facebook και υποκρισια...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 14 of 14
  1. #1
    hlias1988
    Guest

    facebook και υποκρισια...

    κανω εδω και κατι χρονια αποχη απο το facebook. το μονο που βλεπω κατα εμενα ειναι ψευτικα χαμογελα , τα βλεπω ολα στημενα.. εχω προσπαθησει επανελειμενος να προσαρμοστω αλλα δεν μπορω.. το εχετε και εσεις?
    βλεπω συμαθητες γνωστους φιλους και παιρνουν του κοσμου τα like. εγω φυσικα τιποτα... και ετσι απεχω..

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    398
    Δεν χρειάζεται να προσαρμοστείς σε κάτι που δεν σου αρέσει.Δεν έχεις να αποδείξεις κάτι στους άλλους νομίζω...και εγώ σπαζομαι με διαφορα στα σοσιαλ αλλά εντέλει καταλήγω στο ότι πολλοί έχουν χειροτερα κόμπλεξ από μένα και ας δείχνουν τρισευτυχισμενοι.
    Dear God i don't know what the future holds but I'm counting on you.

  3. #3
    hlias1988
    Guest
    συμφωνω απολυτα... θελουν να δειχνουν οτι ολα λειτουργουν ρολοι στην ζωη τους αλλα εχουν κομπλεξ....

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    οσοι ξερω να περνανε καλα, το λενε σε αυτους με τους οποιους περνανε καλα, δεν το λενε στο φμ.
    ε αν ειναι μονοι, δημοσιευουν σελφις για να πεισουν οτι καλοπερνανε.
    προσωπικα δεν δημοσιευω ποτε το που παμε και τι κανουμε. δεν μαρεσει αυτη η κλειδαροτρυπα του φμ που καθε ειτε αδιαφορος ειτε κακοπροαιρετος μπορει να κοιταει την ζωη σου.
    εχω γνωστη που δημοσιευσε ταξιδι της και τις μερες που ελειπε της διερηξαν το σπιτι καποιοι που παρακολουθουν τετοιες δημοσιευσεις και τους πηραν τα παντα.
    δεν με ενδιαφερει ουτε να μπω στο ματι καποιου πικραμενου, ουτε να ξεροσταλιαζει καποιος δυστυχισμενος. αυτοι που θελω να χαιρονται με την χαρα μου, ειναι διπλα μου και τα ξερουν απο πρωτο χερι. οι υπολοιποι ας σκαλιζουν κανενα αλλο φβ! χαχαχαχαχ!

  5. #5
    hlias1988
    Guest
    ετσι ακριβως!!

  6. #6
    ntinti
    Guest
    εγώ θα πω και την άλλη πλευρά...

    Οι μισοί πλέον που έχουν face ποσταρουν συνεχεία το τι κάνουν στην ζωη τους ...
    αν είναι όπως λέτε χαρούμενοι ,ευτυχισμένοι αν πάνε ταξίδια ή οτιδήποτε άλλο...

    Και οι άλλοι μισοί είναι αυτοί που θα προφασιστουν ,ότι έμενα δεν μ αρέσει όλο αυτό, μου είναι αδιάφορο και χαζό να ποσταρω σε τι κατάσταση είμαι και σε ποια τοποθεσία βρίσκομαι συνέχεια ....

    Μην ξεχνάτε όμως πως όλοι έχουν ένα κοινό σημειο που δεν διαχωρίζει του μεν από τους δεν.....
    να μαθαίνουν το τι κάνει ο καθένας μέσα από αυτή την κλειδαροτρυπα...
    να το πω ποιο χύμα γουστάρουν το κουτσομπολιό.......
    και μην μου πείτε ότι δεν ανήκετε σε αυτούς γιατί τότε πολύ άπλα δεν θα είχατε ούτε face, ούτε insta, ούτε θα συμμετείχατε σε καμιά άλλη σελίδα κοινωνικής δικτύωσης.

    γι αυτό λοιπόν κάλο είναι να μην κρίνουμε το τι κάνουν οι άλλοι....
    ή ακόμα να το πω πιο απλά αν δεν αντέχουμε να βλέπουμε χαμογελαστους και ευτυχισμενους ανθρώπους καλύτερα να μην υπάρχουμε σε τέτοιες σελίδες...
    δεν ζήτησε κανένας την άδεια μας για το πως θα διαχειριστή την προσωπική του ζωή, πολύ περισσότερο αν μέσα από αυτές τις ενέργειες του παίρνει και δίνει χαρά ....

    Ας αρχίσουμε επιτελούς να δεχόμαστε τους φίλο μας, τους γνωστου μας έτσι όπως είναι και με ότι τους κάνει αυτόυς ευτυχισμένους και ας "κλέψουμε" και εμείς λίγη από την χαρά τους!!!!!

  7. #7
    hlias1988
    Guest
    σωστη! δεν αντιλεγω! ο καθενας κανει οτι θελει.. απλα εμενα με εχει κουρασει... γενικα δεν ειμαι του κοτσομπολιου.....

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    μπα, εμενα δεν με ενδιαφερει τι κανουν οι διαφοροι. αυτοι που με ενδιαφερουν ξερω τι κανουν γιατι ειτε ειναι μεσα στο σπιτι μου, ειτε βλεπομαστε και επικοινωνουμε. το φμ το εχω για επαγγελματικους λογους και για το μεσσεντζερ με τους φιλους μου (τους υπαρκτους, οχι αγνωστους απο διαδικτυο). ποτε δεν βαζω αγνωστους μεσα, ουτε γνωριμιες του ιντερνετ. μονο αληθινους γνωστους.
    δημοσιευσεις βλεπω μονο ενημερωτικες, οχι ποτε πηγε η πιτσα με την κιτσα για καφε στο μπουρναζι.
    εξαλλου οι φιλοι μου δεν κανουν τετοιες δημοσιευσεις αν και ειναι χαρουμενοι.
    οποιος χαιρεται δεν το λεει στο φμ. το λεει σπιτι του.

  9. #9
    ntinti
    Guest
    Quote Originally Posted by hlias1988 View Post
    σωστη! δεν αντιλεγω! ο καθενας κανει οτι θελει.. απλα εμενα με εχει κουρασει... γενικα δεν ειμαι του κοτσομπολιου.....
    και πολυ καλα κανεις!

    Τοτε αποχωρησε απο εκει και τον χρονο που εισαι εκει μεσα κοιταξε να κανεις κατι αλλο που θα σου δωσει κατι ουσιαστικο κατι δημιουργικο.....
    Να μην νοιωθεις παρατηρητης στις ζωες των αλλων.....γιατι απο την στιγμη που μπανεις σε αυτη την σελιδα αυτο εισαι ......
    Δεν μας υποχρωνει κανενας να συμμετεχουμε ,ειμαστε καθαρα απο προσωπικη μας επιλογη ....

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Ποσα μηνυματα λαμβανετε απο αγνωστους που σας φλερταρουν;

  11. #11
    hlias1988
    Guest
    Quote Originally Posted by Ορέστης View Post
    Ποσα μηνυματα λαμβανετε απο αγνωστους που σας φλερταρουν;
    εγω κανενα ειμαι αντρας!!!

  12. #12
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by hlias1988 View Post
    εγω κανενα ειμαι αντρας!!!
    [emoji848][emoji848][emoji848][emoji848][emoji848]

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    O Κάθε άνθρωπος χρησιμοποιεί διαφορετικά τα social. Αν θεωρείς ότι δεν σου χρησιμεύουν πουθενά και σου τη σπάνε κι από πάνω, κλείσε τον λογαριασμό σου και μην ασχολήσε άλλο.

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    τωρα τελευταια επειδη εχουν κανει σκοπο της ζωης τους να μου αλαξουν μυαλα εχουν βαλει καπια προσωπα που τους εχουν υπαγορευσει τι να πουν για να μου αποδειξουν οτι τα ονομα καπιου δε σημαινει τιποτα γιατι νομιζουν οτι δεν εχω καταλαβει οτι οτι βλεπω ειναι σκηνοθετημενο ομως οταν αυτοι βλεπουν ενα πραγμα εγω βλεπω μια ντουζινα αλλα υποκρισια υπαρχει παντου γιατι ολους τους εμαθαν απο μικρους να κρυβουν την αληθεια προς τα εξω και αυτο τους το επεβαλαν ΜΕ ΤΗ ΧΡΗΣΗ ΦΟΒΟΥ η με διαφορα εργα που υποτιθετε τα βλεπουν ενηλικες ενω εχουν βαλει και ενδειξεις πανω που χρησιμευουν σαν σημαδουρες 18 16 15 8 κλπ οπως οταν ειμουν μικρος που εκανα ζαπινγκ τη νυχτα μεχρι να δω κατι που ειχε το Χ για ειναι τυχαιο μηπως το οτι οσο μεγαλωνα ειχαν βαλει ολως τυχαιος ενα εργο που εδειχνε αστυνομικους να τρωνε κακοποιους? η απολυτη πλυση εγκεφαλου οστε καπιος να εχει συνεχως στον εγκεφαλο του αιμα τερατα μαχαιρια κλπκλπ που τα ειδε σε ταινιες και μετα να κρυβει την αληθεια απο φοβο οπως παντα γιατι ΝΟΜΙΖΕΙ οτι η αληθεια ηταν αυτη που ειδε στα εργα που ηταν ψευτικα εργα που τα ειχαν σκηνοθετησει απλα αρα το μονο πραγμα που μπορει να κανει καπιος σε μια κοινωνια που με το φοβο εχει κανει τους ανθρωπους υποκριτες ειναι να ερμηνευει οτι βλεπει μαντευοντας τι ειναι αληθεια αφου πολοι λενε για υποκρισια αλλα προς τα εξω οι περισσοτεροι ενα ψευτικο εαυτο διχνουν γιατι ελαχιστοι τολμουν να πουν καταμουτρα τι σκεφτονται αφου αν το κανουν ειναι κατι παραπανω απο σιγουρο οτι θα γινουν αντιπαθης γιατι αν δε λες στους αλλους ψεματα και αυτο που θελουν να ακουσουν χιλιαδες φιλους δεν κανεις.

Similar Threads

  1. Υποκρισία παντού/"πρέπει"
    By wanderer010 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 92
    Last Post: 02-11-2019, 20:13
  2. facebook
    By δελφίνι in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 26
    Last Post: 03-06-2015, 23:13
  3. Facebook
    By Chemistry in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 28
    Last Post: 01-01-2012, 23:26
  4. facebook
    By vince8 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 2
    Last Post: 12-09-2011, 14:48
  5. facebook
    By kyknos25 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 26
    Last Post: 01-09-2011, 22:51

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •