22ος χρονος χωρις βαλεντινα :). τελος
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 8 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 117
  1. #1

    Smile 22ος χρονος χωρις βαλεντινα :). τελος

    Οι δυσκολίες της ζωής ποτε δε με ενόχλησαν τοσο. Το να χάνεις μια δουλειά. Το να χάνεις κάποιο δικό σου πρόσωπο ειναι τραγικό... αλλά θα μπορούσα να τα αντιμετωπίσω ολα αυτά ευκολότερα αν ήμουν ωραίος. Για μένα αυτο είναι η μεγαλύτερη ελευθερία. Το να ΞΕΡΩ... πραγματικά να ΞΕΡΩ οτι είμαι ωραίος θα ηταν τοσο απελευθερωτικό. Το να ξέρω οτι αν ανοίξω την κάμερα και κοιτάξω τον εαυτό μου θα έχω φωτογένεια και αυτό θα ήταν το πιο σημαντικό πράγμα για μένα. Αυτή η γαλήνη στο μυαλό. Δε θα με ένοιαζε να δείχνω κουρασμένος. Ή τα μαλλιά μου να ήταν χάλια. Αν το πρόσωπό μου φώναζε ΩΡΑΙΟΣ δεν θα είχε τίποτα άλλο σημασία, θα ένιωθα ευφορία. Θα ταξίδευα τον κοσμο, θα φλέρταρα σαν τρελός. Θα χαμογελούσα και θα γέλαγα και θα εξαπολούσα ολη μου τη δημιουργικότητα. Θα ήμουν αυθόρμητος και θα γινόμουν το ελέυθερο πνεύμα/τυχοδιώκτης που παντα φανταζόμουν. Είτε θα είχα κοπέλα είτε οχι δεν θα είχε σημασια. Θα ΗΞΕΡΑ οτι είμαι ωραίος και θα μπορούσα να βρω κάποια όποτε το θελήσω. Αν έχανα μια δουλειά ή μου τύχαινε κάποια τραγωδία, θα πονούσε αλλά θα αντισταθμιζόταν με το να ξέρω οτι είμαι ωραίος. Δεν υπάρχει ΤΙΠΟΤΑ πιο δυνατό απο το να ξέρεις οτι έχεις πέραση στις γυναίκες. Σέξ, έρωτας, ρομαντισμός. Όταν είσαι ωραίος, δεν είσαι ποτέ πραγματικά μόνος... και το ΞΕΡΕΙΣ. Και ακόμα και αν προσωρινά ήσουν, θα κοίταξες στον καθρεύτη και θα ΗΞΕΡΕΣ οτι μπορείς να προσελκύσεις κάποια όποτε το θελήσεις.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    104
    Γιατί θελεις να είσαι ωραίος? Για να κάνεις πιο εύκολα γνωριμίες με κοπέλες?

  3. #3
    ναι και για την επιβεβαιωση

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    104
    η εξωτερική εμφάνιση παίζει ρόλο στις σχέσεις αλλά μην πέσεις στην παγίδα να πιστέψεις οτι είναι το απόλυτο πλεονέκτημα. Ένας εκατομμυριούχος, ή αν τα λόγια σου έσταζαν μέλι, ένας ολυμπιονίκης, πολιτικός, γιατρός, θαραλάιος, αστείος, χαμογελαστός, σοβαρός, άνθρωπος. Όλα αυτά τα χαρακτηριστικά παίζουν ρόλο, άλλα πολύ και άλλα πιο λίγο. Το οτι μπορείς και βλέπεις τι προτιμούν η γυναίκες είναι θετικό, η ευαισθησία βοηθά να προσαρμόζεσαι στο περιβάλλον και να προλαβαίνεις κίνδυνους. Όμως μην τυφλώσεις τον εαυτό σου οτι τα πάντα είναι η ομοιογένεια στο πρόσωπο. Έχει γυναίκες και άντρες που τους αρέσουν οι παχουλοί ή οι μικροκαμωμένοι ή έτσι ή αλλίώς. Μπορεί ναναι πιο λίγοι απο την πλειοψηφία αλλά δεν σημαίνει οτι δεν υπάρχουν άνθρωποι που τους ελκύεις σεξουαλικά. ΄Δεν υπάρχει απόλυτο πρότυπο.
    Και την επιβεβαίωση μην της δίνεις και τόση σημασία. Τι είναι δηλαδή η επιβεβαίωση? Είναι το γλύψιμο και η αποδοχή που σου προσφέρει κάποιος όταν του προσφέρεις κάτι εσύ. Αν είσαι πλούσιος και μοιράζεις λεφτά απο εδώ και απο κεί όλοι θα σε αγαπούν και θα σε θαυμάζουν. Η επιβεβαίωση είναι ένα συναίσθημα που σε κάνει και νιώθεις άνεση και ασφάλεια αλλά δεν είναι απαραίτητο. Επιστήμονες και καλλιτέχνες έζησαν όλοι τους τη ζωή χωρίς επιβεβαίωση. Ο Van Gogh αναγνωρίστηκε μετα θάνατο. Άμα περίμενε την επιβεβαίωση δεν θα ζωγράφιζε ποτέ.

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Στο ταξίδι προσδιορισμού μου..
    Posts
    1,930
    Σε καταλαβαινω αλλα μη νομιζεις και οι ωραιοι τα χουν ολα, πολλες ωραιες κοπελες πχ ειναι μονες τους.

  6. #6
    μονο απο επιλογη μπορει να ειναι μια ωραια γυναικα μονη της


    AngelosA μονο η εμφανιση μπορει να δημιουργησει πραγματικη ελξη
    στα τα περισσοτερα παραδειγματα σου ερχεται απλα απο συμφερον

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2016
    Posts
    758
    Δεν νομίζεις ότι είναι λίγο επιφανειακό, όλο αυτό το εγκώμιο για την ομορφιά και την εξωτερική εμφάνιση; Επίσης, η ομορφιά δεν είναι ένα σταθερό χαρακτηριστικό... είναι κάτι εφήμερο.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    104
    Θέλουμε να ελκύουμε κοπέλες για να έρθει η σεξουαλική επαφή. Αν μια κοπέλα μας βλέπει και ελκύετε δεν θα έρθει σε οργασμό ΄μόνο βλέποντας μας. Θα έρθει να σου μιλήσει, αν όμως βγάζεις φασιστικές κραυγές θα φύγει τρέχοντας. Έχει άλλες γυναίκες που τους αρέσουν οι φασιστικές κραυγές γιαυτό και βλεπεις τόσες πυροβολημένες να παθαίνουν έξαψη όταν μιλάνε για τον donald trump. Ξέρεις πόσες έχει που εξιτάρονται με τον τύπο και νιώθουν έλξη γιαυτόν?
    Απλά προσπαθώ να σου δείξω οτι τα εξωτερικά χαρακτηριστικά δεν είναι το 100%. Είναι αδύνατο απτη φύση. Αλλιώς θα κάναμε σεξ με τα μάτια. Αυτά που λες έχουν βάση αλλά οταν καταλάβεις οτι δεν ειναι η απόλυτη αλήθεια τότε ίσως υποψηαστείς το κόλπο και αρχίσεις να αφήνεις το σώμα σου ελεύθερο να βρει τους μηχανισμούς αναζήτησης της αγάπης. Εσύ μπορεί να θεωρείς τον εαυτό σου 2/10. Μια γυναίκα παχουλή μπορεί και αυτή να θεωρεί τον εαυτό της 2/10. Και όμως υπάρχουν αντρες που πραγματικά τους σηκώνετε μόνο με παχουλές γυναίκες. Αυτό θεωρούν όμορφο και καλύτερο για να αναπαραχθούν και να κάνουν οικογένεια. Υπάρχουν και άλλες γυναίκες που θεωρούν τον εαυτό τους 2/10. Αυτές που θεωρεί κάποιος άλλος 10/10 ενώ αυτές βασανίζονται απο ανορεξία ή ανασφάλεια. Ποτέ δεν θα μάθεις ακριβώς πόσο ωραίος είσαι πραγματικά γιατί δεν υπάρχει απόλυτη πραγματικότητα. Η ναόμι κάμπελ αν την έβαζες στην Αγγλία του μεσαίωνα θα την έλεγαν διάβολο. Στην Ιαπωνία μεγάλη μύτη είναι σύμβολο ομορφιάς.

  9. #9
    AngelosA ωραία τοποθέτηση και αληθινή. Βλέπω ζευγάρια με διαφορετική εμφάνιση και σε νεαρή ηλικία δλδ όχι για λεφτά κτλ. Είναι σοβαρό θέμα να νιώθεις όμως πως δεν μετράς εμφανισιακά για κανέναν. Θεματοθετη δεν έτυχε κάποια στιγμή να νιώσεις ότι σε γουστάρει καποια;
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  10. #10
    Quote Originally Posted by AngelosA View Post
    Θέλουμε να ελκύουμε κοπέλες για να έρθει η σεξουαλική επαφή. Αν μια κοπέλα μας βλέπει και ελκύετε δεν θα έρθει σε οργασμό ΄μόνο βλέποντας μας. Θα έρθει να σου μιλήσει, αν όμως βγάζεις φασιστικές κραυγές θα φύγει τρέχοντας. Έχει άλλες γυναίκες που τους αρέσουν οι φασιστικές κραυγές γιαυτό και βλεπεις τόσες πυροβολημένες να παθαίνουν έξαψη όταν μιλάνε για τον donald trump. Ξέρεις πόσες έχει που εξιτάρονται με τον τύπο και νιώθουν έλξη γιαυτόν?
    Απλά προσπαθώ να σου δείξω οτι τα εξωτερικά χαρακτηριστικά δεν είναι το 100%. Είναι αδύνατο απτη φύση. Αλλιώς θα κάναμε σεξ με τα μάτια. Αυτά που λες έχουν βάση αλλά οταν καταλάβεις οτι δεν ειναι η απόλυτη αλήθεια τότε ίσως υποψηαστείς το κόλπο και αρχίσεις να αφήνεις το σώμα σου ελεύθερο να βρει τους μηχανισμούς αναζήτησης της αγάπης. Εσύ μπορεί να θεωρείς τον εαυτό σου 2/10. Μια γυναίκα παχουλή μπορεί και αυτή να θεωρεί τον εαυτό της 2/10. Και όμως υπάρχουν αντρες που πραγματικά τους σηκώνετε μόνο με παχουλές γυναίκες. Αυτό θεωρούν όμορφο και καλύτερο για να αναπαραχθούν και να κάνουν οικογένεια. Υπάρχουν και άλλες γυναίκες που θεωρούν τον εαυτό τους 2/10. Αυτές που θεωρεί κάποιος άλλος 10/10 ενώ αυτές βασανίζονται απο ανορεξία ή ανασφάλεια. Ποτέ δεν θα μάθεις ακριβώς πόσο ωραίος είσαι πραγματικά γιατί δεν υπάρχει απόλυτη πραγματικότητα. Η ναόμι κάμπελ αν την έβαζες στην Αγγλία του μεσαίωνα θα την έλεγαν διάβολο. Στην Ιαπωνία μεγάλη μύτη είναι σύμβολο ομορφιάς.
    συμφωνω για να αρεσω σε καποια πρεπει να εχει φετιχ στους ασχημους- οπως αυτους που τους αρεσουν οι χοντρουλες - 2/10


    Quote Originally Posted by Constantly curious View Post
    AngelosA ωραία τοποθέτηση και αληθινή. Βλέπω ζευγάρια με διαφορετική εμφάνιση και σε νεαρή ηλικία δλδ όχι για λεφτά κτλ. Είναι σοβαρό θέμα να νιώθεις όμως πως δεν μετράς εμφανισιακά για κανέναν. Θεματοθετη δεν έτυχε κάποια στιγμή να νιώσεις ότι σε γουστάρει καποια;
    ελαχιστες φορες αλλα δεν εκανα κατι γιατι ημουν τερμα χαζο-αβγαλτος και δεν επαιρνα χαμπαρι
    τοτε ομως ειχα μαλλια τουλαχιστον, τωρα εχουν τελειωσει ολα

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,699
    Αυτοί που τους αρέσουν οι χοντρουλεσ είναι όλοι άνω των τριάντα κι είναι πάρα πολλοί έχω να σου πω
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  12. #12
    Έχω δει και κάτω των -αντα με κιλά. Δε ξέρω τι να πω. Το να βρεις δεν είναι δύσκολο το να νιώσεις όμορφα και να κρατήσει είναι το θεμα. Αυτή είναι η δική μου θέση όμως και σίγουρα δε σε βοηθαει σε αυτή τη φαση.
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  13. #13
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Quote Originally Posted by Constantly curious View Post
    Έχω δει και κάτω των -αντα με κιλά. Δε ξέρω τι να πω. Το να βρεις δεν είναι δύσκολο το να νιώσεις όμορφα και να κρατήσει είναι το θεμα. Αυτή είναι η δική μου θέση όμως και σίγουρα δε σε βοηθαει σε αυτή τη φαση.
    CC,να πάει με κάποια που θέλει,αυτό προτείνω.

  14. #14
    Καλώς τον νομίζω έχεις να προσφέρεις στην κουβέντα. Εγώ δεν ξέρω τα βλέπω πιο σφαιρικά θυμάσαι και στα ποστ σου. Είστε και κοντά ηλικιακά πάνω κάτω.
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  15. #15
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Quote Originally Posted by Constantly curious View Post
    Καλώς τον νομίζω έχεις να προσφέρεις στην κουβέντα. Εγώ δεν ξέρω τα βλέπω πιο σφαιρικά θυμάσαι και στα ποστ σου. Είστε και κοντά ηλικιακά πάνω κάτω.
    Είπα ότι έχω να πω,να δοκιμάσει αυτό που θέλει.
    Γιατί να πάει με κάτι που δεν θέλει?Για να του μείνει απωθημένο?

Page 1 of 8 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ο χρόνος.
    By Constantly curious in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 56
    Last Post: 13-04-2016, 11:06
  2. Ένα τέλος δίχως τέλος
    By koutavi in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 12
    Last Post: 02-02-2015, 15:24
  3. Τρίτος χρόνος χωρίς φάρμακα
    By donald_girl in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 32
    Last Post: 25-10-2014, 15:53
  4. Τελος οριστικο, θελει χρονος η τι αλλο?
    By Lakitos in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 25
    Last Post: 04-08-2013, 20:59
  5. χωρις σχεση,χωρις φιλους...
    By redrose in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 28
    Last Post: 10-03-2012, 20:51

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •