Αντικαταθλιπτικά - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 36
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    421
    Εμένα δεν μπορώ να πω ότι με ανεβάζουν σε σημείο μανίας (δλδ δεν κάνω τιποτα τρελό)αλλά μου έχουν κάνει πιο έντονα τα πάνω και τα κάτω.

    Mara.Z εγώ να δεις πως ήμουν τις πρώτες μέρες όλη μέρα κοιμόμουν αλλά τώρα είμαι πιο νορμάλ

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    ε μωρε ο καθε οργανισμος ειναι διαφορετικος....εγω εχω ακουσει ανθρωπο να παιρνει λαντοζ κ να μην νιωθει τιποτα τις πρωτες 30 μερες, ουτε μια παρενεργεια..κ μαλιστα συναδελφος εδω στη δουλεια..κ οταν το επαιρνα εγω ..ενιωθα οτι ειχα πιει 152 φραπεδες κ 8 εκστασυ μαζι...τι ψαχνεις.!

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    421
    Εμένα η παρενέργεια που μου έχει μείνει ακόμα είναι ότι ιδρώνω στον ύπνο μου

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    α κ γω..νερο σταζω το βραδι!!

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    421
    Δεν θα φύγει αυτό ε?Καλά το κατάλαβα.

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Posts
    526
    Περνω το entact επερνα και remeron κανενα απ τα δυο δεν εκανε δουλεια..εμεις ειμαστε το κλειδι η λυση βρισκεται μεσα μας οχι σε καποιο χαπι..
    ....But tell me where can i go to get away from all this pain...

  7. #22
    Τώρα με το συγκεκριμένο νιώθεις για πρώτη φορά πιο έντονα τη μαυρίλα; αν τώρα νιώθεις πιο έντονο το κάτω που λέμε να το αναφέρεις και να αναφέρεις τι σκέψεις σου φέρνει στον γιατρό. Εκείνος πρέπει να καταλάβει αν χρειάζεσαι σταθεροποιητη. Ειναι σημαντικό αν και μπορεί να θέλει να σου δώσει χρόνο πριν προσθέσει κατι.
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,701
    Άμα δεις ότι σε γεμίζει φάρμακα κ δεν κάνουν δουλειά κόψε τα όλα
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,701
    Ούτε σε μένα κάνουν δουλειά το μόνο που κάνουν είναι να με κρατάν ήρεμο ενώ είμαι νευρικός κλαιν μαιν δηλαδή
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    421
    Είναι καιρός που έχει ξεκινήσει όλη αυτήν η "κυκλοθυμία" όπως ήθελα να τη λέω.Δοκίμασα 4 μήνες μόνο ψυχοθεραπεία αλλά η ψυχολόγος μου είπε πρέπει να με δει γιατρός οπωσδήποτε.Πήγα μου έδωσε τα χάπια τα ξεκίνησα τον πρώτο καιρό όλα τέλεια, λέω λύθηκε το θέμα, βγήκα έξω μίλησα ,πέρασα όμορφα, ξεκίνησα δραστηριότητες.Ε μετά από 20 μέρες περίπου ένιωσα τόσο απαίσια για καμία εβδομάδα που με το ζόρι συγκρατούσα τον εαυτό μου, δεν μιλούσα σε κανέναν, δεν έτρωγα,ήθελα να κάνω κακό στον εαυτό μου.Έχασα 3 κιλά σε μια εβδομάδα να φανταστείτε.Και μετά μια χαρά πάλι, έξω παρέες κτλ.Και τώρα είναι πάλι μερικές μέρες που δεν αντέχω τις άσχημες σκέψεις.Αν δεν είχα το κάπνισμα να με ηρεμεί θα άρχιζα τα αυτοκαταστροφικά πάλι,που εγώ έχω να καπνίσω 2 χρόνια αλλά έπρεπε να κάνω κάτι.Νιώθω ότι δεν έχει τίποτα νόημα και δεν μπορώ άλλο.

  11. #26
    Μπορεί να εξαφανίστηκε το άγχος όπως έγραψες αλλά αυτό είναι ένα από τα πολλά. Μαζί με την ψυχολόγο θα εξερευνήσεις τις αιτίες σκέψεις που σε οδηγούν στη ματαιότητα. Αν δεν υπάρχουν λόγοι και είναι καθαρά ουσιών εγκεφάλου τότε επιμένω ο ψυχίατρος θα κρίνει εάν χρειάζεσαι σταθεροποιητη. Οι σκέψεις του να κάνεις κακό στον εαυτό σου είναι σημαντικές. Εάν δεν ξέρει ο γιατρός απλά υποθέτει ότι πρόκειται για κατάθλιψη.
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    Quote Originally Posted by Mary93 View Post
    Σου έκανε μανία δηλαδη?
    ναι εκανα μανια.εμενα μ αρεσε αυτο η γιατρος δεν το ηθελε ομως αυτο.βεβαια το ειχα ανεβασει στα 200mg πολυ γρηγορα..μεσα σε 15 μερες δηλαδη.δεν το πηγαμε σταδιακα.

    οταν ειχα παει στο γιατρο αρχικα με μειζων καταθλιπτικο επεισοδιο μου εδωσε μαζι με το αντικαταθλιπτικο το seroxat και αντιψυχωτικο το zyprexa αλλα και παλι δεν ειδα προκοπη.μονο με τον ισορροπιστη καλμαρε η θλιψη μου και τα σκαμπανεβασματα μου το tegretol το οποιο πλεον θα αποσυρθει απο οτι εχω ακουσει
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    421
    Quote Originally Posted by boo View Post
    ναι εκανα μανια.εμενα μ αρεσε αυτο η γιατρος δεν το ηθελε ομως αυτο.βεβαια το ειχα ανεβασει στα 200mg πολυ γρηγορα..μεσα σε 15 μερες δηλαδη.δεν το πηγαμε σταδιακα.

    οταν ειχα παει στο γιατρο αρχικα με μειζων καταθλιπτικο επεισοδιο μου εδωσε μαζι με το αντικαταθλιπτικο το seroxat και αντιψυχωτικο το zyprexa αλλα και παλι δεν ειδα προκοπη.μονο με τον ισορροπιστη καλμαρε η θλιψη μου και τα σκαμπανεβασματα μου το tegretol το οποιο πλεον θα αποσυρθει απο οτι εχω ακουσει
    Κατάλαβα ελπίζω να μην χρειαστεί να μου δώσει σταθεροποιητή γιατί δεν τα μπορώ τα φάρμακα .Πάντως boo είδα στο topic σου ότι είσαι καλύτερα.Μπράβο!!!

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    με τον προηγουμενο ισορροπιστη το tegretol 1200mg που επαιρνα δεν ειχα σκαμπανεβασματα μετα απο καποιους μηνες.με ειχε σε μετρια διαθεση και λιγο προς τα κατω.τωρα παιρνω το lamictal 200mg.κι αυτος ισορροπιστης ειναι αλλα δε με πιανει και πολυ καλα.το remeron (αντικαταθλιπτικο) με βοηθαει πολυ.ειναι καλο φαρμακο γενικα και βοηθαει και στον υπνο αν εχεις θεμα.

    γενικα υπαρχουν πολλα φαρμακα που μπορεις να δοκιμασεις μην απογοητευεσαι.μπορει το zoloft να μη σε πιανει.ειναι και σχετικα ελαφρυ αν θυμαμαι καλα..
    υπαρχουν επιλογες..αλλα αντικαταθλιπτικα, ισορροπιστες, αντιψυχωτικα..μην απελπιζεσαι για τα χαπια.

    απλα πρεπει να εχεις υπομονη.και οπως σου ξαναειπα ψυχοεραπεια για να βρουμε τη ρια του κακου.σε βοηθαει καθολου η ψυχολογος που πας?

    ναι εδω και 10 μερες ειμαι φανερα καλυτερα.μονο 2 μερες ειχα φωνες.αλλαξα αγωγη
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    421
    boo είναι ελαφρά τα zoloft και μου άρεσε αυτό γιατί δεν είχαν πολλές παρενέργειες.Η ψυχοθεραπεία με βοηθάει αισθητά και κάποιες φορές φαίνεται η βελτίωση αλλά δεν μπορώ να κρύβομαι πια από τον εαυτό μου, μια ζωή έτσι ήμουν όλα άσπρο μαύρο,και τώρα έχει γίνει πιο έντονο, δεν μπορώ να το ελέγχω και τώρα κουράστηκα.Έχω πολλή δουλειά ακόμα να κάνω στην ψυχοθεραπεία γιατί είναι παλιό το πρόβλημα αλλά τι να μου κάνει και αυτή? Έτσι λειτουργεί το μυαλό μου....

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. Αντικαταθλιπτικά
    By no name in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 46
    Last Post: 05-04-2018, 17:18
  2. Αντικαταθλιπτικα
    By Νεραιδα in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 85
    Last Post: 28-03-2015, 11:54
  3. αντικαταθλιπτικά και βία
    By καθρεπτης in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 28
    Last Post: 09-12-2014, 23:56
  4. Αντικαταθλιπτικά και σεξ
    By Αλίνα in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 11
    Last Post: 13-04-2013, 00:54
  5. Αντικαταθλιπτικά και σεξ
    By howtodream8 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 1
    Last Post: 21-06-2012, 13:34

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •