτι αυτό το οικονομικό σχήμα γάμου πρώτη φορά το μαθαίνω.
    Να καθεσαι δηλαδή να φροντίζεις τα παιδιά στο σπίτι και το αντίτιμο της πληρωμής της δουλειάς έξω από το σπίτι που υποτίθεται οτι θα έκανες να το πληρώνουν οι γονείς σου!
    Γιατί; Για να μην του ξεφύγει κανένα ευρουλάκι και πληρώνει για σένα και τα παιδιά;
    Πού ξανακούστηκε αυτό;! Αν θέλει να είσαι σπίτι με τα παιδιά και θεωρεί οτι έτσι πρέπει τότε ας πιάσει αυτός μια δεύτερη δουλειά.
    Όταν δημιουργείς οικογένεια στηρίζεσαι στις δικές σου δυνάμεις και όχι στους γονείς του άλλου. Το θεωρώ ανήθικο όταν εκ των προτέρων το υπολογίζεις έτσι.
    Πολύ υπολογιστής είναι αυτός ο άνθρωπος και νομίζω οτι πρώτα αγαπάει τον εαυτούλη του και την καλοπέρασή του και μετά βάζει εσένα.
    Η αληθεια ειναι οτι τα ζευγάρια φιλοι μας δεν ειναι κσθολου ετσι. Πχ αν δεν εχει δουλεια η γυναικα βοηθανε αυτοι οικονομικά κ το αστείο ειναι οτι αυτούς τους αντρες τους λεει βλάκες που και καλα πληρώνουν μια γυναικα. Πραγματικα δεν ξερω τι σχέσεις ειχε πριν απο εμενα κ εχει αυτη την αποψη. Εμενα μου δειχνει οτι δεν θελει να τον εκμεταλλεύομαι που δεν ισχυει κατι τετοιο. Δεν ξερω τι εχει μεσα στο μυαλο του! Νομίζει πως θα βρει πολλες γυναίκες να πληρώνουν και να κάτσουν μαζι του και αυτος να σημειώνει καθε τι που πλήρωσε για σενα! Αστα η κατασταση εχει ξεφύγει

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,671
    Quote Originally Posted by kerasaki1 View Post
    Καλησπέρα.
    Οχι δεν ειναι ο πρώτος άντρας της ζωής μου ειχα κ αλλες σχέσεις.
    Δεν ειπα οτι πρεπει να παντρευτώ τωρα αυτος θελει εγω δεν θελω γιατι δεν βλεπω μέλλον και γι αυτο τον λογο εγραψα κ εδω!
    Δεν ειμαι 'πακετο' οπως ανέφερες αλλα αν εχεις παιδια μπορεις να καταλαβεις οτι παντα ενας γονιός ανησυχεί για τα παιδια του και ποσο μαλλον αν δεν περνανε καλα ειναι πολυ φυσιολογικο αυτο που λεω, και ποσο μαλλον οταν μιλαμε για εναν αντρα τέτοιας ηλικίας που ειναι ανεξάρτητος.
    Δεν θεωρώ τον εαυτο μου χαζη, αν ημουν θα κοιμομουν στα χαμοληλια!!
    Ανασφαλής ειμαι κ πιστευω ολοι ανθρωποι το εχουν βιώσει καποια στιγμη στη ζωη τους μεσα σε μια σχεση! Εγω τελειώνω τις σπουδές μου σε λιγο καιρο κ δεν ειναι ευκολο να τα συνδιασω ολα μαζι, η θα κανω καριέρα η θα ασχοληθώ με την οικογένεια μου, τουλαχιστον για ενα διάστημα μεχρι να ειναι ανεξάρτητο το παιδι.
    Και κατι τελευταιο δεν ζηταω την άδεια να με 'αφήσουν' καπου οπως λες φυσικά ειμαι ενήλικη γυναικα και κανω τις επιλογές μου, το ανέφερα αυτο με τους γονεις μου για να καταλάβετε οτι δεν με συντηρεί αυτος, αλλα ουτε εγω συντηρώ τον εαυτο μου με δικα μου λεφτα.
    δεν χρειαζεται να τα συνδυασεις!!
    να ασχοληθεις με τις σπουδες σου και την καριερα σου και οικογενεια να κανεις οταν θα θελεις ΕΣΥ, οχι καποιος αλλος. μην τον αφηνεις να σε πιεσει σε αυτο. αν αυτος θεωρει οτι ειναι σε αλλη φαση ζωης, ας βρει καμια της ηλικιας του, η καποια που δεν σπουδασε και θελει στα 24 να παντρευτει.

    τα περι γονιων τα καταλαβαινω, αλλα το θεμα δεν ειναι πως σκεφτονται εκεινοι. εκεινοι παντα παιδακι τους θα σε βλεπουν, οχι μονο στα 25 αλλα και στα 45... το εθμα ειναι οτι το ανεφερες σαν να ενστερνιζεσαι την αποψη αυτη "καπου καλα να με αφησουν"..

    τελος, οπως σου ειπε κι αλλο μελος πιο πανω, οταν συζουμε με το ταιρι μας, κι ακομα παραπανω οταν κανουμε και οικογενεια, δεν βασιζομαστε στα λεφτα των γονιων. το κανουμε οταν μπορουμε πια να ζησουμε οι 2 μας. αν δεν θελει να αναλαβει τα εξοδα της οικογενειας για να ασχοληθεις με τα παιδια και το σπιτι? ποιος θα τα αναλαβει? ο πεθερος του???
    ΦΥΣΙΚΑ και πρεπει να φτασεις να συντηρεις τονε αυτο σου με δικα σου λεφτα πριν παρεις οποιαδηποτε αποφαση, γιατι ουτε στους γονεις μπορεις να φορτωνεσαι για να κανεις οικογενεια, αλλα ουτε και σε αυτον.

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. Δεν ξερω γιατι μου το κανω..αλλα το κανω και ειναι κουραστικο!
    By Μητσάκος in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 10-12-2020, 18:20
  2. τι να κανω;
    By onomaxrhsth in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 18
    Last Post: 05-11-2013, 19:02
  3. Ποιά διαφορά υπάρχει ανάμεσα στη φράση "κάνω έρωτα " και "κάνω σεξ" ή δεν υπάρχει?
    By liberchild in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 55
    Last Post: 25-12-2011, 13:44
  4. Τι να κάνω?
    By Exan_D in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 07-10-2010, 11:04
  5. ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ?
    By XRISTOS2612 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 5
    Last Post: 31-10-2009, 23:56

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •