Εχετε μπλεξει ποτέ με ΝΑΡΚΙΣΣΟ; - Page 15
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 15 of 16 FirstFirst ... 513141516 LastLast
Results 211 to 225 of 239
  1. #211
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Αθήνα
    Posts
    870
    Quote Originally Posted by Nefeli28 View Post
    Δεν μπορω να καταλαβω την εμμονή ορισμενων εδω μεσα να προσωποποιουν τοσο πολυ τα θέματα και να γίνονται εριστικοι χωρίς λογο και αιτια.
    Δεν είμαι -σε αυτή τη φάση στο συγκεκριμένο θέμα- ερειστικός. Εσύ το καταλαβαίνεις έτσι και επιτίθεσαι.
    It's hard to speak the truth, in a world full of people that don't realize they 're living a lie.

  2. #212
    Nefeli28
    Guest
    Quote Originally Posted by John11 View Post
    Δεν είμαι -σε αυτή τη φάση στο συγκεκριμένο θέμα- ερειστικός. Εσύ το καταλαβαίνεις έτσι και επιτίθεσαι.
    Θα ηταν συνετο για ολους να μενουμε στο αρχικο θεμα, χωρις να κλωθογυρναμε σε ασχετες συζητησεις με διαθεση τσακωμού.

  3. #213
    John11 ,το ότι γραφεις με πιο ουδέτερο ύφος και παρουσιάζεις επιχειρήματα σε προηγουμενα μυνήματα, δεν σημαίνει οτι έχεις και δίκιο.Δεν πρόκειται για σύγκληση δήμου.
    Το ύφος σου ειναι εκνευριστικό ,και μενα εριστικός μου φαίνεσαι.Το να θέτεις προσωπικά ερωτήματα,λες και περισσότερο θες να υπονοήσεις διαφορα
    ,ειναι δεικτικό.

    Μάλλον μπερδεύτηκες,δεν είναι ούτε καποιου είδους δικαστήριο.Ξαναδιάβασε τα μυνήματα σου,θα καταλάβεις οτι ειναι ανόητα.

  4. #214
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Quote Originally Posted by Σαπουνάκι μπάνιου View Post
    John11 ,το ότι γραφεις με πιο ουδέτερο ύφος και παρουσιάζεις επιχειρήματα σε προηγουμενα μυνήματα, δεν σημαίνει οτι έχεις και δίκιο.Δεν πρόκειται για σύγκληση δήμου.
    Το ύφος σου ειναι εκνευριστικό ,και μενα εριστικός μου φαίνεσαι.Το να θέτεις προσωπικά ερωτήματα,λες και περισσότερο θες να υπονοήσεις διαφορα
    ,ειναι δεικτικό.

    Μάλλον μπερδεύτηκες,δεν είναι ούτε καποιου είδους δικαστήριο.Ξαναδιάβασε τα μυνήματα σου,θα καταλάβεις οτι ειναι ανόητα.
    1000 likes.

  5. #215
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    765
    Quote Originally Posted by WhyAlwaysMe? View Post
    1000 likes.
    Και από μένα γιατί ακριβώς τα ίδια αντιλήφθηκα.

  6. #216
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Quote Originally Posted by John11 View Post
    Δεν είμαι -σε αυτή τη φάση στο συγκεκριμένο θέμα- ερειστικός. Εσύ το καταλαβαίνεις έτσι και επιτίθεσαι.
    Εγω συμφωνω με το Γιαννη. Δεν βρισκω κατι το εριστικο η το προκλητικο σε αυτα που λεει, ειναι απολυτα λογικα, ειμαστε ανθρωποι και γραφουμε σε ενα φορουμ, πως λοιπον μπορει να θεωρηθει απροσωπο οταν παραθετουμε τις ψυχες μας εδω μεσα; Ξαφνικα ολοι θυμηθηκατε οτι ο John ειναι ο κακος και εσεις οι καλοι, αλλα το αντιθετο συμβαινει. Νεφελη, σε ειχα για καλυτερα, προσπαθησε να δεις λιγο τον εαυτο σου. Για τους αλλους δεν θελω να σχολιασω.

  7. #217
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    765
    Ο Γιαννης στα ξαφνικα ΠΡΟΣΟΠΟΠΟΙΗΣΕ το θεμα οταν η Νεφελη του εξηγησε με ωραιο τροπο πως συνεργασια δεν μπορει να υπαρξει σε ενα απροσωπο φορουμ γιατι δεν μπορει να υπαρξει αλληλεπιδραση in real life και ουτε με το να πεις κατι να ξαλαφρωσεις σημαινει πως θα αυτοβελτιωθεις. Εδω ακομα και με ειδικους ψυχικης υγειας ειναι μια διαδικασια πολυ χρονοβορα και ψυχοφθορα, ποσο μαλλον σε ενα φορουμ. Απλα ο καθενας εχει τις δικες του προσδοκιες (που δεν σημαινει οτι με το να περιμενεις κατι απο οποιοδηποτε μεσο ή ανθρωπο σημαινει πως οντως θα γινει, ολη την δουλεια ακομα και σε συνεργασια με ΕΙΔΙΚΟ εσυ θα την κανεις. Η Νεφελη εχει δικιο και αυτο θα στο πουνε και οι ειδικοι. Εδω μεσα κανεις δεν ειναι ειδικος. Σωστα λες πως καταθετεις την ψυχη σου. Ουσιαστικη βοηθεια ωστε να αυτοβελτιωθει κανεις αν ηταν τοσο ευκολο να μπορει να στην παρεχει το φορουμ οι περισσοτεροι θα ειμασταν καλα αν μη τι αλλο. Μπορει ο Γιαννης να μπαινει εδω και να περιμενει κατι αλλο απο το φορουμ και γι' αυτο να το γενικευει και να επιμενει να ξαναρωταει εριστικα. Θα 'χε τους λογους του μαλλον...
    Last edited by blackbird; 10-10-2017 at 12:24.

  8. #218
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    765
    Quote Originally Posted by Nefeli28
    Δεν είναι θεμα συνεργασίας το να μπορεσει ο ανθρωπος να αφησει πισω του τα ασχημα και να προχωρήσει παρακατω. Αυτό ειναι θεμα προσωπικης δουλειας, εκπαιδευσης και επιλογής.
    Quote Originally Posted by John11 View Post
    Αφού λες ότι δεν χρειάζεται η συνεργασία, γιατί να κάθεσαι να τα κουβεντιάζεις εδώ και να μην καθήσεις μόνη σου να κάνεις την απαιτούμενη προσωπική δουλειά?
    Νομίζω ότι υπάρχει μια αντίφαση σε αυτό που λες ότι χρειάζεται να κάνει κανείς με αυτό που κάνεις.
    Σαν να θεωρεί κάποιος ότι έχει ή πρέπει να έχει την απαιτούμενη δύναμη για να κάνει ότι θέλει. Βλέπω ότι είναι σχεδόν αδύνατο να έχει κάποιος από μόνος του την απαιτούμενη δύναμη, αντίθετα είναι οι άλλοι στους οποίους βασιζόμαστε για να έχουμε τις δυνάμεις που χρειάζονται.
    Βασικα απο εδω ξεκινησε. Λες και οποιος καταθετει καποιες αποψεις σε φορουμ (για οοοποιους λογους) στη ζωη του καθεται με σταυρωμενα τα χερια και κλαιει. Ή λες και το φορουμ θα σε σωσει. Τα εξηγησε πιο ωραια η Νεφελη λιγες σελιδες πιο πριν.

  9. #219
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Ενταξει, ο καθενας εχει τις αποψεις του. Μην κατακρινουμε κανεναν.

  10. #220
    Nefeli28
    Guest
    Quote Originally Posted by λουλούδι View Post
    Εγω συμφωνω με το Γιαννη. Δεν βρισκω κατι το εριστικο η το προκλητικο σε αυτα που λεει, ειναι απολυτα λογικα, ειμαστε ανθρωποι και γραφουμε σε ενα φορουμ, πως λοιπον μπορει να θεωρηθει απροσωπο οταν παραθετουμε τις ψυχες μας εδω μεσα; Ξαφνικα ολοι θυμηθηκατε οτι ο John ειναι ο κακος και εσεις οι καλοι, αλλα το αντιθετο συμβαινει. Νεφελη, σε ειχα για καλυτερα, προσπαθησε να δεις λιγο τον εαυτο σου. Για τους αλλους δεν θελω να σχολιασω.
    Τελικά κατακρίνουνε ή δεν κατακρινουμε; για να καταλαβω. Απο τη μια να μην κατακρίνουμε, απο την αλλη "Νεφελη σε είχα για καλυτερα, για κοιτα τον εαυτό σου".
    Αν σου απαντουσα, θα έμπαινα στο τριπακι να συνεχισω την κόντρα και την μειωτικη κομπλεξικη συμπεριφορά ορισμένων.
    Ας μεινουμε στο θεμα. Οποιος επιθυμει να κοντραριστει, βγαλει απωθημενα και να ξεσπασει, μπορεί να ανοιξει ενα δικο του θεμα, οπου θα παιρνουν μερος οι ομοιοι του.

  11. #221
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Νεφέλη,ήθελα να σε ρωτήσω:
    Κατά πόσο θεωρείς ότι σχετίζονται ο ναρκισσισμός με την χειριστικότητα?

  12. #222
    Nefeli28
    Guest
    Quote Originally Posted by WhyAlwaysMe? View Post
    Νεφέλη,ήθελα να σε ρωτήσω:
    Κατά πόσο θεωρείς ότι σχετίζονται ο ναρκισσισμός με την χειριστικότητα?
    Ειναι ταυτοσημα. Ο νάρκισσος ζει για να χειριζεται τους αλλους. Οχι ολους, αυτους που μπορει να εχει του χεριού του. Τα καλυτερα "θυματα" για εναν ναρκισσο ειναι οι ανθρωποι με υψηλη ενσυναισθηση, συναισθηματικοι, ευαίσθητοι και δοτικοι.
    Για το σκοπο αυτο, εχει ενα σωρο εργαλεια τα οποία δουλεύει με μεγαλη μαεστρια προκειμενου να πετυχει το μεγιστο δυνατο χειρισμο.

  13. #223
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Quote Originally Posted by Nefeli28 View Post
    Τελικά κατακρίνουνε ή δεν κατακρινουμε; για να καταλαβω. Απο τη μια να μην κατακρίνουμε, απο την αλλη "Νεφελη σε είχα για καλυτερα, για κοιτα τον εαυτό σου".
    Αν σου απαντουσα, θα έμπαινα στο τριπακι να συνεχισω την κόντρα και την μειωτικη κομπλεξικη συμπεριφορά ορισμένων.
    Ας μεινουμε στο θεμα. Οποιος επιθυμει να κοντραριστει, βγαλει απωθημενα και να ξεσπασει, μπορεί να ανοιξει ενα δικο του θεμα, οπου θα παιρνουν μερος οι ομοιοι του.
    Σε κατεκρινα, αλλα παρασυρθηκα, δεν πρεπει να κατακρινουμε κανεναν απλα πειραχτηκα γι'αυτο το ειπα. Δεν θεωρω οτι ειχες λογο να πειραχτεις απο τον John γιατι δεν ειπε κατι και μου την ειπες και αγρια για μειωτικη κομπλεξικη συμπεριφορα αν εννοουσες εμενα αλλα δεν θα μπω ουτε εγω στο τρυπακι. Απλα επειδη το ανεφερες, δεν μπορουσα να το αφησω ετσι.

  14. #224
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Quote Originally Posted by Nefeli28 View Post
    Ειναι ταυτοσημα. Ο νάρκισσος ζει για να χειριζεται τους αλλους. Οχι ολους, αυτους που μπορει να εχει του χεριού του. Τα καλυτερα "θυματα" για εναν ναρκισσο ειναι οι ανθρωποι με υψηλη ενσυναισθηση, συναισθηματικοι, ευαίσθητοι και δοτικοι.
    Για το σκοπο αυτο, εχει ενα σωρο εργαλεια τα οποία δουλεύει με μεγαλη μαεστρια προκειμενου να πετυχει το μεγιστο δυνατο χειρισμο.
    Ήταν λίγο χαζή η ερώτηση,με συγχωρείς.
    Οι καλοί άνθρωποι δηλαδή είναι τα θύματα του.
    Όπως έγραψα σε ένα σχόλιο μου στο θέμα σου,σε έναν τέτοιο άνθρωπο του την είπα στη μούρη,και έχασε το χρώμα του.
    Το διάβασες?

  15. #225
    Nefeli28
    Guest
    Quote Originally Posted by λουλούδι View Post
    Σε κατεκρινα, αλλα παρασυρθηκα, δεν πρεπει να κατακρινουμε κανεναν απλα πειραχτηκα γι'αυτο το ειπα. Δεν θεωρω οτι ειχες λογο να πειραχτεις απο τον John γιατι δεν ειπε κατι και μου την ειπες και αγρια για μειωτικη κομπλεξικη συμπεριφορα αν εννοουσες εμενα αλλα δεν θα μπω ουτε εγω στο τρυπακι. Απλα επειδη το ανεφερες, δεν μπορουσα να το αφησω ετσι.
    Δεν προσωποποιησα καμια και κανεναν. Οποιος εχει τη μυγα μυγιαζεται.

Page 15 of 16 FirstFirst ... 513141516 LastLast

Similar Threads

  1. έχετε νιώσει ποτέ ευτυχισμένος/η?
    By mariafil in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 16
    Last Post: 18-11-2013, 01:20
  2. εχετε χρησιμοποιησει ποτε???
    By el.gre in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 23-06-2012, 08:24
  3. Replies: 97
    Last Post: 22-09-2011, 01:37
  4. εχετε σκεφτει ποτε...
    By katatonia in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 10
    Last Post: 29-10-2009, 12:23
  5. Έχετε αναρωτηθεί πότε
    By Manos88 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 17
    Last Post: 14-05-2008, 19:11

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •