ΑΔΙΈΞΟΔΟ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 3 of 3
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    1

    ΑΔΙΈΞΟΔΟ

    Καλησπέρα σε ολο το forum..θα ήθελα να σας εκφράσω τον προβληματισμό μου σχετικα με κατι που με απασχολεί,ειμαι με μία κοπέλα 3 χρονια..εγώ 25 αυτη 21 στη σχεση γενικα αυτή εδινε περισσότερα,όχι οτι εγω δεν έδινα.πριν 4 μήνες μου πε να χωρίσουμε.ξαφνικα κάτι με έπιασε κι εκανα σαν τρελλος.Πήγα να τη βρω εκεί που σπουδάζει και της ζήτησα δεύτερη ευκαιρια..μου το αρνηθηκε λέγοντας πως έχει πληγωθεί και κουράστηκε να κάνει υπομονή.Μετά από μία εβδομάδα με πήρε τηλ. και μου πε πως θέλει.Αφου τα βρήκαμε στη αρχή όλα τέλεια...αργότερα άρχισαν πάλι οι γκρίνιες...αλλα τα παραλείπαμε.Μου λεει ότι κάνει όνειρα για μας και πλέον της το λέω κι εγώ.Πρόσφατα είχαμε ένα τσακωμό και αντέδρασα-μίλησα άσκημα..μετά απο 4 μέρες κι ενώ ήμασταν ψυχροί...μου λεει θέλω να χωρίσουμε..γιατι δεν αλλάζεις..ξέρω ότι με αγαπάς αλλά όλο τσακωνόμαστε.της λέω καλά τώρα που σε αγάπησα γιατι μου τα κανεις αυτα, δε το πιστεύω κτλ.μου λέει σαγαπάω αλλά της έρχονται στο μυαλό αυτα που τησ εκανα 2 χρονια..κανει ονειρα για μας και μετα της χαλάω εγω ξεσπάω πάνω της και κάτι τέτοια..δε ξέρω αν μπορούμε μου λέει και της λέω προτιμάς χωρισμό? και μου λεει οτι σκέφτηκε πως αν χωρίζαμε μετά από καιρό θαμασταν καλύτερα κι οι δυο μας ισως...μετά μου λεει οκ ας το αφήσουμε να μαστε μαζι και θα δουμε...δε θέλει να με στενοχωρεί και κατι τέτοια...και κάποια στιγμή μου λέει ΑΡΓΗΣΕΣ να μου δείξεις αυτα που νιώθεις.Γενικά ειμαι πολυ δυνατός χαρακτήρασ και αυτοπεποίθηση full,ακούω αυτά που ακούω και συνεχίζω να προσπαθώ..ποτε δεν ειχα φτασει σε αυτο το σημείο..έχω εγκλωβιστεί πολυ...δε ξέρω γιατι δε βρίσκω τη δύναμη να τα παρατήσω,δε μπορώ να την καταλάβω..πως γίνεται 2 μέρες πριν τσακωθούμε να μου λέει κανω όνειρα και μετα απο 5 μερες τελος ....κι ενώ μουχει δείξει οτι με αγαπάει πολύ...αλλά αναρωτιεμαι δε ξέρω τι να κάνω...
    Συγνώμη αν σας κούρασα.
    Ευχαριστώ:(

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    288
    Χμμ... μάλλον παλεύει με τον εαυτό της. Σ\'αγαπάει.. αλλά σκέφτεται ίσως ότι δεν μπορεί να αντέξει άλλο αυτήν την κατάσταση. Εσύ ο ίδιος είπες ότι εκείνη έδινε περισσότερα. Έβαλε την λογική κάτω.. Εγώ θα έλεγα, ΑΝ γυρίσει πίσω, θα πρέπει να παλέψεις γι αυτήν την σχέση -- αν σε ενδιαφέρει -- να δείξεις ότι αντιλαμβάνεσαι αυτά που λέει, και όταν λέω να δείξεις, εννοώ έμπρακτα. Όχι 2 μέρες καλά και μετά ξανά τα ίδια.

    Δεν βρίσκεις την δύναμη λες να τα παρατήσεις. Και γιατί να τα παρατήσεις? Αν αξίζει, να μην τα παρατήσεις.

    Εσύ όμως.. αντιλαμβάνεσαι τα λάθη που έχεις κάνει? Είσαι έτοιμος να το δείξεις έμπρακτα? Ή αν ξαναγυρίσει, θα γίνουν πάλι τα ίδια?

    Όσο για την κοπέλα σου, επειδή ήμουν και εγώ κάποια στιγμή στην θέση της - σε μία παρόμοια σχέση -, είμαι σίγουρη ότι παλεύει με τον εαυτό της. Συναίσθημα και λογική.. ίσως σε αυτήν, σε αντίθεση με εμένα, κυριάρχησε η λογική. Αν η ίδια πιστεύει ότι δεν πρόκειται να αλλάξεις.. τότε σίγουρα τα πράγματα είναι δύσκολα. Πιστεύω όμως, ότι αν παλέψεις.. όλα θα πάνε καλά.

  3. #3
    Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    52
    ʼσε μας ρε φίλε με τις απορίες σου! Μόνος σου το είπες :

    Originally posted by siliont
    ...μου το αρνηθηκε λέγοντας πως έχει πληγωθεί και κουράστηκε να κάνει υπομονή...ξέρω ότι με αγαπάς αλλά όλο τσακωνόμαστε. της λέω καλά τώρα που σε αγάπησα γιατι μου τα κανεις αυτα, δε το πιστεύω κτλ....και κάποια στιγμή μου λέει ΑΡΓΗΣΕΣ να μου δείξεις αυτα που νιώθεις.Γενικά ειμαι πολυ δυνατός χαρακτήρασ και αυτοπεποίθηση full,ακούω αυτά που ακούω και συνεχίζω να προσπαθώ..ποτε δεν ειχα φτασει σε αυτο το σημείο..έχω εγκλωβιστεί πολυ...δε ξέρω γιατι δε βρίσκω τη δύναμη να τα παρατήσω,δε μπορώ να την καταλάβω..

    2 χρόνια τα είχατε και εσύ την είχες γραμμένη στα τέτοια σου , όχι εντελώς, αλλά δεν τρελαινόσουνα και για τη γκόμενα.. και τώρα μετα απο 2 χρόνια που εσένα σου σηκώθηκε, πρέπει να είναι τα πράγματα σύμφωνα με τους δικούς σου κανόνες??? ΚΑΛΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΣΟΥ ΛΕΕΙ ΑΡΓΗΣΕΣ ΓΙΑΤΙ ΑΡΓΗΣΕΣ !!!
    Σε αγαπάει ακόμα, αλλά της έχει πρήξει τα τέτοια τόσο καιρό να κάνει υπομονή μαζί σου, και βεβαίως τώρα είναι επιφυλακτική απέναντι σου....
    Και σε οτι αφορά αυτό που λες οτι έχεις εγκλωβιστεί , είναι μάλλον επειδή τώρα που την χάνεις \"κουνιέται\" ο κόσμος σου...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •