Εχετε μπλεξει ποτέ με ΝΑΡΚΙΣΣΟ; - Page 11
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 11 of 16 FirstFirst ... 910111213 ... LastLast
Results 151 to 165 of 239
  1. #151
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Quote Originally Posted by anxious4ever View Post
    .....οκ καλα κρασα..
    +άπειρα likes από εμένα.

  2. #152
    Nefeli28
    Guest
    Τωρα μου συμβαινει το εξης:
    Ενω τις περισσότερες μερες ειμαι καλα και προχωραω σε αυτα που κανω και δουλευω πανω στη διαταραχη μου κλπ,
    παθαινω κατι αναλαμπές και "προσπαθω" να αθωωσω τον ψυχοτετοιο που με γ*****σε,
    για να αισθανθω χάλια. Ότι δηλαδή εγω φταίω που δεν τον καταλαβα ή δεν ημουν αρκετα ωριμη και ικανη να τον ακολουθήσω κι οτι εκεινος τα εκανε ολα σωστά. Εγω δεν αντεξα την εξαρτηση που επαθα κι έφυγα....

  3. #153
    Banned
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Στο ταξίδι προσδιορισμού μου..
    Posts
    1,930
    Quote Originally Posted by WhyAlwaysMe? View Post
    +άπειρα likes από εμένα.
    Άντε στην κόλαση εσύ.

  4. #154
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    Quote Originally Posted by always sad View Post
    Άντε στην κόλαση εσύ.
    χαααχααχ

    βρε Σαντ γτ εισαι τοσο επιθετικη με ολους?νομκιζεις θελουν το κακο σου?

    φενεται οτι εχεις πληγωθει ααπο τις ανθρωπινες σχεσεις αλλα δεν ειναι ολοι οι ανθρωποι ετσι
    Σε κάποιον τοίχο έγραψα με κόκκινο μελάνι, πως η καρδιά μου δεν χτυπά αφού εσένα χάνει.

  5. #155
    Banned
    Join Date
    Dec 2016
    Posts
    446
    Quote Originally Posted by Nefeli28 View Post
    Τωρα μου συμβαινει το εξης:
    Ενω τις περισσότερες μερες ειμαι καλα και προχωραω σε αυτα που κανω και δουλευω πανω στη διαταραχη μου κλπ,
    παθαινω κατι αναλαμπές και "προσπαθω" να αθωωσω τον ψυχοτετοιο που με γ*****σε,
    για να αισθανθω χάλια. Ότι δηλαδή εγω φταίω που δεν τον καταλαβα ή δεν ημουν αρκετα ωριμη και ικανη να τον ακολουθήσω κι οτι εκεινος τα εκανε ολα σωστά. Εγω δεν αντεξα την εξαρτηση που επαθα κι έφυγα....
    Φυσιολογικό το βρίσκω, εφόσον είσαι μάλλον κάπως ευαίσθητη και ενοχική. Εκεί να βάζεις τη λογική, ούτως ώστε να χαλάει αυτές τις ακραίες σκέψεις που μόνο κακό σου κάνουν.

  6. #156
    Banned
    Join Date
    Dec 2016
    Posts
    446
    Επίσης, αυτός ο άνθρωπος δεν έκανε σε καμία περίπτωση σωστά τη δουλειά του. Παραδείγματα δυστηχώς αναφέρονται και από άλλα μέλη. Απ' ότι φαίνεται, αρκετοί είναι αυτοί οι οποίοι παίζουν μέσω του επαγγέλματος.

    Διαβάστε την καταραμένη τη δεοντολογία, για να εμπεδώσετε το πως πρέπει να φέρονται οι συγκεκριμένοι επαγγελματίες. Στο τέλος θα έχουμε ενοχές που δεν ήμασταν σωστοί σκλάβοι του επί χρήμασι αφέντη.

  7. #157
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Quote Originally Posted by always sad View Post
    Άντε στην κόλαση εσύ.
    Σου λείπει ανθρωπιά.:Ρ

  8. #158
    Banned
    Join Date
    Dec 2016
    Posts
    446
    Quote Originally Posted by WhyAlwaysMe? View Post
    Σου λείπει ανθρωπιά.:Ρ
    Εν το μεταξύ, το αντίθετο της ανθρωπιάς είναι η απανθρωπιά. Αν σκεφτούμε όμως, θα δούμε πως και οι δύο περιπτώσεις είναι γνωρίσματα του ανθρώπινου είδους, χωρίς πολλές φορές να έχουν πολύ διακριτά όρια.

  9. #159
    Banned
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Στο ταξίδι προσδιορισμού μου..
    Posts
    1,930
    Quote Originally Posted by nick190813 View Post
    χαααχααχ

    βρε Σαντ γτ εισαι τοσο επιθετικη με ολους?νομκιζεις θελουν το κακο σου?

    φενεται οτι εχεις πληγωθει ααπο τις ανθρωπινες σχεσεις αλλα δεν ειναι ολοι οι ανθρωποι ετσι
    Νικ το συγκεκριμενο ατομο (ο Θεος να το κανει) μου επιτιθεται πρωτο.

  10. #160
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Quote Originally Posted by always sad View Post
    Νικ το συγκεκριμενο ατομο (ο Θεος να το κανει) μου επιτιθεται πρωτο.
    Ότι πεις...
    Και μάλλον μπερδεύεις την επίθεση,με την υπεράσπιση σε κάποιο άλλο μέλος.

  11. #161
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,699
    Γουάι ουδεμία σχέση έχει το πωσ σου φέρονται με την αλήθεια αυτό πρέπει να το ξέρεις γενικά ισχύει για όλη σου τη ζωή και μία που είσαι φοιτητής κ άρα το μέλλον της χώρας μάθε αυτό κι άσε τα γράμματα
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  12. #162
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    900
    Εμενα οι ψ.μου με ειχαν στο φτυσιμο εκτος απο μια που ηταν υστερικη και ευτυχως ξεμπερδεψα πα πα καλυτερα οι αδιαφοροι δεν το συζητω καλυτερα να μπερδευει και το όνομά σου! Εχει βρει κανεις τον τρόπο να μην σκεφτεσαι εναν ανθρωπο; νεφελη σε καταλαβαινω και οι ναρκισσιστες σε βαζουν τοσο μεσα γιατι παιζουν τους απροσιτους δηλ.σου λενε με κερδιζεις σαν βραβειο εμενα που με θελουν τοσες! Εισαι η τυχερη.

  13. #163
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Αθήνα
    Posts
    870
    Quote Originally Posted by Nefeli28 View Post
    Δεν αξιζε, γιατι εγω πηγα να βοηθηθω σε μια στιγμη της ζωης μου που βουλιαζα στους ψυχαναγκασμους και τις εμμονές. Και αυτός με εριξε στο γκρεμό.
    Δεν αξιζε τίποτα. Ουτε ενα ευρω απο τα τρια χιλιάρικα που πληρωσα για τις "υπηρεσιες" που προσεφερε.
    Γειά Νεφέλη. Να σου πω ότι αρκετά χρόνια πριν την πάτησα σε κάτι ανάλογο. Και να φανταστείς πήγα σε κάποιο ψυχολόγο χωρίς κάποια μεγάλη ανάγκη.
    Διάβασα όλα αυτά που έγραψες σε αυτό το θέμα, ήταν έκπληξη για μένα και μου θύμισε τις παλιές αυτές καταστάσεις καθώς και τωρινές.
    Να σου πω το μηχανισμό που έχω καταλάβει εγώ, για το πώς δρούνε αυτά τα άτομα? Στην αρχή προσπαθούν με κάθε τρόπο να το παίξουν καλοί, όσο καλύτεροι γίνεται, και πράγματι συμπεριφέρονται εξαιρετικά καλά. Αλλά αυτή η καλοσύνη γίνεται με προσπάθεια, δεν είναι εσωτερική καλοσύνη. Αφού το άλλο άτομο πιστέψει ότι είναι καλός, τότε αρχίζει σταδιακά, τόσο σταδιακά ώστε να μην φαίνεται, να κάνει τη ζημιά. Αλλά αυτό θα πρέπει να γίνεται όσο το δυνατόν πιο προσεκτικά για να μη γίνεται κατανοητό.
    Αν κάποιος την "πατήσει" είναι δύσκολο μετά να συνειδητοποιήσει ότι έκανε λάθος, γι' αυτό επανέρχεται η σκέψη μήπως ήταν καλός? Μετά υπάρχει και το γεγονός της οικειότητας. Είναι μεγάλο πράγμα η οικειότητα, σε παρασύρει.
    Νομίζω, ότι θέλει να είμαστε σε εγρήγορση και να καταλαβαίνουμε σε βάθος τι είναι ο άλλος. Κάθε φορά που την έχω πατήσει στη ζωή μου, συνέβη με ανθρώπους που ξεκίνησα να θεωρώ σαν καλούς. Χωρίς να ξεκινήσω με αμφιβολία. Δεν λέω κάποιος να είναι πολύ επιφυλακτικός, απλά να είναι προσεκτικός.
    Να σου πω και κάτι ακόμα για να μην αισθάνεσαι άβολα με το γεγονός ότι συνέβη σε εσένα. Ο Χίτλερ κατάφερε να οδηγήσει εκατομμύρια ανθρώπους, ολόκληρα κράτη, το μισό πλανήτη στην απόλυτη καταστροφή.
    Σου έστειλα p.m. με ένα μικρό video.
    It's hard to speak the truth, in a world full of people that don't realize they 're living a lie.

  14. #164
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Αθήνα
    Posts
    870
    Υπάρχει αυτό το ντοκυμαντέρ, το θεωρώ εξαιρετικό.
    https://www.youtube.com/watch?v=sG7rvOsE2ws
    Δυστυχώς δεν έχει ελληνικούς υπότιτλους. Το έχω όμως δει στην τηλεόραση με ελληνικούς υπότιτλους.
    It's hard to speak the truth, in a world full of people that don't realize they 're living a lie.

  15. #165
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    1,489
    Quote Originally Posted by Nefeli28 View Post
    Τωρα μου συμβαινει το εξης:
    Ενω τις περισσότερες μερες ειμαι καλα και προχωραω σε αυτα που κανω και δουλευω πανω στη διαταραχη μου κλπ,
    παθαινω κατι αναλαμπές και "προσπαθω" να αθωωσω τον ψυχοτετοιο που με γ*****σε,
    για να αισθανθω χάλια. Ότι δηλαδή εγω φταίω που δεν τον καταλαβα ή δεν ημουν αρκετα ωριμη και ικανη να τον ακολουθήσω κι οτι εκεινος τα εκανε ολα σωστά. Εγω δεν αντεξα την εξαρτηση που επαθα κι έφυγα....
    Σε ολους συμβαινει αυτο καποιες στιγμες Νεφελη. Η συμπεριφορα του καθρεπτιζεται πανω σου, αναηκαστικα θες δε θες αρχιζεις και φερεσαι κι εσυ απεναντι του στο ιδιο μοτιβο και αυτέςοι αναμνήσεις της δικής σου συμπεριφορας σου φαινονται τωρα ενοχες.
    Ενοιωθες ασχημα και ψυχολογικα χαλια? Ενοιωθες να δινεις αφοσιωση και περνεις ενα μηδεν? Αν ναι καλα εκανες και χωρισες και πολυ εκατσες.

Page 11 of 16 FirstFirst ... 910111213 ... LastLast

Similar Threads

  1. έχετε νιώσει ποτέ ευτυχισμένος/η?
    By mariafil in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 16
    Last Post: 18-11-2013, 01:20
  2. εχετε χρησιμοποιησει ποτε???
    By el.gre in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 23-06-2012, 08:24
  3. Replies: 97
    Last Post: 22-09-2011, 01:37
  4. εχετε σκεφτει ποτε...
    By katatonia in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 10
    Last Post: 29-10-2009, 12:23
  5. Έχετε αναρωτηθεί πότε
    By Manos88 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 17
    Last Post: 14-05-2008, 19:11

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •