Πιθανος έρπης γεννητικων οργάνων
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 26
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Posts
    20

    Πιθανος έρπης γεννητικων οργάνων

    Καλησπερα, γραφω εδω γιατι δεν ξερω με ποιον να το συζητησω το προβλημα που αντιμετωπιζω. Η κοπελα μου αρχισε προσφατα να ποναει στα γεννητικα της οργανα και εν τελει πηγε σε γυναικολογο να δει τι ειναι. Ουτε λιγο ουτε πολυ ο γιατρος της ειπε οτι ισως να εχει και ερπη γιατι τα σημαδια κατι τετοιο δειχνουν, βεβαια τα ιδια σημαδια οπως ειπε ισως ειναι και απο καποια απλη μολυνση ή μυκητιαση. Εκανε καποιες εξετασεις και περιμενουμε τα αποτελεσματα. Το θεμα ειναι οτι μεχρι τοτε εγω δε μπορω να ηρεμησω. Πως ειναι δυνατον να εχει ερπη (και πολυ πιθανον να εχω κ εγω τωρα) οταν κ οι δυο ειχαμε απειροελαχιστες σεξουαλικες επαφες στο παρελθον και ολες με προφυλαξη?? Μου φαινεται αδιανοητο να κολλησαμε ο ενας τον αλλο καπως... Δε ξερω τι να πω! Εχω στεναχωρηθει απιστευτα,δεν εχω ορεξη για τιποτα γιατι σκεφτομαι οτι αν οντως το εχουμε αυριο μεθαυριο που θα παμε να κανουμε κατι με αλλο συντροφο και θα πρεπει να του το πουμε εκεινος θα σηκωθει και θα φυγει. Την αγαπαω και πρωτα εκεινη σκεφτομαι κ για εκεινη στεναχωριεμαι, σκεφτομαι ολη την ωρα τι μπορω να κανω σε περιπτωση που οντως εχει ερπη για να την κανω να νιωσει καλυτερα. Εχω πελαγωσει πραγματικα και φοβαμαι την αντιδραση μου αν οι εξετασεις δεν ειναι οι επιθυμητες... Εγω που μπορω να κανω εξετασεις? Αθηνα μενω...σε οποιοδηποτε μικροβιολογικο εργαστηριο μπορω απο μονος μου ή να παω σε γιατρο? γιατι ξερω πως ειναι πιο περιπλοκες απο τις απλες αιματολογικες και με μεγαλο κοστος.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    Εχω στεναχωρηθει απιστευτα,δεν εχω ορεξη για τιποτα γιατι σκεφτομαι οτι αν οντως το εχουμε αυριο μεθαυριο που θα παμε να κανουμε κατι με αλλο συντροφο και θα πρεπει να του το πουμε εκεινος θα σηκωθει και θα φυγει.
    sorry κιολας...εισαι σιγουρος οτι την αγαπας??δλδ αυτο σε στενοχωρει πιο πολυ απ ολα? το τι θα πεις στην επομενη συντροφο??
    αρα μου φαινεται φιλε μου δεν την αγαπας κ τοσο.......αλλα σκεφτεσαι καπως εγωιστικα.
    καταρχην ο ερπης δεν ειναι AIDS θεραπευεται κ περναει..ειναι ενας ιος που ολοι εχουμε μεσα μας..μπορει να τον κοληλσουμε παλαιοτερα κ να βγει μετα απο χρονια μετα απο στρες κ πιεση ψυχολογικη..
    αλλα μου κανει εντυπωση, που γραφεις αυτο το πραμα..εισαι σιγουρος οτι την αγαπας?

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    επιπλεον εφοσον κ αν εχει τον ιο τοτε τον εχεις παρει κ εσυ..κ μπορει κ να μην εκδηλωθει ποτε σε σενα...η μπορει αργοτερα ή μπορει σε λιγο καιρο..οπως κ να εχει.. ανθρωποι ειμαστε αυτα συμβαινουν δεν ειναι δα κ κατι τοσο σοβαρο...χαλαρωσε.

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Posts
    20
    Ειμαι σιγουρος γιατι αυτο π λεω το σκεφτηκα πρωτα γ αυτην κ μετα για μενα... θες γιατι τη θεωρω πιο ευαισθητη? δε ξερω παντως απο χθες ειναι πολυ χαλια ψυχολογικα κ σκεφτομαι αυτες τις μερες πως αν τις το κολλησα εγω (ενας θεος ξερει πως καθως δεν εχω εμπειριες) μπορει και να κατεστρεψα κατα καποιο τροπο τη σεξουαλικη ζωη της. Ισως ειναι πολυ βαρυ ετσι οπως το πα, καταλαβαινεις τι θελω να πω... Δε το σκεφτηκα καθολου εγωιστικα, ενα παραδειγμα εφερα που αφορα και τους δυο, ειμαστε πολυ νεοι και το να τα φερει ετσι η ζωη να ειμαστε για παντα μαζι φανταζει δυσκολο, οποτε αναμενομενα θα υπαρξουν κ αλλοι συντροφοι... θες σε μενα? θες σε εκεινη? ειναι το ιδιο! πιστευεις τοσο ευκολα θα μπορει καποιος να κανει κατι με εκεινη αν του το πει? πιστευεις οτι το ιδιο ευκολα θα μπορει να απολαυσει το σεξ? απ οσο διαβασα δεν θεραπευεται και δε περναει, το εχεις για παντα και απλα μπορει να εκδηλωνεται πιο σπανια. Τελοσπαντων εμενα μου φαινεται πολύ σημαντικο, αν το εχει δε νομιζω τα πραγματα να ειναι ιδια οσων αφορα και το σεξ αλλα και τη ψυχολογια της..δεν ειπα οτι θα πεθανουμε κιολας αλλα σκεψου να το εχεις εσυ? τι κανεις? προσπαθησε να σκεφτεις τι πραγματα αλλαζουν...

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    αυτο σου συμβαινει γιατι εχεις αγνοια προφανως πανω σε ιατρικα τετοια ζητηματα..το ιδιο ειναι κ ο ιος των κονδυλωματων κ ειναι αδερφακια με τον ιο του ερπητα.
    αν ενημερωθεις πιο σωστα απο εναν γιατρο θα σταματησεις να ανησυχεις..
    ο ερπητας περναει με ειδικο φαρμακο κ σταματα να εκδηλωνεται εντελως οταν το ανοσοποιητικο δυναμωσει..δλδ οπωδηποτε βιαμινες καθημερινα για ανισχυση του ανοσοποιητικου + δεν ειναι κατι που στιγματιζει τον ανθρωπο..σε βεβαιωνω.ολοι μα ολοι εχουμε τον ιο μεσα μας..
    εγω που εχω τον ιο του ερπητα μολις στενοχωρεθω εκδηλωνεται, στο στομα μου ομως.
    θα εχετε μια νορμαλ σεξουαλικη ζωη μολις περασει..θα κανει τον κυκλο του..
    την ιδια πιθανοτητα που εχεις εσυ κ αυτη να τον βγαλει, την ιδια εχουμε ολοι μας!
    αν ενημερωθεις σωστα θα σταματησεις να φοβασαι.
    κ μυκητα να ειχε σε πληροφορω το ιδιο ζορικο ειναι ..που εμεις οι γυναικες , μερικες γυναικες, βγαζουμε μυκητες για πλακα! λιγο να μεινει υγρασια παραπανω, λιγο στρες, λιγη αντιβιωση κ τσουπ να οι μυκητες κ οταν ερθουν δεν φευγουν ευκολα γιατι αποκτουν ανοχη στα φαρμακα..εγω ειχα μυκητες 1 χρονο κ εκανα θεραπειες κ τιποτα.μεχρι που καποια στιγμη ξεκινησα χαμομηλια τοπικα κ τελος..αλλα ταλαιπωρηθηκα για 1 χρονο.
    μη νομιζεις οτι ειναι κ αυτο απλο..
    ολα κανουν τον κυκλο τους..οπως κ τα κονδυλωματα επισης ..ολες οι γυναικες αν της παρεις τωρα απο τον δρομο κ τους κανεις τεστ παπ, πιθανον να το εχουν..αν οχι ολες το 80% περιπου θα το εχει..αυτο δε σημαινει οτι θα εκδηλωθει καποτε αλλα ουτε κ οτι θα νοσησουν..
    κ μη διαβαζεις στο νετ ..γιατι πραγματικα τα λεει τραγικα.
    δεν ειναι ομως ετσι.θα κανει την θεραπεια της κ θα περασει.
    παρτε φουλ βιταμινες κ θα δεις οτι δεν θα ξαναβγει.
    εγω που ειχα κονδυλωματα εκανα 2 λειζερ .. ειχα πανικοβληθει κ τελικα ηταν μια βλακεια..
    παω κανω τεστ πια κ δεν εμφανιζονται καν..μολις στρεσαριστω εμφανιζονται..μετα ξανα κοιμουνται κλπ κλπ.
    μολις δλδ αγχωθω η δεν παιρνω βιταμινες αυτα παλι ερχονται σε εξαρση.
    δνε ειναι τιποτα ειλικρινα..απλα το εχεις μεγαλωσει κ πολυ στο κεφαλι σου.
    πιθανον επειδη διαβασες κ πολλα στο νετ.
    μηπως εισαι αγχωδης υπερβολικα?

  6. #6
    Η ανξιους τα ειπε ολα.Ερπης ειναι οχι ηπατιτιδα αραξε.Πιθανον να το ειχε κολλησει απο αλλον παλιοτερα και να εκδηλωθηκε τωρα.Δεν σημαινει οτι εχεις εσυ κατι.Αν δεν κανω λαθος ο ερπης μεταδιδεται μονο αν ερθεις σε επαφη με τις βλαβες της νοσου.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    ακριβως! μονο αν ερθει σε επαφη με τις φουσκαλιτσες θα κολλησει..μολις περασει εντελως κ δωσει το οκ ο γιατρος δεν κινδυνευει.

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Posts
    20
    Με λεει αγχωδη καποιος με ονομα anxious4ever :P ναι, ειμαι πολυ αγχωδης.. απλα επειδη εκεινη πηγε στο γιατρο κ μετα γυρισε σε κακη κατασταση ανησυχησα παρα πολυ, δεν ξερω απ αυτα. δεν ξερω απ αυτα τα πραγματα, την ειδα ετσι κ στεναχωρηθηκα σκεφτομουν μηπως της το προκαλεσα εγω αν ειναι αυτο κ ενιωσα πολυ ασχημα. Απ αυτα π μου ειπε κ απ αυτα που διαβαζω καταλαβαινω οτι θα δυσκολευτει να νιωσει ανετα στο σεξ, κολλαει μεχρι κ με στοματικο για παραδειγμα. Για θεραπεια δεν ειδα κατι, θελω να πω οκ υπαρχει αντιμετωπιση σιγουρα αλλα το οκ που λες να σου δωσει ο γιατρος τι σημαινει? ειναι ολα οπως πριν και 2-3 φορες το χρονο μπορει ο ερπης να ενεργοποιηθει παλι? Δεν εχω καταλαβει.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    δεν ειναι τιποτα αληθεια! το εχεις μεγεθυνει κ δε φταις εσυ.αυτο κολλαει μονο αν ειχες φουσκαλες στο πεος σου.ξεκολλαα!
    θα παρει φαρμακο , θα περασει..θα φυγει ρε παιδι μου..κ μετα θα μπορειτε ανετα να κανετε σεξ.
    ηρεμειστε...δεν ειναι τιποτα.κ επιδεινωνεται με το στρες, οσο αγχωνεται θα αποθεραπευτει πιο αργα.
    ηρεμειστε.οκ θα σου δωσει ο γιατρος οταν θεραπευτη πληρως ο ερπητας.
    χαλαρωσε. θα περασει.αληθεια σου λεμε! ειναι γελοιο που φοβασαι τοσο ειλικρινα!

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Posts
    20
    Γνωριζεις καποιον που το εχει? Δεν αλλαξε κατι σε αυτον? Απλα ξερω οτι ειναι ενα σεξουαλικως μεταδιδομενο νοσημα το οποιο το χεις για μια ζωη γιατι θεραπεια να το εξαλειφει δεν υπαρχει, εμενα αυτο με αγχωνει ειναι κριμα να κουβαλας κατι μια ζωη, ακομα κ αυτο που οπως λες ειναι ασημαντο και ποσο μαλλον οταν και οι δυο με το ζορι να χαμε εναν συντροφο ακομα... πως διαλο να κολλησε κατι? δε ξερω ...

  11. #11
    Ο καθενας ειναι υπευθυνος για τον εαυτο του φιλε μου.Δεν μπορεις να ξερεις κατω απο ποιες συνθηκες κολλησε η κοπελα,ουτε να γινεις αστυνομος στο κρεβατι του καθενος.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    Quote Originally Posted by lZagdermont View Post
    Γνωριζεις καποιον που το εχει? Δεν αλλαξε κατι σε αυτον? Απλα ξερω οτι ειναι ενα σεξουαλικως μεταδιδομενο νοσημα το οποιο το χεις για μια ζωη γιατι θεραπεια να το εξαλειφει δεν υπαρχει, εμενα αυτο με αγχωνει ειναι κριμα να κουβαλας κατι μια ζωη, ακομα κ αυτο που οπως λες ειναι ασημαντο και ποσο μαλλον οταν και οι δυο με το ζορι να χαμε εναν συντροφο ακομα... πως διαλο να κολλησε κατι? δε ξερω ...
    φιλε μου ξερεις ποσους ιους κουβαλαμε μεσα μας???εχεις ποτε διαβασει περι μικροβιολογιας κ ιατρικης?
    ενημερωσου..αυτα τα πραματα ειναι ρουτινα..! κανεις λες κ εχετε AIDS...ΕΛΕΟς!!
    εχουμε χιλιαδες ιους μεσα μας..οργανισμοι ειμαστε κ δεν ειμαστε ρομποτ.
    εγω θα σου ελεγα να κοτιαξεις λιγο το κομαμτι του αγχους γιατι παρατηρω οτι εχεις θορυβηθει περισσοτερο απ οσο πρεπει..η κοπελα μπορει να ειχε κολλησει απο αλλον...κ να της βγηκε τωρα.
    μη παει ο νους σου σε απιστιες κ τετοια..κ ναι δεν ειναι σωστο να σκεφτομαστε ετσι για τον αλλον.
    ακομα κ απο ενα πομολο στο wc μπορει να κολλησε..καποιος κατουρησε με ερπητα πχ, επιασε το πομολο, το πιανω εγω πχ κ κολλαω κ το δικο μου πιπι.
    ηρεμησε συμβαινουν αυτα κ στις καλυτερες οικογενειες.
    εγω δλδ που ειχα μυκητες 1 χρονο τι σημαινει?οτι εκανα σεξ με αλλους κ το κολλαγα?οχι...
    εχω σταθερη σχεση 7 χρονια...κ ομως κολαλγα μυκητες..κ ουτε σκεφτηκα καν οτι μπορει να εχιε κανει κατι ο συντροφος μου κ να με κολλαγε...μερικες φορες αυτα βγαινουν κ τα γενναει κ ο ιδιος ο οργανισμος.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    Quote Originally Posted by Αλαφροίσκιωτος View Post
    Ο καθενας ειναι υπευθυνος για τον εαυτο του φιλε μου.Δεν μπορεις να ξερεις κατω απο ποιες συνθηκες κολλησε η κοπελα,ουτε να γινεις αστυνομος στο κρεβατι του καθενος.
    συμφωνω απολυτα! μη μπαινεις σε παρασκεψεις.

  14. #14
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Posts
    20
    Μα δεν το ειπα γ αυτο, ουτε καν μου περασε απ το μυαλο αυτο που λετε οτι μπορει να πηγε με αλλον, ειμαι σιγουρος γ εκεινη,δε μου εχει δωσει δικαιωμα ποτε για κατι τετοιο. Αλλα τη βλεπω οτι αν εχει οντως κατι θα τρελαθει και δε ξερω πως να το αντιμετωπισω... Πως θεραπευεται? εξηγηστε μου αυτο ρωταω, στο μελλον δε θα πρεπει να το λεμε στους ερωτικους συντροφους που ισως θα εχουμε για να προφυλαχτουν?? οσες φορες συζηταω μαζι της ειναι πολυ στεναχωρημενη και βλεπω οτι αισθανεται πως θα ειναι στιγματισμενη και θα το χει για μια ζωη... αυτο σκεφτεται... σκεφτεται οτι πλεον δε θα μπορει να ευχαριστηθει το σεξ οπως πριν γιατι μπορει να κολλησει καποιον ακομα και με στοματικο. Θελω να πω πως εκεινη πηγε στο γιατρο, εκεινη μου τα λεει και τη βλεπω σε πολυ κακη κατασταση , δε θελω να σκεφτομαι πως θα το παρει αν οντως το εχει. Και για αυτο κ εγω δεν μπορω να ηρεμησω, εξηγηστε μου αν μπορειται πως θεραπευεται και τι πρεπει να προσεχει στη συνεχεια. εκεινη μου λεει πως και σε καποια χρονια αν θελει να κανει παιδια, πολυ πιθανον να το εχουν κ αυτα. Δε ξερω τι να πιστεψω, απ τη μια εδω με καθυσηχαζετε και το βλεπω πιο ηρεμα το πραγμα, απ την αλλη με αυτα που μου λεει εκεινη εχω τρελαθει, δε μπορω να ηρεμησω. Σκεφτομαι συνεχεια πως υπαρχουν πολυ χειροτερα πραγματα γυρω μας και δοξα το θεο να λεμε που αυτο ειναι κατι ελαχιστο αλλα παραλληλα ειμαστε κ 22 χρονων ,δεν εχουμε σχεδον καμια εμπειρια με αλλον συντροφο και ξαφνικα γινεται αυτο... δηλαδη ποση ατυχια πια? αναρωτιεμαι το γιατι συνεχεια...

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    θεραπευεται με συγκεκριμενα χαπια..νομιζω οτι το χετε παρει πολυ βαρια!
    κ διαβαζει κ αυτη στο νετ πραγματα κ κανει καταστροφολογιες!!!!
    συνελθετε!@
    ποια παιδια??? τι λετε??? που βρισκεστε?σε αλλον πλανητη??? παιρνει μερικα χαπια κ περναει ρε παιδια!!
    ειναι υπερβολλη πραγματικα αυτο που λετε!
    ειναι δυνατον???? μα αληθεια τωρα! θα πηδηχτω απο το παραθυρο!!! αααααααααααααα

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. έρπης γεννητικών οργάνων
    By agnostic in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 41
    Last Post: 16-05-2020, 21:44
  2. Κοινωνικοποιηση κ πιθανος αυτισμος!
    By μυσπ in forum Διαταραχές Αυτιστικού Φάσματος - Σύνδρομο Asperger
    Replies: 25
    Last Post: 29-12-2018, 01:34
  3. επιχειλιος ερπης
    By vag44 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 17
    Last Post: 23-05-2016, 22:14
  4. επιχειλιος ερπης?
    By stellafire in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 17-06-2015, 10:16
  5. περι μεταμοσχευση οργανων
    By krino in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 11
    Last Post: 05-06-2009, 16:20

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •