Θα ήθελα να πεθάνω
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 7 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 100
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    19

    Θα ήθελα να πεθάνω

    Είμαι 25 χρονών κάθε μέρα θέλω να πεθάνω από τότε που ξεκίνησα τη δουλειά Μου κάθε μέρα θέλω να πεθάνω είμαι αδύναμη και όλοι μου φωνάζουν ξέρω ότι θα με απολύσουν και εγώ θέλω να φύγω αλλά σκέφτομαι τι θα κάνω που θα βρω αλλού δουλειά... πραγματικά θεώ να πεθάνω...

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    Quote Originally Posted by Angel1991 View Post
    Είμαι 25 χρονών κάθε μέρα θέλω να πεθάνω από τότε που ξεκίνησα τη δουλειά Μου κάθε μέρα θέλω να πεθάνω είμαι αδύναμη και όλοι μου φωνάζουν ξέρω ότι θα με απολύσουν και εγώ θέλω να φύγω αλλά σκέφτομαι τι θα κάνω που θα βρω αλλού δουλειά... πραγματικά θεώ να πεθάνω...
    sygnvmh bre kopelia και εσυ επειδη σ φωναζουνε θες να πεθανεις?
    αμα δεν σιυ αρεσει η δουλεια σου γτ δεν αρχιζεις να ψανχεις για μια αλλη?μπας και βρεις....
    επισης πες σε αυτον που σου φωναζει...δεν ειμαι ζωο να μ φωναζεις ,και ηρεμα αμα μου πεις κατι θα σε ακουσω..


    αλλα οχι και να θες νεα κοπελα να πεθανεις επειδη δεν πας καλα στην δουλεια σ
    Σε κάποιον τοίχο έγραψα με κόκκινο μελάνι, πως η καρδιά μου δεν χτυπά αφού εσένα χάνει.

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    19
    Quote Originally Posted by nick190813 View Post
    sygnvmh bre kopelia και εσυ επειδη σ φωναζουνε θες να πεθανεις?
    αμα δεν σιυ αρεσει η δουλεια σου γτ δεν αρχιζεις να ψανχεις για μια αλλη?μπας και βρεις....
    επισης πες σε αυτον που σου φωναζει...δεν ειμαι ζωο να μ φωναζεις ,και ηρεμα αμα μου πεις κατι θα σε ακουσω..


    αλλα οχι και να θες νεα κοπελα να πεθανεις επειδη δεν πας καλα στην δουλεια σ
    Το ξέρω ότι έχεις δίκιο αλλά από τη μια φοβάμαι πως θα με διώξουν αλλά από την άλλη θέλω τόσο πολύ να φύγω από τη δουλειά. Απλά σκέφτομαι τι θα κάνω μετα

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    1,022
    Ε και όχι και να πεθάνεις επειδή έπεσες σε μαλάκα εργοδότη..Σίγουρα στην Ελλάδα του 2017 είναι δύσκολο να βρεις καλή δουλειά και προσωπικά θα έλεγα να κάνεις μια συζήτηση με την εργοδοσία και αν δεις ότι δεν αλλάζει κάτι,ψάξε για κάτι άλλο.Δεν είσαι δούλα τους,υπάλληλος είσαι και έχεις πέρα απο υποχρεώσεις και δικαιώματα

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,697
    Σκλάβους ψάχνουν σε όλες τις δουλειές
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  6. #6
    Ψάχνε παράλληλα για κάτι άλλο στον ελεύθερο χρόνο σου.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    Quote Originally Posted by Angel1991 View Post
    Το ξέρω ότι έχεις δίκιο αλλά από τη μια φοβάμαι πως θα με διώξουν αλλά από την άλλη θέλω τόσο πολύ να φύγω από τη δουλειά. Απλά σκέφτομαι τι θα κάνω μετα
    Γτ την θες τοσο πολυ...φοβασαι οτι δεν θα βρεις αλλη?
    υπαρχουν λογοι διαβιωσης?
    γενικα η ψυχολογια σου εκτος δουλειας ειναι καλη?ιεισαι οκ με ολα τα αλλα?
    Σε κάποιον τοίχο έγραψα με κόκκινο μελάνι, πως η καρδιά μου δεν χτυπά αφού εσένα χάνει.

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    19
    Δεν είμαι Καλά όλη την ημέρα σκέφτομαι τη δουλειά Μου έχει γίνει εμμονή ιδέα

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    προσωπικη ζωη δεν εχεις?φιλους?παρεες?ερωτα?
    ασχολεισου με κατι αλλο....δεν ειναι η δουλεια η ζωη μας......δεν ζουμε για να δουλευουμε ,δουλευουμε για να ζουμε
    βρες κανα αγορακι να ερωτευτεις να ηρεμησεις
    Σε κάποιον τοίχο έγραψα με κόκκινο μελάνι, πως η καρδιά μου δεν χτυπά αφού εσένα χάνει.

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    19
    Έχω αγόρι μ'αγαπαει πολύ αλλά στη δουλειά Μου κάνουν ψυχολογικό πόλεμο... Δεν το αντέχω αλλο

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    Quote Originally Posted by Angel1991 View Post
    Έχω αγόρι μ'αγαπαει πολύ αλλά στη δουλειά Μου κάνουν ψυχολογικό πόλεμο... Δεν το αντέχω αλλο
    ε αμα δεν το αντεχεις φυγε..τι θα κανεις δλδ θα αρρωστησεις για μια δουλεια...
    καλυτερα κανε μαλακιες να σε απολυσουν να παρεις και αποζημιωση....αυτοι παιζει να σκανουν ψυχολογικο πολεμο για να παραιτηθεις...
    επισςη μπορει να του κανεις και καταγγελια..η αμα εχει παρανομους εργατες παρε την εφορια...
    μπορεις να τον τσακισεις εαν θες...ειδικα αμα ειναι μαγαζι με φαγητο
    Σε κάποιον τοίχο έγραψα με κόκκινο μελάνι, πως η καρδιά μου δεν χτυπά αφού εσένα χάνει.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Ολοι να πεθανετε θελετε , πολυ θανατικο εχει πεσει , δεν ειναι λυση , δειλια ειναι .........
    σπανιοι αυτοι που σπανε τις αλυσιδες ........

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    104
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Ολοι να πεθανετε θελετε , πολυ θανατικο εχει πεσει , δεν ειναι λυση , δειλια ειναι .........
    σπανιοι αυτοι που σπανε τις αλυσιδες ........
    Όσοι λένε οτι η αυτοκτονία είναι δειλία πέφτουν στην παγίδα της άγνοιας. Μερικές φορές είναι κραυγή για βοήθεια ή προσοχή και άλλες φορές είναι αισθήματα αυτοκαταστροφής. Ακόμα και δειλία να είναι γιατί είναι κακό δηλαδή? Όλοι γεννηθήκαμε για να είμαστε θαρραλέοι και τρανοί? Η σκέψεις και τα αισθήματα αυτοκτονίας είναι και παγίδα της ψυχής όπως όλα τα υπόλοιπα προβλήματα που έχουμε όλοι μας εδω μέσα.
    Κατακρίβειαν απο την πλευρά μου εγώ βλέπω οτι η σύγκρουση δειλίας- θάρρους είναι στην ουσία μέρος του δικού σου προβλήματος. Κάπου έπεσε το μάτι μου που ανάφερες οτι παλεύεις με την κατάθλιψη. Δεν τα λέω αυτά από κακία ή για να σε προσβάλω, απλά μοιράζομαι απόψεις

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,697
    Αυτοκτονούν οι κακομαθημένοι σε νεαρή ηλικια οι μεγάλοι από πόνο τι πιο φυσιολογικό θέλω βοήθεια πεθαίνω θέλω προσοχή πεθαίνω τι πιο νορμάλ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by AngelosA View Post
    Κατακρίβειαν απο την πλευρά μου εγώ βλέπω οτι η σύγκρουση δειλίας- θάρρους είναι στην ουσία μέρος του δικού σου προβλήματος. Κάπου έπεσε το μάτι μου που ανάφερες οτι παλεύεις με την κατάθλιψη. Δεν τα λέω αυτά από κακία ή για να σε προσβάλω, απλά μοιράζομαι απόψεις
    Με καλυψε ο elis με την απαντηση του ........ναι , εχω κτθλψη .....αλλα για να βγεις απ αυτην , πρεπει να ξεφυγεις απο τα οικεια και τα συνηθη , και να ΞΕΒΟΛΕΥΤΕΙΣ ........... που δεν ειναι ευκολο ....

Page 1 of 7 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Θέλω να πεθάνω
    By Guest17012017 in forum Αυτοτραυματισμός (Non-Suicidal Self Injury-NSSI)
    Replies: 60
    Last Post: 20-03-2024, 22:50
  2. Θέλω να πεθάνω
    By Mystic in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 129
    Last Post: 13-03-2016, 18:24
  3. ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ
    By lavie in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 12-02-2012, 13:38
  4. θελω να πεθανω!
    By μαρια1999 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 22
    Last Post: 20-01-2012, 21:38
  5. πρεπει να πεθανω
    By aleg in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 107
    Last Post: 17-11-2011, 21:19

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •