Τον αγαπώ πολύ αλλά δεν αντέχω τη νοοτροπία του
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    19

    Τον αγαπώ πολύ αλλά δεν συμβαδίζω με τη νοοτροπία του

    Με το σύντροφό μου είμαστε 5 χρόνια μαζί (30 ετών και οι 2) και όλα αυτά τα χρόνια δεν σταματήσαμε ούτε στιγμή να εκδηλώνουμε την αγάπη μας ο ένας στον άλλο καθώς είναι η πρώτη φορά που ερωτευτήκαμε και οι 2 μας! Περάσαμε στιγμές ανεπανάληπτου έρωτα, έχουμε απίστευτη χημεία στο κρεβάτι, είναι πολύ τρυφερός απέναντί μου όλα αυτά τα χρόνια και τον γουστάρω ακόμη πολύ! Έχει όμως έναν πολύ δύσκολο χαρακτήρα καθώς είναι πολύ εγωιστής (θέλει να γίνεται το δικό του, νομίζει ότι έχει πάντα δίκιο) και παρεξηγείται εύκολα με αποτέλεσμα πολλές φορές πιάνω τον εαυτό μου να σκέφτομαι να του "φέρω" με τρόπο αυτό που θέλω να του πω ώστε να μη το πάρει στραβά και θυμώσει!

    Πέρα όμως απο αυτά τα οποία μπορώ να διαχειριστώ, με απασχολεί ιδιαιτέρως ο τρόπος σκέψης του και η νοοτροπία του γενικότερα. Είναι ένας άνθρωπος που ζει για το τώρα και δεν τον απασχολεί καθόλου το μέλλον. Δεν κάνει σχέδια για το αύριο, για τη ζωή του, για τη σχέση του, για τη δουλειά του.... είναι φτερό στον άνεμο! Μένει στους γονείς του, δεν έχει καν αμάξι και απο τη δουλειά του βγάζει πολυ λίγα λεφτά και δεν σκέφτεται να αυξήσει το εισόδημά του ψάχνοντας άλλη δουλειά ή μία παράλληλη 2η εργασία και έτσι έχει λεφτά μόνο για τις βασικές του ανάγκες και τίποτα παραπάνω. Θεωρώ ότι είναι αρκετά τεμπέλης και βολεύεται με τα λίγα και με ενοχλεί που δεν έχει φιλοδοξίες στη ζωή του! Για τη σχέση μας, αν και λέει ότι θέλει να είμαστε μαζί και να κάνουμε οικογένεια, βλέπω ότι τόσα χρόνια δεν κάνει τίποτα για να βελτιώσει τη ζωή και τα οικονομικά του ώστε να μπορέσουμε να πραγματοποιήσουμε κάτι τέτοιο!

    Εγώ όμως είμαι στο εντελώς αντίθετο άκρο! Θα σκεφτώ το μέλλον, θα κάνω αποταμίευση, δουλεύω και θέλω να είμαι ανεξάρτητη και άνετη οικονομικά (όσο μπορώ) για να μπορώ να κάνω αυτά που θέλω, κάνω σχέδια και προγραμματίζω τη ζωή μου γενικότερα. Ενώ έχω δουλειά αυτή τη στιγμή, πάντα ψάχνω μήπως βρω κάτι καλύτερο. Έτσι βλέπω ότι σε αυτό το τομέα είμαστε τελείως διαφορετικοί και η αλήθεια είναι ότι θα τον ήθελα να είναι περισσότερο υπεύθυνος και ώριμος γιατί όσο κι αν τον αγαπάω και θέλω να είμαστε μαζί, νομίζω ότι με αυτή τη νοοτροπία που έχει δεν μπορώ να τον εμπιστευτώ και να βασιστώ πάνω του. Φοβάμαι ότι δεν θα μπορέσει να ανταποκριθεί σε περίπτωση που σοβαρέψουν τα πράγματα μεταξύ μας και υπάρχουν στιγμές που ξενερώνω με την ανευθυνότητά του. Θα ήθελα για παράδειγμα να ψάξει για άλλη ή 2η δουλειά, να βάλει στόχους (όπως το να βάλει λεφτά στην άκρη για να πάρει ένα μεταχ/μένο αμάξι) και γενικότερα να βάλει τη ζωή του σε τάξη σιγά-σιγά. Θεωρώ ότι εδώ και χρόνια έπρεπε να αρχίσει να τα κάνει αυτά και όχι απο εδώ και πέρα!

    Τα έχουμε συζητήσει όλα αυτά αλλά τώρα προέχει μία ψυχολογική διαταραχή άγχους που του προέκυψε και πρέπει να τη ξεπεράσει... Χωρίσαμε για ένα διάστημα γιατί κι εγώ πιέστηκα και κουράστηκα πολύ και δεν ήθελα να του γίνομαι βάρος με τη γκρίνια μου και τη χάλια ψυχολογία μου. Πλέον μου λέει ότι θέλει να σοβαρευτεί αλλά πρέπει πρώτα να κάνω υπομονή για να ξεπεράσει το ψυχολογικό του πρόβλημα γιατί με αυτό δεν έχει τη δύναμη να κάνει τίποτα. Πολύ φοβάμαι ότι και να συνεχίσουμε μαζί, δεν θα γίνουν μεγάλες αλλαγές και πάλι θα φτάσω να αμφιβάλλω για το μέλλον μας...

    Νομίζω ότι βρίσκομαι σε αδιέξοδο μεταξύ καρδιάς και λογικής! Δεν ξέρω τι να κάνω γιατί ενώ νιώθω πολύ δυνατά συναισθήματα γιαυτόν και θέλω να είμαι μαζί του, παράλληλα νιώθω ιδιαίτερα ανασφαλής όσον αφορά το μέλλον μου μαζί του λόγω αυτής της νοοτροπίας του και αυτό με κάνει να διστάζω πολύ στο να μπορέσω να τον δω σοβαρά...
    Last edited by lullaby; 27-01-2017 at 15:47.

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Dec 2016
    Posts
    446
    Μπορείς να επέμβεις στον τρόπο με τον οποίο σου συμπεριφέρεται, αλλά όχι και τόσο στον τρόπο με τον οποίο βαδίζει στη ζωή...

    Πιθανόν με τον τρόπο σου να τον απομακρύνεις από το ενδεχόμενο να "σοβαρευτεί" (γκρίνια κλπ). Προς το παρόν, όπως βλέπεις δεν έχετε κοινούς στόχους.

    Ήδη με τις σκέψεις που κάνεις (ο σύντροφός μου θα ήθελα να είναι αυτό κι αυτό), είναι σαν να υποτιμάς τις ίδιες σου τις επιλογές στη ζωή σου.

    Επίσης, η πικρή αλήθεια στη ζωή είναι ότι αν περιμένεις να βασιστείς πάνω σε έναν άλλο άνθρωπο, τότε μάλλον κάτι δεν έχεις κάνει σωστά με τον εαυτό σου.

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Στο ταξίδι προσδιορισμού μου..
    Posts
    1,930
    Γιατί στέκεσαι τόσο πολύ στο γάμο και χαλάς αυτό που έχετε; Όλοι ονειρεύονται να ζήσουν τον απόλυτο έρωτα, ε εσύ τον έχεις, γιατί τρώγεσαι να αλλάξει αυτό; Θα 'θελες να χωρίσετε και να πονάς πολύ μετά; Κοίτα να το ζήσεις όλα δεν μπορούμε να τα 'χουμε γιατί μπορεί να 'ρθει μια μέρα και να πεις τι έκανα ανησυχούσα για το μέλλον κάτι ξέρει που δεν κοιτάει το μέλλον αφού το μέλλον είναι αβέβαιο δεν ξέρουμε πως θα μας έρθει. Κοίτα να το απολάυσεις και άστην γκρίνια!!

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    1,022
    Αν δε μπορείς να συμβιβαστείς με την δική του νοοτροπία η καλύτερη λύση να βρεις κάποιον άλλον που θα ταιριάζουν τα θέλω σας.Προσωπικά δεν πιστεύω ότι οι άνθρωποι μπορούν να αλλάξουν.Αφού από ότι γράφεις και πριν πάθει το ψυχολογικό πρόβλημα έτσι ήταν ο χαρακτήρας του.
    Απλά τώρα βρήκε μια καλή δικαιολογία για να συνεχίσει να είναι έτσι και να βολεύεται.Το θέμα είναι ότι εσύ μπορείς να συνεχίσεις να ζεις έτσι? Και γενικά πάντως βλέπω ότι έχεις παρασυμβιβαστεί..Δηλαδή φοβάσαι να μιλήσεις,να πεις τα θέλω και τις ανάγκες σου για να μην παρεξηγηθεί επειδή είναι εγωιστής? Παρακάνεις τον μακάκα μου φαίνεται σε αυτή την σχέση και αυτός λειτουργεί όπως ακριβώς γουστάρει εις την υγεία του κοροϊδου χωρίς εκατέρωθεν συμβιβασμούς..
    @always sad
    Δεν είναι τόσο απλό όσο το λες.Δεν έχουν όλοι οι άνθρωποι τα ίδια όνειρα..

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,701
    Να στο πω εγώ απλά από αγάπη χορτασεσ τώρα θεσ λεφτά λεφτά δεν έχει μία χαρά είναι το παλικάρι θα σου πω και τι λέει το φμπ γι αυτά σου δωσα δέκα εσένα σ φάνηκαν λίγα κ βρήκες άλλον που σου δώσε είκοσι εσύ λες ότι αυτός ήταν καλύτερος από μένα κάθε κ το άλλο είχα δέκα είχε διακόσια
    Έλληνα αγνωστος αντρασ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    Quote Originally Posted by lullaby View Post
    Με το σύντροφό μου είμαστε 5 χρόνια μαζί (30 ετών και οι 2) και όλα αυτά τα χρόνια δεν σταματήσαμε ούτε στιγμή να εκδηλώνουμε την αγάπη μας ο ένας στον άλλο καθώς είναι η πρώτη φορά που ερωτευτήκαμε και οι 2 μας! Περάσαμε στιγμές ανεπανάληπτου έρωτα, έχουμε απίστευτη χημεία στο κρεβάτι, είναι πολύ τρυφερός απέναντί μου όλα αυτά τα χρόνια και τον γουστάρω ακόμη πολύ! Έχει όμως έναν πολύ δύσκολο χαρακτήρα καθώς είναι πολύ εγωιστής (θέλει να γίνεται το δικό του, νομίζει ότι έχει πάντα δίκιο) και παρεξηγείται εύκολα με αποτέλεσμα πολλές φορές πιάνω τον εαυτό μου να σκέφτομαι να του "φέρω" με τρόπο αυτό που θέλω να του πω ώστε να μη το πάρει στραβά και θυμώσει!

    Πέρα όμως απο αυτά τα οποία μπορώ να διαχειριστώ, με απασχολεί ιδιαιτέρως ο τρόπος σκέψης του και η νοοτροπία του γενικότερα. Είναι ένας άνθρωπος που ζει για το τώρα και δεν τον απασχολεί καθόλου το μέλλον. Δεν κάνει σχέδια για το αύριο, για τη ζωή του, για τη σχέση του, για τη δουλειά του.... είναι φτερό στον άνεμο! Μένει στους γονείς του, δεν έχει καν αμάξι και απο τη δουλειά του βγάζει πολυ λίγα λεφτά και δεν σκέφτεται να αυξήσει το εισόδημά του ψάχνοντας άλλη δουλειά ή μία παράλληλη 2η εργασία και έτσι έχει λεφτά μόνο για τις βασικές του ανάγκες και τίποτα παραπάνω. Θεωρώ ότι είναι αρκετά τεμπέλης και βολεύεται με τα λίγα και με ενοχλεί που δεν έχει φιλοδοξίες στη ζωή του! Για τη σχέση μας, αν και λέει ότι θέλει να είμαστε μαζί και να κάνουμε οικογένεια, βλέπω ότι τόσα χρόνια δεν κάνει τίποτα για να βελτιώσει τη ζωή και τα οικονομικά του ώστε να μπορέσουμε να πραγματοποιήσουμε κάτι τέτοιο!

    Εγώ όμως είμαι στο εντελώς αντίθετο άκρο! Θα σκεφτώ το μέλλον, θα κάνω αποταμίευση, δουλεύω και θέλω να είμαι ανεξάρτητη και άνετη οικονομικά (όσο μπορώ) για να μπορώ να κάνω αυτά που θέλω, κάνω σχέδια και προγραμματίζω τη ζωή μου γενικότερα. Ενώ έχω δουλειά αυτή τη στιγμή, πάντα ψάχνω μήπως βρω κάτι καλύτερο. Έτσι βλέπω ότι σε αυτό το τομέα είμαστε τελείως διαφορετικοί και η αλήθεια είναι ότι θα τον ήθελα να είναι περισσότερο υπεύθυνος και ώριμος γιατί όσο κι αν τον αγαπάω και θέλω να είμαστε μαζί, νομίζω ότι με αυτή τη νοοτροπία που έχει δεν μπορώ να τον εμπιστευτώ και να βασιστώ πάνω του. Φοβάμαι ότι δεν θα μπορέσει να ανταποκριθεί σε περίπτωση που σοβαρέψουν τα πράγματα μεταξύ μας και υπάρχουν στιγμές που ξενερώνω με την ανευθυνότητά του. Θα ήθελα για παράδειγμα να ψάξει για άλλη ή 2η δουλειά, να βάλει στόχους (όπως το να βάλει λεφτά στην άκρη για να πάρει ένα μεταχ/μένο αμάξι) και γενικότερα να βάλει τη ζωή του σε τάξη σιγά-σιγά. Θεωρώ ότι εδώ και χρόνια έπρεπε να αρχίσει να τα κάνει αυτά και όχι απο εδώ και πέρα!

    Τα έχουμε συζητήσει όλα αυτά αλλά τώρα προέχει μία ψυχολογική διαταραχή άγχους που του προέκυψε και πρέπει να τη ξεπεράσει... Χωρίσαμε για ένα διάστημα γιατί κι εγώ πιέστηκα και κουράστηκα πολύ και δεν ήθελα να του γίνομαι βάρος με τη γκρίνια μου και τη χάλια ψυχολογία μου. Πλέον μου λέει ότι θέλει να σοβαρευτεί αλλά πρέπει πρώτα να κάνω υπομονή για να ξεπεράσει το ψυχολογικό του πρόβλημα γιατί με αυτό δεν έχει τη δύναμη να κάνει τίποτα. Πολύ φοβάμαι ότι και να συνεχίσουμε μαζί, δεν θα γίνουν μεγάλες αλλαγές και πάλι θα φτάσω να αμφιβάλλω για το μέλλον μας...

    Νομίζω ότι βρίσκομαι σε αδιέξοδο μεταξύ καρδιάς και λογικής! Δεν ξέρω τι να κάνω γιατί ενώ νιώθω πολύ δυνατά συναισθήματα γιαυτόν και θέλω να είμαι μαζί του, παράλληλα νιώθω ιδιαίτερα ανασφαλής όσον αφορά το μέλλον μου μαζί του λόγω αυτής της νοοτροπίας του και αυτό με κάνει να διστάζω πολύ στο να μπορέσω να τον δω σοβαρά...
    κοπελια οταν καποιον το θες και τον αγαπας οπως λες....το θες για αυτο που ειναι οχι γι αυτο που θα γινει........υπαρχει διαφορα....

    τωρα εαν σε πειραζει που δεν εχει αμαξι και δουλεια καλη στη ελλαδα με 30% ανεργια τι να πω....

    καλυτερα να τραβηξει ο καθενας τον δρομο τ...και να βρεις εναν που θα σε καλυπτει σε αυτα και θα εισαι δυστυχισμενη .....οπ σορυ ευτυχισμενη ηθελα να πω:p
    Σε κάποιον τοίχο έγραψα με κόκκινο μελάνι, πως η καρδιά μου δεν χτυπά αφού εσένα χάνει.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,701
    Αν δε σε καλύπτει κανεισ βγες για τρίποντο μην είσαι χαζή
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Στο ταξίδι προσδιορισμού μου..
    Posts
    1,930
    Quote Originally Posted by nick190813 View Post
    κοπελια οταν καποιον το θες και τον αγαπας οπως λες....το θες για αυτο που ειναι οχι γι αυτο που θα γινει........υπαρχει διαφορα....

    τωρα εαν σε πειραζει που δεν εχει αμαξι και δουλεια καλη στη ελλαδα με 30% ανεργια τι να πω....

    καλυτερα να τραβηξει ο καθενας τον δρομο τ...και να βρεις εναν που θα σε καλυπτει σε αυτα και θα εισαι δυστυχισμενη .....οπ σορυ ευτυχισμενη ηθελα να πω:p
    Συμφωνώ με νικ.

  9. #9
    Miliva21
    Guest
    Όχι γκρίνια γτ σκοτώνει τον έρωτα χΔ χΔ....κατάλαβα τι εννοείς ...Μάλλον θες να πεις ότι ο φίλος σου έχει κάποια στοιχεία χαρακτηρα που εσένα σε κάνουν να νιώθεις ανασφάλεια....είναι αρκετά σημαντικό σε μια σχέση πιστεύω ο άνθρωπος μας να μας κάνει με τον τρόπο του να νιώθουμε ασφαλείς

    Νομίζω πως είτε είναι έτσι η νοοτροπία του όπως λες, είτε δεν είναι έτοιμος να τα κάνει όλα αυτά γτ δν έχει ωριμάσει/σκεφτεί τι Θ κάνει στη ζωή του ώστε να το πάρει πιο σοβαρα ...όμως μου έκανε εντύπωση που είπες ότι είχε κάποια αγχώδη διαταραχή αν κατάλαβα καλά ? Έχεις σκεφτεί αν γενικά είναι αγχώδης χαρακτήρας και έχει υιοθετησει τον συγκεκριμένο χαλαρό τρόπο ζωής ως αυτοάμυνα γ να έχει τη ζωή του σε ήρεμα επίπεδα στρες ??? Δν ξέρω αν ισχυει αλλά θα μπορούσες να το ψάξεις .....Ίσως αν υπάρχει αυτό το ενδεχόμενο να μπορεσει με βοήθεια ειδικού να το δουλέψει....για δες το

    Τέλος εγώ θα έθετα ξεκάθαρα τις επιθυμίες κ τους στόχους μου σ αυτόν άλλη μια φορά βάζοντας το ενδεχόμενο του χωρισμού σε περίπτωση που οι στόχοι μας δεν μπορέσουν να έρθουν πιο κοντά ....

    Δυστυχώς δεν μπορείς να αλλάξεις έναν άνθρωπο ...εκτός αν εκείνος το επιθυμεί πολύ και βλέπεις να το προσπαθεί από μόνος του ...σε διαφορετική περίπτωση αν δεν έβρισκα άλλη λύση θα σκεφτόμουν σοβαρα τί είναι πιο σημαντικό για μένα ....να είμαι με αυτόν τον άνθρωπο που έχουμε τον απόλυτο έρωτα...ή πιο σημαντικό γ μένα είναι η ασφάλεια κ ένας άνθρωπος ν βάζει στόχους στη ζωή του .....

  10. #10
    Miliva21
    Guest
    Απο αυτά που είπες φαίνεται ότι είναι λίγο χύμα, λίγο ανοργανωτος και γενικως άνθρωπος που δεν ακολουθεί ένα πρόγραμμα εύκολα....Ίσως ν είναι της προσωπικοτητας του...είναι ευαισθητος? Είναι αγχωδης..επιφυλακτικος κ ανασφαλής σαν χαρακτηρας ? Ή απλώς είναι λίγο σταρχιδιστης, του κεφιού και του γλεντιού ....έχει διαφορά αυτό π ρωτάω για να δεις αν παίζει το ενδεχόμενο π σ έγραψα παραπάνω ......

  11. #11
    Υπαρχει το ενδεχομενο να αργησει να νιωσει οπως και εσυ. Μπορει να θελει να ανταπεξελθει αλλά να μην αντεχει παραπανω πιεση. Ανεφερες οτι ηδη τον ταλαιπωρει μια διαταραχη που σημαινει οτι εχει αναγκη απο αποδοχη, στηριξη, αγαπη.
    Παντα σε καθε μας αποφαση υπαρχει ενα τιμημα. Δεν ειναι καλο παντως υπο πιεση να κανει κινησεις και μετα να σε βλεπει ως εχθρο. Εσυ αποφασιζεις για την ζωη σου. Ευκολος δρομος δεν υπαρχει.
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    19
    Miliva21 Ναι παλιά ήταν στον κόσμο του, αδιάφορος, σταρχιδιστής και χύμα, με όρεξη για ζωή χωρίς σχέδια για το μέλλον. Ίσως είναι αυτό που είπες: αυτοάμυνα! Τώρα που εμφανίστηκε η διαταραχή έχει πεσμένη διάθεση, δεν έχει όρεξη για τίποτα, έχει απομακρυνθεί από όλους και απο όλα! Σκέφτεται συνέχεια το πρόβλημά του και τον "ρίχνει" ψυχολογικά.

    Δεν ζητάω να αλλάξει τη νοοτροπία του, θα ήταν άδικο να το κάνω αυτό. Ζητάω να βελτιωθεί.... γιατί θα ωφελήσει πρώτα τον ίδιο και κατ' επέκταση τους δυο μας. Όμως του είναι δύσκολο να ασχοληθεί με όλα τα υπόλοιπα όταν υπάρχει η διαταραχή που του αποσπά συνεχώς το μυαλό και τις σκέψεις. Χρειάζεται χρόνος για να το ξεπεράσει και υπομονή κι εγώ..... δεν ξέρω αν την έχω πλέον.....

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    1,022
    Μα το λες και μόνη σου.Ετσι τον γνώρισες.Απλά τώρα με την διαταραχή επιδεινώθηκε η κατάσταση

  14. #14
    Miliva21
    Guest
    Quote Originally Posted by lullaby View Post
    Miliva21 Ναι παλιά ήταν στον κόσμο του, αδιάφορος, σταρχιδιστής και χύμα, με όρεξη για ζωή χωρίς σχέδια για το μέλλον. Ίσως είναι αυτό που είπες: αυτοάμυνα! Τώρα που εμφανίστηκε η διαταραχή έχει πεσμένη διάθεση, δεν έχει όρεξη για τίποτα, έχει απομακρυνθεί από όλους και απο όλα! Σκέφτεται συνέχεια το πρόβλημά του και τον "ρίχνει" ψυχολογικά.

    Δεν ζητάω να αλλάξει τη νοοτροπία του, θα ήταν άδικο να το κάνω αυτό. Ζητάω να βελτιωθεί.... γιατί θα ωφελήσει πρώτα τον ίδιο και κατ' επέκταση τους δυο μας. Όμως του είναι δύσκολο να ασχοληθεί με όλα τα υπόλοιπα όταν υπάρχει η διαταραχή που του αποσπά συνεχώς το μυαλό και τις σκέψεις. Χρειάζεται χρόνος για να το ξεπεράσει και υπομονή κι εγώ..... δεν ξέρω αν την έχω πλέον.....
    Ε κατσε βρε ...συ λες ότι δεν θες να τον αλλαξεις όμως στο θέμα σου λες ότι θα ήθελες να ήταν αλλιώς...αν τον γνώρισες χύμα και αδιάφορο και άτομο χωρίς στοχους δεν νομίζω ότι αυτό μπορεί να το αλλάξει.....Ίσως έχειΣ δίκιο ότι θα ήταν καλύτερο και για τον ίδιο να γίνει πιο θεληματικος αλλά αν δεν το καταλαβαίνει κ δεν θέλει να αλλάξει ο ίδιος δε θα καταφέρεις πολλά....το θέμα είναι ο άλλος να σ αρέσει γ αυτό που είναι και ίσως όχι ν σκέφτεσαι "θα τον προτιμούσα πιο φιλόδοξο, πιο αποφασιστικό,πιο δραστήριο..." αν δε ειναι αυτό που θες Τότε ίσως να μην είσαι με το κατάλληλο ατομο

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,701
    Έτσι είναι όλοι οι φτωχοί η κοπέλα θέλει πλούσιο αγάπη χορτασεσ καιρός να βολευτει παραμυθακια έχουμε ακούσει πολλά γενικά να ξέρεις
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Φιλιες..Πολυσυζητημενο αλλα θα ηθελα πολυ τη γνωμη σας..
    By nausikak in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 43
    Last Post: 18-10-2013, 23:48
  2. ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ!! ΜΟΥ ΛΕΙΠΟΥΝ ΠΟΛΥ! ΘΑ ΤΡΕΛΑΘΩ!
    By stefanos14587 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 10
    Last Post: 25-10-2012, 12:37
  3. Δεν αντέχω άλλα κλάματα!!
    By bebe-q in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 8
    Last Post: 12-11-2011, 13:46
  4. Νεα αρχη για μενα αλλα ΠΙΕΖΟΜΑΙ ΠΟΛΥ...
    By Winston_man in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 90
    Last Post: 05-02-2009, 01:36

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •