πως να τον προσεγγισω
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 6 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 89
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    220

    πως να τον προσεγγισω

    καλησπερα παιδια...θα ειμαι συντομη και περιεκτικη....νομιζω πως μου αρεσει/εχω αρχισει να ερωτευομαι το δασκαλο μου( μου κανει μαθημα γ μηχανη σηματα κλπ.) εγω ειμαι 24 και εκεινος 30 κ ανω αν δν κανω λαθος .....απο τη στιγμη που ξεκινησαμε δεν βγαινει απο το μυαλο μου και δενν ξερω αν του αρεσω πως να τον πλησιασω ...προσπαθω να μη ξεφευγω απο τα τυπικα αλλα απο την αλλη ειναι καθημερινες οι συναντησεις μας περιπου κ μου δημιουργειται μια οικειοτητα ...και αυτος ειναι πολυ ανετος καποιες στιγμες..πως μπορω διακριτικα να δω αν του αρεσω και να τον πλησιασω ??βοηθεια ?
    what is normal for the spider is chaos for the fly

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    121
    Αυτό με τους δασκάλους (παντός ειδους) δεν το κατάλαβα ποτέ. Είναι σέξυ η άσκηση εξουσίας ίσως? Το γεγονος ότι γνωρίζουν περισσοτερα πραγματα από εμάς? Ποτε μου δεν ερωτεύτηκα δάσκαλο , από την πρώτη γνωριμία έμπαιναν στο απυρόβλητο, μου προξενουσαν τόσο σεβασμό που τους έβλεπα σαν εν δυνάμει μπαμπαδες μου. Αλλά ας αφήσουμε εμένα . :p
    Βεβαιωσου οτι δεν ειναι παντρεμενος-δεσμευμένος για αρχή.
    Και μετά κάτι θα σκεφτούμε. :)

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    220
    Quote Originally Posted by bellezza View Post
    Αυτό με τους δασκάλους (παντός ειδους) δεν το κατάλαβα ποτέ. Είναι σέξυ η άσκηση εξουσίας ίσως? Το γεγονος ότι γνωρίζουν περισσοτερα πραγματα από εμάς? Ποτε μου δεν ερωτεύτηκα δάσκαλο , από την πρώτη γνωριμία έμπαιναν στο απυρόβλητο, μου προξενουσαν τόσο σεβασμό που τους έβλεπα σαν εν δυνάμει μπαμπαδες μου. Αλλά ας αφήσουμε εμένα . :p
    Βεβαιωσου οτι δεν ειναι παντρεμενος-δεσμευμένος για αρχή.
    Και μετά κάτι θα σκεφτούμε. :)
    αμ το χω βεβαιωσει ....τωρα τι να σου πω ως προς το παραπανω και γω ποτε δν ειχα τετοιο θεμα γ τς ιδιους λογους αλλα κοιτα να δεις που ο συγκεκριμενος ειναι ακριβως οτι πρεπει γ τν ηλικια του ...και σοβαρος ψαρωτικος οταν πρεπει αλλα συνδιαζει κ αλλα πραγματα που με εξιταρουν πολυ .. δε ξερω νιωθω σαν να τον ξερω χρονια και υπαρχει οικειοτητα !! τωρα τι κανουμε ?εγω σαν κοπελα και σαν μαθητρια του δε μπορω ν παρω θαρρος και γενικα φοβαμαι να δειξω κατι γιατι δε ξερω καν αν υπαρχει εστω κ ελαχιστο ενδιαφερον προς εμενα ..προσπαθω να ειμαι ανετη (αν και εχω αγχος οταν ειμαι διπλα του ) και εχουμε αρκετη ωρα μαζι που μπορουμε να μιλαμε γ αλλα πραγματα ....αλλα τι να πω τι να κανω????
    what is normal for the spider is chaos for the fly

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Quote Originally Posted by magdalene View Post
    τι να πω τι να κανω????
    γνωμη μου, να παρεις το διπλωμα προς το παρον, τυπικα και ομορφα.
    Και αφου το παρεις, κανε ενα τραπεζι, ενα ποτο με μια παρεα, εναν καφε, ενα φαγητο, εναν μεζε κλπ, και καλεσε τον κι αυτον! Καλεσε και μερικους φιλους και φιλες σου, αυτος λογικα θα ερθει μπας και τσιμπησει κι αλλα πελατακια. Και απο εκει θα καταλαβεις αν υπαρχει το κατι παραπανω ή οχι. Αν ενδιαφερεται, απο μονος του θα το επιδιωξει...
    Dream bigger.Work harder.Complain less.Look for opportunities.Focus on effort.Be grateful!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    επισης, στα μαθηματα να εισαι περιποιημενη, διακριτικα μακιγιαρισμενη-ντυμενη. Φιλικη και με χιουμορ. Αν υπαρχει χημεια, θα το διαπιστωσεις στο αν δενετε στην επικοινωνια...
    εχε και μερικες αποριες, να εχει κι αυτος να σου εξηγησει.
    Παρε το διπλωμα και κανεις την προσκληση που λεω πιο πανω, αν εχει φβ τον κανεις φιλο τοτε, και αν ενδιαφερεται υστερα απο ολα αυτα, τι στο καλο? θα επιδιωξει αυτος να κανει κατι.......
    Dream bigger.Work harder.Complain less.Look for opportunities.Focus on effort.Be grateful!

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    101
    Ντροπή σου!Συνελθε ΤΩΡΑ!

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    220
    Quote Originally Posted by Mara.Z View Post
    επισης, στα μαθηματα να εισαι περιποιημενη, διακριτικα μακιγιαρισμενη-ντυμενη. Φιλικη και με χιουμορ. Αν υπαρχει χημεια, θα το διαπιστωσεις στο αν δενετε στην επικοινωνια...
    εχε και μερικες αποριες, να εχει κι αυτος να σου εξηγησει.
    Παρε το διπλωμα και κανεις την προσκληση που λεω πιο πανω, αν εχει φβ τον κανεις φιλο τοτε, και αν ενδιαφερεται υστερα απο ολα αυτα, τι στο καλο? θα επιδιωξει αυτος να κανει κατι.......
    δεν τον εχω κανει στ φειςμπουκ ντρεπομαι να πω την αληθεια μου....να τον κανω η θα εκτεθω? επισης πηγαινω παντα περιποιημενη και γενικα ειμαι φιλικη δηλαδη οτι κουβεντες λεμε ειναι της παρεας κ λγ χιουμορ που κ που ν μ φευγει το αγχος ...αυτο σκεφτομουν ν τελειωσουμε πρωτα με αυτο αν και θα παρει λιγο καιρο και μετα ομως δε θα τον ξαναδω... καλη η σκεψη σου και γω το σκεφτομουν τυπου να κερασω οταν τελειωσω ετσι γ το καλο κ ειναι μια καλη ευκαιρια γτ θα ειναι τελειως διαφορετικη κατασταση ..ομως ξερεις τι περα απ αυτα πως θα μπορουσα μεχρι τοτε να τον κανω ν με δει λιγο διαφορετικα ?οχι να γινει κατι απλα να μπορεσει να με δει σαν γυναικα περα απο δουλεια ... κ δεν εχει να κανει με την εμφανιση αυτο που λεω αλλα ν σκεφτει κ αλλες εκδοχες μου ...καταλαβαινεις ??
    what is normal for the spider is chaos for the fly

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    220
    Quote Originally Posted by tktk View Post
    Ντροπή σου!Συνελθε ΤΩΡΑ!
    τι εκανα καλε ??τι θεμα υπαρχει ?
    what is normal for the spider is chaos for the fly

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    greece
    Posts
    1,555
    μια χαρα γινετε μην κολλας σε αυτο! Απλα συνηθως επειδη τους αποκαλουμε γενικα δασκαλους ή κυριους, το κανει σε μερικους λιγο πιο βαρη το κλιμα και σκεφτονται μειωνεκτικα, αν τους αρεσει καποιος που τυχαινει να ειναι δασκαλος...!!! Αυτο που θα σου προτεινα εγω ειναι, να τον κανεις φιλο στο φβ και απο εκει μπορουν να ανοιξουν οριζοντες...αλλα γενικα να θυμασαι οτι η διαφορα ηλικιας ειναι προβλημα, οταν ο ενας σκεφτεται το γαμο και ο αλλος μια σχεση...

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    523
    Τελείωσε τα μαθήματα, και μετά προσπάθησε το...κοντά είναι οι ηλικίες σας και αν είναι μόνος προσέγγισε τον.. :)

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    220
    Quote Originally Posted by menis_64 View Post
    μια χαρα γινετε μην κολλας σε αυτο! Απλα συνηθως επειδη τους αποκαλουμε γενικα δασκαλους ή κυριους, το κανει σε μερικους λιγο πιο βαρη το κλιμα και σκεφτονται μειωνεκτικα, αν τους αρεσει καποιος που τυχαινει να ειναι δασκαλος...!!! Αυτο που θα σου προτεινα εγω ειναι, να τον κανεις φιλο στο φβ και απο εκει μπορουν να ανοιξουν οριζοντες...αλλα γενικα να θυμασαι οτι η διαφορα ηλικιας ειναι προβλημα, οταν ο ενας σκεφτεται το γαμο και ο αλλος μια σχεση...
    να σημειωσω οτι του μιλαω στον ενικο κ με τον φωναζω με το μικρο του...βεβαια μπροστα σε αλλους προτιμω το δασκαλε ν μη δινουμε κ δικαιωματα ! ναι το σκεφτομουν αυτο αλλα δν ειναι ουτε μικρη ουτε τεραστια διαφορα ... νομιζω αν τα βρισκεις με καποιον κ υπαρχει επικοινωνια ε μετα παει απο μονο του ....αλλωστε κ αυτος δε νομιζω ν σκεφτεται γαμο τοτυλαχιστον τωρα απο τη στιγμη που δν υπαρχει καν καποια σχεση η εστω κατι ...οχι οτι δεν υπαρχει στ μυαλο του αλλα νταξει δε τον βλεπω να καιγεται για γαμο εδω κ τωρα.... κ επισης βλεπω μειωμενη κινητικοτητα σε εξοδους κλπ π σημαινει οτι δν υπαρχει κατι ..τωρα μπορει ν πεφτω κ εξω αλλα προς τ παρον αυτο μου φαινεται
    what is normal for the spider is chaos for the fly

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    220
    Quote Originally Posted by maria eleni View Post
    Τελείωσε τα μαθήματα, και μετά προσπάθησε το...κοντά είναι οι ηλικίες σας και αν είναι μόνος προσέγγισε τον.. :)
    αυτο θελω .....γιατι αληθεια τον σκεφτομαι τοσο εντονα και συνεχεια που θελοντας κ μη λεει πολλα ..
    what is normal for the spider is chaos for the fly

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    3,250
    Πήγαινε πες του ......και όπως θα παίρνω τις στροφές εσύ αν θέλεις κοίταζέ με :p

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    220
    Quote Originally Posted by cube View Post
    Πήγαινε πες του ......και όπως θα παίρνω τις στροφές εσύ αν θέλεις κοίταζέ με :p
    ΘΕΟΣ θα ελεγα και πιστεψε με θα μου ξεφυγει πανω σε καμια στροφηηηηηηη ....:rolleyes:
    what is normal for the spider is chaos for the fly

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Quote Originally Posted by magdalene View Post
    δεν τον εχω κανει στ φειςμπουκ ντρεπομαι να πω την αληθεια μου....να τον κανω η θα εκτεθω? επισης πηγαινω παντα περιποιημενη και γενικα ειμαι φιλικη δηλαδη οτι κουβεντες λεμε ειναι της παρεας κ λγ χιουμορ που κ που ν μ φευγει το αγχος ...αυτο σκεφτομουν ν τελειωσουμε πρωτα με αυτο αν και θα παρει λιγο καιρο και μετα ομως δε θα τον ξαναδω... καλη η σκεψη σου και γω το σκεφτομουν τυπου να κερασω οταν τελειωσω ετσι γ το καλο κ ειναι μια καλη ευκαιρια γτ θα ειναι τελειως διαφορετικη κατασταση ..ομως ξερεις τι περα απ αυτα πως θα μπορουσα μεχρι τοτε να τον κανω ν με δει λιγο διαφορετικα ?οχι να γινει κατι απλα να μπορεσει να με δει σαν γυναικα περα απο δουλεια ... κ δεν εχει να κανει με την εμφανιση αυτο που λεω αλλα ν σκεφτει κ αλλες εκδοχες μου ...καταλαβαινεις ??

    καλα κι εγω σου ειπα να τον κανεις φιλο στο φβ ΑΦΟΥ ΞΕΜΠΕΡΔΕΨΕΙΣ ΜΕ ΤΟ ΔΙΠΛΩΜΑ! νομιζω και αυτος θα νιωσει πιο ανετα.... για σκεψου οποια κοπελιτσα παει στα μαθηματα του να τον βλεπει ερωτικα - τοτε σαν επαγγελματιας θα μπατιρισει. Καλο ειναι δουλεια/μαθημα να μην μπλεκεται με φιλικα/προσωπικα/γκομενικα γιατι τις περισσοτερες φορες μπερδευονται...

    Παρτο το διπλωμα εσυ, κανε και την προσκληση για ποτο/φαγητο/μεζε με καμια παρεα ομως, ή 2-3 φιλους σου για ξεκαρφωμα. Αν του αρεσει η παρεα σου και βλεπεις οτι ειναι ανοιχτος, κανονισε παλι με παρεα να βγειτε ενα βραδυ για ποτο. Ε αν του αρεσεις και ειναι σε φαση που θελει να κανει κατι γκομενικα, θα το συνεχισει αυτος, δεν χρειαζεται εσυ να βγαλεις καμια τρομπετα να διακηρυξεις σαν τον παλιατζη της γειτονιας το αισθημα σου...Αλλιως κρατας τη γνωριμια, και την παρεα, και δεν ξερεις ποτε τι θα προκυψει στο μελλον ή τι φιλους εχει...

    Επισης, να ξερεις οτι αν ψαχνεσαι εσυ να μαθεις αν τον ενδιαφερεις ερωτικα, μπορει και αυτος να σκεφτεται ετσι, και να καταληγετε να μπλοκαρετε και οι δυο...

    Για να σε δει αλλιως, περα απο διπλωμα και δασκαλικι, νομιζω πρεπει να ανταποκρινεσαι στα γουστα του και στα ζητουμενα του, ο τυπος σου, και δεν λεω μονο εμφανιση, να ειναι σε αυτο που γουσταρει και θελει να κανει κατι. Σε αυτό, ή εισαι ή δεν εισαι. Δεν υπαρχει μεση απαντηση, οποτε δεν χρειαζεται να σκας. (τωρα, μεταξυ μας, ολοι οι αντρες, ακομη και ο παπας του χωριου που λεει ο λογος, σκεφτονται και τις αλλες εκδοχες μας, ειναι συμφυτο αυτο με την ανδρικη φυση!! ).

    Απλα πρεπει και αυτος να ειναι σε φαση που ψαχνεται και θελει να κανει κατι. Γιατι μπορει να εχει φαει καμια χλαπατσα και να προτιμα τη μοναξια του, μπορει να ειναι γκει, μπορει να ειναι ο γιοκας της μανουλας του, μπορει να ειναι ο τυπος της μιας και μοναδικης αγαπης κλπ κλπ κλπ απειρα σεναρια. Μπορει επισης και εσυ αμα τον γνωρισεις περισσοτερο να ξενερωσεις, να ξινισεις, κλπ κλπ.
    Dream bigger.Work harder.Complain less.Look for opportunities.Focus on effort.Be grateful!

Page 1 of 6 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. δισταζω να την προσεγγισω
    By aris13 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 1
    Last Post: 04-01-2016, 14:25
  2. Παγωνω και μονο στην σκεψη οτι θα προσεγγισω καποια
    By xristos1925 in forum Αυτοεκτίμηση - Αυτοπεποίθηση
    Replies: 16
    Last Post: 18-08-2015, 13:38
  3. Πως να προσεγγίσω μια πολλή όμορφη κοπέλα
    By crert in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 5
    Last Post: 02-07-2012, 09:52
  4. Replies: 16
    Last Post: 18-09-2007, 14:39

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •